14:34 19/09/2017Մենք ենք, մեր «մշակույթը»Հայերս շատ ենք հպարտանում մեր մշակութային հուշարձաններով, մասնավորապես եկեղեցիներով, որոնք իրեց ճարտարապետությամբ, հետաքրքիր լուծումներով զարմացնում են շատերին: Այսօր այդ եկեղեցիներից շատերը...
12:07 19/09/2017Ամերիկացի համանախագահ. ԼՂ կարգավորումը պետք է հիմնվի միջազգային իրավունքի վրաAysor.am-ի հետ զրույցում ԵԱՀԿ Մինկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Էնդրյու Շեֆերը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը հիմք կապահովի նախագահների հանդիպման համար:
11:14 18/09/2017Իմ պաշտոնանկության մասին լուրերը կապ չունեն իրականության հետ. Մովսես ՀակոբյանՎրաստանում տեղի ունեցած ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններին Հայաստանի չմասնակցելու հարցում ՀԱՊԿ-ի կողմից Հայաստանի վրա ճնշումներ չեն եղել,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ ՊՆ Զինված ուժերի գլխավոր...
12:36 13/09/2017ԱՄՆ-ը սպասում է ՀՀ կառավարության հիմնավորումներին. ԱՄՆ դեսպանկրկնակի հարկումը բացառող պայմանագրի մասին
13:00 12/09/2017750 առաջադրում՝ 2018թ. «Ավրորա» մրցանակինՉկրկնվող թեկնածուների թիվն աճել է 100%-ով՝ նախորդ տարվա համեմատ
14:36 08/09/2017ՏՏ ոլորտում հայ հասարակության գիտելիքների մակարդակը շատ ցածր է. Սամվել Մարտիրոսյան«Վրացական հասարակությունը զգալի առաջ է հայաստանյան հասարակությունից, իսկ ահա Ադրբեջանում պատկերը գրեթե այնպիսին է, ինչպես Հայաստանում՝ դեռ մի փոքր էլ վատ»։
14:27 06/09/2017ՀՀ-ն ՆԱՏՕ-ի հետ, ի տարբերություն մնացած ՀԱՊԿ անդամների, բավականաչափ լուրջ համագործակցում է. ԱԳ փոխնախարար«Պարտադիր չէ, որ Հայաստանը բոլորի միջոցառումներին մասնակցի»:
11:30 05/09/2017Անհարգելի բացակայած պատգամավորները պետք է զրկվեն աշխատավարձից. Նաիրա Զոհրաբյան«Նշված անձինք որևէ անգամ չեն մասնակցել ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նիստերին»։
11:53 02/09/2017«Նաիրիտ»-ում ծխահարված երեք հրշեջներն այժմ գերազանց վիճակում են. ԱԻ փոխնախարարԻնչ վերաբերում է այրված նյութերի թափոններին, դրանք կամ պետք է Հյաաստանից դուրս տարվեն, կամ ոչնչացվեն, կամ էլ ապահով կերպով կոնսերվացվեն Հայաստանում:
16:11 31/08/2017Հրադադարի ռեժիմի խախտումները պետք է շատ թանկ նստեն Ադրբեջանի վրա, որպեսզի այլևս չկրակի. քաղաքագետԱդրբեջանը ցանկանում է ցույց տալ, որ բացարձակապես հաշվի չի նտում միջազգային կառույցների, այս դեպքում՝ ԵԱՀԿ-ի հետ։
09:54 30/08/201739 տարեկանում մահացել է հայտնի ջութակահար Դմիտրի ԿոգանըՄոսկվայում 39 տարեկանում ծանր հիվանդությունից հետո մահացել է ՌԴ վաստակավոր արտիստ, հայտնի ջութակահար Դմիտրի Կոգանը: Ռիա նովոստիին այս մասին հայտնել են երաժշտի բարեկամները: Նրա հուղարկավորությունը...
13:28 29/08/2017Երբ որոշում կայացվի, հանրությունը կտեղեկացվի. Վլադիմիր Հակոբյանը՝ Սիրիայում ականազերծման աշխատանքներին ՀՀ մասնակցության մասինՕրերս «Արմիա-2017» համաժողովի շրջանակներում Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության միջազգային ռազմական համագործակցության գլխավոր վարչության պետ գեներալ-մայոր Ալեքսանդր Նովիկովը հայտարարել էր, որ...
14:37 25/08/2017Արթուր Թովմասյան. Ուրախ եմ, որ կարողացա արդարացնել մարզիչներիս հույսերը«Շնորհակալ եմ իմ թիմակից Արթուր Դավթյանին և հավաքականի մարզիչ Հակոբ Սերոբյանին: Նրանց շնորհիվ կարողացա հանդես գալ եզրափակչում»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է 29-րդ ամառային համաշխարհային...
11:35 23/08/2017Սոչիի ոստիկանությունը հրաժարվել է Միհրան Հարությունյանի դեմ քրգործ հարուցելՍոչիի ոստիկանությունը հրաժարվել է քրեական գործ հարուցել Ռիոյի օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն Միհրան Հարությունյանի դեմ։ Մարզիկի դեմ ոստիկանություն դիմում էր ներկայացրել մոսկվացի մոդել Նիկոլ Տենը՝ նրան...
11:02 21/08/2017Նիկշա Բավցևիչ. Վերջին տասը րոպեներին մեր մակարդակի վրա չէինք«Մրցակիցը մեծ փորձ ուներ և 40 րոպե խաղաց նույն տեմպով։ Մենք կարողացանք դա անել միայն 30 րոպե, սակայն այդքանը բավարար չէր հաղթելու համար։ Չորրորդ քառորդում մենք մեր մակարդակի վրա չէինք»,- ՀԱՕԿ...
10:00 19/08/2017Լուսավոր ու բարի ժպիտով Ադամ Սահակյանի ծննդյան օրն էԿյանքով լեցուն, կյանքը սիրող, շատերից չտարբերվող, բայց նաև տարբերվող Ադամը ծնվել էր հերոս լինելու համար:
12:11 18/08/2017Մարիա Զախարովա. Ղարաբաղյան խնդիրը մեր արտաքին քաղաքական գերակայություններից էԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները այժմ աշխատում են ԼՂ հակամարտության կարգավորման հերթական գագաթնաժողովի կազմակերպման ուղղությամբ: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան: Տեղեկանում ենք ՌԴ...
11:53 15/08/2017Աստանայում տեղի ունեցած հանդիպումը բավականին հուսադրող էր. Վազգեն ՍաֆարյանՆրա խոսքով՝ այսօր մեր տնտեսական կապերը ոչ բավարար չափով են գործում և այս հանդիպումով փորձելու են ստեղծել հարթակ, որպեսզի կարողանանք համագործակցության եզրեր գցել ԵԱՏՄ երկրների հետ:
12:38 11/08/2017Ռուսաստանը շարունակելու է խորացնել հարաբերությունները Աբխազիայի հետ. վրացագետ«ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Աբխազիա այցի հետ կապված քննադատությունները տրամաբանական էին»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց վրացագետ Ալիկ Էրոյանցը: Նրա խոսքով՝ բացասական...
19:02 18/07/2017«Նրանց աշխարհայացքում արդեն այդ տեսակ մեծը տեղ չունի, գժերի ցուցակում է». Գրիգոր ԲրուտյանԵթե ամբողջ երկրի վրա մարդ պատրաստ է թքելու, մի մեծանուն գիտնականն ի՞նչ է որ

17:15 10/12/2014«Их пыл сходит на нет, когда они получают адекватный ответ». Глава Минобороны Армении о мерах против ВС АзербайджанаПо словам С. Оганяна, в подобной ситуации целью командования и подразделений Армии обороны становится не только выполнение оборонных задач...
14:57 09/12/2014Страны Таможенного союза могут сообща дать ответ на санкции Запада. Интервью с главой МИД России С. ЛавровымЕвразийский экономический союз с 1 января 2015 года станет преемником Таможенного союза. 4 декабря парламент РА ратифицировал договор о присоединении Армении к ЕАЭС.
16:19 08/12/2014«Если бы Россия вела себя агрессивно, никакой Украины уже не было бы». Скандальное интервью пресс-секретаря «Роснефти»По словам Леонтьева, Россия может применить ядерное оружие против своих врагов в случае, если будет стоять перед угрозой гибели.
11:49 06/12/2014Девальвация драма вызвана рядом объективных причин, но поддаваться панике не нужно. Комментарий главы Союза банков АрменииПо словам Самвела Чзмачяна, после 20 декабря курс доллара начнет снижаться и ситуация нормализуется.
19:52 05/12/2014Отношение общества Турции к вопросу Геноцида армян изменилось. Интервью с Ф. Акином после премьеры фильма «The Cut» в СтамбулеНемецкий кинорежиссер турецкого происхождения, продюсер, сценарист и актер Фатих Акин, который снял посвященный Геноциду армян в Османской империи 1915г.
14:30 05/12/2014Копченые крокодилы к новогоднему столу становятся традицией в Армении…Напомним, впервые копченые крокодилы были импортированы в Армению к новогодним праздникам в 2013г.
18:16 04/12/2014Джеймс Уорлик: МГ ОБСЕ продолжит усилия по восстановлению и укреплению мер доверия«Я встречался с Ашотом Гуляном и до этого, сопредседатели регулярно встречаются с де-факто властями Карабаха, и мы продолжим это делать».
15:46 04/12/2014Партии «Оринац еркир» и «Процветающая Армения» поддерживают членство Армении в ЕАЭСЧленство в Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС) не противоречит процессу углубления сотрудничества Армении с другими силовыми центрами мира.
17:48 03/12/2014Надо предложить России и Турции проложить новый газопровод по территории Грузии. Комментирует Н. БурджанадзеПри этом она выразила уверенность в том, что осуществление данного проекта станет залогом решения серьезных проблем в стране.
11:15 02/12/2014Стоит ожидать, что и другие страны Латинской Америки признают Геноцид армян. Интервью с Р.СафрастяномПо его словам, 100-я годовщина Геноцида армян расширит возможности армянской стороны по распространению сведений об этой трагедии.
17:58 01/12/2014Объявить импичмент президенту Армении захотели всего трое депутатов. Никол Пашинян о дальнейшей судьбе провального проекта«Это проект, который необходимо продвигать де-юре. Мы должны не только выражать свою политическую позицию, но и де-юре ее обосновать»
10:39 01/12/2014Глава МИД Армении поблагодарил руководство и народ Боливии за признание Геноцида армянРанее парламент Боливии единогласно принял резолюцию о признании и осуждении Геноцида армян в Османской империи 1915 года.
13:55 29/11/2014Президент Турции Р.Т. Эрдоган принял вице-президента США Джо Байдена в армянской обстановке. Комментирует Армен Минасян«На это и обратили внимание западные блогеры, один из которых метко отметил: „Сколько бы Турция ни пыталась, ей все равно не удается убежать от армян”».
16:27 28/11/2014Автор репортажа украинского телеканала о Нагорном Карабахе ответил на претензии БакуНакануне МИД Азербайджана обвинил украинский телеканал «1+1» в «незаконной деятельности» из-за репортажа, в котором рассказывается про жизнь простых граждан в Армении, НКР и Азербайджане.
15:39 27/11/2014Глава Минюста Армении: Результаты реформ в уголовно-исполнительной системе станут заметны уже через 1-2 годаОбратившись к назначению Артура Осикяна главой Уголовно-исполнительного управления, Ованнес Манукян отметил, что новый руководитель – опытный юрист.
12:16 25/11/2014Экспортерам нужно смириться с сокращением прибыли и сохранить рынок. В.Сафарян о девальвации рубля«В дальнейшем российский рынок стабилизируется, как и курс доллара, цены на нефть повысятся. Но если сейчас потерять рынок, потом будет не просто вновь туда вернуться», – отметил Вазген Сафарян.
12:07 25/11/2014Азербайджан не хочет решать вопрос дипломатическим путем, доказательство тому – инцидент с вертолетом. Мнения политологов«Фактически после 12-го ноября дипломатия – как армянская, так и международная – оказалась бессильной решить вопрос, который упорно не хотела решать азербайджанская сторона», – заявил Меграбян.
16:28 24/11/2014Эксперт: Снижение цен на «черное золото» может заставить Азербайджан отказаться от нефтяной промышленности«В Азербайджане внутриваловой продукт, формирующийся за счет нефти, за три года сократился до 5 миллиардов».
15:29 22/11/2014Сейран Оганян: И впредь армянская сторона будет давать ответ на провокации, применяя по меньшей мере соразмерное наказаниеЖесткая государственная позиция, отсутствие благоразумия и отказ Азербайджана вопреки международным нормам давать доступ к месту крушения вертолета МИ-24 ВВС НКР заставили армянскую сторону...
13:53 22/11/2014Образ «приезжего» и «чужого» выгоден многим политикам России… Сергей Абашин о миграционной политике РФПо его словам, современная российская власть решила инструментализировать мигрантофобию и ксенофобию в целях манипуляции популистскими лозунгами и настроениями.