14:43 24/12/2016Ռուսաստանում առաջարկում են մանկապիղծների հրապարակային ռեեստր ստեղծել«Ամենալավ ու ամենաարդյունավետ միջոցն է՝ մանկապղծության դեմ պայքարելու համար»:
10:12 24/12/2016Արամ Ավագյան. «2017 թ. գլխավոր նպատակներս են պրոֆեսիոնալ ռինգում առաջընթաց գրանցել և ունենալ բռնցքամարտիկ տղա»«Արդեն տոնածառը դրել ենք և շատ բարձր տրամադրությամբ սպասում ենք Ամանորին և Ձմեռ պապիկին»:
13:41 22/12/2016Իրանի նախագահի՝ երևանյան այցի նշանակությունըՀամագործակցության ոլորտներ, ձեռբերումներ...
16:18 21/12/2016Մարտին Գալստյան. ԿԲ-ն Դիլիջանում սոցիալական պատասխանատվություն է ստանձնելPanoama.am-ը զրուցել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնի ղեկավար Մարտին Գալստյանի հետ՝ կենտրոնի ունեցած ձեռքբերումների, ապագա ծրագրերի և համայնքի հետ համագործակցության մասին:...
13:25 20/12/2016Financial Times. Հայաստանի վարչապետն աշխատելու է հանրության համար ընդունելի բարեփոխումների ուղղությամբՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հարցազրույցը Financial Times-ի FDI MAGAZINE պարբերականին:
19:43 19/12/2016Շ. Քոչարյան. Եթե Ադրբեջանը հրաժարվում է փաթեթային կարգավորումից, ապա գոյություն ունի փուլային կարգավորման միայն մեկ տարբերակՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի պատասխանել է «Արմենպրես» գործակալության հարցին:
15:42 16/12/2016ԼՂ բանակցային գործընթացը գտնվում է որոշակի սառեցված փուլում. Կ. ԲեքարյանՇատ բնական ձևով հայկական կողմերը պահանջում են ի կատար ածել պայմանավորվածությունները, ադրբեջանական կողմը ոչ դրա ցանկությունն ունի, ոչ կամքը:
13:56 14/12/2016ԱԱԾ-ում ինձ ուղղված հարցերի շարադրանքը խիստ քաղաքական բնույթ էր կրում. Վահան ԱրծրունիԱզգային անվտանգության ծառայության լրատվական կենտրոնը չի պարզաբանում՝ ինչու է կոմպոզիտոր, երգիչ Վահան Արծրունին հրավիրվել Ազգային անվտանգության ծառայություն: «Մենք պարզաբանում չունենք տալու»,...
12:49 13/12/2016Սիրիական հակամարտությունն ակտիվ է և Հալեպի ազատագրմամբ այն չի ավարտվում. ԱրաբագետՄեր դիտարկմանը, թե Հալեպի ազատագրմանը զուգահեռ տեղեկություն տարածվեց, թե ԻՊ զինյալները վերագրավել են Պալմիրան և հարցին՝ նշանակո՞ւմ է, որ Հալեպում թուլացրել են դիրքերը՝ այլ ուղղությամբ գրոհի համար
14:20 12/12/2016Փաշինյանը՝ նորաստեղծ դաշինքի վարչապետի թեկնածուի մասինՍեպտեմբերին Ազատության հրապարակում տեղի ունեցած հավաքի ժամանակ հայտարարվեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն լինելու է Նիկոլ Փաշինյանը
11:51 10/12/2016ԱՄՆ նախկին դեսպան. Հայերին չէի մեղադրի, եթե բանակցությունները վերսկսելու նախապայման դրվեր Ղարաբաղի մասնակցությունըԷվանսի խոսքով, Ղարաբաղը վաղուց պատրաստ է դուրս գալ Հայաստանի հովանու տակից և ինքնությույն քաղաքականություն վարել:
17:48 08/12/2016Վիգեն Սարգսյանն Արցախ էր մեկնել Նախագահի հետ«Այդ ընթացքում նախարարին սպասարկող մեքենան և անվտանգության աշխատակիցները մեկնում էին Արցախ»:
14:07 08/12/2016Պաշտպանության նախարարին սպասարկող մեքենան գլորվել է ձորը, զոհվել է երկու մարդՎթարի պահին նախարարը մեքենայի մեջ չի եղել:
11:15 07/12/2016Եթե ՄԻԵԴ-ը բավարարեց Սիսի վերաբերյալ հայցը, ապա կարևոր նախադեպ կլինի հայության համար. ՊատմաբանԴա կարող է վերաբերել Կարսում գոյություն ունեցող բազմաթիվ կառույցների՝ Մշո Սուրբ Կարապետ եկեղեցուն, այլ սրբավայերին, օրինակ՝ Վարագավանքին և այլն
17:18 06/12/2016Գերմանացի արևելագետ: Հայաստանը առեղծվածային երկիր է, նրա մասին պետք է լավ հոգ տանելՀայկո Կոնրադը գերմանացի արևելագետ է, ով դասավանդում է կրոնի պատմություն Բեռլինում: Նա երկար տարիներ ուսումնասիրում է հայագիտություն և վարժ խոսում է հայերեն: Պատմելով, թե ինչպես է սկսել հետաքրքրվել...
11:27 05/12/2016Ապրիլից հետո Ադրբեջանի իրական նպատակները չեն փոխվել, այլ փոփոխվել են հրապարակային ձևակերպումները. ՔաղաքագետԱդրբեջանի նախագահն այդ հայտարարությամբ անուղղակի կերպով հասկացնում է, որ «միջազգային իրավունք» ասվածը տապալվել է...
17:29 02/12/2016Ճարտարապետ. Գաղտնիք չէ, որ այսօր լիցենզավորման գործընթացը կոռումպացված է«Կարծում եմ՝ շատ կարևոր է, որ ճարտարապետները նորից կարողանան լիցենզիա ստանալ անհատական, ոչ թե միայն ընկերությունները, ինչպես հիմա է»:
11:35 30/11/2016Հայաստանում նոր օրենքով առաջարկում են վերացնել գիտական աստիճաններից մեկը. Պատմաբանի մտավախությունները«Չինովնիկական մոտեցում է ցուցաբերվել»
18:23 29/11/2016Հենկ Օվերբիկ. Սպասվում է նոր գլոբալ ֆինանսական ճգնաժամԱրդյո՞ք աշխարհին սպառնում է հերթական համընդհանուր ֆինանսական ճգնաժամը, ինչու՞ է ԱՄՆ-ը փորձում մեծացնել իր ազդեցության գոտին աշխարհում, որո՞նք են ԱՄՆ-Ռուսաստան մրցակցության իրական տնտեսական...
16:52 29/11/2016Նարեկ Ասատրյանի վիճակը մշտապես գնահատվել է ծայրահեղ ծանր. Արծրուն ՀովհաննիսյանՀՀ ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում այսօր մահացել է ամիսներ առաջ գլխի շրջանում վիրավորում ստացած զինծառայող Նարեկ Ասատրյանը: Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության նախարարի...

09:50 15/09/2014Дело по факту стрельбы напротив «Вернисажа» в Ереване: защита ходатайствовала о снятии обвинения с Гора Аракеляна«Для нас невидима работа, проделанная ими, большая ее часть тайная. Мы не можем дать оценку тому, с какой интенсивностью и объективностью была проделана работа», - отметил юрист.
12:42 13/09/2014Карен Варданян: Пока рано говорить, с какими вызовами столкнется IT-сфера после вступления Армении в ЕАЭСПри этом К.Варданян указал, что при вступлении Армении в ЕАЭС открывается возможность увеличить объемы экспорта на российский рынок.
11:50 12/09/2014Э. Шахиноглу: Сотни граждан Азербайджана воюют в рядах группировки «Исламское государство», и это угроза для Баку«Азербайджан, присоединившись к коалиции, внесет вклад в антитеррористические операции», - считает эксперт.
13:39 11/09/2014Основатель WikiLeaks Дж. Ассанж рассказал, как Турция торпедирует распространение информации о Геноциде армян«Все присутствующие в зале громко рассмеялись в связи с обоснованием, которое представил турецкий чиновник».
09:26 10/09/2014М. Шевченко: Карабах должен быть независимым государством, и Баку следует вести переговоры не с Ереваном, а со Степанакертом«Я всегда считал, что карабахские армяне являются субъектом и стороной переговорного процесса», - отметил он.
16:55 09/09/2014Международное сообщество должно признать НКР, где все соответствует нормам демократии. Интервью с Франсуа РошблуаномПерспективы принятия Францией закона о криминализации отрицания факта Геноцида армян в Османской империи 1915 года, а также последние провокации азербайджанской стороны прокомментировал в интервью...
09:27 09/09/2014Чем мотивирован указ президента Украины П. Порошенко о прекращении огня на Донбассе? Ответили М. Шевченко и М. ЦаренкоДанный документ связан с «тяжелым поражением киевской армии, практической утратой ею боеспособности, фактическим попаданиям в котлы окружения, потерей сотен единиц бронетехники...»
11:20 08/09/2014Жизнь в сирийском Кесабе потихоньку входит в нормальное русло. Интервью с представителем Миндиаспоры АрменииПо словам Лусине Степанян, по имеющимся у них сведениям, в Сирии в настоящее время остаются 40-45 тыс. армян. Число сирийских армян, перебравшихся в Армению, составляет 12 тысяч.
16:07 06/09/2014Глава МИД Армении Э. Налбандян со страниц французской газеты «Le Figaro» разнес в пух и прах доводы Эрдогана и Давутоглу«Президент РА пригласил своего турецкого коллегу посетить Армению 24 апреля 2015г. – к 100-й годовщине Геноцида армян. Надеемся, что президент Турции в этот день будет находиться в Ереване».
13:26 06/09/2014В Армении отмечают Фестиваль шашлыка. Мэр Ахталы рассказал о царящем в городе настроенииМинобороны Армении также приготовило сюрприз для гостей VI Всеармянского фестиваля шашлыка.
12:14 05/09/2014Джон Хефферн: США поддерживают любую инициативу, направленную на установление армяно-турецких отношений«В этом плане мы приветствуем все те шаги со стороны Армении и Турции, которые направлены на полноценное, честное и справедливое признание фактов», – сказал посол.
14:02 04/09/2014Азербайджанскую правозащитницу Лейлу Юнус лишили необходимой медицинской помощи в тюрьмеКак сообщил адвокат правозащитницы Алаиф Гасанов,Лейла Юнус страдает сахарным диабетом, в любой момент состояние ее здоровья может резко ухудшиться.
13:11 03/09/2014Борис Мурази: Нашедшие убежище в Турции иракские беженцы-езиды вынуждены спать в парках и на улицахВ лагерях для беженцев в Турции, по его словам, нашли убежище порядка 22 тыс. езидов.
15:18 02/09/2014Американский эксперт М. Браун: Причина рекордных объемов транзита наркотиков через Азербайджан – коррупция«Что касается конкретного случая с тремя тоннами героина, то судя по всему, это часть наркопродукции, которую Талибан поставляет на международный рынок».
14:33 01/09/2014Почему премьер-министр России Д. Медведев не посетит Армению? Ответил глава правительства Армении О. АбраамянРанее Овик Абраамян заявил, что достигнута предварительная договоренность о рабочем визите премьер-министра РФ Дмитрия Медведева в Армению в сентябре этого года.
16:09 30/08/2014Отказ Турции сделать шаг к нормализации отношений с Арменией негативно скажется на ее авторитете. Мнения политологов«Думаю, всем ясно, что если турецкая сторона примет приглашение, то и мировое сообщество, и армянство воспримет это как признание Геноцида армян», - заявил эксперт.
14:28 30/08/2014Почему Ереванский спорткомплекс им. Карена Демирчян был выставлен на аукцион? Ответил Давид Арутюнян«Если бы комплекс был бы недооценен, то не сложилась бы ситуация, когда аукцион отменялся 6 раз, и никто не выразил готовность заплатить указанную сумму», - отметил он.
13:23 29/08/2014Визит премьер-министра России Дмитрия Медведева в Армению был предусмотрен в рамках заседания ВЕЭСОб этом заявил директор информационно-аналитического центра Аппарата правительства РА Тигран Абрамян, обратившись к возможному визиту главы российского правительства в республику.
14:55 28/08/2014Признание Сенатом Калифорнии независимости НКР – значимое событие для всех армян. Интервью с Д. Бабаяном«Этот факт в очередной раз показывает, что процесс признания независимости Арцаха продолжается, причем довольно активными темпами», - отметил он.
14:53 27/08/2014Владимир Евсеев: Для России важно, чтобы на границах Нагорного Карабаха не происходила дестабилизация ситуации«И в Баку, и в Ереване на проблему Нагорного Карабаха смотрят по-разному, поиск компромисса лучше, чем эскалация войск в зоне конфликта», - отметил он.