16:38 22/10/2016Իմ միակ խնդիրը այն է, որ հիվանդանոցը նորից սկսի աշխատել. Տարոն ՏոնոյանԱրդեն երկար ժամանակ է, ինչ մամուլն անդրադառնում է «Երևան» բժշկական կենտրոնում տիրող իրավիճակի մասին: Խնդիրը հիվանդանոցի սեփականատերերի միջև է, ինչի արդյունքում այսօր հիվանդանոցը փակ է,...
11:17 22/10/2016Երկու-երեք ամիսը բավական է, որ այդ սպասումները վերածենք աշխատանքային էներգիայի. Արսեն Ղազարյան«Կառավարության ծրագրի մշակման ժամանակ մենք՝ որպես արդյունաբերողներ, գործարարներ նույնպես առաջարկներ ենք ներկայացրել, և այն ենթադրում է կարճաժամկետ և երկարաժամկետ գործողությունների փաթեթ»,- այս մասին...
15:02 21/10/2016Ադրբեջանը մրցավազքի մեջ է ինքն իր ժողովրդի հետ. ՔաղաքագետԱրձագանքելով Հայաստանին Ռուսաստանի կողմից սպառազինությունների մատակարարման մասին տեղեկատվությանը ադրբեջանական մամուլն օրերս հռետորական հարց է հնչեցրել.
14:36 20/10/2016Պետո Դեմիրճյան. տարածքային զիջումները պետք է բացառվեն«Իսկանդեր հրթիռների հրապարակային ցուցադրումը ուժեղ ազդակ էր, որն ի ցույց դրեց մեր պատասխան հարված հասցնելու կարողությունները»
17:22 18/10/2016Բաբայան. Արցախն անկախ պետություն է՝ ինքնավարությունը պարոն Ալիևը թող տա Ադրբեջանի ազգային փոքրամասնություններինԵթե Ալիևը խոսում է ինքնավարության մասին, ապա խորհուրդ կտայինք պարոն Ալիևին, իր պետության մասին մտածի այլ տեսանկյունից, որովհետև նույն Ադրբեջանում կան բազմաթիվ ազգային փոքրամասնություններ, որոնք...
15:22 18/10/2016Արցախը ոչ մի կարգավիճակում չի լինելու Ադրբեջանի կազմում. Շարմազանովի պատասխանը «Չեմբեռլենին»ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությանը, թե Լեռնային Ղարաբաղը կարող է դառնալ ինքնավար հանրապետություն...
15:49 17/10/2016Երեկոյան ՀՀԿ-ում կքննարկեն կառավարության ծրագրի նախագիծըԱյսօր երեկոյան Հանրապետական կուսակցությունում տեղի կունենա խորհրդակցություն, որի ժամանակ ՀՀԿ խորհուրդը կքննարկի կառավարության գործունեության ծրագրի նախագիծը: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՀՀԿ...
12:20 15/10/2016Մարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանը կվերաբացվի նոյեմբերին«Նոր ցուցադրության կազմակերպման հետ կապված աշխատանքներ կան անելու»:
20:23 13/10/2016Լիլիթ Մկրտչյան. «Եթե Հայաստանում շախմատի ակումբ ստեղծվի, ապա մեծ հաճույքով կցանկանամ հանդես գալ այդ թիմի կազմում»«Ուրախ եմ, որ անդրանիկ մրցաշարի հաղթողը դարձավ հենց հայ մասնակից»:
14:34 13/10/2016Մոսկովյան «Սիթիբանկը» գրաված հայ գործարարի դեմ նոր մեղադրանք է առաջադրվել՝ ահաբեկչությունԵթե մարդը հանձնվում է, հրաժարվում իր մտադրություններից, ազատվում է պատասխանատվությունից
17:43 12/10/2016Մանասերյան. Ռուսական շուկա թուրքական գյուղմթերքի ներմուծման սահմանափակումների վերացումը հայկական կողմի վրա ազդեցություն չի ունենա«Երբ արգելվեց թուրքական ապրանքների մուտքը ռուսական շուկա, դրանք սկսեցին ավելի շատ հայտնվել հայաստանյան շուկայում»:
14:42 08/10/2016Գագիկ Մինասյան. Իլհամ Ալիևի համար ԼՂ հիմնախնդիրը սոսկ իշխանությունը պահպանելու միջոց էԱդրբեջանի ղեկավարության համար ԼՂ հիմնախնդիրը միայն և միայն իշխանությունը պահպանելու միջոց է: Անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի` երկրի կառավարության նիստում հնչեցված...
14:29 07/10/2016Իրանի «25 միլիոն ադրբեջանցիների» միֆն ու իրական պատկերըԹավրիզի պետական համալսարանի գրականության ֆակուլտետի թուրքերեն լեզվի և գրականության ամբիոնի վարիչ Ահմադ Ֆարշբաֆիանը իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում տեղեկացրել է, որ այս...
14:40 06/10/2016Դեսպան Սաջադի. Հայաստանն Իրանի հետ տնտեսական կապերի ակտիվացմանն ուղղված քայլեր է ձեռնարկում«Հայաստանն իրանցի արտադրողներին Ռուսաստանին կապող կամուրջ է հանդիսանում»,-իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Քազեմ Սաջադին: Իրանի դեսպանը,...
13:13 05/10/2016Փորձագետ. Ադրբեջանն ակտիվության նշաններ է ցույց տալիսՊԲ-ն հիմնականում պատասխան գործողությունների դիմում է այն դեպքում, երբ հակառակորդի կողմից արձակվող կրակահերթերը անկանոն բնույթ չեն կրում:
14:27 04/10/2016Վանաձորում մեր քվեները կգնան ընդդիմությանը. ԲՀԿ նախագահ«Վանաձորում հիմնական բանակցությունները պետք է գնան «Լուսավոր Հայաստանի» և «Հայկական վերածնունդի» միջև»
15:00 03/10/2016Քրիս Բոհջալյան. Արցախում մեր հաղթանակը մեր պատասխանն էր ցեղասպանությանըԱրցախյան գոյամարտում ունեցած մեր հաղթանակով մենք ասել ենք «այլևս երբեք» ցեղասպանությանը և էթնիկ զտումներին
12:09 03/10/2016Քաղաքագետը բացատրել է Նալբանդյանի վերանշանակման տրամաբանությունն ու մատնանշել նոր Պաշտպանության նախարարից սպասելիքներըՎիգեն Սարգսյանը նշանակվելու է պաշտպանության նախարար, արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը վերանշանկվելու է իր պաշտոնում:
15:40 01/10/2016Վահրամ Աթանեսյանը վերլուծում է ԼՂ խնդիրը՝ Ջոն Քերիի հայտարարության համատեքստում«Ջոն Քերրիի հայտարարության առանցքային կողմն այն է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարը ԼՂ խնդիրը դիտարկում է որպես սառեցված հակամարտություն, ի տարբերություն ադրբեջանական կողմի պնդումների, որ հակամարտությունը...
13:00 30/09/2016Իրանի փոխնախագահ. Դոնալդ Թրամփի ընտրությունը չի սպառնա միջուկային համաձայնությանըԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի ընտրությունը չի սպառնա միջուկային համաձայնությանը,-իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Իրանի փոխնախագահ, ատոմային էներգիայի...

13:09 06/08/2014«Три тонны лапши» на уши азербайджанцев вместо «трехдневной войны». Комментарий главы Минобороны АрменииС. Оганян отметил: «Санкции должны быть применены как раз в отношении Азербайджана. Сегодня армянская сторона проводит работу с целью представить международному сообществу истинную ситуацию».
11:07 06/08/2014Глава Минобороны Армении: Вся ответственность за пролитую кровь лежит на совести руководства Азербайджана«Противник попытался в очередной раз проверить крепость духа армян. В течение последних дней армянские силы пресекли свыше 20 диверсий с азербайджанской стороны», – заявил сегодня на...
11:47 05/08/2014В.Казимиров: Проиграв военные действия 20 лет назад, руководство Азербайджана закрепляет статус-кво«Я даже по-доброму белой завистью завидую тому, что нынешние сопредседатели Минской группы ОБСЕ работают довольно слаженно, чего, конечно, в мои времена явно недоставало»,- сказал Казимиров.
15:18 04/08/2014Глава Минобороны НКР: Авантюры Баку могут привести к изменению границ лишь за счет территориальной целостности АзербайджанаПо словам министра, нападения, предпринятые ВС Азербайджана в последние несколько дней, оказались даже «на руку» армянской стороне.
19:00 02/08/2014А. Сагателян: ВС Армении будут пресекать любые ведущие к военной авантюре попытки нарушения режима перемирияПресс-секретарь президента РА Арман Сагателян прокомментировал сегодня заявление Госдепартамента США, в котором содержался призыв к президентам Армении и Азербайджана провести встречу «при первой же...
15:04 02/08/2014В санкционной войне России и ЕС могут сформироваться беспрецедентные возможности для экономики Армении. Комментирует Т. Хачатрян«В подобных условиях для армянских производителей создаются исключительные возможности по части стимулирования экспорта на основной рынок».
13:56 01/08/2014Почему Интерпол не объявляет экс-президента Украины В. Януковича в розыск… Серия интервью Deutsche WelleСогласно изданию, такое мнение разделяет первый заместитель председателя комитета по вопросам борьбы с преступностью и коррупцией в Верховной раде Украины Геннадий Москаль.
12:07 01/08/2014ВС Азербайджана понесли потери – 11 человек. «Когда предпринимали диверсию, должны были подумать и о потерях»За последние два дня ВС Азербайджана понесли потери: умерли 11 военнослужащих. При этом азербайджанское информационное агентство АПА со ссылкой на пресс-службу Минобороны Азербайджана распространило...
11:11 31/07/2014Степанакерт представил четкую позицию. А. Мартиросян приветствует заявление премьера НКР о неприемлемости Мадридских принципов«После украинских событий становится очевидным, что письменные гарантии никогда не смогут стать реальным гарантом», - отметил замглавы партии «Наследие».
11:04 31/07/2014В Азербайджане власти оказывают давление еще на двух общественных деятелейГенпрокуратура Азербайджана наложила запрет на выезд из страны правозащитнику Расулу Джафарову. Об этом сообщает азербайджанское информагентство «Туран». Согласно статье, 28 июля вечером Джафаров...
17:20 30/07/2014Европа начинается с Нагорного Карабаха. К. Мирзоян «рассекретил» в интервью European Times цели МИД НКРОн напомнил, что в настоящее время продолжается строительство очень важной со стратегической точки зрения автомагистрали, связующей города Мартакерт (НКР) и Варденис (Армения).
13:26 30/07/2014Анджей Каспршик: ОБСЕ готова содействовать сторонам карабахского конфликта в прекращении случаев нарушения режима перемирияСопредседатели также призвали глав внешнеполитических ведомств разрядить напряженность и придерживаться условий соглашения о прекращении огня.
11:00 29/07/2014В Армении знают способ заставить Азербайджан отказаться от провокаций на передовой и прекратить угрожающую региону агрессию«Баку откажется от провокаций на передовой линии, если Азербайджану будут угрожать международные санкции», - отметил эксперт.
15:09 28/07/2014Представители РБК назвали «недопустимыми» обвинения и угрозы азербайджанской стороны в адрес журналистов телеканалаОбвинения Мамедова РБК связывает с выпуском передачи «Непризнанная экономика непризнанных государств», в которой говорилось об экономике НКР.
11:38 26/07/2014Каковы цели задержания американских репортеров в Иране? Интервью с востоковедом Р. Яраляном«Инциденты между США и Ираном получают особенно большой резонанс, так как от характера взаимоотношений этих двух государств зависят весьма важные процессы регионального и геополитического значения».
16:21 25/07/2014Фильм Ф. Акина «The Cut» о Геноциде армян – на Венецианском кинофестивале. Что раскрыл для себя кинорежиссер родом из Турции…Фильм рассказывает об армянине Назарете Манукяне, спасшемся во время Геноцида армян. Спустя годы он случайно узнает, что его дочки-близнецы тоже, возможно, спаслись.
19:03 24/07/2014Глава Минобороны Армении С. Оганян: Разработана система предотвращения диверсионных проникновений«За последние годы в вооруженных силах на всех участках границы была проделана довольно серьезная работа в направлении осуществления антидиверсионных мероприятий».
14:09 24/07/2014Уволен ли начальник Управления уголовно-исполнительных учреждений Минюста Армении Айк Арутюнян? Официальный ответСогласно информации, обязанности А. Арутюняна выполняет его первый заместитель, генерал-майор Рафаел Ованнисян.
14:29 23/07/2014Зачем Левон Тер-Петросян рисует апокалипсическую реальность? Интервью экс-президента Армении разобрал А. Минасян«В любом случае, лидер оппозиции, да еще и экс-президент, наряду с озвучиванием критики в своих публичных выступлениях должен предлагать альтернативы и взять на себя ответственность».
16:08 22/07/2014Усилия Азербайджана по дестабилизации ситуации в регионе мешают экспорту газа из Ирана и играют на руку ТурцииПредставив данные факты, востоковед Армен Исраелян напомнил также, что Армения и Иран активно сотрудничают в газовой сфере еще с 2007 года.