16:52 29/11/2016Նարեկ Ասատրյանի վիճակը մշտապես գնահատվել է ծայրահեղ ծանր. Արծրուն ՀովհաննիսյանՀՀ ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում այսօր մահացել է ամիսներ առաջ գլխի շրջանում վիրավորում ստացած զինծառայող Նարեկ Ասատրյանը: Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության նախարարի...
13:54 26/11/2016Վիգեն Սարգսյանը ներկայացրել է, թե ինչ նպատակներ է ունենալու հայ-ռուսական Զինված ուժերի միացյալ խմբավորումը«Զինված ուժերի միացյալ խմբավորումը, մեծ հաշվով, ստեղծվել է վաղուց։ Ամեն տարի 2000թ ի վեր սեպտեմբերի 27-ին մենք նշում ենք այդ խմբավորման ստեղծման տարեդարձը։ Դրա հիմքը 16 տարի առաջ զինված ուժերի...
13:38 26/11/2016Ինչի՞ ա ձեր մեջ առավոտից նման ագրեսիա, եղանակը ֆանտաստիկ է. Վարչապետը՝ լրագրողներին«Ո՞նց եք կարծում, ես յուրաքանչյուր ներկրողի անունը պետք է իմանա՞մ»
12:55 25/11/2016Ռուբեն Մելքոնյան. Եվրախորհրդարանի որոշումից հետո Թուրքիայում բռնապետական հակումներն ավելի մեծ թափ են ստանալուԲանաձևն անհետևանք չի մնալու:
16:43 21/11/2016«Անահիտ» կինոմրցանակաբաշխությունն ուժեղ մրցութային ծրագիր է ունենալու. Րաֆֆի ՄովսիսյանՀայկական ազգային կինոակադեմիան նախաձեռնել է ազգային արտադրության ֆիլմերի «Անահիտ» առաջին մրցանակաբաշխությունը: Հայտերի ընդունումն ավարտվում է նոյեմբերի 26-ին:
12:58 19/11/2016Ադրբեջանն ամեն ինչ անում է փակ սենյակներից խուսափելու համար. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան« Ակնհայտ երևում է, որ ադրբեջանական կողմը, Ալիևի վարչակազմն այս փուլում ամեն ինչ անում է քաղաքական գործընթացներից խուսափելու համար»:
13:30 16/11/2016Արցախի բնակչությունը ևս կմիանա «1000 դրամի» նախագծին. Արթուր Աղաբեկյան«Մենք՝ Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության իշխանությունները արդեն ողջունել ենք այդ նախաձեռնությունը և երբ այստեղ ամեն ինչ ավարտվի հաջողությամբ օրենքը մտնի ուժի մեջ, մենք Արցախում նախաձեռնելու ենք նման...
12:17 12/11/2016ԱԺ-ն 2 մլն-ից ավելի գումար է հավաքել վիրավոր զինծառայողների ու զոհվածների հարազատների համարՀիմնադրամը կառավարվում է հասարակական հիմունքներով, և հիմնադրամում ստացված միջոցները չեն ծախսվում որևէ կերպ, քան շահառուների համար
15:48 10/11/2016Պիպոյանը՝ ՍԱՊԾ պետի փոփոխության մասինՍԱՊԾ նախկին պետը նշանակվելու է Գյուղատնտեսության նախարարի խորհրդական:
12:52 09/11/2016Հենրիխ Մխիթարյան. «Եթե հանձնվեմ, ուրեմն ոչնչի չեմ հասել»«Փորձում եմ ուժ գտնել, պայքարել այս իրավիճակում: Ամեն ինչ անելու եմ` իմ ուզածին հասնելու համար»:
09:14 09/11/2016Գրելուն խոչընդոտելը դանդաղեցնում է մտածելու և երևակայելու գործընթացը. գրաֆիկի առաջարկները«Գեղագրության կանոնավոր դասընթացները զարգացնում են սուր տեսողություն և կենտրոնանալու ու տրամաբանելու ունակություն»:
11:36 07/11/2016Գևորգ Կոստանյան. «Առողջությանս հետ կապված մտահոգությունները փարատվել են»«Մեր հասարակության մոտ ընդունված չէ, որ մարդը կարող է հրաժարական տալ գլխավոր դատախազի կամ ընդհանրապես՝ որևէ այլ պաշտոնից»,- արձագանքելով առողջական խնդիրների պատճառով լիազորությունները վայր...
16:39 02/11/2016Ներիր, որ ներվի քեզ. Աշոտյանը՝ Ծառուկյանին«Քանի դեռ Գագիկ Ծառուկյանը չի հայտարարել հանրային քաղաքականություն վերադառնալու վերջնական որոշման մասին, իր բոլոր մտորումները իր ներքին գործն են», -այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց...
14:22 01/11/20162014 թվականից Ազգային Ժողովում կրճատվել է 40-50 հաստիք. Հրայր Թովմասյան2014 թվականից Ազգային Ժողովի 40-50 աշխատակից կրճատվել է, մինչև այս տարեվերջ կան պայմանագրեր, որոնք կավարտվեն և չեն երկարացվի: Այս մասին այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ...
13:26 28/10/2016Հայաստանում այնքան ծալած էջեր են բացվել. Արմեն Ռուստամյանը՝ Գագիկ Ծառուկյանի քաղաքականություն վերադառնալու մասինՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանն այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ անդրադառնալով ԲՀԿ նախկին ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի՝ քաղաքականություն վերադառնալու հնարավորությանը, նշեց, որ պետք չէ բացառել,...
15:22 27/10/2016Վոլոդյա Ֆրանգուլյան. «Ուժերս խնայում էի եզրափակիչ գոտեմարտի համար, և չսխալվեցի»«Նախապես ասվել էր, որ միայն հաղթողները կմասնակցեն այս տարվա աշխարհի առաջնությանը»:
14:51 27/10/2016Հայաստանն ու Ռուսաստանը արդիականացնում են հայկական T-72 տանկերըՀիմնական աշխատանքները կիրականացվեն Հայաստանում, ինչը թույլ կտա հայկական կողմին ավելի քիչ ծախսերով ավելի շատ տանկեր արդիականացնել:
19:24 25/10/2016Կարեն Ասմարյան. «Բավարար միավորներ վաստակելու դեպքում սպիտակ քարտով կմասնակցենք Օլիմպիական խաղերին»«Պայմանավորվածություններ ենք ձեռք բերել Ռուսաստանի, Վրաստանի, Ուկրաինայի և Բելառուսի ֆեդերացիաների հետ»:
16:26 25/10/2016Արվեստագետները՝ Երևանի այսօրվա արտաքին տեսքի մասինՃարտարապետ Արսեն Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Բետոնը սվաղից չտարբերող մարդը էդքան խիզախություն ունեցավ, որ, օրինակ, Երևանի առաջին գլխավոր ճարտարապետ (1924-1938) Նիկողայոս Բունիաթյանի...
12:31 25/10/2016Արցախում վիրավորված Հայկ Համբարձումյանը սկսել է քայլել«Ինքնուրույն կարողացել է նստել, քայլել, նախատեսվում էր, որ երկրորդ անգամ կվիրահատեն, սակայն բժիշկները գտնում են, որ արդեն դրա կարիքը չկա»

15:05 26/08/2014Арутюн Амирханян: Армения напомнила Азербайджану – с нами нельзя говорить на языке оружия«В течение последних 20 дней противник попытался обострить ситуацию на передовой линии, по-видимому, пытаясь что-то доказать миру или своему народу», - отметил он.
12:17 25/08/2014Мовсес Акопян: Если боевые действия в Нагорном Карабахе возобновятся, это принесет армянской стороне новую победуМинистр заявил, что армянские военнослужащие сегодня готовы к победе и он ничего другого и не ожидает.
13:04 23/08/2014Михаил Чернов: Целью встречи президентов России, Армении и Азербайджана в Сочи было предотвращение войныМесседж России: Нам категорически не нужна война в регионе. Развязывание войны и втягивание в нее РФ будет воспринято как крайне враждебный шаг, со всеми вытекающими последствиями для инициатора.
10:38 22/08/2014«Новое время»: Режиму Ильхама Алиева нужен постоянно тлеющий конфликт, который дает возможности по закручиванию гаек«Если в Азербайджане склонны считать, что конфликт выгоден в первую очередь России, то в Армении полагают, что определенные дивиденды от нестабильности в регионе имеет как раз И. Алиев».
14:22 21/08/2014Россия не откажется от Украины в обмен на решение ядерной проблемы Ирана. Интервью с Хасаном Бехештипуром«Даже в период санкций Россия оказывала помощь Ирану. Так, США требовали введения банковских и нефтяных ограничений, однако Россия выступила против этого».
13:52 20/08/2014Франция продолжит военное сотрудничество с Россией вопреки санкциям. Интервью президента Франсуа ОлландаГлава французского государства обратился и к другим проблемам, предложив провести международную конференцию по урегулированию ситуации в Ираке.
13:30 19/08/2014Следственный комитет Армении выдвинул версию о похищении мирного жителя Карена Петросяна с армянской территорииДорога от села Чинари до азербайджанского села заминирована, и безопасный путь обойти эту территорию знают лишь азербайджанские диверсанты.
15:38 18/08/2014Б. Мурази: Время покажет эффективность предпринятых МИД Армении мер по поддержке езидов в ИракеОн также сообщил, что работу по оказанию помощи иракским езидам ведет и езидская община Армении.
14:00 16/08/2014Международные структуры по примеру Госдепа США отреагируют на факт убийства в Азербайджане мирного жителя из Армении К.ПетросянаРанее Госдеп США призвал власти Азербайджана «провести глубокое и прозрачное расследование смерти Карена Петросяна и обнародовать результаты».
17:39 15/08/2014Мартирос Жамкочян: Армения не угодила в ловушку АзербайджанаНедавние развития на армяно-азербайджанской границе есть не что иное, как политические игры Азербайджана.
15:09 15/08/2014Политический психолог: Целое поколение азербайджанцев выросло на пропаганде ненависти к армянамС. Гасымлы убеждена, что власти Азербайджана живут исключительно сегодняшним днем, их абсолютно не интересует будущее страны, власть печется только о своем будущем.
18:06 14/08/2014США хотели оказать давление на Армению и НКР, но Россия и Иран не допустят войны в регионе. Анализирует А. АрешевПосле скандальных заявлений американских чиновников, в частности сопредседателя МГ ОБСЕ от США Дж.Уорлика, за последние месяцы общество стало свидетелем оказания систематического давления на РА и НКР.
12:15 13/08/2014От генсека СЕ, глав Европарламента и ПАСЕ требуют наказать Азербайджан за убийство мирного жителя из Армении К. ПетросянаК письму прилагается также видеодиск с кадрами, на которых видно, как военнослужащие ВС Азербайджана унижают Карена Петросяна, а также репортаж азербайджанской службы «Радио Свобода».
12:50 12/08/2014Глава МИД НКР: Инициатива Путина – четкий сигнал Баку о безальтернативности мирного урегулирования карабахского конфликта«Важно, чтобы данный сигнал дошел до руководства Азербайджана, которое еще накануне встречи угрожало возобновлением боевых действий», – сказал К. Мирзоян.
17:00 11/08/2014Карабах, Азербайджан, Турция, напряженность в регионе, санкции. О политике и экономике в интервью президента АрменииПрезидент Армении Серж Саргсян в интервью телекомпании «Армньюс» представил итоги состоявшейся 10 августа в Сочи трехсторонней встречи с президентами России и Азербайджана В. Путиным и И. Алиевым.
16:13 10/08/2014Минобороны Армении опровергает заявление МО Азербайджана об использовании гуманитарных мероприятий в военных целяхАзербайджанские СМИ распространили заявление Министерства обороны Азербайджана от 10 августа, согласно которому «Армения использует гуманитарные мероприятия под наблюдением Международного Комитета...
14:27 10/08/2014В результате открытого ВС Азербайджана огня в селе Айгепар Тавушской области Армении сгорели дома мирных жителей«Мы всем селом пытались сделать хоть что-либо, однако ничего не вышло. Люди остались на улице в чем были, ничего не сумели вынести из горящих домов. Оба дома сгорели дотла. Ничего не осталось».
12:17 09/08/2014Карабахский конфликт более не является замороженным. Интервью с Джеймсом Уорликом«Естественно, ни одна из сторон не хочет казаться слабой в глазах другой, однако мы по-прежнему убеждены в одном: мирные переговоры, а не война».
14:03 08/08/2014«Плохое шоу». Пресс-секретарь Минобороны Армении указал на фальсификации Азербайджана по делу попавшего в плен Карена ПетросянаА. Ованнисян указал, что модель представленного телефона достаточно старая и с его помощью невозможно сделать какие-либо снимки. «А на фотографиях военная форма 2003-2004 годов», – добавил он.
14:37 07/08/2014Езидская община Армении призывает помочь оказавшимся на грани гуманитарной катастрофы езидам в ИракеКак рассказал руководитель общественной организации «Национальное объединение езидов Синджар» Борис Мурази, они также обратились с открытым письмом к президенту и премьер-министру Армении.