14:00 03/05/2016Ամեն ինչ չէ, որ դուք պետք է իմանաք. Արծրուն Հովհաննիսյանը` լրագրողներին«Հարգելիներս, դա զինվորական կառույց է և ամեն ինչ չէ, որ դուք պետք է իմանաք», -այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նման հայտարարություն արեց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը`...
14:37 30/04/2016Աշխատանքային օրենսգրքի որոշ կետերում անհարթություն կա. Թ. ԱվետիսյանԴրանք հիմնականում վերաբերում են կոլեկտիվ պայմանագրերին, սոցիալական գործընկերության որոշակի դրույթներին, 24-ժամյա աշխատանքային ռեժիմին
09:45 30/04/2016Հայաստանի ռազմարդյունաբերությունը զարգանալու լուրջ պոտենցիալ ունի. գիտաշխատող«Այո, որոշ նախագծեր կան, հետազոտություններ արվում են, որոշակի արդյունքներ կան, բայց այդ մասին պետք չէ խոսել»,- նշեց Տիգրան Աթոյանը:
13:26 29/04/2016Բակո Սահակյան. Մենք չպիտի զարմանանք, որ մեր սերունդները ունակ են նման սխրագործությունների«Այս պահի դրությամբ մենք աշխատանքներ ենք իրականացնում՝ վերադառնալու բնականոն կյանքին»:
15:19 27/04/2016Դավիթ Բաբայան. Բանակցությունները պետք է սկսենք գրեթե զրոյիցԱլիևի վարչակարգն իր հանցավոր քայլերով բանակցությունները մտցրել է փակուղի:
12:15 27/04/2016Հայաստանում կարող ենք ունենալ 100 դրամով տրանսպորտի լավ սպասարկում. ՊիպոյանԵրբ լրահոսում հայտնվեց Հալաբյանում ավտոբուսի պայթյունի լուրը, առաջին ռեակցիան, որ կար հասարակության մեջ՝ գազաբալոնի պայթյունն էր
12:20 26/04/2016Թշնամու արկակոծության հետևանքով վնասվել են Մարտակերտի քաղաքապետարանի շենքն ու 25 բնակելի տներ. քաղաքապետԱպրիլի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը թշնամու արկակոծության հետևանքով վնասվել են ԼՂՀ Մարտակերտի քաղաքապետարանի շենքն ու 25 բնակելի տներ: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մարտակերտի...
11:47 26/04/2016Պայթած ավտոբուսը պատկանել է «ՏԿ Քինգ Դելյուքսե» ՍՊԸ-ին. Հենրիկ Նավասարդյան«Սա այն կազմակերպությունը չէ, որի մասին գրում են լրատվամիջոցներում: Դրանք տարբեր ՍՊԸ-ներ են»
11:07 25/04/2016Հ. Նաղդալյան. «1994 թվականի եռակողմ պայմանագիրը, որը ստորագրել են Ադրբեջանը, Ղարաբաղը և Հայաստանը անժամկետ է, նրանից դուրս գալն անընդունելի է»«Եվ այդ հայտարարությունը արտահայտում է եվրոպական հանրության ոգին»
12:17 24/04/2016The Huffington Post. ԻԳԻԼ-ի վայրագությունները ցեղասպանություն որակելն առանց Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման անարգանք է պատմությանը«ԱՄՆ հաջորդ նախագահը պետք է օգտագործի այն եզրույթը, որը Ռաֆայել Լեմկինը ստեղծել է Օսմանյան կայսրությունում հայերի վերապրածի հետազոտությունների ու ուսումնասիրությունների արդյունքում»
11:35 24/04/2016Երբ որ կրակում են՝ ի՞նչ բանակցությունների, ի՞նչ փաստաթղթերի մասին կարող է խոսք լինել. Շ. ՔոչարյանՔոչարյանը նշեց, սեղանին այս պահին դրված են այն խնդիրները, որոնք վերաբերում են 1994 և1995 թվականներին կնքված զինադադարի ռեժիմի ամրապնդմանը:
09:22 24/04/2016Պատահականություն չէ, որ Բան Կի Մունը չի այցելում տարածաշրջան. Կիրո ՄանոյանՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարն իր այդ քայլով վերաբերմունք ցույց տվեց
13:20 23/04/2016Դավիթ Բաբայան. Ադրբեջանին ցույց տրվեց «կարմիր գիծը»Բաբայանը ընդգծեց, որ ինչպես մյուս համանախագահները, Լավրովը նույնպես մի քանի անգամ նշել է, որ «հակամարտության լուծման ուժային տարբերակը անընդունելի է և վտանգավոր»:
16:20 22/04/2016Արցախյան կողմը պետք է վերականգնի իր կարգավիճակը՝ որպես բանակցային գործընթացի լիարժեք կողմ. Կ. Միրզոյան«Մենք համոզված ենք, որ ցանկացած փաստաթուղթ, որի քննարկմանը և մշակմանը չի մասնակցել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը, ուղղակի կենսունակ չէ»։ Այս մասին նշել է ԼՂՀ ԱԳ նախարար Կարեն Միրզոյանը՝...
11:54 22/04/2016Ջոն Քըրբի. ԱՄՆ-ն Ղարաբաղի հարցում շարունակում է աջակցել Մինսկի խմբի ձևաչափը«Մենք հաստատակամորեն ենք տրամադրված, որ հարատեև խաղաղության հասնելու համար հարկավոր է կողմերի հետ աշխատել ՄԱԿ-ի միջոցով»,-հայտարարել է ԱՄՆ արտաքին գերատեսչության խոսնակ Ջոն Քըրբին։
11:43 22/04/2016Սամվել Պետրոսյան. Ջավախահայությունը ոչ մի անցակետ չի փակել«Բոլոր այդ լուրերը բացարձակ սադրանքներ են»:
13:33 21/04/2016Տարածք գոյություն չունի, կա հայրենիք. Գ.ԳինոսյանՆա հիշեց դերասան Սոս Սարգսյանի խոսքերն ուղղված ադրբեջանցիներին, որ Ադրբեջանի համար Արցախը տարածք է, հայերի համար՝ հայրենիք:
10:20 21/04/2016Սերժ Թանկյանի երաժշտությունը՝ «Ավրորային»«Ավրորա» մրցանակաբաշխության գլխավոր երգը կլինի աշխարհահռչակ երաժիշտ Սերժ Թանկայնի ստեղծագործությունը՝ «Ավրորայի երազանքը» անունով։
14:46 20/04/2016Թուրքիան արտաքսում է Sputnik գործակալության թուրքալեզու ծառայության գլխավոր խմբագրինԹուրքիայի իշխանությունները երկրից արտաքսում են ռուսական Sputnik գործակալության թուրքալեզու ծառայության գլխավոր խմբագիր Թուրալ Քերիմովին,-հաղորդում է «Ռիա նովոստի» գործակալությունը: Նշվում է, որ...
10:45 20/04/2016Ալիևի նախաձեռնած բլից-կրիգը բնորոշ է բռնապետներին. ԵԽ պատգամավոր«Ալիևի նախաձեռնած բլից-կրիգը բնորոշ է դիկտատորներին, ովքեր հասարակությանը ներքին խնդիրներից շեղելու համար կազմակերպում են փոքր պատերազմներ, որոնցում գրանցած «հաղթանակներով» կարողանում են որոշ...

15:49 24/04/2014Оппозиция разглядела в «реверансе» Эрдогана к 99-й годовщине Геноцида армян начало нового периода в отношениях Армении и ТурцииКак и в прошлом году, лидер АНК, первый президент Армении Левон Тер-Петросян не присоединился к акции из-за плохого самочувствия.
11:12 24/04/2014Глава аппарата президента Армении: Заявление Эрдогана является усовершенствованным проявлением отрицания Геноцида армянРуководитель аппарата президента Армении Виген Саргсян ответил на заявление премьер-министра Турции Реджепа Тайипа Эрдогана накануне годовщины Геноцида армян, 24 апреля.
14:39 23/04/2014Вооруженные силы России ответят в случае ущемления интересов граждан РФ. Сергей Лавров предупреждает США«Украина – лишь одно из проявлений нежелания Америки уступать в геополитической битве».
12:34 22/04/2014Экс-президент Армении Роберт Кочарян открестился от «злорадства» над результатами деятельности действующих властейР. Кочарян ответил на вопрос о конституционных реформах в республике и новом премьер-министре РА Овике Абраамяне.
13:22 21/04/2014Армения уточнит свою позицию касательно перспектив армяно-турецких протоколов. Интервью с экспертом Т.Абрамяном«Армения должна не только официально закрепить свои действия в процессе международного признания Геноцида армян, но и уточнить свою позицию касательно перспектив армяно-турецких протоколов».
12:33 19/04/2014Будут озвучены политические заявления. Арман Сагателян ответил на вопрос о судьбе армяно-турецких протоколов«С 24 апреля мы вступаем в период, когда начинается год мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян».
12:00 18/04/2014Вопрос возвращения азербайджанцев будут решать правительство и народ НКР. М.Шевченко советуют избегать ангажированных заявлений«Выступая в качестве члена структуры при президенте России, необходимо соблюдать максимальную осторожность. Односторонние и ангажированные заявления не подобают экспертам такого уровня».
11:33 17/04/2014Экономист Татул Манасерян назвал приоритетные задачи правительства Армении во главе с О.Абраамяном«Нужно поощрять малый бизнес. Если малому бизнесу не дадут кислород, то, не думаю, что экономика сможет развиваться».
11:29 16/04/2014Новый премьер Армении сумеет сплотить политические силы. Интервью с главой Союза работодателейПеречислив ряд важнейших, на его взгляд, проблем, Г. Макарян заявил, что, к примеру, стоит задуматься над тем, что нужно сделать для облегчения положения малого бизнеса.
13:05 15/04/2014Политические силы не должны превращать Конституцию Армении в документ своих «тусовок». Интервью с экспертом В. АвагяномЮрист подчеркнул верность позиции президента Армении по данному вопросу.
11:57 14/04/2014МГ ОБСЕ должна сконцентрировать свои возможности для ослабления напряженности на передовой линии. Интервью с экспертом«Ситуация, которая царит на передовой линии, действительно вызывает обеспокоенность, в особенности учитывая то, что политика азербайджанской стороны на передовой не меняется в лучшую сторону».
13:14 12/04/2014Лидер Демпартии Армении А. Саркисян считает проект Концепции конституционных реформ «анахронизмом»При этом Арам Саркисян назвал неожиданным заявление президента Армении Сержа Саргсяна...
16:50 11/04/2014Для оппозиционной партии «Наследие» не существенно, кто займет пост премьера Армении. Интервью с А. Мартиросяном«Имело место очень эффективное, содержательное обсуждение».
15:16 10/04/2014Президент Армении Серж Саргсян больше не будет баллотироваться на пост главы государства и не намерен когда-либо идти в премьеры«Для нашей страны, хотя бы на данном этапе развития, действующая модель правления является наиболее приемлемой».
09:43 10/04/2014Каковы истинные цели визита президента Азербайджана в Иран? Интервью с востоковедом А. Исраеляном«В нынешней ситуации, когда у официального Баку отныне нет былой поддержки Запада и Израиля, он вынужден принимать предложенные Ираном правила игры».
19:29 09/04/2014П. Кураченко: В случае агрессии против Армении армянские и российские силы ПВО будут действовать сообщаВ случае агрессии против Армении армянские силы противовоздушной обороны и системы ПВО 102-й российское военной базы в Гюмри будут действовать сообща.
12:15 09/04/2014Провалившаяся диверсия ВС Азербайджана была направлена на срыв встречи президентов. Интервью с экспертом«Беспокойство военного руководства Азербайджана, по всей вероятности, обусловлено тем, что это самый крупный за последние несколько лет провал с таким числом жертв и раненых».
15:28 08/04/2014Отставка Т. Саркисяна с поста премьера может быть связана с процессом вступления Армении в Таможенный союз. Интервью с Э. Лернер«Такое положение дел дает руководству Армении прекрасные рычаги и дополнительные аргументы при переговорах о вступлении».
16:39 07/04/2014Кто станет новым премьером Армении? Ответили политики из разных «лагерей»После отставки премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна на политической арене активно обсуждаются имена наиболее вероятных претендентов на этот пост.
13:01 07/04/2014Для организации встречи президентов Армении и Азербайджана нужно свести к минимуму инциденты на границе. Интервью с экспертом«Помимо обеспечения систематичности переговоров встреча на уровне президентов предполагает также наличие темы беседы, а недавние события в этом плане не внушают оптимизма».