13:02 19/04/2016Հանրային պաշտպանը ահազանգում է Panorama.am-ինԴատարանը հանրային պաշտպան ունենալու հանգամանքը դիտարկել է որպես պատիժը և պատասխանատվությունը ծանրացնող հանգամանք
10:50 19/04/2016Փոխնախարար. ՀՀ քրեական արդարադատության ոլորտում առկա բոլոր օրենքները, փաստաթղթերը փոխում ենք...համապատասխանեցնում են եվրոպական չափանիշներին:
10:10 19/04/2016Անիի Մայր Տաճարի ու Ամենափրկիչ եկեղեցու վերականգնումը մինչ այս պահը լավ է ընթանում. ԳյուրջյանԹուրքիան նաև նախապատրաստվում է Անի քաղաքն ընդգրկել էր ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության հիմնական ցուցակ:
21:02 18/04/2016Հերմինե Նաղդալյան․ԵԽԽՎ նախագահը ցանկանում է վստահության մթնոլորտ ստեղծել Հայաստանի և Ադրբեջանի պատվիրակությունների միջևPanorama.am-ի հարցազրույցը ԱԺ փոխանախագահ, Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի հետ՝ ԵԽԽՎ-ում Լեռնային Ղարաբաղի հարցի քննարկումների հետ կապված։...
14:08 18/04/2016ԵԽԽՎ-ում բաժանվում են Ադրբեջանի կողմից իրականացրած պատերազմական հանցագործությունների մասին նյութերՀիշեցնենք, որ ԵԽԽՎ օրակարգից հանվեց Ղարաբաղյան թեման, որի փոխարեն ընդգրկվեց Պանամա թղթերի վերաբերյալ հարցը, որի քննարկումը, ըստ օրակարգի, նախատեսված է այսօր։
13:47 18/04/2016Պետք է գնալ Արցախի ճանաչմանն ու պետականության հաստատմանը. Աշոտ ՄելքոնյանԱշոտ Մելքոնյանը վստահեցրեց, որ հայ ժողովուրդը պատմությունից դասեր քաղել է:
11:42 17/04/2016Սասուն Միքայելյանի վստահված անձը ուղղորդում է ընտրողներին. ԴիտորդԱրմեն Առաքելյանը մեր թղթակցին ասաց, որ ինքն ընդամենն օգնում է իր համաքաղաքացիներին:
15:15 15/04/2016Ժամանակ է խոսել առավել հասցեական, իրերն անվանել իրենց անուններով. Կազիմիրով«Միայն ափսոսանքներ և արժանապատվության կոչեր` նախատինքի ոչ մի նշույլ, միայն թե չնեղացնեն նրան»
13:40 15/04/2016Առողջապահության համակարգը չորսօրյա պատերազմի ժամանակ` ըստ ԱՆ-իԱռաջին իսկ պահից ոչ միայն պրոֆեսիոնալ բժիշկները, այլև ապագա բժիշկներն իրենց պատրաստամակություն են հայտնել մեկնել պատերազմական գոտի:
12:12 15/04/2016Ես ուժ էի ստանում սահմանին կանգնած մեր զինվորներից. Նազիկ Ավդալյան«Նրանք կյանքի և մահու պայքար են տալիս և չեն վախենում, ես էլ ինչից պիտի վախենայի»:
12:18 14/04/2016Հայկական կողմը հետամուտ է լինելու հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը. Պաշտոնական Ստեփանակերտ«Ցանկացած հարձակում կանխվելու է»
11:50 14/04/2016Պատերազմը դժվարություններից բարդագույնն է. Տեր Գեղարդ աբեղա...որտեղ պետք է իր ներկայությունն ունենա նաև հոգևորականը:
12:35 12/04/2016Դավիթ Բաբայան. Մենք վերջնագիր չենք ներկայացնում միջազգային հանրությանը«Մենք կողմնակից ենք խաղաղ կարգավորման, բայց դա չի նշանակում, որ մենք թույլ ենք կամ պատրաստ չենք պաշտպանել մեր հայրենիքը, ազատությունն ու արժանապատվությունը»:
13:21 09/04/2016Մենք պաշտպանեցինք մեր պետությունը, հայրենիքը. Ամո Շարոյան«Հաղթեցինք, քանի որ բարբարոսություններ թույլ չտվեցինք»:
11:47 08/04/2016Եզդիները հայերի հետ միասին պայքարում են մեկ ընդհանուր թշնամու դեմ. Ազիզ ԹամոյանԱրցախից նոր վերադարձած եզդիական համայնքի հոգևոր առաջնորդ Բրո Հասանյանն էլ հայտնեց, որ ընտանիքից չոր հոգով են մեկնել սահմանագոտի:
00:45 08/04/2016Սերժ Սարգսյան. Մենք բաց ասում ենք, որ դեմ ենք Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելուն«Կարծում ենք, որ հակամարտությունը պետք է ամբողջական և համապարփակ լուծում ստանա». ՀՀ նախագահի հարցազրույցը «Deutsche Welle»-ին
18:15 06/04/2016ԼՂՀ ՄԻՊ-ը ադրբեջանցիների կողմից խաղաղ բնակիչների սպանության փաստերը կներկայացնի միջազգային կառույցներին«Խնդիրների լուծման համար փորձում ենք օգտագործել Հայաստանի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի ներուժը»:
14:30 06/04/2016Ռուսալեզու մամուլի անդրադարձը արցախյան իրադարձություններին«Որքանով ես գիտեմ հայերին և հայկական բանակին, նրանք քնում և երազում տեսնում են որպեսզի հայտնվեն թուրք զինվորներ: Այ դա նրանք իսկապես ուզում են»:
10:50 05/04/2016Մարկ Թոներ. ԼՂ խնդիրը պետք է լուծվի ուժի չկիրառման, ինքնորոշման իրավունքի և տարածքային ամբողջականության սկզբունքների հիման վրա«Որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկիր՝ պատրաստ ենք ջանքեր ներդնել երկու կողմերին բանակցային գործընթացում կրկին ներգրավելու համար»:
10:13 04/04/2016Մենք անպարտելի ենք, և հաղթանակը հաստատ մերն է լինելու. ԼՂՀ վարչապետ«Արցախի կամավորների մի մասն արդեն մեկնել են առաջնագիծ, և ուրախ ենք, որ նրանց են միանում հազարավոր նոր կամավորներ՝ Հայաստանի Հանրապետությունից և Սփյուռքից»:

13:50 05/04/2014Посол А.Манукян: В свое время Армения даже не направила Украине ноты протеста за поддержку антиармянских резолюций Баку в ГА ООНПосол РА в Украине Андраник Манукян прокомментировал позицию республики по «крымской резолюции» Генассамблеи ООН: «Армения всегда голосовала за право наций на самоопределение».
19:22 04/04/2014Эксперт: Отставка Т. Саркисяна с поста премьера Армении должна быть по душе как представителям оппозиции, так и властейПолитолог Александр Маркаров прокомментировал также возможные последствия отставки премьер-министра.
13:10 04/04/2014Новый премьер-министр Армении может быть не из РПА. Заявление Армена Ашотяна«РПА, будучи „хребтом” и движущей силой политической жизни страны, может позволить себе такую роскошь – доверить пост премьера людям, которые представляют не политическое большинство».
17:20 03/04/2014Никаких изменений в формате сотрудничества Армении с НАТО не намечаетсяВ ответ на данный материал пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян заявил, что Армения не намерена изменять или расширять действующий формат сотрудничества с НАТО.
16:48 02/04/2014Депутат парламента Армении Д. Арутюнян: До 30 сентября Закон «О накопительных пенсиях» продолжает действоватьПредседатель Постоянной Комиссии по государственно-правовым вопросам Национального Собрания Армении прокомментировал сегодняшнее решение Конституционного суда республики касательно Закона РА «О...
15:27 02/04/2014Спикер парламента Армении призвал депутатов финансово помочь сирийским армянам, а мэр Кесаба представил ситуацию в целомЧапарян опроверг муссируемую в Сети информацию (в том числе фото- и видеоматериалы) о том, что в Кесабе произошли массовые убийства армян: «Ничего подобного нет, жертв у нас нет».
11:52 01/04/2014Высокоточные ракетные системы ВС Армении – средство сдерживания агрессии Азербайджана. Мнения экспертов«Увеличение количества высокоточного и дальнобойного вооружения, противотанковых средств, устройств оптических прицелов развенчает миф о большом количественном преимуществе азербайджанской стороны».
14:35 31/03/2014Из-за активности ВС Азербайджана на границе армянская сторона может пересмотреть стратегию эффективной обороны«Перед государством стоит задача не только обеспечивать безопасность жителей пограничных населенных пунктов, но и создать такие условия, чтобы люди не были вынуждены покидать свои дома».
16:26 29/03/2014Вазген Месропян: Из сирийского Кесаба похищены и увезены в Турцию свыше 20 армянИз оставшихся в сирийском Кесабе армян 22 человека были похищены и увезены в Турцию. Об этом сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am сирийский армянин, зампредседателя правления...
11:26 29/03/2014Санкции в отношении российских банков вряд ли ощутимо отразятся на банковской системе Армении. Прогнозирует экономистЧто касается возможного воздействия санкций на коммерческие банки Армении, то экономист подчеркнул, что это маловероятно, поскольку банковская система Армении достаточно диверсифицирована.
20:07 28/03/2014Нарушениями режима перемирия Азербайджан выполнил задачу обострить ситуацию на границе. Анализируют армянские экспертыАрмен Мхитарян отметил, что Азербайджан подобными действиями вынуждает Армению пойти на жесткие контрмеры.
11:46 28/03/2014А. Рустамян: Участие представителей всех политических сил в составе делегации НС придало бы большее значение визиту в Кесаб«Мы действительно должны предпринять совместные с сирийскими властями мероприятия с целью укрепления безопасности сирийских армян».
15:56 27/03/2014В Азербайджане есть предпосылки Майдана. Интервью с А. Епифанцевым«Hародное недовольство азербайджанская власть умело выпускает наружу путем создания образа врага – Армении»
12:23 27/03/2014«Нет ни одного закона, который бы являлся табу». Секретарь фракции РПА о пенсионной реформе в Армении«В мире подобные реформы всегда вызывали недовольство, люди не всегда сразу воспринимали логику данного преобразования».
15:54 26/03/2014Жизнь дочери президента Узбекистана Гульнары Каримовой стала настоящим кошмаром. «Интервью» по собственной инициативе…«Я нахожусь под жестоким психологическим давлением. Меня избили, на моих руках синяки», – рассказывает гламурная узница.
11:20 25/03/2014Поддерживает ли второй президент Армении Р.Кочарян консолидацию 4 непровластных политических сил? Интервью с Х. Кокобеляном«Мне кажется вопрос о том, разработаны ли соответствующие механизмы, следует адресовать„ четверке”, но в целом существует четкий механизм достижения отставки правительства».
12:43 24/03/2014Позицию Армении по Крыму нужно принять как политический факт. Интервью с экспертом Т. Абрамяном«В сложившейся ситуации реакция властей Армении была адекватна нынешним украинским реалиям и, самое главное, умещалась в логику внешнеполитической повестки».
12:10 22/03/2014Азербайджан игнорирует призывы международного сообщества и продолжает вооружаться за счет нефтедолларов. Интервью с экспертом«Если для армянской стороны каждый погибший военнослужащий или мирный житель – очень серьезная потеря, то азербайджанская сторона и вовсе не обращает внимания на это обстоятельство».
17:28 21/03/2014Замглавы МИД Украины: Признание Арменией аннексии Крыма приведет к негативным последствиям для двусторонних отношений«Сегодня передана армянской стороне нота, в которой содержится наше обращение о получении разъяснений относительно официальной позиции Армении».
15:56 20/03/2014Экс-губернатор Сюникской области Армении дает лживые интервью? С. Хачатряна «на чистую воду вывел» адвокат семьи Будагянов«В ходе предварительного следствия Сурик Хачатрян признал, что Аветика Будагяна в автомобиле били. Удар нанес телохранитель Зарзанд, но он вряд ли бы по собственной инициативе сделал это».