14:34 25/06/2016Անցյալի ողբերգություններին հղումներ են արվում բացառապես միայն օգնելու հիմքեր գցելու համար. Հռոմի Պապի խոսնակ«Իրական հարաբերությունները Սուրբ Աթոռի և Թուրքիայի լավն են, չեմ կարծում, թե պատճառ կա մեծ խնդիրներ այստեղ տեսնելու»:
21:07 24/06/2016Ֆեդերիկո Լոմբարդի. Վատիկանի արխիվներն հիմա էլ բաց ենԵս ստացել եմ գերմանացի գիտնականի գիրքը՝ Հայոց Ցեղասպանության մասին: Այն գրված է ամբողջությամբ Վատիկանի արխիվների հիման վրա:
17:26 24/06/2016Քաղաքագետ. Սանկտ Պետերբուրգի հայտարարությունը թույլ չի տալիս հստակ խոսել, թե ինչ դիտորդների մասին է խոսքը«Այս հայտարարությունը կարող է վտանգ ստեղծել ընդհանրապես վստահության մեխանիզմների ստեղծման առումով»:
09:16 22/06/2016Տնտեսագետ. Կարծում եմ, աշնանը Հարկային նոր օրենսգրքի վերաբերյալ դժգոհության գործողություններ կլինենՀարկային նոր օրենսգրքի այս տեսքով ընդունումը կբերի մարդկանց ավելի աղքատացման, ստվերի ավելացման, գների բարձրացման:
11:37 21/06/2016Պաշտոնական Ստեփանակերտը՝ սանկտպետերբուրգյան հանդիպման մասին«Մենք ավելի շատ իրատեսական ենք»
11:12 20/06/2016Դավիթ Հարությունյան. ԸՕ-ի վերաբերյալ ձեռք բերված համաձայնության կյանքի կոչումը պահանջում է 12-13 մլն եվրոԵթե հուլիսի 1-ին չունենանք վերջնական լուծումները, կգնանք հին ճանապարհով:
15:26 18/06/2016Սիրիահայ Շանթ Խայալյանն իր արտադրանքի նմուշներն ուղարկել է ՌուսաստանՆա 2013-ին տեղափոխվել է Հայաստան, 2014-ից սկսել է արտադրել օճառներ, շամպույններ, յուղեր: Անհրաժեշտ հումքը ձեռք է բերում Հայաստանից:
10:27 18/06/2016Ադրբեջանը գործընթացը գիտակցված տանում է վերջնական տապալման. Քաղաքագետ«Նման մասշտաբի զորավարժությունների անցկացումն ավելի շատ շանտաժ է հիշեցնում»
16:56 17/06/2016Իսրայել Չարնի. Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը Գերմանիայի կողմից բարոյական ազդակ է ԱՄՆ-ին և Իսրայելին«Գերմանիայի խորհրդարանի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը ինքնին շատ գնահատելի և հիշարժան քայլ է: Դա նաև կարևոր պաշտոնական հաղորդագրություն է՝ ուղղված այլ ժողովրդավար երկրներին, ինչպիսին են իմ...
12:53 17/06/2016Մայ Աթոռ. Խոր Վիրապի զանգակատան վերանորոգումն ավարտին է մոտենումՖրանցիսկոս Պապը և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը աղոթք կմատուցեն Խոր Վիրապի վանքում:
12:26 16/06/2016Տեր Վահրամ. Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանին կարգալույծ հռչակելու հարց դրված չէ«Այս պահին մենք նման նախադրյալներ չենք տեսնում նման գործընթաց սկսելու համար»:
15:25 15/06/2016Վ. Սիխառուլիձե. ԼՂ հակամարտության լուծումը կենսական նշանակություն ունի Վրաստանի համարՎրաստանը տեսանելի ապագայում կդառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ
15:08 13/06/2016Իրանում արձագանքել են ադրբեջանցի պատգամավորների և փորձագետների «հարձակումներին»Իրանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարների միջև վիզային ռեժիմի ազատականացման մասին հուշագրի ստորագրումից հետո ադրբեջանցի պատգամավորներն ու փորձագետներն Իրանի հասցեին քննադատական հայտարարություններ հնչեցրին՝...
10:48 11/06/2016Ալեքսանդր Իսկանդարյան. Ապրիլյան իրադարձություններից հետո ռիսկերը ավելացել ենՇատ դժվար է պատկերացնել, որ այս ամենը կարող է ուղղակի դադարել: Լարվածության յուրաքանչուր նոր փուլից հետո, նման սպասումները առավել ևս իրատեսական չեն»
13:40 08/06/2016Բերբերյան. Կարտոֆիլի շուկան հայ արտադրողին է«Ամեն ինչ անելու ենք, որ մենք մեր խոսքի տերը լինենք»:
10:02 08/06/2016ԿԽՄԿ-ն տեղյակ է հայկական սահմանը հատած Ադրբեջանի քաղաքացուհու մասինՀայաստանի և Ադրբեջանի հյուսիս-արևելյան սահմանում, Իջևանի ուղղությամբ, ադրբեջանական աղբյուրների փոխանցմամբ, հայկական կողմ է անցել Ադրբեջանի քաղաքացուհի, 39-ամյա Զոհրա Վալիևա Վարդազար-քըզին: Կարմիր...
16:21 07/06/2016«Միասնական ՀՕՊ համակարգի ստեղծումը չի կարող վնասել ՀՀ-ՆԱՏՕ հարաբերություններին»Մինչ Հայաստանում ծայրահեղ կարծիքների բախում է ՌԴ-ՀՀ միասնական ՀՕՊ համակարգի հետ կապված, փորձագետները առաջ են անցել՝ արդեն քննարկում են ՀՕՊ-ի համատեքստում ՆԱՏՕ-ՀՀ հարաբերությունները։ «Միասնական ՀՕՊ...
15:50 06/06/2016Մաթիաս Քիսլեր. «Անհամբեր սպասում եմ Հայաստանի հավաքականի մասնակցությամբ խաղերին և «Ոսկե ծիրանին»Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանն այնուհետև առանձնացրեց 3 թեմա, որոնցից առաջինն աղջիկների ու կանանց ներգրավվածությունն է սպորտում:
17:14 03/06/2016Ռուբեն Մելքոնյան. Գերմանիան միացավ ցեղասպանության հարցը քաղաքական շահի տեսանկյունից արծածող երկրներին«Սակայն ես չեմ կարծում որ այս ձևակերպումը կհանգեցնի ինչ-որ իրավական հետևանքների»:
15:25 03/06/2016Հալեպում Նոր Գյուղ թաղամասի երեկվա ուժգին հրթիռակոծությունը կապում են Բունդեսթագի որոշման հետԱյժմ երեկվա ծանր դրությունից հետո, Հալեպի թաղամասերում վիճակը հանգիստ է, մարդիկ զբաղված են իրենց աշխատանքով

14:39 30/05/2014Томас де Ваал: Приглашение президента Турции в Армению на 24 апреля 2015г. – разумный и положительный шагСтарший эксперт по вопросам Кавказа Центра Карнеги Томас де Ваал в беседе с корреспондентом Panorama.am прокомментировал инициативу президента Армении Сержа Саргсяна пригласить президента Турции в...
12:59 30/05/2014Американский эксперт рассказал о растущей напряженности в отношениях между США и Азербайджаном«Действия Кремля в Крыму и Западной Украине - это предупреждение, что энергетический потенциал Азербайджана может быть легко изъят...» - отметил эксперт.
15:26 29/05/2014Оппозиционер устроил главе МИД Турции А. Давутоглу «интервью» об энергетическом сотрудничестве с АрмениейПо его словам, только тогда «перед Арменией откроется путь участия в региональных проектах».
15:09 29/05/2014Генпрокурор Армении Геворк Костанян поражен безграмотностью некоторых лицГенеральный прокурор Армении Геворк Костанян выразил недоумение по поводу того, что заявление генпрокуратуры о соблюдении тайны предварительного следствия стало предметом столь бурных обсуждений.
19:27 28/05/2014Приглашение президента Турции в Армению на 24 апреля 2015г. – очень серьезный и верный шаг. Комментарии экспертовПриглашение президентом РА Сержем Саргсяном президента Турции, который будет избран во время предстоящих выборов, посетить 24 апреля 2015 года Армению, является очень серьезным и грамотно...
15:09 28/05/2014«Сравнительное интервью». Как ответили бывший и действующий главы Полиции Армении на один и тот же каверзный вопрос…Вопрос касался ЧП напротив «Вернисажа» и поведения открывшего стрельбу средь бела дня зятя депутата парламента РА от фракции «Процветающая Армения» Каро Карапетяна («Ювеци Каро») – Гора Аракеляна.
17:58 27/05/2014Виген Саркисян: К 100-й годовщине Геноцида армян будет принята Всеармянская декларацияК 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи 1915г. будет принята Всеармянская декларация. Об этом сообщил сегодня на брифинге руководитель аппарата президента Армении, координатор...
15:09 27/05/2014Российский политолог: Впечатление о возможности скорого решения карабахского конфликта обманчивоВ. Трофимов-Трофимов отметил, что подобные «разговоры могут вестись на фоне общего опьянения от успехов внешней политикой России за последний год».
10:26 26/05/2014Президент Сирии Башар Асад находится в хорошей форме и по-прежнему уверен в себе. Интервью с вице-премьером России Д.Рогозиным«Наша встреча проходила на фоне значительных успехов сирийской армии, которая потеснила как „Аль-Каиду”, так и вооруженную оппозицию. Президент был в приподнятом настроении», – рассказал Рогозин.
11:01 24/05/2014Представительница Human Rights Watch: Расследование событий в Одессе 2 мая не внушает доверия из-за позиции властей Украины«Эти тяжелые преступления требуют серьезного, беспристрастного и тщательного расследования».
16:38 23/05/2014Эксперты в Армении осуждают беспрецедентные факты государственного давления на СМИ в УкраинеОрганизации в рамках армянской национальной платформы Форума гражданского общества «Восточного партнерства» могут выступить с совместным заявлением.
17:42 22/05/2014Ходорковский предупреждает Запад об опасности и призывает не вводить новых санкций против России. Интервью «оппонента Путина»«Путин потерял контроль над событиями в соседней стране», – сказал он, напоминая «про недавнюю неудачную попытку Кремля остановить референдум пророссийских сепаратистов в Донецке и Луганске».
16:37 22/05/2014Украина готовится к выборам президента на фоне скандальных заявлений и интервью. О чем говорят Ярош, Болотов и Лукашевич…Самопровозглашенная «Луганская народная республика» объявит всеобщую мобилизацию мужчин в возрасте от 18 до 45 лет, вводится военное положение.
15:09 22/05/2014Скоро обнародуют все материалы о скончавшемся 77-летнем гражданине Армении Мамиконе Ходжояне, побывавшем в азербайджанском пленуФакт пыток в отношении возвращенного из азербайджанского плена 77-летнего жителя села Верин Кармирахбюр Тавушской области Армении Мамикона Ходжояна, который скончался 20 мая, уже был известен.
11:07 21/05/2014Председатель ПАСЕ: Законы, принятые в Азербайджане, противоречат обязательствам этой страны перед СЕ«На данном этапе переход Азербайджана на постмониторинговый этап был бы преждевременным шагом».
10:37 20/05/2014Л. Юнус: В школьных учебниках Азербайджана написано, что христиане – враги азербайджанского народа«Мы фактически вернулись в советское прошлое 30-х годов. “Кто не с нами, тот против нас!” - лозунг дня. Задача режима - контролировать всё и всех, в том числе “народную дипломатию”».
09:46 19/05/2014Бакинские армяне становятся сильным и самобытным сегментом армянской диаспоры США. Записаны около 50 видеоинтервьюКак рассказала Марина Григорян, издание книги и презентация фильма, объединенных общей концепцией «Геноцид длиною в век», запланированы на январь 2015 года.
11:51 17/05/2014Посол США: В Азербайджане из-за политики властей могут повториться события украинского МайданаСША пристально следят за последними событиями в Азербайджане, в особенности за арестами и давлением на политических активистов.
12:53 16/05/2014Л. Юнус: В Азербайджане уровень репрессий превысил все мыслимые пределы, и европейцам пора прекратить поощрение зла в БакуПравозащитница после встречи с президентом Франции Ф. Олландом в ходе его визита в Баку рассказала в интервью RFI о том, какие у нее ожидания от председательства Азербайджана в Комитете министров СЕ.
14:31 15/05/2014Музей-институт Геноцида армян готовит к 2015 году «шоковую терапию». Интервью с Айком ДемояномЧто касается технологических новшеств, то это «touch screen»-ы, экраны, мини-кинотеатры, посетитель сможет посмотреть ролики, документальные кадры тех времен...