19:18 09/11/2015Է. Նալբանդյան. Ադրբեջանը փորձում է ղարաբաղյան հակամարտության քննարկումը տեղափոխել այլ ձևաչափեր«Մենք պետք է համանախագահների հետ աշխատենք բացառապես խաղաղ լուծման ուղիներ գտնելու համար»
13:25 09/11/2015Իրան-Ադրբեջան հարաբերություններում նոր «մշակութային սկանդալ» է հասունանում«Ադրբեջանի կողմից պատմությունն ու մշակութային արժեքները կեղծելու դեմ պետք է լուրջ և համակարգված պայքար մղել»,-այդ մասին իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում՝ ասել է իրանցի...
09:16 09/11/2015Թուրքագետ. Առաջիկայում մենք կունենանք ավելի ագրեսիվ ու անկանխատեսելի հարևան-Հարևան Թուրքիայում քրդական զինյալ պայքարը կրկին ակտիվ է լինելու, բախումները շարունակվելու են:
11:50 07/11/2015Փաստաբանն ազատ է ու ինքն է որոշում` ինչպես աշխատել մամուլի հետ, գրաքննություն չի կարող լինել. Արա ԶոհրաբյանԿյանքը շարունակվում է, և մի քանի խումբ փաստաբաններ չեն կարող ցնցել Պալատը:
12:51 06/11/2015Դավիթ Բաբայան. Զեկույցից ադրբեջանական խավիարի, նավթի հոտ է գալիս«ԵԽԽՎ-ն վերածվել է Բաքվի շուկաների տաղավարի, որտեղ կարելի է առևտուր անել, փաստաթուղթ գնել»:
11:50 06/11/2015Բուդաղյանները պայքարելու են, որ պատասխանատվության ենթարկվեն Սուրիկ Խաչատրյանը, նրա որդին ու թիկնապահ Զարզանդը. ԱլումյանՊայքարելու ենք, որ պատասխանատվության ենթարկվեն Սուրիկ Խաչատրյանը, նրա որդին ու թիկնապահ Զարզանդը:
11:11 05/11/2015«Ոչ» քարոզելու խնդիր չունենք, խնդիր ունենք համոզել մարդկանց ակտիվ լինել, գնալ քվեարկության. «Չեք անցկացնի»-ի անդամ«Ոչ» քարոզելու խնդիր չունենք, խնդիր ունենք համոզել մարդկանց ակտիվ լինել, գնալ քվեարկության:
12:41 04/11/2015Պաշտպանական կողմը բողոքներ չունի Սմբատ Հակոբյանի և Ռուբեն Հայրապետյանի առերեսման վերաբերյալ-Պաշտպանական կողմը բողոքներ չունի:
15:14 03/11/2015Վթարված ավտոբուսի վարորդը խոսել էՆրա խոսքի հիման վրա երկու նախնական վարկած է կազմվել՝ տեխնիկական անսարքություն կամ մարդկային գործոն
13:43 03/11/2015Կրկնակի քվեարկելու հավանականությունը զրոյի է հավասարեցված. Մ. Մինասյան«Ստեղծվել են տարածքային և համայնքային շտաբեր, փորձելու ենք հանրությանը տեղեկացնել «այո»-ի առավելությունների մասին, սահմանադրական փոփոխությունների իմաստը»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ...
10:00 03/11/2015Փոխնախարար. Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման հիմնական խնդիրը իրազեկվածության ցածր մակարդակն է-Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման հիմնական խնդիրն այս պահին իրազեկվածության ցածր մակարդակն է:
17:18 02/11/2015Անհրաժեշտ է թիրախավորել այն կողմին, որը իրականում խախտում է հրադադարի ռեժիմը. Սեյրան ՕհանյանՀակառակորդի կողմից կրակոցները սահմանին նվազել են, վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում կարելի է ասել` հասել են մինիմումի։ Այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան...
15:33 02/11/2015Երբ Հայկազին տարել են կախելու, նա արդեն մահացած է եղել. Կուրսանտի սպանության գործն արդեն դատարանում էԿուրսանտի սպանության գործն արդեն դատարանում է
13:15 02/11/2015Թուրքագետ. Չեմ կարծում, որ ընտրողների սպասած կայունությունը կլինի-Չեմ կարծում, որ ընտրողների սպասած կայունությունը կլինի:
14:16 31/10/2015Գերմանիայում Հայոց ցեղասպանության թեմաներով շնորհանդեսներին թուրքերը խանգարում են. ՕրդուխանյանՀայ-գերմանական բարեկամության այգիների հիմնադրման ծրագրով չորրորդ այգին կբացվի գերմանական ամենամեծ Բուսաբանական այգում՝ Դորտմունդ քաղաքում: Առաջին այգին բացվել է այս տարվա ապրիլի 11-ին Երևանում՝ Ավան...
11:44 30/10/2015Այս երեք ամիսներին Էրդողանին հաջողվեց երկիրը վերածել քաոսի. ԻսպիրյանՀունիսից նոյեմբերն ընկած հատվածում Թուրքիայում բավականին զրագացումներ են եղել, որը չի եղել մինչ այդ ոչ մի նախընտրական և հետընտրական ընտրությունների ժամանակ: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նման...
14:50 29/10/2015Բալայան. Պետք չէ սահմանադրական փոփոխություններն ընկալել որպես հարցերը լուծելու միջոց (տեսանյութ)«Սահմանադրական փոփոխությունների ներկայացված նախագիծը շատ ավելի հստակ է, շատ ավելի բան է ասում իշխանությունների տարանջատման սկզբունքի, մարդու իրավունքների երաշխավորման հետ կապված»,- լրագրողների հետ...
12:15 29/10/2015Իրանագետ. Սիրիայի հարցով բանակցություններում Իրանի ներգրավումը դրական ազդեցություն կունենա-Գործընթացներն ավելի արագ ծավալվեցին, քան սպասում էին ԱՄՆ-ում:
11:46 28/10/2015Վահան Բաբայանը խոստանում է բարձրացնել Էթիկայի հանձնաժողովի հեղինակությունըԱզգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Վահան Բաբայանը ԱԺ այս նստաշրջանում ղեկավարելու է ԱԺ Էթիկայի հանձնաժողովը և խոստանում է կողմնապահ չլինել ու բարձրացնել հանձնաժողովի...
10:30 28/10/2015Տեր Համբարձում. Հելոուինը նվազեցնում է մեր բարեպաշտությունը«Եկե՛ք հեռու մնանաք չարություններից, կախարդություններից և սատանայություններից, միասին ոչ ասենք այդ չարաբաստիկ տոներիին»:

18:37 02/12/2013А. Лихачев: Решение Армении вступить в Таможенный союз скажется на урегулировании карабахского конфликта«Никто ни на кого давления не оказывает, каждая страна самостоятельно принимает окончательное решение», – заявил в интервью Panorama.am заместитель министра экономического развития России Алексей...
17:28 02/12/2013Стратегические интересы Армении основаны на союзе с Россией. Интервью с Артаком ЗакаряномПредседатель Постоянной комиссии по внешним сношениям Национального собрания Республики Армения Артак Закарян в интервью «РИА Новости» рассказал о настроениях в армянском обществе, о том, какие...
15:27 02/12/2013Путин прибыл в Армению не только по вопросам Таможенного союза… Эксперт Т. Абрамян о целях госвизита президента России«Это визит на высшем уровне. Для сравнения: в августе с.г. Путин отбыл в Азербайджан с рабочим визитом, который по своему „уровню” уступает государственному».
14:43 02/12/2013Вступление Армении в Таможенный союз не может негативно повлиять на армяно-иранские отношения. Комментарий экспертаНапомним, в ходе состоявшихся 3 сентября в Москве переговоров президенты Армении и России – Серж Саргсян и Владимир Путин – всесторонне обсудили перспективы двустороннего союзнического партнерства.
15:42 30/11/2013В канун Всемирного дня борьбы со СПИДом проститутки Турции обратились к ООН с просьбой – о бесплатных презервативахРаботники секс-индустрии Турции обратились в ООН после того, как Минздрав страны прекратил выдавать бесплатные презервативы.
20:12 29/11/2013Президент Афганистана Хамид Карзай «объявил войну» США. Эксклюзивное интервью «Радио Свобода»Отношения нынешних афганских властей с талибами Карзай считает внутренним делом Афганистана и потребовал от США прекращения рейдов.
12:04 29/11/2013«Рано или поздно Украина окажется в Европе». Интервью с действующим председателем ЕС Далей Грибаускайте«Есть риск, что возникло ощущение, будто Европейский союз испытывает некоторую усталость в своих отношениях с Украиной. Только украинское правительство может решать, чего оно хочет».
16:25 28/11/2013Гражданский активист Вардгес Гаспари объявил голодовку и обозвал омбудсмена Армении Карена Андреасяна трусом«Требую, чтобы омбудсмен не скрывал имеющейся у него информации о совершенном преступлении».
15:22 27/11/2013Турция в панике от перспектив сотрудничества Ирана и «шестерки». Интервью с Л. ОвсепяномЭксперт отметил, что противостояние между ИРИ и Западом было благоприятно для Турции с точки зрения ее региональных претензий.
15:58 26/11/2013Европа активизирует свои усилия в регионе, пытаясь таким образом решить свои стратегические задачи. Интервью с Т. Абрамяном«Интерес ЕС в вопросе углубления отношений с Арменией проявится в виде выдвижения новых инициатив».
12:58 25/11/2013Женевское соглашение будет способствовать обеспечению мира и безопасности на Ближнем Востоке. Интервью с иранистом А. Исраеляном«В случае выполнения вышеупомянутых положений, думаю, в краткосрочной перспективе в отношениях Ирана и Запада будет зафиксирован ощутимый прогресс».
12:27 23/11/2013Эдуард Шармазанов: Турция должна прекратить блокаду Армении и отказаться от односторонней позиции в карабахском конфликтеНа заседании Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) обсуждался ряд вопросов, в том числе и состоявшаяся 19 ноября в Вене встреча президентов Армении и Азербайджана.
13:27 22/11/2013США и Евросоюз выражают разочарование, а эксперты предупреждают Украину о невозможности маневров между ЕС и Россией«Нельзя сочетать полномасштабное Соглашение об ассоциации с ЕС с членством в Таможенном союзе», – сказал Пайфер.
16:55 21/11/2013Автор проекта «Обыкновенный геноцид» М. Григорян рассказала о целях переиздания «Дневника судебного процесса» по «сумгаиту»«Правда об этом злодеянии нужна всем людям независимо от их национальной принадлежности».
15:03 21/11/2013Действия следователя Айка Акопяна заставили сатирика Вардана Петросяна обратиться также к омбудсмену АрменииРанее В. Петросян дал показания и заявил об отказе принимать участие в осуществляемых под руководством А. Акопяна следственных действиях в рамках возбужденного по факту аварии уголовного дела.
13:43 20/11/2013Продовольственная война между Арменией и Грузией разгорается. Ереван настаивает на экспертизе картофеля в третьей странеРанее председатель Аграрно-крестьянского союза Армении Грач Берберян отметил, что в заявлении Минфина Грузии видит «азербайджанский след».
18:19 19/11/2013Даже при большом желании Турция не может решить карабахскую проблему. Причины представил Григорий ТрофимчукПо мнению российского эксперта, карабахскую проблему теперь попытается решить Вашингтон.
14:08 19/11/2013Переговоры по Карабаху продолжатся или придется начать с чистого листа? Т. Абрамян о встрече президентов Армении и АзербайджанаНа сегодняшних переговорах по карабахскому урегулированию в плане общей атмосферы и доверия между сторонами ситуация сложилась совершенно новая.
16:02 18/11/2013Нарушение Азербайджаном режима перемирия накануне встречи президентов. Опасность последствий представил Т. Абрамян«Азербайджан продолжает нарушать режим прекращения огня даже после того, как сопредседатели Минской группы ОБСЕ в своем последнем заявлении подчеркнули важность соблюдения режима перемирия».
15:52 16/11/2013Избрание Г. Маргвелашвили президентом Грузии устраняет все препятствия на пути выполнения данных армянской общине обещаний«Очень важно, чтобы у Армении и Грузии был одинаковый вектор в политике. Решение многих проблем зависит от урегулирования российско-грузинских отношений», – подчеркнул Т. Вардапетян.