10:30 28/05/2015Ցեղասպանությունից հետո պետականություն, դա աննախադեպ էր. Ավագ Հարությունյան«Մի բան հաստատ է՝ հայը անկախ պետականություն կարող է ունենալ զենքի ուժով, արյուն թափելով, և պատմական հողերը կարող է վերամիավորել միայն զենքի ուժով»:
16:29 27/05/2015Հայաստանի և Սիրիայի արտգործնախարարները Թուրքիային մեղադրել են շարունակական զանգվածային սպանությունների մեջ. SANAՀայաստանի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Մերձավոր Արևելքում և մասնավորապես` Սիրիայում գլուխ բարձրացրած ահաբեկչության դեմ պետք է լինի միջազգային ուժեղ հակազդեցություն:
15:06 27/05/2015«Սենսացիա չկա». ՀԷՑ-ն ուղղել է էլէներգիայի սակագնի մասին հայտում տեղ գտած անճշտություններըՀԷՑ-ն ուղղել է էլէներգիայի սակագնի մասին հայտում տեղ գտած անճշտությունները
11:02 26/05/2015Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգում կա հիմնական մոդել, և դա խորհրդարանական մոդելն է. Դավիթ ՀարությունյանՍահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի նախագծում երկրի անվտանգության երաշխավորի հարցը դեռ քննարկման փուլում է: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Կառավարության աշխատակազմի...
19:46 25/05/2015Կարեն Բեքարյան. «Ռիգայի գագաթաժողովում երևաց, որ Հայաստանի որդեգրած կուրսի նկատմամբ հստակ հարգանք կա»Հայաստանի մասով` մեզ համար իհարկե շատ լավ կլիներ, եթե եզրափակիչ փաստաթուղթը մի քիչ ավելի հստակություններ ունենար և այդ տարբերակումները չլղոզվեին, բառիս բուն իմաստով
13:09 25/05/2015Թալինի Գեղարվեստի հիմնանորոգված դպրոցը պատրաստ է նոր սաներ ընդունել-Դպրոցը հիմնովին վերանորոգվել է, ամբողջովին կահավորվել, վստահ եմ, նոր ուսումնական տարում դպրոցում սովորող երեխաների թիվը կրկնապատկվի:
16:42 22/05/2015Պաշտոնական Ստեփանակերտը մեկնաբանում է Ռիգայում Ադրբեջանի վարքագիգծըԲաբայանի խոսքով, միջազգային հանրության «չափից դուրս հանդուրժողական» վարքագծի պատճառով է, որ Ադրբեջանը նման դիրքորոշում է ցուցաբերում
13:33 22/05/2015Փոխմարզպետ. Արմավիրի բոլոր մանկապարտեզներում ուսումնասիրություն է իրականացվում-Ամեն ինչը հսկողության տակ է, չկարծեք, որ ձեռքներս ծալած նստել ենք
18:20 21/05/2015Հռոմի պապի հայտարարությունը «Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի» գործի վրա որոշակի ազդեցություն կունենա. Գ. Կոստանյան«Հռոմի պապի կողմից արված հայտարարությունը ոչ միայն ընկալվում է որպես կոնկրետ մի պետության ղեկավարի կողմի հնչեցված կարծիք, այլ, ըստ էության, խոսում է հանրային ճանաչվածության մակարդակի մասին»
16:41 21/05/2015Դուք արդեն կանգնած եք կյանքի առավել պատասխանատու փուլի շեմին, ԿԳ նախարարՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի շնորհավորական խոսք է հղել Վերջին դասի կապակցությամբ.
09:55 21/05/2015Աղձքի հայոց արքաների դամբարանից գտնվել են սելադոնից պատրաստված հախճապակե անոթներ-Աղձքի հայոց արքաների դամբարանից գտնվել են սելադոնից պատրաստված հախճապակե անոթներ.
10:15 20/05/2015Հայաստանը պատվավոր հյուր է MIDEM 2015 միջազգային փառատոնում. Կորնելիա ՄուխPanorama.am-ի բացառիկ հարցազրույցը Reed MIDEM ընկերության մշակութային ծրագրերի տնօրեն Կորնելիա Մուխի հետ:
13:48 19/05/2015Արամ Ա-ի հարցազրույցը New York Times-ին. Սիսի կաթողիկոսարանի պահանջը առաջին իրավական քայլն էՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Կաթողիկոսը հարցազրույց է տվել New York Times պարբերականին, որտեղ խոսել է Թուրքիայի սահմանադրական դատարանում Սիսի կաթողիկոսարանի վերադարձի հարցով բացված դատից: Նրա խոսքով, դա...
10:00 19/05/20151500 նոր աշխատատեղ. Սյունիքի մարզում 3 պոչամբար կազատվի թափոններից, կկառուցվեն գործարաններ-Գործարաններից մեկը թափոնների շահագործման, մշակման համար է և կունենա տարեկան 12.5 մլն տոննա մշակելու հզորություն:
14:55 18/05/2015Հայաստանում է հայտնի բժիշկ և ծաղրածու Պետչ ԱդամսըԱյսօր Հայաստան է ժամանել բժիշկ և ծաղրածու, հիվանդանոցային ծաղրածուական արվեստի (կլոունադայի) հիմնադիր Հանթեր Դոհերթի Ադամսը (Hunter Doherty Adams), ով աշխարհում հայտնի է Պետչ Ադամս (Patch Adams)...
09:35 18/05/2015Կադրից այն կողմ… Սոֆիկ Սարգսյան՝ նույն ինքը՝ «Նահապետ»-ի Նուբարը (տեսանյութ)-Կուզենայի, որ կամերայի այն կողմում մշտապես լիներ Հենրիկ Մալյանը, Ֆրունզե Դովլաթյանը, Սերգեյ Իսրայելյանը, Ալբերտ Յավուրյանը: Կորցրել ենք մեր մեծերին...
10:44 16/05/2015Գյուղ, որտեղ ոչ խմելու ջուր կա, ոչ էլ դպրոց-Էն ժամանակ նախարարը Արմեն Գևորգյանն էր, խնդրեցի արտեզյան ջուր լինի, որ մարդիկ գոնե լողանալու, հիգիենայի խնդիրը լուծեն, բայց արդյունք չեղավ...
16:03 15/05/2015Էդգար Ղազարյան. Ցանկացած դժվարություն պետք է ընտանիքների ոչ թե բաժանման, այլ համախմբման առիթ հանդիսանա«Որքան շատ են ընտանիքում երեխաներն, այնքան ընտանիքը գեղեցիկ է, ամուր և հաստատուն»
13:00 14/05/2015Սերժ Սարգսյան. Բուհական համակարգում մենք ունենք առաջընթաց արձանագրող միտումներ-Երևանում կայացվելիք կարևոր որոշումները դրական ազդեցություն կունենան Եվրոպայի միլիոնավոր ուսանողների, բուհերի վրա:
11:50 13/05/2015Սահմանադրական բարեփոխումների այլընտրանքային նախագիծ ներկայացնելը քիչ հավանական է. Պողոսյան-Քննարկման առանցքում և գրեթե բոլորի կողմից ընդունելի է խորհրդարանական կառավարման համակարգին վերաբերող տարբերակը:

11:06 13/05/2013За пост президента Ирана поборются 460 кандидатов: среди них Рафсанджани, брат и сват АхмадинежадаТаким образом, борьба за пост президента развернется между тремя силами – консерваторами, реформаторами и членами команды действующего президента.
15:03 11/05/2013Азербайджанский эксперт опроверг утверждения сотрудника спецслужб о 40 тысячах армян в Баку«Они нигде не зарегистрированы, у них нет документов. Они не работают, не получают пенсию, но живут в достатке».
16:20 10/05/2013Легендарный генерал Командос назвал 3 фактора, сыгравших ключевую роль при освобождении ШушиНапомним, 9 мая армяне отмечали День Победы и мира – 68-летие победы в Великой Отечественной войне, День Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и 21-ю годовщину освобождения Шуши.
14:27 09/05/2013Посредническая миссия Ирана в вопросе урегулировании карабахской проблемы и освобождение Шуши. Комментарий А. Исраеляна«Иран, будучи влиятельной страной-членом ОИС, ведет взвешенную политику по карабахскому вопросу и не дает ряду исламских стран подвергнуться провокациям Азербайджана».
17:04 08/05/2013Оптимизация раздутой госсистемы и решение социальных проблем. Президент Армении поставил задачи перед новым правительством«Граждане еще раз во весь голос заявили, что требуют и готовы поддержать таких чиновников, которые работают, каждый день что-то меняют и предпочитают практическую, конкретную работу вместо шоу».
16:00 08/05/2013Иран назначен «агрессором», а Азербайджан – «жертвой». Левон Мелик-Шахназарян удивляется терпению Тегерана«Баку выступает в роли задевающего провокатора, в случае реальной опасности моментально прячущегося за спины старших подельников».
11:04 07/05/2013Азербайджан ведет двойную внешнюю политику в отношении как Запада, так и исламских стран. Комментарий востоковеда А. ИсраелянаОфициальный Тегеран должен выразить четкую позицию –обуздать антииранскую политику Баку, в противном слдучае к антииранской кампании, контролируемой Азербайджаном, присоединится и Турция.
18:57 06/05/2013«Это из области сказок». Экс-губернатор Вайоц Дзора С. Багратян опровергает сведения о возбуждении против него уголовного дела«Это дезинформация, которую уже больше месяца все сайты перепечатывают друг у друга»,– об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил бывший губернатор Вайоцдзорской области Армении Сергей...
17:19 06/05/2013Выборы в Совет старейшин Еревана показали «кто есть кто» на политической арене Армении. Интервью с А. Маркаровым«Факт отказа от участия в президентских выборах негативно повлиял на рейтинг оппозиционного Армянского национального конгресса и АРФ „Дашнакцутюн”».
17:14 06/05/2013Политтехнолог о партии «Оринац еркир»: Это тот случай, когда даже самый лучший врач не в силах воскресить мертвеца«Прошли стандартные армянские выборы, начиная с агиткампании и завершая результатами. А жалобы партий по поводу итогов голосования носят всего лишь декларативный характер», – заявил в интервью...
13:49 06/05/2013Решение транспортной проблемы в селе Багаран зависит от Гагика Бегларяна. Интервью с главой Армавирской областиТранспортный вопрос в приграничном селе Багаран Армавирской области Армении остается нерешенным, местные жители вынуждены стучаться в двери с просьбой отвезти их в Ереван или в Армавир.
13:40 05/05/2013Президент Армении Серж Саргсян дал строжайшее распоряжение сделать все во избежание эксцессов. Блиц-интервью с О. АбраамяномНа просьбу прокомментировать поступающие от представителей оппозиции сообщения о фиксируемых нарушениях О. Абраамян заявил: «Они, кажись, наловчились делать такие заявления».
12:48 04/05/2013Официальный Баку тормозит инициативы, направленные на разряжение ситуации в зоне карабахского конфликта. Комментарий эксперта«Военное и политическое руководство Азербайджана неверно оценивает военный потенциал сторон и последствия возможного возобновления военных действий».
19:19 03/05/2013Д.Санасарян: Основной месседж блока «Здравствуй, Ереван» – через нового мэра добиться смены власти в АрменииПресс-секретарь союза партий «Здравствуй, Ереван» Давид Санасарян в интервью Panorama.am подвел итоги агиткампании к предстоящим 5 мая выборам в Совет старейшин Еревана.
13:03 03/05/2013«Я искренне хочу быть полезен Еревану». Кандидат в мэры Армен Ерицян комментирует итоги агиткампании«У меня был шанс представить свою программу, программу партии и, думаю, мне удалось это сделать».
10:48 02/05/2013Выборы – борьба идей и программ, а не соперничество в умении злословить. Комментарий депутата парламента Армении Р. МурадянРПА – это та политическая сила, которая никогда не сворачивала с середины пути, никогда не избегала решения серьезных проблем.
19:05 01/05/2013Спикер парламента Армении пристыдил Левона Тер-Петросяна за его высказывания о могиле Андраника МаргарянаПервому президенту Армении не подобает выступать с такими заявлениями и формулировками касательно мэра Еревана Тарона Маргаряна.
15:22 01/05/2013Профсоюзы Армении готовятся кардинально изменить ситуацию с защитой прав трудящихся. «Первомайские» интервью о серии проблем…Э. Тумасяна на сегодня особенно беспокоит судьба сотрудников компании «Армавиа» и завода «Наирит».
15:33 30/04/2013Дело «Олигарх и СМИ» может помочь исправить серьезный пробел в законодательстве Армении. Комментирует Ара Казарян«У газеты „Жоховурд” есть большие шансы, если она доведет это дело до Конституционного суда, будет создан прецедент».
15:50 29/04/2013Израиль сделает все возможное для еще большего обострения азербайджано-иранских отношений. Анализирует А. Петросян«Москва, естественно, не может долго не обращать внимания на это. Доказательством служат Габалинская РЛС и провал переговоров по закупке Азербайджаном боевых самолетов».