11:30 29/06/2015Գագիկ Մինասյան. ՀՀ նախագահը առաջարկել է հնարավոր լուծումներից լավագույնըԱյսինքն` ոչ թե կասեցնել և չփոխհատուցել, այլ, ընդհակառակը` կասեցնել և փոխհատուցել մինչև աուդիտի վերջնական եզրակացությունը:
09:30 29/06/2015Ազգային պատկերասրահի նախկին տնօրեն Փարավոն Միրզոյանը՝ արածի ու չարածի մասին-Ազգային պատկերասրահը պետք է առանձին շենք ունենա, կողքերը չլինեն թանգարաններ
18:53 27/06/2015Խորհրդակցության ժամանակ նախագահը հնչեցրել է ասելիք, որը պատրաստվում էր փոխանցել ցուցարարներին«Ուզում եմ արձանագրել մի փաստ ևս. ցուցարարները և իրավապահներն այս մի քանի օրերի ընթացքում կարողացան ավելի մեծ փոխադարձ վստահություն ձևավորել, քան հնարավոր էր մի քանի տասնամյակի ընթացքում»
13:37 27/06/2015Աուդիտ չի նշանակում սակագնի բարձրացման մասին որոշման կասեցում. Պատգամավոր-Աուդիտ չի նշանակում սակագնի բարձրացման մասին որոշման կասեցում:
23:18 26/06/2015Ալեքսանդր Արզումանյան. ՀԷՑ-ի աուդիտը ինքնաբերաբար նշանակում է, որ որոշումը կասեցվում է-ՀԷՑ-ի աուդիտը ինքնաբերաբար նշանակում է, որ որոշումը կասեցվում է:
11:44 26/06/2015Արտակ Զեյնալյանը պայքարի նոր տակտիկա է պատրաստել իրավապահ համակարգի դեմ«Ժողովրդավարական երկրում ջրցան մեքենաների կիրառումը տեղին չէ, ուր մնաց դրանց կիրառման համար կարգ մշակել»
08:56 25/06/2015Բջջայինների, WiFi սարքերի պատճառով դիմորդները հեռացվել են քննասենյակներից. ԳԹԿ տնօրենն ամփոփում էԲջջայինների, WiFi սարքերի պատճառով դիմորդները հեռացվել են քննասենյակներից:
12:32 24/06/2015Բիբինը մեր փողերով Մոսկվա է գործուղվելՀետաքրքրվեցինք, թե ինչ հարցեր են նիստի ընթացքում քննարկվելու, հնարավո՞ր է Հայաստանում մատակարարվող էլեկտրաէներգիայի սակագինն էլ քննարկման առարկա դառնա, Սարաջյանն ասաց. «Չէ, չէ»
13:27 23/06/2015Լուծումը երկխոսության հնարավորության ստեղծումն էԱյն ինչ տեղի ունեցավ այսօր առավոտյան «Ոչ թալանին» շարժման նստացույցի ժամանակ, որքան էլ անցանկալի էր, այդուհանդերձ միանգամայն կանխատեսելի էր: Համենայն դեպս, գիշերը ժամը 1-2-ի մոտակայքում Բաղրամյան...
09:12 23/06/2015Օրբելի եղբայրների տուն–թանգարանի գերխնդիրն է՝ ունենալ կիրթ, զարգացած այցելուներ. Հիմնադիր-տնօրեն (լուսանկարներ)-Տուն-թանգարանի հիմնադրամ 35-ամյակի առթիվ հունիսի 27-ին կազմակերպվելու է միջոցառում, որի ընթացքում ներկայացվելու է թանգարանի 35 տարվա գործունեությունը
17:28 22/06/2015«Արվեստը զարգացնելու համար պետք է փոխենք մեր մտածողությունը». Տիգրան Ձիթողցյան (շարունակություն)«Եթե օրինակ մանուկ հասակում ինձ ծեծել են, ես դա չեմ ներկայացրել ուրիշներին, միշտ թաքցրել եմ: Բայց դա զուտ իմ անձին է վերաբերում, չգիտեմ` որքանով է ճիշտ զուգահեռներ անցկացնելը»
12:07 22/06/2015Հայերն այստեղ ապրում են բոլորի պես` դժվարությունների դեմ կուրծք տալով. Հայացք Հալեպից-Հայերն այստեղ ապրում են բոլորի պես` դժվարությունների դեմ կուրծք տալով:
09:41 22/06/2015Լևոն Իսկենյան. Մորգենլանդի փառատոնը շեշտը դրել է հայկական երաժշտության վրա«Հրավիրեցին այս տարի: Որոշեցինք ներկայացնել Կոմիտասի ստեղծագործություններ»:
14:15 20/06/2015Վրացի քաղաքագետ. Վրաստանը երբևէ չի ստեղծի Հայաստանի անվտանգությանը սպառնացող դաշինքՎրաստանը երբևէ չի ստեղծի Հայաստանի անվտանգությանը սպառնացող դաշինք: Անդրադառնալով Վրաստանի`Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ համագործակցության հայ-վրացական հարաբերությունների վրա հնարավոր...
12:18 20/06/2015Էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացումը տնտեսությունում որոշակի լարվածություն կառաջացնի. Վիլեն Խաչատրյան«Հաջորդ տարի մենք նորից կկանգնենք կոտրած տաշտակի առաջ, ՀԷՑ-ը սակագնի բարձրացման հայտով կրկին կդիմի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին»
10:15 19/06/2015Apple-ին ամենաշատը զարմացրել է մեր խաղի գրաֆիկայի որակը. հայկական Shadowmatic-ի ծրագրավորող (տեսանյութ)-Apple-ին ամենաշատը զարմացրել է մեր խաղի գրաֆիկայի որակը
17:34 17/06/2015ՄԻԵԴ-ում Չիրագովի և Սարգսյանի գործերը համարվում են առաջնորդող գործեր. Ալվինա Գյուլումյան-ՄԻԵԴ-ում Չիրագովի և Սարգսյանի գործերը համարվում են առաջնորդող գործեր
14:00 17/06/2015Փորձագետ. Մովսես Հակոբյանը նոր պաշտոնում լիարժեք հնարավորություն ունի շարունակել իր առաքելությունըԼՂՀ ՊԲ հրամանատար Մովսես Հակոբյանի նշանակումը ՀՀ ԶՈՒ շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնում, իսկ ԶՈՒ շտաբի պետի տեղակալ Լյովա Մնացականյանին՝ ԼՂՀ ՊԲ հրամանատարի պաշտոնում պետք է դիտարկել բանակում մշտական...
17:43 16/06/2015Միդեմի նախագահ. Գնալով ավելի է բացահայտվում հայկական արվեստի ու մշակույթի բազմազանությունըՀարցազրույց Ռիդ Միդեմ (Reed MIDEM) ընկերության նախագահ և երաժշտական բիզնեսի առաջատար մասնագետ Պոլ Զիլկի հետ: Մաս II (կարդացեք Մաս I-ը այստեղ) - Ձեզ համար, որպես արտասահմանցի, Հայաստանից հատկապես ո՞ր...
09:10 16/06/2015Ուզում եմ, որ Ազգային պատկերասրահը դառնա եվրոպական լավագույն թանգարաններին հավասար. Նոր տնօրեն-Ուզում եմ, որ Ազգային պատկերասրահը դառնա եվրոպական լավագույն թանգարաններին հավասար

20:28 07/06/2013Политолог: Трудно представить, что сейчас у президентов Армении и Азербайджана есть какие-то серьезные вопросы для обсуждения«Проведение встречи на уровне президентов было бы желательным. Это означало бы хотя бы продолжение имитации переговорного процесса».
13:18 07/06/2013Вопросы не решаются за один день. Ветераны карабахской войны через месяц потребуют у премьера Армении конкретных результатовВетеран карабахской войны Тигран Арутюнян, в свою очередь, сказал, что у него сложилось впечатление, что премьер-министра к данному моменту не было конкретных ответов на их вопросы.
17:45 06/06/2013Эксперта рассмешили абсурдные заявления Э. Мамедъярова о «толерантности» АзербайджанаЛишь факт ареста главного редактора единственного печатного органа на талышском языке – «Толыши Садо» («Голос Талыша»)– показывает, какое «толерантное» отношение к нацменьшинствам царит в этой стране.
17:30 06/06/2013Импульсивное решение Эрдогана вывести своих сторонников на улицы приведет Турцию к гражданской войне. Анализирует Р. СафрастянОт участия в акциях протеста в Турции курдов сдерживают тайные переговоры...
15:26 06/06/2013А. Храмчихин: Российская база в Гюмри будет использоваться против тех, кто вступит в войну с Арменией«Но если начнется армяно-азербайджанская война и она затронет территорию собственно Армении, то теоретически эта база может быть задействована и против Азербайджана».
14:00 05/06/2013Скандальное дело по убийству в Горисе. Защитой сына губернатора может заняться сам глава Палаты адвокатов АрменииЗащиту Тиграна Хачатряна и Зарзанда Никогосяна будут осуществлять члены Палаты адвокатов Армении Кармен Саакян и Мартин Зилфугарян.
12:32 04/06/2013Вероятность волнений после президентских выборов в Иране невелика. Прогнозирует востоковед Армен Исраелян«Лишив Рафсанджани и Машаи полномочий участия в выборах, Совет стражей Конституции застраховал страну от поствыборных развитий».
18:33 03/06/2013Эрдоган ответит демонстрантам выводом своих сторонников на улицы. Артак Шакарян прогнозирует «горячее лето» в ТурцииПроисходящие в эти дни в Турции события – результат политики правящей турецкой партии Справедливости и развития (ПСР) и ее лидера, премьер-министра Реджепа Тайипа Эрдогана.
14:47 03/06/2013Отставка губернатора Сюникской области Армении зависит от результатов расследования. Мнение Карине Ачемян«Я считаю, что правоохранительные органы обязательно все обсудят, представят это на наш суд, и только после этого мы сможем давать какие-либо комментарии».
13:00 01/06/2013Столкновения в Стамбуле приобретают антиправительственный характер и могут перекинуться на всю страну. Комментарий тюрколога«Оппозиционные и независимые информационные СМИ довольно оперативно и подробно представляли столкновения, происходящие в стране, а провластная пресса во многих случаях хранила молчание».
17:47 31/05/2013Глава ПАСЕ: В период председательства в Комитете министров СЕ Армения может внести вклад в карабахское урегулированиеАрмения, как страна, председательствующая в Комитете министров Совета Европы, имеет историческую возможность внести вклад в процесс мирного урегулирования карабахского конфликта.
11:00 31/05/2013Самвел Мартиросян: В армянском сегменте соцсети Facebook фальшивые аккаунты в основном регистрируются в период выборов«Необходимость избежать информационных и пропагандистских махинаций существует и в Армении».
18:28 30/05/2013Кассационный суд Армении вернул иск Военной прокуратуры по «делу Матагиса». Оправданный А. Залян ждет нового следствия«После 9 лет жестокой борьбы справедливость наконец восстановлена, и начнется новое следствие. В этот раз мы не будем на скамье подсудимых, но сделаем все, чтобы проконтролировать ход процесса».
19:27 29/05/2013Глава Минобороны Армении Сейран Оганян опроверг сведения о разногласиях с начальником Генштаба ВС РА Юрием ХачатуровымНа вопрос, отчего же, тем не менее, именно имя Ю. Хачатурова муссируется после подобных инцидентов, С. Оганян ответил: «Я не знаю, мне некогда в течение дня муссировать те или иные имена…»
13:18 29/05/2013Д.Думанян: В течение последних 20 дней число желающих рожать в Ереване женщин из областей сократилось на 15%Корреспондент Panorama.am побеседовал с министром здравоохранения Армении Дереником Думаняном по поводу его указа о локализации системы сертификатов родовспоможения.
14:13 28/05/2013Президент Азербайджана игнорирует призывы международного сообщества. Т. Абрамян о жесткой риторике И. Алиева в канун выборов«То, что риторика президента Азербайджана в преддверии предстоящих в октябре президентских выборов в стране станет еще более жесткой, не было непрогнозируемым».
16:50 27/05/2013В Армении дискуссии по проблеме миграции ведутся на фоне полного неведения. Комментирует М. ДемирчянБолее того, сообщил специалист, в Армении нет механизмов идентификации мигрантов: считают уезжающих и приезжающих, а одни и те же ли это лица, никому не известно.
15:28 27/05/2013Депутат РПА призывает оказать содействие пострадавшим от града жителям Армавирской области«Сегодня пострадавшие от града жители находятся в тяжелом финансовом положении, так как основная поддержка правительства была в направлении предотвращения дальнейших расходов».
13:49 25/05/2013Территориальная целостность Азербайджана никакого отношения к Нагорному Карабаху не имеет. Заявление замглавы МИД Армении«Попытки проигнорировать или искаженно интерпретировать это положение мадридского документа являются одним из главных препятствий в переговорном процессе».
10:45 24/05/2013Татул Манасерян: Компания «АрмРосгазпром» должна представить прозрачную отчетность относительно расходуемых средств«Армения не может сделать предметом обсуждения с Россией ту политику, которая распространяется на все страны».