13:15 28/03/2015Ես կլինեմ Սեֆիլյանի կողքին. Հրանուշ Խառատյան-Երկրում սպառվել է հրապարակային դժգոհության արտահայտման և այդ դժգոհությունը գործողությունների վերածելու պրակտիկան:
12:16 26/03/2015Այս այցը կարող է բեկումնային լինել ոչ միայն մեր երկրի, այլև տարածաշրջանի համար. Նաիրա Մկրտչյան-Այս այցը կարող է բեկումնային լինել ոչ միայն մեր երկրի, այլև տարածաշրջանի համար:
14:53 25/03/2015Արցախի Թալիշ գյուղի գյուղապետը հերքել է «զինված ընդհարման» մասին ադրբեջանական լուրըՊետրոսյանը հաստատեց, որ իրենց գյուղում ամեն ինչ հանգիստ է, և տեղի բնակիչներն ակտիվորեն զբաղվում են հողագործությամբ
18:03 24/03/2015Չիվա գյուղում գայլը հարձակվել է սիբեխ հավաքող կանանց վրաՉիվա գյուղում գայլը հարձակվել է սիբեխ հավաքող կանանց վրա
12:20 23/03/2015Սերժ Սարգսյանը France 24-ի եթերում կոշտ քննադատության է ենթարկել Թուրքիայի ժխտողական քաղաքականությունը«Մենք չենք պատրաստվում այդ միջոցառումները վերածել հակաթուրքական հիստերիայի, մեր նպատակն է համայն մարդկությանը կոչ անել համատեղ պայքարել ցեղասպանությունների դեմ»:
10:00 23/03/2015Լավ թատրոն ունենք. Հակոբ Ղազանչյան-Հանդիսատես-թատրոն կապը դրական զարգանում է, մի տեղ մի քիչ լավ, մի տեղ թույլ, բայց զարգացում կա:
11:20 21/03/2015Երբ միահյուսվում են ազգայինն ու գեղեցիկը. «Մարաշլեան» ֆոտոԵրբ միահյուսվում են ազգայինն ու գեղեցիկը:
11:15 20/03/2015Օդերևութաբանական կանխատեսումները՝ ձեռագիր քարտեզներից մինչև գերճշգրիտ տեխնոլոգիաներ (տեսանյութ)«Հավատացեք, ամենաբարդ գիտություներից մեկն է, գործ ունենք ֆիզիկայի, մաթեմատիկայի, քիմիայի, աշխարհագրության բոլոր օրենքների հետ»:
12:24 19/03/2015Թուրք լրագրողի հարցը նախագահին. Ցեղասպանության ճանաչումը երբեք նախապայման չենք համարել Թուրքիայի հետ հարաբերություններում(վիդեո)«Ցեղասպանության ճանաչումը նախապայման չենք համարել Թուրքիայի հետ հարաբերություններում»
14:00 18/03/2015Կարեն Շեբեշի. Ռումինացի ժողովուրդը որևէ կասկած չունի, որ 20-րդ դարի սկզբին կատարվածը ցեղասպանություն էրՌումինացի ժողովուրդը շատ լավ գիտի, թե ինչ է կատարվել հայ ժողովրդի հետ 20-րդ դարի սկբին և որևէ կասկած չունի, որ կատարվածը ցեղասպանություն է: Երևանում անցկացվող եռօրյա «Արարատի ստորոտին» միջազգային...
11:12 18/03/2015«Ես հայ եմ՝ ընտրությամբ». Դանիել Դեքերը սիրահաված է հայ ժողովրդին-Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ նոր ստեղծագործություն եմ գրել, տեքստի հեղինակը Դանիել Դեքերն է: Կոչվում է «Remember»:
16:30 17/03/2015Սերժ Սարգսյան. Մենք կարևորում ենք ԵՄ հետ ազատ տեղաշարժ ապահովելու ուղղությամբ քայլերըԱկնկալում ենք նաև խորհրդարանականների աջակցությունը՝ առաջիկայում ԵՄ հետ մեր քաղաքացիների համար առանց մուտքի արտոնագրի ռեժիմ ունենալու շուրջ երկխոսություն սկսելու հարցում
17:00 16/03/2015Ասադի պատասխանը Քերիին. Սիրիան բանակցելու հարցը կորոշի ԱՄՆ-ի քայլերից հետոՍիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը հայտարարել է, որ նա սպասում է ԱՄՆ-ի «քայլերին» այն բանից հետո, երբ պետքարտուղար Ջոն Քերին ընդունեց, որ Դամասկոսի հետ բանակցություններն անհրաժեշտ են երկրում հակամարտությանը...
10:00 16/03/2015Նկարիչ Վալմար. Մեզ մոտ սպասում են, թե ով մեզ համար մի լավ բան կանի, ով վերևից ադամանդ կմատուցի-Մեզ մոտ սպասում են, թե ով մեզ համար մի լավ բան կանի, ով վերևից ադամանդ կմատուցի:
12:52 14/03/2015Առաջին հերթին Թուրքիան պետք է վերլուծի, թե ինչն է սխալ արել. ԱԳ նախարար«Կարիք չկա ներկայացնելու իրերն առճակատման տեսանկյունից, և ես չեմ դիտարկում տարածաշրջանում առկա զարգացումներն այս համատեքստում»,-ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սլովենական «Dnevnik» օրաթերթին...
12:20 14/03/2015«Մենք չենք խնդրում մեր բարեկամ երկրներին Հայաստանի համար ինչ-որ բան անել` ընդդեմ ուրիշների»-Մենք չենք խնդրում մեր բարեկամ երկրներին Հայաստանի համար ինչ-որ բան անել` ընդդեմ ուրիշների:
11:23 13/03/2015Եթե որևէ մեկը կարծում է, որ ես առանց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի որևէ քայլ կկատարեմ, սխալվում է. Արմեն Մարտիրոսյան«Եթե որևէ մեկը կարծում է, որ ես առանց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի որևէ քայլ կկատարեմ, սխալվում է»:
14:52 12/03/2015Էդվարդ Նալբանդյանը՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների մասին«Այն, ինչ դուք հարցնում եք սպանության հետ կապված, և այն, ինչ տեղի ունեցավ Գյումրիում, սարսափելի ողբերգություն է: Քննությունը շարունակվում է: Մենք վստահ ենք, որ մեղավորները կպատժվեն օրենքի ողջ...
11:31 12/03/2015Հայաստանի հարկային համակարգն արմատական վերափոխման կարիք ունիՀարցազրույց ՀՀ նախկին վարչապետ, ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանի հետ:
11:19 11/03/2015Արմեն Մարտիրոսյան. Եթե երկրում ընդդիմություն չլինի, խայտառակ վիճակ կլինի-Ցանկացած դեպքում հույս ունեմ, որ Հայաստանում ոչ թե քաղաքական ախտորոշման վիճակ կլինի, այլ նորմալ քաղաքական դաշտ՝ իշխանություն, ընդդիմություն:

12:37 16/03/2013В. Перебоев: Сближение экономики Армении и стран Таможенного союза могут повысить конкурентоспособность экономики РА«Я думаю, что не должно быть какой-то жесткой реакции и негатива со стороны Евросоюза на эту инициативу».
18:08 15/03/2013Демагогия или безответственное отношение к словам? М. Демирчян об опасности выражений лидера Hello Revolution в АрменииСвоими последними действиями и объявлением голодовки лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян оставил в еще большей неопределенности своих сторонников.
17:19 14/03/2013Крупные компании в Армении отказываются от Skype. Эксперты о том, насколько защищены от прослушивания пользователи в РА…По его словам, Служба национальной безопасности Армении ни разу не обращалась к компании с просьбой о прослушивании. «В Армении нет подобной практики», – заявил Г. Барсегян.
14:11 13/03/2013Политика наказания в Армении непрогнозируема. Комментирует адвокат Айк Алумян…«Существуют два пути решения проблемы: либо осуществить законодательные изменения (хотя и не являюсь их сторонником), либо более унифицировать судебную практику».
17:39 12/03/2013Почему адресованные Ерванду Захаряну вопросы о сдаче в аренду Ирану пастбищ в Сюникской области Армении остались без ответа…Между тем, пресс-секретарь Госкомитета Лусине Назарян сообщила, что с представленными вопросами они ознакомились из публикаций СМИ, однако не собираются отвечать на них.
11:03 12/03/2013Посол ИРИ: Объемы товарооборота между Арменией и Ираном должны быть увеличены и превысить уровень в $ 1 млрдКарабахский конфликт возможно решить путем мирных переговоров в рамках международных норм. Об этом в интервью иранскому информагентству «МЕХР» заявил посол Ирана в Армении Мохаммад Реиси. Указав на...
17:20 11/03/2013«Короля делает свита». М. Демирчян о том, какие проблемы создает «свита» главным политически акторам в Армении…«Р. Ованнисян прекрасно осознает угрозу потери голосов и доверия из-за „свиты” и продолжает играть на политическом поле роль „одинокого волка”».
12:25 11/03/2013Пресс-секретарь президента Армении: Раффи Ованнисян отклонил приглашение на встречуКорреспондент Panorama.am попытался выяснить у пресс-секретаря президента Армении Армена Арзуманяна, планирует ли глава государства Серж Саргсян встретиться с Раффи Ованнисяном.
12:34 09/03/2013Россия не участвует в играх по смене режимов. Сергей Лавров о позиции Москвы в вопросе Сирии«Россия не собирается предлагать президенту Сирии Башару Асаду уйти в отставку, несмотря на продолжающееся в этой стране кровопролитие».
11:45 08/03/2013В Азербайджане панически боятся правды о Карабахе. Л. Мелик-Шахназарян о том, почему новость из Литвы поставила Баку на дыбы«И дело не в том, что Литва является крупнейшей экономикой прибалтийских стран, и не в том, что она является членом всех европейских структур. Важен прецедент».
18:21 07/03/2013Э. Милли: Помогая Алиеву, США и Британия ставят под угрозу свои военные и экономические интересы в АзербайджанеМилли отметил, что Алиев всегда преподносил себя как гаранта стабильности в Азербайджане. Теперь он становится гарантом нарастающей нестабильности.
17:36 06/03/2013Российский эксперт: Для России Габалинская РЛС – ничто, по сравнению со стратегическим союзником – Арменией«Вес Габалы и вес Армении с Карабахом несопоставимы. Габала – ничто, по сравнению с этим. Россия не умрет без этой станции... Неясно, что выиграл Азербайджан от ухода РФ».
16:48 05/03/2013Спикер парламента Армении Овик Абраамян назвал абсурдными обвинения в срыве совещаний с оппозиционными фракциями«Более того, я предложил создать комиссию по конституционным реформам, которую возглавит Раффи Ованнисян».
17:07 04/03/2013Э. Шармазанов: Требование Раффи Ованнисяна об одностороннем признании Арменией Нагорного Карабаха может завести в тупик«Интервью» студентов-международников с вице-спикером парламента Армении.
14:17 04/03/2013Паруйр Айрикян, возможно, продолжит послеоперационное лечение за границейРана на теле лидера партии «Объединение „Национальное самоопределение”» Паруйра Айрикяна не заживает, и его, возможно, переведут на полноценное лечение за рубежом.
14:25 02/03/2013Эксперты комментируют заявления главы МИД Армении Э. Налбандяна в интервью «Австрийскому информационному агентству»Анализируют замдиректора «Института Кавказа» Сергей Минасян; завкафедрой ЕГУ европейского и международного права Виген Кочарян и политолог Нарек Галстян.
19:03 01/03/2013Олег Смирнов о ситуации вокруг Нагорного Карабаха: Угрозы самолетам гражданской авиации недопустимы в принципе«В этой связи абсолютно резонно, что усилия официального Киева как председателя ОБСЕ направлены на укрепление мира на Кавказе…»
17:04 28/02/2013В ожидании чуда, или губительный авантюризм Раффи Ованнисяна. Интервью с Г. Галстяном«То есть, человек, пропагандирующий добро, и возможно, добрый человек, в самых конкретных политических заявлениях выступает как агрессор».
16:55 27/02/2013Присоединится ли партия «Процветающая Армения» к акциям на Площади Свободы в Ереване? На вопросы отвечает Н. Зограбян«Эта градация – народ Сержа Саргсяна или народ Раффи Ованнисяна, народ того-то или этого – самое опасное явление...»
12:05 27/02/2013Генрих Мхитарян поделился планами на будущее: не хочет быть тренером из-за боязни седых волос, видит себя в бизнесе«Тренером точно не стану, это не мое. Я могу найти себя на тренерском поприще, но не хочу. Это нервы, а мне не хотелось бы, чтобы у меня рано появились седые волосы».