15:19 11/04/2015Հռոմի պապը Հայաստանում կլինի 2016թ-ինՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը հաջորդ տարի կայցելի Հայաստան: Այս մասին գրում է իտալական «Corriere quotidiano» պարբերականը՝ հղում անելով ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքին: Պարբերականը հայտնում է, որ ՀՀ նախագահ...
13:31 11/04/20151966 թվական. «Միլիցիոներները նրան բռնեցին, որովհետև կանգնել էր Կոմիտասի շիրիմի մոտ ու լուռ լացում էր»-Միլիցիոներները նրան բռնեցին, որովհետև կանգնել էր Կոմիտասի շիրիմի մոտ ու լուռ լացում էր:
19:38 10/04/2015Հ. Թերիոն փոխհատուցումների զեկույցի մասին. «Ադրբեջանի վերաբերմունքը հայերի հանդեպ Ցեղասպանության անպատժելիության արդյունք է»Panorama.am-ը զրուցել է Հայոց ցեղասպանության հատուցումների ուսումնասիրման խմբի (AGRSG) ղեկավար պրոֆեսոր Հենրի Թերիոյի հետ: Խումբը վերջերս հրապարակել է «Արդարացի լուծում.
17:46 10/04/2015ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցը «Միր» հեռուստաընկերությանը«Մենք մտադիր չենք հակաթուրքական հիստերիա բարձրացնել: Բայց մենք առավելագույն ջանքեր կգործադրենք, որպեսզի թուրքական ղեկավարությունը ճանաչի ցեղասպանությունը»
11:45 10/04/2015Նոր Գյուղում «կռիվ են տալիս» վարարած գետի դեմ-Մեր հնարավորություններն օգտագործում ենք, ջրօգտագործողների միությունից տեխնիկա ենք բերել...
12:15 09/04/2015Ա. Մելքոնյան. Ցեղասպանության հարցում լալկանությանը փոխարինելու է գալիս խրոխտ մոտեցումըԳԱԱ պատմության ինստիտուտի տնօրեն Աշոտ Մելքոնյանը չի կարևորում Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները:
15:00 08/04/2015Հենրի Թերիո. Հայաստանն այսօր տառապում է ցեղասպանության հետևանքներից-Իսկ ճանաչում ասելով նկատի ունեք նախ և առաջ ճանաչում Թուրքիայի՞, թե՞ միջազգային հանրության կողմից:<br> -Ի վերջո և՛ Թուրքիայի, և՛ միջազգային հանրության կողմից:
12:37 08/04/2015Ռոբերտ Քոչարյան. «Իսկ ի՞նչ է փոխվել երկրում, որ իրավիճակը բարելավվի»-Իսկ ի՞նչ է փոխվել երկրում, որ իրավիճակը բարելավվի:
16:12 06/04/2015«Ամենահամովը Տանձատափի լոբին ա». Գյուղապետի հպարտությունը«Ախպորս տղայի հարսնացուն Վրաստանից էր, դե վրացիք լոբի ուտող են չէ՞, եկել էին, մեր լոբին կերան, ասին, թե չափից դուրս համով լոբի ա»
14:56 06/04/2015«ԵՏՄ հիմքում ընկած չորս ազատությունները խթան կհանդիսանան մեր պետության տնտեսության զարգացման համար»«Մենք կարծում ենք, որ Եվրասիական տնտեսական միության հիմքում ընկած չորս ազատությունները՝ ապրանքների, ծառայությունների, կապիտալի և աշխատուժի ազատ տեղաշարժը, լրացուցիչ խթան կհանդիսանան մեր պետության...
13:48 06/04/2015Ադրբեջանական կողմից կրակել են Չորաթանի գյուղացիների ուղղությամբ-Այս պահին ամեն ինչ հանդարտ է:
12:25 04/04/2015Տնտեսագետ. Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցների վերացումը հնարավոր է վատ անդրադառնա Հայաստանի տնտեսության վրա-Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցների վերացումը հնարավոր է վատ անդրադառնա Հայաստանի տնտեսության վրա:
18:09 03/04/2015Արցախ. Տարեցտարի ավելացող զբոսաշրջիկների թվի ու մուտքի արտոնագրի ստացման մեխանիզմների մասին(լուսանկարներ)ԼՂՀ ԱԳՆ ներկայացուցիչը մանրամասնել է զբոսաշրջիկների ու արտասահմանյան լրագրողների համար մուտքի արտոնագրի ստացման մեխանիզմները
15:49 02/04/2015«Ստացվում է, որ մենք սխա՞լ կողմից ենք կռվել»-Ստացվու՞մ է, որ մենք սխա՞լ կողմից ենք կռվել,-կատակեցի ես:<br> -Չէ, վերաբերում է միայն, էն ո՞նց էին ասում, հա, էն ՄԵՐ Հայրենական պատերազմի մասնակիցներին
14:50 02/04/2015Գյումրիի սպանության գործ. «Եթե մեր իրավապահները նորմալ գործեին, ոչ խնդրողի, ոչ էլ պահանջողի դերում չէինք լինի»«Եթե մեր իրավապահները նորմալ գործեին, ոչ խնդրողի, ոչ էլ պահանջողի դերում չէինք լինի»
10:00 02/04/2015Հայաստանում առաջին անգամ կբացվի փոստային արվեստի միջազգային ցուցահանդեսPanorama.am-ը զրուցել է ցուցահանդեսի կազմակերպիչ, համադրող Լիլիթ Ստեփանյանի հետ:
14:00 01/04/2015«Ոնց որ ասեն, դու գնա կործանվի». «Մարիաննա»-ի տնօրենը՝ գյուղացիների բողոքի մասին«Մարիաննա»-ի տնօրենը՝ գյուղացիների բողոքի մասին»
13:52 01/04/2015«Հիմնադիր խորհրդարանի» պատգամավորի դանակահարության մեջ կասկածվող անձը հարցաքննվում էԱյն անձը, ում «Հիմնադիր խորհրդարանի» պատգամավոր Հրաչիկ Միրզոյանը ճանաչել էր որպես իրեն մարմնական վնասվածք պատճառած անձի, այսօր ներկայացել է: Կամո Խաչատրյանը որպես կասկածյալ հարցաքննվում է:...
14:25 30/03/2015Եթե ուժ կիրառեն, կգնամ և կկանգնեմ Ժիրայր Սեֆիլյանի կողքին. Գ. Եղիազարյան (տեսանյութ)«Ապրիլի 24-ի հավաքն անիմաստ եմ համարում, թող 25-ին, 26-ին լիներ»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԱԾ պետի նախկին տեղակալ Գուրգեն Եղիազարյանը` անդրադառնալով ապրիլի 24-ին Ժիրայր Սեֆիլյանի...
09:30 30/03/2015Այդքան հայտնի ու անհայտ Կոմիտասը-Մարդն այնքան խորն էր, որ մարդկանց երկնային լույսով էր լցնում, բայց միաժամանակ քյոփակություններ, այսինքն՝ չարաճճիություններ էր անում:

15:09 28/03/2013Проблемы гендерного равенства в Армении и Грузии. Ситуацию сравнивает глава грузинской НПО Е. Русицкая«Стереотипы одинаковы везде. Общество должно бороться против них. Но мы в то же самое время видим, сколь большое число составляют окружающие нас сексистские явления».
16:25 27/03/2013Существует ли вероятность военного столкновения между Ираном и Азербайджаном на Каспии? Комментирует востоковед А. Исраелян…Исследования военных экспертов показывают, что находящиеся в распоряжении Азербайджана противокорабельные ракеты лишь направлены против Ирана и Туркменистана, так как у Армении нет выхода к морю.
12:48 27/03/2013Раффи Ованнисян: Если одно из моих предложений не будет принято, то взамен должно быть выдвинуто равноценное предложение«Я сам решу, когда мы перейдем к следующему этапу, чтобы суметь констатировать беспрецедентную победу народа на выборах 18 февраля»,– об этом в ходе пресс-конференции на Площади Свободы в Ереване...
16:20 26/03/2013Незапланированное интервью. Подаренные Г. Царукяном трактора стали головной болью для жителей Тавушской области АрменииО проблеме заявил руководитель сельской администрации Айгепара Андраник Айдинян, отвечая на вопрос, какова самая большая проблема села.
13:11 26/03/2013Ованнес Саакян: Раффи Ованнисян может стать лидером оппозиции в Армении«Сегодня и власти, и оппозиция должны найти в себе силы сплотиться и искать пути преодоления сложившейся ситуации», - об этом на пресс-конференции заявил депутат фракции Республиканской партии...
16:14 25/03/2013В Украине формируется одна из самых мощных армянских общин в мире, сродни Диаспоре в США и Франции. Анализирует Р. Бортник«Ожидается, что Съезд поспособствует созданию одного из самых мощных лоббистских структур в стране по примеру мощности лоббистской общности армян в США и Франции».
15:14 25/03/2013Раффи Ованнисян в ближайшее время ответит на письмо Сержа Саргсяна. Заявление пресс-секретаря партии «Наследие»В настоящее время журналисты пытаются получить разъяснения от участника состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, который с 10 марта проводит...
15:13 23/03/2013Ширак Торосян назвал маразматической политику властей Грузии в отношении армянонаселенного Джавахка«Президент Грузии на днях заявил, что он выступает против принятия этой хартии, отметив, что это отрицательно повлияет на политику, которую ведет Грузия в Джавахке».
15:55 22/03/2013Список АРФД на выборах в Совет старейшин Еревана отнюдь не обидел Артюшу Шахбазяна…«А с какой стати я обязательно должен был быть представлен в списке? Я сам не выразил такого желания», – заявил А. Шахбазян.
11:47 22/03/2013Серж Саргсян: Осуществленные под завесой Первой мировой войны массовые убийства и геноциды, как таковые, остались безнаказаннымиСегодня в Ереване стартовала международная научная конференция «Геноцид армян. Вызовы накануне столетия». Международная научная конференция организована Государственной комиссией, координирующей...
16:39 21/03/2013«American Thinker» советует «воинственному и ядовитому» премьеру Турции Р.Т. Эрдогану заглянуть в зеркалоСевероамериканский ежедневный электронный журнал «American Thinker» опубликовал статью Стивена Симсона о совершенных Турцией на протяжений столетий преступлениях против человечности.
15:40 21/03/2013Новый «бунт» адвокатов Армении. Эксперты называют имена возможных провокаторов бойкота заседаний Кассационного суда…Кроме того, подчеркнул специалист, в условиях Армении проблема, скорее всего, техническая, посему популистские митинги и акции протеста против Кассационного суда просто излишни.
14:48 21/03/2013Арам Абрамян: Раффи Ованнисян и его окружение должны сформировать реальную политическую повесткуУчастники пресс-конференции сошлись во мнении относительно того, что вне зависимости от возможных развитий событий Серж Саргсян и Раффи Ованнисян должны сесть за стол переговоров.
15:43 20/03/2013Дискуссия политологов. Несостоятельность мифа о том, что США, России и Европе нужна слабая Армении, все прямо наоборот«Они заинтересованы в том, чтобы Армения была сильной и с той точки зрения, что в таком случае для обеспечения баланса будет потрачено гораздо меньше ресурсов».
13:37 20/03/2013«Это уже несерьезно». Политолог Гегам Назарян комментирует поствыборные события в Армении«Естественно, если обе стороны не ждут подобных развитий, получается такая ситуация, которая сложилась в Армении. Если обратить внимание, они оба принимают решения под влиянием минуты»...
18:52 19/03/2013Серж Саргсян: Я решаю вопросы не через принуждение, не с помощью дубинкиВ ходе состоявшейся накануне, 18 марта, пресс-конференции редактор газеты «Аравот» Арам Абрамян напомнил президенту Армении Сержу Саргсяну о данном им ранее обещании разделить бизнес и политику.
15:00 19/03/2013Дискуссия политологов. В Армении нет режима Пол Пота и никто не нуждается в «старшем брате»«Сейчас опять идем по старому пути эксплуатации противоречий. Надеюсь, что это не продлится долго и процесс становления политической системы продолжится после короткого перерыва».
19:07 18/03/2013Член АРФ «Дашнакцутюн» Лилит Галстян не видит ничего необычного во включении своего имени в состав «теневого правительства»Член партии АРФ «Дашнакцутюн», бывший депутат НС Армении Лилит Галстян узнала из СМИ о том, что накануне, 17 марта, на ереванской Площади Свободы ее имя прозвучало в списке потенциальных членов...
15:08 18/03/2013Дискуссия политологов. «Труп», «голодовка» и «мистика» становятся инструментом политической конкуренции в АрменииВыражения «через мой труп» и «объявляю голодовку» являются своеобразным отказом от политики. Переход от политической лексики к мистической – это отказ от политики. Это продолжение театра абсурда.
14:48 18/03/2013Лидер Hello Revolution в Армении Раффи Ованнисян против идеи «теневого правительства»«Не теневое, а светлое правительство, так как народ уже победил». Об этом заявил в ходе сегодняшней пресс-конференции на ереванской Площади Свободы проводящий здесь с 10 марта голодовку участник...