11:37 04/02/2015Ֆաթիհ Աքինը Մոսկվայում էլ է պատմել, թե ինչու է ֆիլմ նկարահանել Հայոց ցեղասպանության թեմայով«Հայր, ներիր նրանց, որովհետև չգիտեն` ինչ են անում»:
10:16 04/02/2015Նախարարի հետ հանդիպումը նաիրիտցիների համար հուսադրող չէ-Արդեն հայտարարել ենք, որ հանդիպելու ենք փետրվարի 16-ին:
10:14 03/02/201517-ամյա Միքայելի «Կոտրված մանկություն»-ը մրցանակի է արժանացել-Այս թեման ինձ միշտ հուզել է: Հայերն այն եզակի ազգերից են, ովքեր ամենաճիշտն են հասկանում հրեաների ցավը:
14:00 02/02/2015«Ընտանիքները հրաժարվում են ընդունել հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցողներին»-Հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող անձանց զգալի մասը այլևս ակտիվ բուժման կարիք չունի և ունի միայն խնամքի, մասամբ էլ` հասարակության մեջ հարմարման կարիք:
10:34 02/02/2015Եթե Թուրքիայում որևէ մեկը ցանկություն ունի առերեսվելու պատմությանը, դրա համար կան շատ ուղիներ. Վիգեն Սարգսյան. tert.amՀայոց ցեղասպանության հարցում Հայաստանը շատ հստակ արտահայտել է իր դիրքորոշումը. պատմությունն ուսումնասիրելու փուլը վաղուց անցել է, և եթե Թուրքիայում որևէ մեկը ցանկություն ունի առերեսվելու պատմությանը,...
12:37 31/01/2015Ստվերային տնտեսության կրճատման համար պետք է սկսել խոշոր բիզնեսից, ոչ չէ ՓՄՁ-ներից. Վազգեն Սաֆարյան-Եթե ունենայինք այն արդյունաբերությունը, որ ունեցել ենք խորհրդային տարիներին, այսօր կառավարությունը չէր ընկնի փոքր և միջին բիզնեսի հետևից:
14:33 30/01/2015Հայտարարություններ, որ վկայում են Անկարայի անհանգստության մասին. Թուրքագետ-Հայտարարություններ, որ վկայում են Անկարայի անհանգստության մասին
18:35 29/01/2015Առաջիկա երեք ամսվա ընթացքում Վարդան Պետրոսյանն ազատության մեջ կլինի. փաստաբան«Եթե բողոքեն, ընդունենք, երկու ամիս ավել մնա կալանքի տակ, ի՞նչ օգուտ: Կարող են բողոքարկել միայն վատություն անելու համար»
14:58 29/01/2015ԵԽ գլխավոր քարտուղար. ԼՂ-ում ապրող քաղաքացիները պետք է պաշտպանված լինեն կոնվենցիայովԱդրբեջանի պատգամավորը ԵԽԽՎ-ում հարց է բարձրացրել Լեռնային Ղարաբաղում ձերբակալված ադրբեջանցի դիվերսանտներ Դիլգամ Ասկերովի և Շահբազ Գուլիևի վերաբերյալ
17:26 28/01/2015Նա իր հետևից թողեց անուն, պատիվ, հարգանք. հետմահու «Արիության համար» մեդալով պարգևատրված զինվորի հայր«Պետք է վերադառնար ու շարունակեր ուսումը, բայց այս տարվա չարաբաստիկ հունվարի 3-ը նրա կյանքին վերջ դրեց: Մեն-մենակ մնալով ազերիների դեմ, մարտնչելով` որդիս լուսաբացին զոհվեց»
16:04 28/01/2015Ամալ Քլունի. «Այս դատարանը շատ լավ գիտի խոսքի ազատության պաշտպանության հարցում Թուրքիայի վերաբերմունքը»Դատարանի նախագահը ընդհատեց Փերինչեքին` թույլ չտալով «Թալեաթը ազատության մարտիկ էր» և այլ համանման հայտարարություններ անել և դատարանը օգտագործել քարոզչական թեզերի տարածման համար
09:55 28/01/2015«Շվեյցարիա-Հայաստան միության» նախագահ․ Ցեղասպանությունների միջև տարբերություն դնելը միայն քաղաքական խնդիր է-Այսօրվա լսումները շատ կարևոր ազդեցություն պետք է ունենան, հատկապես Եվրոպական դատարանի իրավաբանության հստակեցման հիմքի վրա:
13:00 27/01/2015Ermenihaber.am. Փերինչեքը ներողություն է խնդրել քրիստոնյաների կրոնական զգացումները վիրավորելու համարErmenihaber.am. Փերինչեքը ներողություն է խնդրել քրիստոնյաների կրոնական զգացումները վիրավորելու համար:
15:37 26/01/2015ԵԽԽՎ նախագահ. Հայաստանն ու Թուրքիան պետք է բանակցեն«Խնդրի լուծման համար անհրաժեշտ է, որ կողմերը բանակցեն»
11:13 26/01/2015«Tagesspiegel» օրաթերթի անդրադարձը Հայոց Ցեղասպանության հարցում Գերմանիայի դիրքորոշմանը-Աշխարհի ավելի քան 20 երկիր հարյուր տարի առաջ տեղի ունեցած հայերի տեղահանումն ու ջարդերը հստակորեն որակել է իբրև ցեղասպանություն:
12:00 24/01/2015Տավուշում վիրավորված զինվորի վիճակն անփոփոխ է-Ողնաշարի բավականին լուրջ վնասվածք ունի, հիմա ամեն բան անում ենք, որպեսզի զինվորի վիճակը կայունանա. հոսպիտալի պետ
14:46 23/01/2015Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Գյումրիի դեպքի մասին. Մեր պաշտոնյաների հայտարարությունները յուղ լցրեցին կրակի վրաՀայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը 2rd.am-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է Գյումրիում տեղի ունեցած ոճրագործությանը, նախորդ տարեվերջին դրամի արժեզրկմանն ու այլ հարցերի: «Գյումրիում...
14:10 23/01/2015Տավուշում հակառակորդի գնդակից վիրավորված զինվորի վիճակը ծայրահեղ ծանր է-Վնասվել է լյարդը: Բժիշկները պայքարում են վիրավորի կյանքի համար:
14:16 22/01/2015«Բոլոր հարցերին չեմ պատասխանել, քանի որ գոյություն ունի նախաքննության գաղտնիություն». Գևորգ ԿոստանյանԳլխավոր դատախազի կարծիքով՝ հայ և ռուս իրավապահները համատեղ կարողանում են պատշաճ վարել գործի ընթացքը
14:47 21/01/20153-ամյա Գոռին օգնություն է անհրաժեշտ. նրան փրկելու համար պետք է տեղափոխեն Սանկտ ՊետերբուրգՆրան փրկելու համար պետք է տեղափոխել Սանկտ Պետերբուրգ

10:35 29/01/2013Тюрколог: Размещенные в Турции комплексы Patriot могут оказаться под серьезным ударом«Размещенные и уже приводимые в боевую готовность комплексы Patriot не могут обеспечить надежную защиту воздушного пространства Турции».
17:49 28/01/2013Тяжелоатлет Аракел Мирзоян рассказал об условиях, созданных в ВС Армении для спортсменовАрмянский тяжелоатлет, чемпион Европы и вице-чемпион мира по тяжелой атлетике Аракел Мирзоян, который на данный момент участвует в учебно-тренировочном сборе в городе Абовян, служил в рядах...
15:50 28/01/2013У США и Израиля возникли явные и принципиальные разногласия по решению «иранского вопроса». Комментарий А. Петросяна«Израильская сторона должна также пересмотреть осуществляемую на Южном Кавказе несбалансированную политику».
14:05 26/01/2013Расклад политических сил в Иране в канун президентских выборов. Эксперт представил возможные развития после ухода М.АхмадинежадаЗавершается второй срок действующего президента ИРИ Махмуда Ахмадинежада, который, согласно законодательству, не имеет права вновь баллотироваться на этот пост.
15:33 25/01/2013Почему кандидаты в президенты Армении предпочитают Facebook, и все ли они «дружат» с Интернетом. Отвечает С. Мартиросян«Арман Меликян и Арам Арутюнян вообще не имеют официальных сайтов. Можно сказать, что большая часть кандидатов применяют современные информационные технологии, но не используют весь потенциал».
15:50 24/01/2013Военное вмешательство Турции в Сирию не может привести к внутреннему сплочению. Мнение тюрколога«В случае вмешательства Турция может встретить противостояние курдских военных формирований в северных районах Сирии».
14:00 24/01/2013Экономист: Предвыборная программа Сержа Саргсяна содержит четкие принципы, направленные на ликвидацию угроз в экономике«Развитие экономики обусловлено двумя обстоятельствами – проблемами обеспечения экономической безопасности и конкурентоспособности.
15:27 23/01/2013В докладах по Азербайджану нарушения были допущены при попустительстве ПАСЕ. Перед Советом Европы стоит вопрос сохранения честиК. Бекарян напомнил: «Инициатива европейской стабильности» опубликовала в 2012г. список лоббистов Азербайджана и подкупленных Баку парламентариев, однако официальной реакции на это не последовало.
14:45 22/01/2013Генрих Мхитарян: Теперь, когда я стал кумиром, не хочу забывать о футболе и менять дорогуЦентральное место в январском номере журнала «Шахтер» занял полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян.
16:44 21/01/2013Мэр Ванадзора Самвел Дарбинян назвал ЧП на местном химзаводе не просто трагедией, унесшей жизнь человекаНапомним, в цехе по переработке аммония прогремел взрыв, в результате которого погиб сотрудник Д. Асатрян, 1990 г.р.
16:15 19/01/2013Обращение к Пан Ги Муну: В Армении против переноса Офиса Программы развития ООН в Стамбул«Турция подобным шагом хочет продемонстрировать, будто не является радикальной исламистской страной и может распространять идеи ООН и Запада на Востоке».
19:45 18/01/2013Оскароносный режиссер Шекхар Капур начнет съемки фильма о Геноциде армян уже в конце этого годаС. Татоян выступает активным инициатором проекта в связи со стремлением снять фильм к 6-й годовщине смерти Гранта Динка – главного редактора газеты «Акос» Стамбула, убитого в 2007г.
19:20 18/01/2013Переговоры МАГАТЭ и Ирана по ядерной проблеме носили формальный характер. Комментирует востоковед Рудик ЯралянОдной из важнейших гарантий достижения согласия по иранской ядерной проблеме является детальное изучение специалистами проблем, требующих профессиональное решение.
11:15 17/01/2013Экономист: Армения имеет возможность установить размер минимальной заработной платы в сумме 56-58 тыс. драмов«Бюджет 2013 года не в полной мере включает все возможности, экономический потенциал и ресурсы, которые крайне важны для него».
10:30 17/01/2013Турция на государственном уровне оказывает поддержку сепаратистским силам Ирана. Мнение ирановеда«В действительности, существует ряд проблем, которые являются причиной формирования атмосферы взаимного недоверия между странами».
15:56 16/01/2013Политолог Сергей Минасян назвал главное условие достижения прогресса в Карабахском урегулировании«Полагаю, статус-кво сохранится. Ясно что, на этом фоне ни одна из сторон не может выказать компромиссные подходы, даже если очень того пожелает».
12:14 15/01/2013«Борьба за власть между двумя карабахцами была для меня неприемлема». Р. Кочарян о причинах своего отказа от участия в выборах"Факторы, конечно, не фундаментальные, но я их посчитал достаточно весомыми с эмоциональной и этической точек зрения".
14:49 14/01/2013Судьба координатора оппозиционного АНК Л. Зурабяна – топ-тема в канун президентских выборов в Армении. О чем рассказал П. Макеян«Мы приняли документ, о котором я ничего не могу сказать до обсуждения с членами АНК», - заявил он.
15:26 12/01/2013На данном этапе изменения в Избирательном кодексе Армении не поощряются. Причины пояснил глава ЦИК Т. МукучянА для выполнения ряда предложений от наблюдавших за выборами в Армении международных организаций придется вносить изменения в Конституцию.
18:11 11/01/2013На пути к окончательной отмене визового режима между Арменией и Евросоюзом. Плюсы перечислил К. БекарянЭксперт анализирует результаты отмены Арменией в одностороннем порядке визового режима для граждан стран Евросоюза и Шенгенского договора.