11:30 21/01/2015Քրիստինա Մարանցի. Մրենի տաճարը պետք է փրկել փլուզումից-Մրենը ներառված է «Հուշարձանների համաշխարհային հիմնադրամի» ցուցակում, որպես ոչնչնացման վտանգի տակ գտնվող հուշարձան...
13:29 20/01/2015Ավետիսյան ընտանիքի սպանության վշտին մեր հոգում հավելվեց նաև ընտանիքի փոքրիկի կորստի ցավը. Գարեգին ԲՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը ցավակցական խոսք է հղել Սերյոժա Ավետիսյանի մահվան առիթով.
17:10 19/01/2015«Գործը ծամել, դրել էի բերանները, մնում էր կուլ տային». Վանաձորի բնակչուհին Գլխավոր դատախազության դիմաց էՎանաձորի բնակչուհին Գլխավոր դատախազության դիմաց է
11:04 19/01/2015Սերյոժա Ավետիսյանի առողջական վիճակը վատացել է-Խորացել է երիկամային և սրտանոթային անբավարարությունը:
10:25 19/01/2015Հակառակորդը կիրառում է 60 և 82 մմ ականանետեր, սա նոր մակարդակ է.Ա. Հովհաննիսյան«Սա հայկական կողմին կստիպի ձեռնարկել համապատասխան քայլեր»:
15:41 17/01/2015«Ռուս քննիչը փոխանցեց, որ Պերմյակովին պաշտպանելու համար Ռուսաստանից փաստաբան է եկել». փաստաբանՓաստաբանների պալատի անդամ, փաստաբան Թամարա Յայլոյանը, ով ընդամենը մի քանի ժամով եղել է Գյումրիում Ավետիսյանների ընդանիքի վեց անդամի սպանության և վեց ամսական երեխայի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու...
12:08 17/01/2015Մեր միջամատությունից հետո Սերյոժա Ավետիսյանի վիճակը չի վատացել. Նիկոլայ Դալլաքյան-Դա պետք է լավ ընդունել:
10:30 17/01/2015Խորհրդաժողովին Հայաստանն այս վիճակից դուրս բերելու ուղիներ են որոնվելու. Ուրիխանյան«Մենք գործակցում ենք բազմաթիվ ձևաչափերով: Սա մի առանձին միջոցառում է, որին կարող են մասնակցել կամ չմասնակցել»:
18:53 16/01/2015Երեխայի խորը հաշմանդամության վտանգը կանխարգելելու նպատակով է վիրաբուժական միջամտություն կատարվել. Վիլյամ Խաչատրյան«Վիրաբուժական միջամտություն կատարելու անհրաժեշտության հարցում մենք միակարծիք էինք»
13:45 16/01/2015«Իմ կարծիքով, քրեական հետապնդումն ամբողջությամբ պետք է իրականացնեն ՀՀ իրավապահ մարմինները». միջազգային իրավունքի մասնագետPanorama.am-ը զրուցել է միջազգային իրավունքի մասնագետ Տարոն Սիմոնյանի հետ:
18:19 15/01/2015Գևորգ Կոստանյանը՝ գյումրեցիներին. Հանգիստ եղեք, համբերեք«Արդարացի է պահանջը. գործը պետք է ամբողջությամբ քննության ենթարկվի Հայաստանում»
11:01 15/01/2015Ձեռնարկում ենք բոլոր միջոցները, որպեսզի հանցագործը պատժվի օրենքի ողջ խստությամբ. Գլխավոր դատախազԳ. Կոստանյանը վստահեցրեց, որ հանցագործություն կատարած անձը պատասխանատվության է ենթարկվելու Հայաստանի Հանրապետության տարածքում
10:30 15/01/2015Պիպոյան. Պատահական չէ, որ տնտեսվարողներն ամենաշատը վախենում են հարկայինց-Սպառողական շահը պետք է վեր դասվի բիզնես շահից, իսկ մեր երկրում բիզնես շահը միշտ վեր է դասվում սպառողական շահից:
19:11 14/01/2015Ռասել Փոլարդ. ԼՂՀ ճանաչումը ներկայիս սահմաններով միակ մարդասիրական լուծումն էԲրիտանացի անկախ լուսանկարիչ և գրող Ռասել Փոլարդը բազմիցս այցելել է Հայաստան և Լեռնային Ղարաբաղ և ստեղծել Արցախի ժողովրդի մասին պատմող անգլալեզու www.artsakh.org.uk կայքը: Panorama.am-ի հետ...
14:00 14/01/2015Տնտեսագետ. Առաջիկա ամիսներին կհայտնվենք բավականին լուրջ տնտեսական ճգնաժամում-Պետք է փորձենք փոխարինող մի բան գտնել, իսկ դրա փոխարինողը տնտեսության այն մակարդակի զարգացումը պետք է լինի, որ մի երկրից եկող տրասֆերտներն ազդեցություն չունենան մեր տնտեսության վրա:
11:24 13/01/2015Գյումրիում տեղի ունեցած դաժան սպանության գործով կասկածյալը հարցաքննվել էՊատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք Վալերի Պերմյակովը խոստովանել է իր կատարած արարքը, Ս. Տռուզյանն ասաց. «Ես այդպիսի բան չեմ ասում»
15:28 12/01/2015ՀՀ ոստիկանապետի հրամանով Գյումրիում կատարված սպանության դեպքի առթիվ ստեղծվել է օպերատիվ-հետախուզական խումբՀՀ ոստիկանապետի հրամանով Գյումրիում կատարված սպանության դեպքի առթիվ ստեղծվել է օպերատիվ-հետախուզական խումբ
14:00 12/01/2015Եթե Հայաստանի տնտեսությունը կախված լինի միայն Ռուսաստանից, ապա տանուլ կտանք. Գագիկ Մակարյան-Ռուսաստանում չեղյալ են հայտարարվել մի շարք ներդրումային ծրագրեր, բազմաթիվ խոշոր ընկերություններ իրենց բիզնեսը դուրս են բերում Ռուսաստանից:
12:46 12/01/2015Նախորդ տարվա համեմատ ալկոհոլային թունավորումներն ավելացել են. թունաբան-Նախկինում ալկոհոլային թունավորումների միջին տարիքը քառասունն էր, այս տարի դեպքեր են գրանցվել 15 տարեկանից սկսած:
20:16 10/01/2015ՌԴ-ում ուժի մեջ է մտել օրինախախտ-ներգաղթյալների մուտքն արգելող օրենքըՀունվարի 10-ին ուժի մեջ մտած օրենքը տարբերակված արգելք է մտցնում արտասահմանցի օրինախախտ-ներգաղթյալների ՌԴ մուտքի համար: Այս մասին հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»: ՌԴ-ում մնալու 120 օրվա ժամկետը գերազանցելը...

18:29 10/01/2013Победитель конкурса «Звезда» – армянский футболист Генрих Мхитарян – звездой себя не считаетДевятым лауреатом приза «СЭ» «Звезда», вручаемого лучшему футболисту постсоветского пространства, стал полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян.
16:24 10/01/2013Почему АРФД не намерена бойкотировать президентские выборы в Армении? Отвечает А. Минасян«Участие в выборах главы государства – необходимость, ведь перемены в стране должны происходить посредством выборов».
17:00 09/01/2013Президент Азербайджана Ильхам Алиев превращается в изгоя. Причины пояснил Л. Мелик-Шахназарян«Не случайно в отчете Госсекретарю США высокопоставленный американский дипломат охарактеризовал Ильхама Алиева как „партнера, за которого приходится стыдиться”».
19:56 08/01/2013Предприниматели «кинули» кандидата в президенты Армении Нарине Мкртчян?В ближайшие 48 часов будет внесен установленный Избирательным кодексом РА залог в размере 8 млн. драмов для утверждения кандидатуры Нарине Мкртчяна на участие в предстоящих 18 февраля президентских...
18:06 08/01/2013Обвиняемый в мошенничестве политолог Сурен Суренянц пояснил причины неявки в судОбвиняемый в мошенничестве бывший член партии «Республика», политолог Сурен Суренянц прокомментировал сегодняшнее решение суда общей юрисдикции административных районов Еревана Арабкир и...
16:41 08/01/2013Армения по максимуму использует возможности зимней сессии ПАСЕ: в повестке – доклады по АзербайджануН. Зограбян отметила, что в Азербайджане уже начали серьезно беспокоиться, «пустили в ход нефтедолларовый и икорный ресурсы» и «подготовили» ряд европейских парламентариев…
14:49 07/01/2013В Азербайджане экс-депутата Гюляр Ахмедову обвинили в убийстве подельницы по продаже мандатов. Обвинения сына С. Бабаевой«Мать оставила рукопись, в которой сама написала, что была отравлена Г. Ахмедовой. Я отдал эти рукописи турецким сыщикам».
13:47 05/01/2013Замглавы партии “Наследие”: Единственным соперником Раффи Ованнисяна на президентских выборах будет Серж СаргсянНе следует заявлять, что конкуренции нет и что борьбы не будет, не стоит сеять пессимистические настроения: избирательные процессы должны активизировать.
19:00 04/01/2013ЦИК Армении может отказать в регистрации 8 кандидатам на пост президентаДокументы для регистрации, включая квитанции об оплате необходимой для участия в выборах суммы, подали лишь семь кандидатов.
13:19 04/01/2013В новогодние праздники количество вызовов скорой помощи в Ереване сократилось на 41В Службе скорой помощи Еревана с 3 по 4 января обслужили 640 вызовов. Число вызовов, по сравнению с показателями прошлого года за аналогичный период, сократилось на 41. Как сообщила Panorama.am...
11:03 29/12/2012Правозащитник А. Сакунц подвел итоги уходящего года: Единственным светлым пятном стал оправдательный вердикт по «делу Матагиса»Оправдательный вердикт по «делу Матагиса» является конкретным результатом общественной активности и активности правозащитников.
11:28 28/12/2012Глава Аграрно-крестьянского союза Армении Грач Берберян подвел итоги сельскохозяйственного года«Сфера сельского хозяйства подвержена рискам, и печально, что в Армении нет необходимого для каждой страны сельскохозяйственного страхования. В этой сфере необходимо осуществление серьезных реформ...»
16:37 27/12/2012Давид Бабаян: Уходящий год был успешным с точки зрения международного признания НКРЭтот год ознаменовался и проведением президентских выборов в НКР, которые прошли в соответствии с демократическими нормами и удостоились высокой оценки международных наблюдателей.
10:38 26/12/2012Пресс-секретарь Минобороны Армении советует Эльдару Сабироглу внимательнее ознакомиться с названиями международных структур«Авторитетные аналитические центры, действующие в Стокгольме и Лондоне, утверждали о том, что азербайджанская армия, несмотря на предпринятые колоссальные меры, не достигла никаких успехов».
19:38 25/12/2012Образ полуголой манекенщицы рассорил депутата парламента Армении Т. Уриханяна с блоггерским сообществомБлоггер Тигран Кочарян (Слон) считает, что подобное судебное дело является дурным прецедентом: «Обращение в суд из-за карикатуры говорит о слабости политического деятеля. Думаю, это серьезная ошибка».
15:58 25/12/2012При наступлении на армянские позиции Азербайджан понесет очень большие потери. Оценка российского военного экспертаИ. Коротченко также отметил, что и Россия не заинтересована в эскалации напряженности вокруг Нагорного Карабаха.
12:38 25/12/2012Пресс-секретарь ППА Т. Уриханян не видит связи между возрастом и решением лидера АНК не баллотироваться в президенты«Нам следует говорить о соответствующих индивидуальных способностях президента и любого другого лица, претендующего на политическую должность», - заявил Уриханян.
18:57 24/12/2012Армянская армия в случае войны с Азербайджаном перекинет военные действия на территорию противникаВоенный эксперт Д. Джамалян: «Азербайджан не сможет добиться военного преимущества и в обозримой перспективе, так как вышеуказанная политика носит систематический характер».
09:39 22/12/2012Артак Закарян: Армения – гарант мира и демократии, а Азербайджан – всего лишь экспортирующая нефть и газ странаАргументы и подходы Армении полностью воспринимаемы международным сообществом и свидетельствуют о том, что в переговорном процессе Армении удается сохранять позиции.
19:55 21/12/2012Президент Армении С. Саргсян: Азербайджан надеется на силовое решение карабахского вопроса (Видео)Президент Армении Серж Саргсян в интервью телеканалу «Россия 24» прокомментировал карабахское урегулирование и возможные развития по этой проблеме.