13:41 09/01/2015Թանկյան. Ուզում էինք Թուրքիան էլ ներառել մեր Wake up the Souls շրջագայության մեջ«Մենք ուզում ենք, որպեսզի 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանության ճանաչումը հանգեցնի նրան, որ մարդկությունը դադարի ինքն իրեն սպանել»
14:25 07/01/2015Տոնական օրերին շտապօգնության կանչերի թիվն ավելացել է-Կանչերից առաջին տեղում սրտանոթային հիվանդություններն են և սուր շնչառական հիվանդությունները:
12:21 06/01/2015ԱՄՆ-ն մտահոգված է ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում վերջին օրերին տեղի ունեցած դեպքերով-Այս միջադեպերը չեն համապատասխանում ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը հասնելու՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանձնառությանը:
14:17 05/01/2015«Լռության դար». ««The New Yorker»-ի անդրադարձը Հայոց ցեղասպանությանը-Ծրագիրը պարզ էր՝ կայսրության մարզերից արմատախիլ անել հայերին որպես մահացու հիվանդություն...
13:00 29/12/2014Ինչպե՞ս խուսափել սննդային թունավորումներից Ամանորին. Մասնագետի խորհուրդները-Աշխատեք Ամանորը տոնել, այլ ոչ թե ուտել»:
12:17 27/12/2014Հայոց ցեղասպանության զոհ դարձած գրողների աշխատանքները թարգմանվելու են տարբեր լեզուներով-Ամեն երկիր պետք է իմանա, թե Հայոց ցեղասպանությանը զոհ դարձած ինչպիսի մեծ գրողներ ենք ունեցել:
12:27 26/12/2014Չավուշօղլու. «Թույլ չենք տա Հայաստանին 1915 թ-ի դեպքերը որպես ցեղասպանություն ներկայացնել»«Թուրքիան թույլ չի տա Հայաստանին 1915 թվականի իրադարձությունները քարոզել որպես ցեղասպանություն»: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն: Փոխանցում է...
10:40 26/12/2014«Ուժայիններն այլ վայրերում են հարցեր լուծում». Սերգեյ Գրինյաև-Կազմակերպությունը տնտեսական է, և ոչ ուժային կամ քաղաքական կառույց: Ուժայիններն այլ վայրում են հարցեր լուծում:
15:20 25/12/2014Դեմոյանը դուրս է եկել ԳԱԱ կազմից այնտեղ տիրող «տգիտության և խուլիգանության» պատճառովԸստ Դեմոյանի՝ Աշոտ Մելքոնյանը ամեն կերպ փորձել է տապալել նրա ատենախոսության պաշտպանությունը
10:17 25/12/2014Սարյանի տուն-թանգարանը կվերաբացվի՝ «հարիր նկարչի թե անվանը, թե արվեստին»«Երկրորդ փուլի ֆինանսավորման մասին խոսք կա. Դրանով պետք է վերանորոգվի տան այն հատվածը, որտեղ ապրել է Մարտիրոս Սարյանը»:
14:31 24/12/2014Մատենադարանում պահվող 4600 ձեռագիր արդեն թվայնացվել է-Այսօրվա մեր ունեցած տեխնիկական միջոցներով կանխատեսում ենք ձեռագրերի թվայնացումը կտևի տաս տարի:
12:47 24/12/2014Մահմուդ Աբբաս. Պաղեստինի դիմադրությունը իսրայելական օկուպացիայի խաղաղ հակահարվածն է«Պաղեստինի դիմադրությունը խաղաղ, ժողովրդական և դիվանագիտական հակահարվածն է իսրայելական օկուպացիային և բաժանարար պատին»,-Ալժիրում հայտարարարել է Աբբասը` նշելով միջազգային հանրության համերաշխությունը`...
11:26 23/12/2014Գագիկ Հարությունյան. Թուրքիայի պատվիրակությունը դժվար թե ժամանի Երևան 2015թ.-ին-Հայ-թուրքական կնճիռը կարող է լուծվել սեփական ուժերի վրա ապավինելով և հզորանալով:
12:37 22/12/2014Կարեն Բեքարյան. Չեմ բացառում, ՌԴ-ն և Ղազախստանը ցանկանում են, որ Ադրբեջանն անդամակցի ԵՏՄ-ին-Քաղաքական կոնյուկտուրան կարող է բերել նրան, որ Ադրբեջանի մոտ ցանկություն առաջանա անդամակցել ԵՏՄ-ին:
14:15 19/12/2014Դրամի արժեզրկումը հայաստանյան ծագում չուներ. Գագիկ Մինասյան-Կան գործընթացներ և դրանց ազդեցությունը ՀՀ վրա անխուսափելի է, ինչի արդյունքում իսկապես դրամը պետք է արժեզրկվեր:
15:03 18/12/2014Եթե ԿԲ նախագահի ելույթը մի քանի օր շուտ լիներ, ավելի էֆեկտիվ ազդեցություն կունենայինք. Արսեն Ղազարյան-Սպեկուլյացիան ավելի շատ իրականացվում է տարադրամի փոխանակման կետերում, փոխարժեքի «սև» շուկայում...
20:14 17/12/2014Սոցիալական խնդիրները և դեմոնստրատիվ ինքնասպանություններն Ադրբեջանի ներկայիս քաղաքական համակարգի «պտուղներն» են. հոգեբանԱդրբեջանի համար անցնող տարին հիշարժան էր բռնաճնշումների տեսանկյունից. քաղաքացիների կողմից ենթագիտակացված դժգոհությունները ժամանակ առ ժամանակ արտահայտվել են ցուցադրական ինքնասպանության և պատկան...
14:05 17/12/2014Վարչապետի հայտարարությունը ֆինանսական շուկայում տիրող իրավիճակի մասին-Բոլոր ավանդատուները պետք է վստահ լինեն, որ ՀՀ-ն ունի գործուն ավանդների երաշխավորման համակարգ...
18:40 16/12/2014Չի բացառվում, որ այսօր Ռուսաստանից կան սպեկուլյատիվ գործարքներ. Թաթուլ Մանասերյանը` դոլարի արժեվորման մասինԹաթուլ Մանասերյանը` դոլարի արժեվորման մասին
13:30 15/12/2014ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպան. Իրանի և Հայաստանի միջև առևտրաշրջանառության ծավալներն աճել են«Իրանը պատրաստ է գազի և այլ էներգակիրների շուրջ բանակցել Հայաստանի հետ»,-այդ մասին «Կենտրոն» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում նշել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպան Մոհամմադ Ռեիսին: Իրանի դեսպանն,...

16:58 21/12/2012Член оппозиционного АНК С. Микаелян никогда не оставит политикуСегодня на очередной съезд партии «Республика» был приглашен член Армянского национального конгресса (АНК) Сасун Микаелян, к которому журналисты обратились со следующими вопросами.
16:09 21/12/2012Посол Иван Кухта: Украина заинтересована в строительстве новых и модернизации действующих энергетических объектов Армении«С сожалением приходится констатировать, что двустороннее экономическое сотрудничество между нашими странами ограничивается практически только торговлей».
18:07 20/12/2012Военный эксперт Давид Джамаляна – о роли ОДКБ в случае возможной агрессии Азербайджана против Армении«Вероятность применения в таком случае механизма принятия решений в ограниченном формате велика. Об этом свидетельствуют озвученные генсеком ОДКБ Н. Бордюжей заявления».
13:49 20/12/2012Азербайджан удерживает в повестке силовой вариант решения карабахского конфликта. Мнение эксперта«Азербайджан представляет серьезную угрозу региону Южного Кавказа лишь по той причине, что эта страна периодически заявляет, что готова решить проблему любой ценой».
12:55 19/12/2012Оправдательный вердикт по «делу Матагиса» – пощечина Гагику Джангиряну«Тех доказательств, на которые мы опирались при поддержании обвинения, было достаточно, чтобы обвинить лиц в умышленном нанесении тяжких повреждений, а не в убийстве».
16:39 18/12/2012Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян: В Баку я бросил вызов не только Азербайджану…«Мое предвыборное заявление получит официальную форму и содержание в полдень 22 декабря».
15:55 18/12/2012А. Манукян ответил на вопрос о выдвижении кандидатуры «прослушанного» координатора АНК Л.Зурабяна на выборах президента Армении«К выборам съезд АОД 22 декабря никакого отношения не имеет. Не будь этого, съезд все равно бы состоялся».
16:28 17/12/2012СМИ и Закон. Адвокат Ара Казарян предупреждает о рисках публикации скандальных сенсацийПо его словам, «в данном случае налицо общественный интерес, поскольку это беседа двух политических деятелей о процессе, имеющем общегосударственное значение».
14:10 17/12/2012Глава фракции РПА Галуст Саакян ничего существенного не видит в диалоге депутатов АНК и ППАРуководитель парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Галуст Саакян выступает против тайной слежки за людьми и крайне отрицательно оценивает рассекречивание разговора депутатов...
17:47 15/12/2012Хачик Асрян говорит о кандидатах на президентских выборах в Армении и о победе «Армянских орлов»Общественно-патриотическая организация «Армянские орлы», у которой уже есть более 300 филиалов во всех областях Армении, в ближайшие два месяца развернет интенсивную деятельность, связанную с...
14:49 15/12/2012Законодательная деятельность принесла серьезные убытки экс-депутату и бизнесмену Тиграну АрзаканцянуНапомним, Тигран Арзаканцян был избран депутатом Национального Собрания Армении четвертого созыва по мажоритарной избирательной системе. Он является известным предпринимателем в Армении и Франции.
12:00 15/12/2012Большинство делегатов съезда РПА уже съехались, в их числе и Тигран АрзаканцянЧерез некоторое время в спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна в Ереване начнется 14-й съезд Республиканской партии Армении (РПА). Большая часть делегатов съезда уже прибыла. Мэр Еревана...
15:38 14/12/2012Поток армян из Сирии в Армению не активизировался. Представитель Министерства Диаспоры РА – о специфических проблемах«Желание сирийских армян жить именно в Ереване создает сложности», – отметил Ф. Закарян.
15:17 13/12/2012Представитель партии «Республика» С. Абрамян отказался говорить о бывших соратниках: Об АНК или хорошо, или ничегоНапомним, 18 мая с.г. партия «Республика» заявила о выходе из состава оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК).
16:06 12/12/2012Национальный разведывательный совет США прогнозирует нарушение территориальной целостности Турции. Истерика турок от доклада NICЛ. Овсепян: «Не исключается даже, что Турция предпримет шаги на официальном уровне, потребовав объяснений у США».
14:10 11/12/2012Представитель оппозиционного АНК Зоя Тадевосян назвала причину молчания Левона Тер-Петросяна«Левон Тер-Петросян лучше всех нас представляет политическую арену, ему прекрасно известно, что если сплочения политических сил не произойдет, реальной победы достичь невозможно».
13:00 11/12/2012Политолог: Азербайджан тратит деньги, пытаясь создать впечатление, будто является динамично развивающейся страной«На прошедшей в Дублине встрече глав МИД стран-членов ОБСЕ очередные мессиджи, направленные сопредседателями и международным сообществом в целом, связанные с процессом урегулирования карабахского...
17:05 10/12/2012Необдуманный пропагандистский миф о тысячах армян в Азербайджане может посадить Баку в лужу. Комментирует А. Элибегова«Нельзя же всем показывать одну единственную армянскую церковь в Баку, которая закрыта. Азербайджан в случае дальнейшего раскручивания мифа столкнется с серьезнейшими проблемами».
15:31 08/12/2012Гости из Нагорного Карабаха на Капитолийском холме. «Голос Америки» представляет заявления конгрессменов США«Голос Америки» опубликовал на своем сайте материал с красноречивым заголовком «Гости из Нагорного Карабаха на Капитолийском холме».