22:10 22/08/2014Շավարշ Քոչարյան. Բաքուն փորձում է քողարկել մարդկանց կյանքի նկատմամբ իր քարանձավային վերաբերմունքըԲաքուն հերթական անհաջող փորձն է ձեռնարկում` քողարկելու մարդկանց կյանքի նկատմամբ իր արհամարհական ու քարանձավային վերաբերմունքը։Նման գնահատական է հնչեցրել ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը՝...
11:12 22/08/2014Տիգրանակերտի պեղումների այս տարվա արդյունքները (լուսանկարներ)-Նախորդ տարի Տիգրանակերտում մենք բացել էինք 5-րդ դարով թվագրվող եկեղեցի: Այս տարի եկեղեցու արևելյան խորանի տակ բացվեց դամաբարան, որը, նախնական տվյալներով, կրկին 5-րդ դարով է թվագրվում:
15:40 20/08/2014«Մենակ Վարդենիսի 911-ից են գալիս, հույս տալիս, գնում»-Մենակ Վարդենիսի 911-ից են գալիս, հույս տալիս, գնում:
18:45 19/08/2014Հայաստանի մասին 500 էջանոց գիրք հեղինակած ֆին հոգևորական. «Երբեք ոչ մի տեղ նման գեղեցկություն չեմ տեսել»-Հայաստանը Միջին Արևելքի մշակույթների վերջին անկյունն է, որտեղ հին քրիստոնեական ավանդույթները դեռևս պահպանվում են ողջ մշակույթի մեջ:
11:15 19/08/2014Կարեն Պետրոսյանին առևանգել են հայկական տարածքից. Աշխատանքային վարկածԳյուղացիների հարցաքննությունները փաստում են, որ հայկական և ադրբեջանական հարևան գյուղերի բնակիչների միջև վերջին տարիներին միմյանց այցելելու, թեյելու նախադեպեր չեն գրանցվել:
11:40 18/08/2014«Հետագան ցույց կտա՝ ինչքանով են իրական իրաքյան եզդիներին օգնելու ՀՀ ԱԳՆ հրահանգները»Երեկ Շանգալի պաշտպանության ջոկատը հետ էր գրավել եզդիական մի գյուղ, որը հնարավորության կտա սարերում ապաստանած 2000 հոգու իջնել և բնակություն հաստատել:
12:14 16/08/2014Արդյո՞ք միջազգային կառույցները կոնկրետ պատժամիջոցներ կկիրառեն Ադրբեջանի հանդեպ. Ն.Զոհրաբյան«Ադրբեջանը խախտել է Եվրոպայի խորհրդի, միջազգային բազմաթիվ կոնվենցիաներ: Արձագանք, իհարկե, կլինի, բայց...»
15:24 15/08/2014Ռուբեն Ռուշանյանի պատրաստած փողային գործիքների ձայնը զարմացրել է թուրքին (տեսանյութ)«Խնդրեց, որ գնամ Անկարա, ասեցի չէ. մեր բարեկամներից շատ մարդիկ գնացել են Թուրքիա, տեսել մեր հողերը, մեկ տարում ինֆարկտ ստացել»
14:54 15/08/2014Սահմանին կատարվածը ադրբեջանական քաղաքական խաղեր էին. Մ.Ժամկոչյան (տեսանյութ)«Տղաները դաստիարակվել են այն օրինակով, որը տվել են նրանց Կրպեյանը, նրա ընկերները, կենդանի ազատամարտիկները»
13:17 15/08/2014Օբամա. Իսլամիստների կողմից Սինջար լեռան պաշարումը ճեղքվել է (տեսանյութ)«Մենք օգնել ենք խաղաղ բնակչությանը դուրս գալ անվտանգ վայր և փրկել ենք բազմաթիվ անմեղ կյանքեր»
18:37 14/08/2014Քերոլայն Քոքս. Չմոռանանք, որ պատերազմում ագրեսորը Ադրբեջանն էր. Ղարաբաղը երբեք չի ընդունի Ադրբեջանի իշխանությունըԱդրբեջանի կողմից վերջին ամիսներին հաճախակի դարձած հրադադարի խախտման դեպքերը ոչ միայն Լեռնային Ղարաբաղի, այլև Հայաստանի Հանրապետության տարածքում, ինչպես նաև պատմական փաստերի աղավաղումն ու...
14:51 14/08/2014Սահմանային լարվածության մոտիվացիան Հայաստանի վրա համակարգային ճնշում գործադրելն էր. Ա.Արեշև«Այդուհանդերձ դա չաշխատեց, որովհետև հստակ երևաց, որ հայկական կողմը պատրաստ էր նման գործողությունների, ինչն ապացուցում է թե կողմերի կորուստների վիճակագրությունն ու հարաբերակցությունը»
10:57 14/08/2014Երեխաները փչացած հավի միսը չեն կերել. Վստահեցնում են մանկապարտեզներիցՈչ պիտանի հավի միս է մատակարարել Նոր Նորքի թիվ 101, 116 և 118 մանկապարտեզներին
20:10 13/08/2014Չարլզ Թանոք. Պատերազմը Ղարաբաղում կունանար գլոբալ հետևանքներ. ավելի մեծ ջանքեր են պետք խաղաղության հաստատման համարՍահմանագծում վերջերս տիրող լարված իրավիճակի և ադրբեջանական ագրեսիայի մասին Panorama.am-ը զրուցել է Եվրոպական խորհրդարանի անգլիացի ներկայացուցիչ, ԵԽ Եվրոպայի պահպանողականներ եւ ռեֆորմիստներ խմբի անդամ...
13:13 13/08/2014Գալիս եմ Հայաստան՝ հոգեպես զինվելու համար. գերմանահայ գրող«Աշխատում եմ գոնե տարին մեկ անգամ գալ Հայաստան: Երբ որ լողում ես ջրի մեջ, կեսից դուրս ես գալիս՝ օդ շնչելու համար, որպեսզի շարունակես ճանապարհդ»
11:08 13/08/2014Ն.Զոհրաբյանը եվրոպացի պաշտոնյաներից պահանջում է հստակ գնահատական և պատժամիջոցներ Ադրբեջանի հանդեպ«Իր ռազմական վայրագություններով հայտնի ադրբեջանցի գեներալ Ռովշան Ասկերովը անձամբ է նվաստացումների ենթարկել Կարեն Պետրոսյանին.
11:47 12/08/2014ԼՂՀ ԱԳՆ. Նախագահների հանդիպումն արդեն դրական քայլ է«Հայ-ադրբեջանական սահմանին և շփման գծում լարվածության աննախադեպ սրացման ֆոնին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների եռակողմ հանդիպման անցկացման փաստը, մեր կարծիքով, արդեն իսկ դրական քայլ է,...
10:40 12/08/2014Գերմանացի գրող. Ինձ թվում է՝ ուրիշ ազգեր հայերին նախանձում են իրենց լավ մշակույթի համար«Մայրս մշտապես գովել է Հայաստանի ճարտարապետությունը, ասում էր՝ հայերը լավ ճարտարապետներ են, յուրօրինակ ազգ են»
10:51 11/08/2014Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցը «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությանն` ամբողջությամբ«Այս իրադարձությունները ցույց տվեցին, թե որքան են առաջ գնացել մեր զինված ուժերը իրենց պրոֆեսիոնալ վարպետությունը կատարելագործելով»
17:23 10/08/2014Հայկական կողմը չի կարող իրեն թույլ տալ վտանգել քաղաքացիական մարդկանց կյանքը. Արծրուն ՀովհաննիսյանՀՀ ՊՆ-ն հերքել է Ադրբեջանի ՊՆ-ի հայտարարությունը, թե Հայաստանը հումանիտար միջոցառումները ռազմական նպատակներով է օգտագործում

15:36 25/08/2012Саркис Григорян: За угрозами сирийской оппозиции в адрес местных армян может стоять Турция«Это именно ее почерк, тем более, что сирийская оппозиция получает финансовую поддержку и из Турции», – отметил эксперт.
17:00 24/08/2012К требованию «группы бездельников» директор Музея-института Геноцида армян Айк Демоян относится с юмором«Кроме того, тема диссертации – о Турции, карабахском вопросе – очень важна и должна быть доступна более широкой аудитории».
15:25 24/08/2012А. Минасян: У оппозиционного АНК нет достаточных ресурсов для участия в муниципальных выборах в Армении«В течение многих лет в Гюмри идет борьба между кланами Гукасянов и Григорянов. Чтобы остановить борьбу кланов, власти решили выдвинуть нейтрального кандидата».
16:00 23/08/2012Депутат Армении в ПАСЕ Н. Зограбян рассказала о письме комиссару СЕ по правам человека«Представив все это и примеры, я требую тем самым четкой оценки и реакции СЕ и лично комиссара», – подчеркнула Н. Зограбян.
14:47 22/08/2012Задержание Артура Варжапетяна за взятку сотрудники Госслужбы продовольственной безопасности Армении считают абсурдом«Освобождается ли он временно с поста, или это считается прогулом? Мы должны получить определенные бумаги, чтобы знать. Но на данный момент, кроме публикаций СМИ, иной информацией мы не владеем».
15:35 21/08/2012Замминистра здравоохранения Армении А. Дарбинян опроверг слухи о поиске донора для Дианы Сирунян и выразил недоумение«Ну, нет ничего подобного. Нет в этом необходимости, нет такой проблемы. Не знаю, кто создает подобный ажиотаж».
17:33 20/08/2012Замминистра здравоохранения Армении: За жизнь Дианы Сирунян борются лучшие специалисты, делается все возможное«Никаких проблем, в том числе с лекарственными препаратами, нет», – подчеркнул замминистра.
15:00 18/08/2012Вице-чемпион Олимпиады в Лондоне А. Джулфалакян рассказал о напряженности боя с азербайджанцем«Я никого не недооцениваю. Просто ответственность умножается в 10 раз», – уточнил Джулфалакян.
12:47 17/08/2012Давид Джамалян прокомментировал и назвал цели недавних учений Армии обороны НКР«При режиме прекращения огня осуществляющие боевое дежурство батальоны являются состоявшимися боевыми единицами. Свидетельством этого являются десятки неудавшихся диверсионных действий противника».
16:24 16/08/2012Гагик Минасян о принципиальности вопроса, войдет ли НКР в состав Евразийского союза«Политические вопросы здесь возникают в другой плоскости. Готовы ли члены создаваемого Евразийского союза признать НКР в качестве субъекта и границу НКР – в качестве границы Евразийского союза».
13:15 15/08/2012Азербайджан – несерьезное государство во главе с авантюристами. Ответ депутата парламента Армении С. Абиеву«Кого они запугивают своими заявлениями?.. Всего лишь сотрясают воздух».
09:32 14/08/2012А.Агабабян лично посодействует тому, чтобы Айрапетян не лишился бы мандата (видеоматериал)Ашот Агабабян выступает против решения коллеги по Республиканской партии Армении отказаться от мандата, он собирается голосовать «против».
13:52 13/08/2012А.Мартиросян: Вставшие перед страной проблемы – не на уровне органов местного самоуправления«Органы местного самоуправления – маленькое звено, поскольку главное – это центральный аппарат власти, который обладает финансовыми рычагами».
15:47 11/08/2012Panorama.am выяснил, где и как проводят свой летний отпуск армянские депутатыОказалось, что часть из них проводит свой отпуск в Армении, часть – за рубежом, а у остальных и вовсе нет отпуска.
14:05 10/08/2012Гагик Меликян: Участившиеся ответные визиты президентов Армении и России вполне логичны«Армения и Россия – союзники: мы ведем глубокое сотрудничество и в экономической, и в политической, и в культурной сферах».
12:37 10/08/2012Экс-глава Дорожной Полиции Армении Маргар Оганян пока не обсуждал возможность подачи прошения о помиловании«Согласно вердикту, он осужден на 6 лет лишения свободы, после отбывания 3 лет заключения он может обратиться в комиссию с такой просьбой. Однако для этого он должен провести под арестом еще 2 года».
17:28 09/08/2012Эдуард Шармазанов прокомментировал поведение Мнацакана Мнацаканяна на выборах мэра города Талин«Однопартийцы могут иметь разные мнения по поводу выдвижения того или иного кандидата, однако после принятия партией решения все они обязаны руководствоваться этим решением».
16:31 07/08/2012Замглавы МИД ИРИ: Тегеран готов оказывать содействие процессу мирного урегулирования карабахского конфликта«Иран, имея общую с Арменией, Нагорным Карабахом и Азербайджаном границу, естественно, беспокоится напряженностью на линии соприкосновения».
13:00 07/08/2012На заявление Центра защиты и поддержки интересов Армении откликнулся лишь Госкомитет кадастра недвижимости«Было бы желательно, чтобы такое сотрудничество велось и с другими надлежащими органами, была возможность того, чтобы общественные организации могли осуществлять контроль над госорганами».
16:05 06/08/2012По мотивам рассказов Вано Сирадегяна снимут серию короткометражных игровых фильмов«Первый фильм будет снят по мотивам произведения «Мальчик и вьюга».