13:26 24/07/2014ՔԿՀ վարչության պետին փոխարինում է նրա տեղակալըՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկների (ՔԿՀ) վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Հայկ Հարությունյանը աշխատանքի չի գալիս ժամանակավորապես և այս ընթացքում նրա պարտականությունները...
12:13 23/07/2014Սահմանապահ Այգեպար. չորս սերունդ (Տեսանյութ)-Գիշերն էլ, մթին, տեսնում ա՝ ով ես, ինչ դեմք ունես, տան մեջն էլ տեսնում են, ինչքան ուզում է լույսն անջատած լինի: Բոլորիս դեմքով ճանաչում են, այստեղ ապահով տեղ չկան:
14:20 22/07/2014Իրան-Հայաստան գազային համագործակցությունը խորացնելու համար անհրաժեշտ է անվտանգության բարենպաստ միջավայրԻրանի նավթի նախարարի՝ միջազգային հարցերով տեղակալ Ալի Մաջեդին այսօր իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում, անդրադառնալով իրանական գազի՝ Եվրոպա արտահանելու հավանականությանը,...
13:26 22/07/2014Ականի պայթյունից տուժած Արմավիրի քաղաքապետի ու մյուսների վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր-Այս պահին նրանց բոլորի վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր և նրանք բոլորն էլ գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:
13:23 21/07/2014Շարմազանով. Ինձ համար բարոյական չէ 68-ամյա թոշակառուի` Ղարաբաղը գործիք դարձնելու պահվածքը«Նախ` չեմ ուզում կանգ առնել սահմանադրական բարեփոխումների, Լեռնային Ղարաբաղի և Հայաստանի պաշտպանվածության վերաբերյալ նրա մարազմիկ մտքերին, պատկան մարմինները դրան դեռ կարծում եմ կանդրադառնան»,-...
10:20 21/07/2014Սահմանամերձ գյուղերի դաշտերը՝ կրակահերթերի տակ. գյուղապետերը դիմել են ԿԽՄԿ-Հիմա ցորենի և գարու բերքն ենք հավաքում, չեն թողնում, որ գյուղացին աշխատի:
10:37 19/07/2014Արարատի մարզում պայքարում են ջրի համար-Գնալով ջրերը ցամաքեցին, քանի որ համայնքի տարածքում ձկնաբուծարաններ են կառուցվել:
10:37 18/07/2014ՔԱԳՎ. Հայաստանից դեպի Ուկրաինա չվերթների փոփոխություն չկա-Դեպի Ուկրաինա ուղևորափոխադրումներ է իրականացնում «Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ» ընկերությունը:
10:11 18/07/2014Դավիթ Բաբայան. Ամեն ինչ արվելու է սահմանների հսկողությունն էլ ավելի ուժեղացնելու համար«Ամոթ պիտի լինի, որ մենք խուճապի մատնվենք: Մենք չորս տարի լայնածավալ պատերազմի մեջ ենք եղել այդ նույն թշնամու դեմ»:
12:17 17/07/2014Մարդիկ վստահ պետք է լինեն՝ բանակն իր առջև դրված խնդիրներն ամբողջությամբ կատարում է. Սեյրան Օհանյան-Առաջին գծում ականապատման և պաշտպանության այլ միջոցառումներ են իրականացվում:
13:06 16/07/2014Արմենակ Աբրահամյան. Մենք որոշեցինք մեր իրավունքերը ՄԱԿ-ի միջոցով պաշտպանելՄԱԿ-ի Մարդու Իրավունքների Հանձնախմբի Բնիկ Ժողովուրդների Մեխանիզմի 7-րդ նիստում Արևմտյան Հայաստանի պատվիրակությունը հայտարարություն է արել բնիկ ժողովուրդների նկատմամբ արդարության վերականգման...
10:38 15/07/2014Ի՞նչ է սպասվում ադրբեջանական դիվեսանտներին-Պետք է դատվեն այն երկրի օրենքներով, որտեղ կատարել են հանցագործությունը:
12:11 14/07/2014Ադրբեջանի թիրախում Արցախի վերաբնակեցման գործընթացն էՔարվաճառի ուղղությամբ ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումն ու իրականացված գործողությունների բնույթը ցույց են տալիս, որ Ադրբեջանն առաջնագծում իրականացվող քայլերում մարտավարական փոփոխությունների է...
10:26 14/07/2014Արարատում զբաղվածությունը երիտասարդության թիվ մեկ խնդիրն է-Որքան շատ լինեն փոքր և միջին բիզնեսով զբաղվող մարդիկ, այնքան շատ մարդիկ աշխատանքով ապահովված կլինեն:
15:37 12/07/2014Իրանի ԱԳ փոխնախարար. «5+1 խմբի» հետ դեռ տարաձայնություններ են«5+1 խմբի» հետ հիմնական տարաձայնությունների հարցում դեռևս համաձայնության չենք հասել,-այդ մասին իրանական «Իրդիփլոմասի.իռ» կայքի հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ԻԻՀ ԱԳ փոխնախարար Սեյյեդ Աբբաս Արաղչին: Իրանի...
13:28 12/07/2014Քարվաճառում վիրավորված կնոջ վիճակը կայուն ծանր է. ՊՆ մամուլի խոսնակ-Կարինե Դավթյանն այժմ Գտնվում է Մուրացանի հոսպիտալում:
17:46 11/07/2014Սերժ Սարգսյանը հարցազրույց է տվել Ուրուգվայի առաջատար Republica թերթինՍերժ Սարգսյանը հարցազրույց է տվել Ուրուգվայի առաջատար Republica թերթին
13:06 11/07/2014Անրի Ռենո. Գոհունակությամբ եմ արտահայտվում նախագահ Սերժ Սարգսյանի կոչին՝ ուղղված հարևան երկրի իր գործընկերոջըՖրանսիան հույս է տածում, որ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումն ավելի ընդգրկուն կլինի: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և...
14:36 10/07/2014Ադրբեջանը մեծ գումարներ է ծախսում զենք գնելու համար, սակայն դա հաղթանակի երաշխիք չէ. Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցըՍերժ Սարգսյանի հարցազրույցը
10:00 10/07/2014Գայլերն ամռանը գյուղերում խրախճանք են անում. «Էկոհամակարգի խախտման հետևանք է»-Էկոհամակարգի խախտման հետևանք է:

15:00 19/07/2012Галуст Саакян о том, сложит ли Наапет Геворкян депутатский мандат из-за сына...«Получается, что если, к примеру, в Европе какой-либо армянин совершил преступление, наказывать за это должны меня?.. А партия – не следственный орган».
19:36 18/07/2012Генпрокуратура Армении не теряла уголовного дела против эск-главы МВД Вано СирадегянаВ Судебном департаменте Армении также обещали позднее ответить на запрос Panorama.am.
19:36 17/07/2012Президент НКР Б.Саакян: Мы прошли войну и уверены, что она не должна становиться средством урегулирования отношенийОфициальный Степанакерт всегда отмечал, что без прямого и полноценного участия в переговорном процессе НКР азербайджано-карабахский конфликт невозможно урегулировать.
10:32 17/07/2012Владимир Казимиров: Расчёт Баку «безвозмездно» вернуть земли представляется довольно эфемернымКарабахский конфликт - самый первый и наиболее ожесточённый конфликт в годы развала СССР. Ситуация в регионе от Баку до Еревана долго оставалась довольно противоречивой.
16:46 16/07/2012Арсен Айвазян: Заключение экспертизы пролило новый свет на дело о взрыва воздушных шаров в Ереване«Давайте не будем поименно обращаться к тем, кто был вызван на допрос. Несомненно, были проведены многочисленные допросы, в том числе были допрошены и некоторые представители РПА».
16:32 14/07/2012С.Магакян: Прежде чем инициировать что-то для людей с инвалидностью, необходимо посоветоваться с ними«Что касается программ государственной политики, нацеленных на защиту прав лиц с инвалидностью, информированности о правах и льготах, то выяснилось, что 48% опрошенных совершенно не знакомы с ними».
17:08 13/07/2012Э. Шармазанов назвал заявления пресс-секретаря мэра Гюмри непрофессиональными и напомнил Устав РПА«РПА является классической политической силой, для которой вопрос организованности занимает важное место. Для недисциплинированных членов партии устав предусматривает ряд мер».
15:48 13/07/2012Эдгар Ованнисян: Запад не допустит силового решения карабахского конфликта«Запад довольно активизировал свои усилия, направленные на урегулирование карабахского конфликта. Если в прошлом наиболее активной была российская сторона, то сейчас заметна активность Запада», –...
20:04 12/07/2012Премьер-министр НКР: На критику и тем более оскорбления ответит народ Арцаха«Вообще, в НКР сформированы благоприятные условия для бизнеса, и этой сфере оказывается государственная поддержка, в том числе семье и близким Виталия Баласаняна».
19:35 11/07/2012Представитель Минюста Армении рассеял страхи общественности в связи с изменениями в Семейный кодексВ. Демирчян заявил, что подобные сведения являются дезинформацией: «Законопроект не может иметь влияния ни на миграцию, ни на рождаемость. Не могу даже представить, каким образом это возможно».
18:01 10/07/2012Решение об увеличении попусков воды из озера Севан стало сюрпризом для Карине Даниелян«Полагаю, что после всех обсуждений мы выступим с заявлением», – сказала К. Даниелян.
16:00 09/07/2012Не стоит искать кошку в темной комнате, когда эта кошка на твоих плечах. Ответ Э.Шармазанова главе МИД Азербайджана«Эльмар Мамедъяров характерным для руководства Азербайджана образом систематически продолжает искажать действительность».
10:57 09/07/2012Министр обороны НКР: Мы решительно настроены в плане того, чтобы не уступать противнику главенствующую роль на передовой линии«Если противник внезапно поймет, что он главенствует на передовой линии, то начнется война».
16:02 07/07/2012А.Петросян: Вопрос сирийских армян – задача всего армянства«Вопрос поддержки сирийских армян может стать серьезным прецедентом для сотрудничества Армения-Диаспора в подобных ситуациях».
17:30 06/07/2012А. Казарян: Евросуд намерен ужесточить процедуру подачи жалоб исключительно по одной причине…Юрист отметил также, что в ЕСПЧ есть множество дел против Армении, рассмотрение которых завершилось и все готово к вердикту.
17:43 05/07/2012В. Баласанян: В сфере урегулирования карабахского конфликта мы предлагаем четкое установление сфер полномочий НКР и Армении«Найти средства – не проблема, с учетом того, что многое из бюджета расходуется неэффективно. Важна жизнь нашего солдата, она дороже всего и не измеряется материальными ценностями».
19:28 04/07/2012С.Сафарян пока не принял решения и напоминает: До осени Рубен Айрапетян продолжает оставаться депутатом«Да, естественно, вопрос будет обсужден, но повторяю, что решение принимаю я, а не партия, и никто не может принять его вместо меня…»
18:14 03/07/2012И.Гаспарян рассказала о проблемах ассирийской общины в Армении, ее деятельности и инициативах«На мой взгляд, Армения та страна, где можно централизовать ассирийские силы. Для объединения ассирийцев Европы и США нужна одна сила», – заявила глава Федерации ассирийских организаций Армении.
18:03 02/07/2012К.Кочарян: У бизнес-части партии «Процветающая Армения» есть проблема преодоления фактора В.Осканяна«Те 10 человек, которые являются политическими фигурами, выдержат и в качестве оппозиции, но у бизнес-класса есть большие проблемы. Г.Царукян поэтому и не объявляет об оппозиционности».
15:13 02/07/2012Карине Ачемян: Демократия в Нагорно-Карабахской Республике не имеет альтернативы«Избирательные процессы для каждой страны являются экзаменом, однако выборы, прошедшие в НКР до сих пор, показали, что в этой республике они всегда бывают успешными.