17:15 02/10/2025Ես զարմանում եմ, ոնց են Լիդիա Մանթաշյանին կալանավորելուց հետո դատախազները նայել իրենց կնոջ աչքերին. Արթուր Սարգսյան18 արդարների գործով դատական նիստի կարճ ընդմիկջումից հետո դատարանը շարունակեց հանրային մեղադրողներին բացարկ հայտնելու միջնորդությանը։ Գործով մեղադրյալներն ու նրանց պաշտպանները հայտարարել են, որ...
15:45 02/10/2025Բագրատ Սրբազան. Առաջին օրն ասել եմ, մեղադրողները մեղադրողներ չեն, զրպարտողներ են«18 արդարների գործ»-ով այսօրվա դատական նիստի մեկնարկին Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը բացարկ հայտնեց հանրային մեղադրողներին։ Նա, ներկայացնելով բացարկին վերաբերող...
12:57 02/10/2025Վերականգնված միջոցների միասնական հաշվին 52.2 մլն դոլրա կա. Աննա ՎարդապետյանՎերջին 9 ամիսներին մենք ՀՀ-ին ենք վերադարձրել շուրջ 10 մլն 276 հազար ամերիկյան դոլարին համարժեք 3 մլրդ 933 մլն դրամ՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, 280 հազար 338 քառակուսի մետր մակերեսով անշարժ գույ
19:51 01/10/2025Պետք է լրջորեն զբաղվեն մեր երկրում հանցագործությունների նախականխման և կանխման աշխատանքներով․ ԶոհրաբյանՓաստաբան Արա Զոհրաբյանը գրում է․ «ՊԵՏՔ Է ԼՐՋՈՐԵՆ ԶԲԱՂՎԵԼ ՄԵՐ ԵՐԿՐՈՒՄ ՀԱՆՑԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԱԽԱԿԱՆԽՄԱՆ և ԿԱՆԽՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐՈՎ Վիճակագրական տվյալներից հետևում է, որ 2018 թվականին գրանցված...
16:16 01/10/2025Խոշոր ու շղթայական ավտովթար՝ Երևանում. Կա 2 վիրավորԱյսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, խոշոր ու շղթայակամ ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 10։50-ի սահմաններում Բագրատունյաց պողոտայում՝ Երևանյան լճի մոտ, բախվել են «Nissan Rogue», «Mazda», «Kia» և «Opel»...
15:52 01/10/2025Անձի փոփոխությամբ՝ որակական փոփոխություններ լինելու են բանակցություններում. Սիրանուշ ՍահակյանԵս այն վերագրում եմ Հայաստանի կառավարության ոչ պատշաճ պահանջատիրությանը
15:03 01/10/2025Ի՞նչ մեսիջ էին պարունակում Բաքվի դատարանում Դավիթ Մանուկյանի, Դավիթ Բաբայանի, Ռուբեն Վարդանյանի միջնորդություններըՆրանք միջնորդել էին Նիկոլ Փաշինյանին, Արարատ Միրզոյանին, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամներին և ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներին որպես վկաներ հարցաքննել
14:58 01/10/2025Արցախի ժողովրդի Վերադարձի Իրավունքը պետք է իրացվի. Արտակ Բեգլարյանը՝ ՄԱԿ-ի հարակից միջոցառմանըԱրցախ Միության նախագահ Արտակ Բեգլարյանը սեպտեմբերի 29-ին Ժնևում՝ ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի 60-րդ նստաշրջանի շրջանակներում բանախոսել է Արցախի ժողովրդի վերադարձի իրավունքի հետ կապված հարակից...
14:34 01/10/2025Նարեկ Օհանյանին առ այս պահը մեղադրանք է ներկայացված ոչ թե առերևույթ հանցանքին օժանդակելու, այլ հանցանքն անմիջականորեն կատարելու համար. ՓաստաբանՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը, որ ստանձնել է Վալոդյա Գրիգորյանի և Կարեն Աբրահամյանի սպանության մեջ մեղադրվող Նարեկ Օհանյանի պաշտպանությունը, արձագանքելով Մերձավանի սպանություններին հաջորդած իրավապահ...
14:25 01/10/2025Արտակարգ դեպք Մալաթիայի շուկայի մոտ. Օտարերկրացու դեմքը փակել են սավանով, պահանջել 60 հազար դրամՀանցագործությունը կատարել են տուժածի համերկրացի երեք տղամարդիկ` 27, 23 և 22 տարեկան:
14:04 01/10/2025Ադրբեջանի դեմ միջազգային գանգատներից հրաժարվելով՝ հետ ենք քաշվում մի խաղադաշտից, որտեղ հաղթող ենք եղել. Սահակյան«Իրավական գործընթացներն այնքան կարևոր են, որ խաղաղության նախաստորագրված պայմանագրի տեքստում դրա մասին դրույթ կա»,- Բաքվում պահվող հայ գերիների և պատանդների իրավունքների թեմայով քննարկմանն ասաց...
13:36 01/10/2025Երբ որ դու միջազգային դատական գործընթացները հանում ես ամբողջ պատկերի միջից, մնում է Բաքվի դատավարությունը. Եղիշե Կիրակոսյան«Միջազգային դատական գործընթացների կարևորությունն առանցքային են։ Երբ որ դու միջազգային դատական գործընթացները հանում ես ամբողջ պատկերի միջից, մնում է Բաքվի դատավարությունը»,-Բաքվում պահվող հայ գերիների...
13:13 01/10/2025Ինչո՞ւ հողին հավասարեցրեցին Գնունու փողոցի կրպակներըԳնունու փողոցում իրականացվում են ապամոնտաժման աշխատանքներ։ Դեպքի վայրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության, հողի վերահսկողության վարչության պետի տեղակալ Ռուբեն...
12:56 01/10/2025Կոմունիկացիաների բացման դեպքում հայ գերուն uպանшծ ադրբեջանgին կարող է այցելել Հայաստան ու անպատիժ մնալ. Մելիքյան«Լուրջ մտահոգություններ ունենք ներպետական մակարդակում իրականացվող քննության արդյունավետության հետ կապված»,- Բաքվում պահվող հայ գերիների և պատանդների իրավունքների թեմայով քննարկմանն ասաց «Իրավունքների...
12:34 01/10/2025Այդ կեղծ փաստաթղթերում կան նաև հայկական ազգանուններ, անհանգստանալու հիմքեր ունենք նաև մենք. ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Վրաց-թուրքական սահմանային մաքսակետում 3 օր առաջ հայտնաբերվել են մի քանի տասնյակ հազարի հասնող կեղծ անձնագրեր և այլ կեղծ փաստաթղթեր։ Ըստ...
12:27 01/10/2025Գնդակաhարվшծ գերու մարմինը հանձնվել է հայկական կողմին, առնվազն 80 բռնի անհետացման դեպքի մասին փաստեր կան. Սահակյան«Այսօր բարձրաձայնվում է, որ Բաքվում կա 23 հայ գերի։ Դա պայմանավորված է այն հանգամքնով, որ ադրբեջանական կողմը հաստատում է 23 հոգու՝ Ադրբեջանում անազատության մեջ գտնվելու հանգամանքը»,- Բաքվում պահվող...
12:02 01/10/2025ՈւՂԻՂ. Քննարկում՝ Բաքվում պահվող հայ գերիների և պատանդների իրավունքների թեմայով«ՍիվիլՆեթը» կազմակերպել է հանրային քննարկում Բաքվում պահվող հայ գերիների և պատանդների իրավունքների թեմայով։ Բանախոսներն են՝ Միջազգային համեմատական իրավունքի կենտրոնի նախագահ Սիրանուշ Սահակյան, ԵՊՀ...
11:55 01/10/2025Գեղարքունիքում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 91 մլն դրամի վնասըՔննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում խաբեության, վստահությունը չարաշահելու կամ ապօրինի այլ եղանակով գույքային վնաս պատճառելու հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի...
11:52 01/10/2025ՊԵԿ-ը կանխել է մաքսային հսկողությունից թաքցված 78 կգ դեղորայքի ներմուծման փորձըՊԵԿ պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչությունը շարունակում է պայքարը ՀՀ պետական սահմանով ապրանքների տեղափոխման անօրինական դեպքերի բացահայտման և կանխման...
10:24 01/10/2025Մյունխենում պայթյուններից զոհ կաՊայթյուններ են որոտացել Մյունխենի հյուսիսում, որի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է։ Դեպքի մասին հաղորդում է Reuters-ը։ «Պայթյուններից հետո Լերխենաուեր փողոցում մեծ թվով ոստիկաններ և հրշեջներ են...

18:04 21/01/2023Омбудсмен Арцаха: Для граждан Арцаха считается как минимум унизительным манипулирование предоставляемой помощьюПризываю все структуры и частных лиц, которые предоставляют помощь, уважать личную жизнь и право на неприкосновенность людей, и воздерживаться от распространения подобных фотографий.
15:07 21/01/2023Юрист: Необходимо было привлечь Папикяна к уголовному делу, предоставив ему четкий статусЮрист Роберт Айрапетян, обратившись к пожару в воинской части в селе Азат Гегаркуникской области Армении, который привел к гибели 15 военнослужащих, пишет: «Спустя 2 дня после инцидента у нас две...
14:22 21/01/2023Сунаку вручили уведомление о штрафе за езду без ремня безопасностиОн записывал видео для Instagram, в котором продвигал свою программу повышения государственного финансирования.
15:26 20/01/2023Футболист Алвес будет арестован в Испании по обвинению в сексуальном насилииБывший футболист "Барселоны" и сборной Бразилии Дани Алвес задержан в Испании по подозрению в сексуальных домогательствах, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету La Vanguardia.
14:17 20/01/2023Вардапетян направила Алену Симоняну три ходатайства о возбуждении уголовного дела против Сейрана ОганянаУголовное преследование в отношении депутата может быть возбуждено только с согласия Национального Собрания.
13:13 20/01/2023Татоян: «Экоактивисты» не могли попасть в Лачинский коридор без специального разрешения властей АзербайджанаОб этом свидетельствуют исследования Центра Закона и Справедливости Фонда "Татоян", которые основаны на указе, подписанном президентом Азербайджана 29 октября 2020 года.
12:57 20/01/2023СК: Один из военнослужащих на грузовике «Урал» дважды пытался снести стену дома, чтобы вызволить своих сослуживцевДопрошен ряд свидетелей-очевидцев.
11:23 20/01/2023Мужчина открыл стрельбу по прохожим в Грузии: есть погибшие и раненыеУ всех поступивших в больницу пациентов, как сказал Отиашвили, многочисленные ранения от огнестрельного оружия – в живот и ноги.
10:42 20/01/2023В Британии расследуют инцидент с премьер-министром Сунаком, который не пристегнулся в автомобиле«Мы в курсе дела (об отсутствии ремня безопасности у Сунака), и мы в нем разберемся», – заявил представитель полиции графства Ланкашир.
10:21 20/01/2023В США неизвестный устроил стрельбу в универмагеВ результате стрельбы пострадал по крайней мере один человек. Он был госпитализирован.
18:49 19/01/2023В Турции произошло вооруженное нападение: есть жертвыНеизвестные открыли огонь по джипу с иностранными номерами в турецком городе Мардин. В результате атаки четыре человека погибли, а еще один получил ранение, сообщает Федеральное агентство новостей....
14:05 19/01/2023Эдик Багдасарян: Это второй случай, когда военные горят в казармахГлавный редактор портала Hetq.am Эдик Багдасарян, который годами освещает имеющиеся в ВС проблемы, на своей странице в Facebook пишет: «Говорят, мол, проводим реформы в армии.
14:00 19/01/2023ВС Азербайджана открыли огонь в направлении Ерасха, ранен военнослужащий19 января, около 10:50, на боевой позиции, расположенной в направлении Ерасха, в результате выстрела со стороны ВС Азербайджана получил огнестрельное ранение военнослужащий N-ской воинской части МО...
13:58 19/01/2023Пашинян: Сработал инстинкт самосохранения, 5-литровая тара с бензином была отброшена в сторону казармы воинской части«Ночью произошел чудовищный инцидент. В результате пожара в казарме воинской части Минобороны, расположенной в селе Азат Гегаркуникской области, погибли 15 военнослужащих», – сообщил Никол Пашинян,...
16:01 18/01/2023Аида Мурадян: Действия Азербайджана не что иное, как запугивание детейИз-за блокады 19 детей, разлученных с родителями и семьей более чем на месяц, вернулись домой по дороге Горис-Степанакерт.
14:05 18/01/2023«Агенты правительства Азербайджана нарушили основополагающие положения Конвенции о правах ребенка»Председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян на своей странице в социальной сети Facebook сообщила, что...
12:32 18/01/2023Глава МВД Украины погиб при крушении вертолета в Киевской областиПри падении вертолета в Киевской области погиб министр внутренних дел Украины и его первый заместитель, сообщает unian.net со ссылкой на нацполицию.
10:11 18/01/2023«Экоактивисты»- агенты правительства Азербайджана совершили акты запугивания 19 детей – ТатоянЦентр права и справедливости – Фонд «Татоян» выступил с заявлением, в котором говорится: «Вчера так называемые «экоактивисты», но на самом деле агенты правительства Азербайджана совершили акты...
12:21 17/01/2023ЮНЕСКО: В 2022 году число убийств журналистов увеличилось на 50%, половина журналистов погибает в нерабочее времяСогласно данным ЮНЕСКО, в 2022 году в мире было убито 86 журналистов и работников СМИ — это одно убийство каждые четыре дня.