18:12 23/06/2025Լրագրող Անուշ Միրզոյանի նկատմամբ վարչական հսկողության կիրառումը մերժվել է․ պաշտպանԼրագրող Անուշ Միրզոյանի պաշտպան Էդուարդ Հովհաննիսյանը գրում է․ «ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Կարեն Հովհաննիսյանը մերժեց դատախազի բողոքը՝ անփոփոխ թողնելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը,...
17:03 23/06/2025Կրակոցներ՝ Գյումրիում, կան վիրավորներՆերքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզի քրեական վարչությունում հերթական օպերատիվ տեղեկություններն են ստացվել, որ հունիսի 19-ի՝ լույս 20-ի...
16:30 23/06/2025Ձերբակալվել են Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը և ևս 3 անձՁերբակալվել են Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը և ևս երեք հոգի։ «ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 5 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական...
16:17 23/06/2025Միջազգային սկանդալ՝ Հայաստանի շուրջ. ՀՀ վարչապետի մերձավոր օլիգարխը գողացված ադամանդ է ապօրինի ներմուծե՞լ ՀայաստանԱյսօր ՌԴ իրավապահները աղմկահարույց հանցագործություն են բացահայտել՝ ձերբակալելով «Ալռոսա»-ից ադամանդներ գողացող հանցախմբի անդամների, որոնք գողացել և փորձել են մաքսանենգ ճանապարհով Հայաստան տեղափոխել...
15:49 23/06/2025Երեխայի հեծանիվի գողը ձերբակալվել էՈստիկանություն զանգած մայրաքաղաքի Օհանովի փողոցի 42-ամյա բնակչուհին հունիսի 13-ին հայտնել է, որ գողացել են երեխայի՝ շքամուտքում դրված հեծանիվը։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ձեռնարկված...
15:25 23/06/2025Սամվել Կարապետյանի պաշտպանական կողմը վերաքննիչ բողոքը հետ է վերցնումԳործարար, բարերար, երկու ամսով կալանավորված Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արմեն Ֆերոյանը հայտնում է, որ հետ է վերցնել իր կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոք։ «Գործարար, բարերար, Սամվել Կարապետյանի...
15:18 23/06/2025Ստեփանակերտի քաղաքապետի գործով վկան պատմեց, թե ինչպես է ձեռք բերել մեքենանԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ, ընթանում է Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի և ավագանու անդամների գործով դատական նիստը։ Դատարանն այսօր հարցաքննեց...
12:46 23/06/2025Սուքիասյանը խոսնակը մեկնաբանել է ադամանդի գողության ու մաքսանենգության դեպքըԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի խոսնակ Աննա Մկրտչյանը մեկնաբանել է ՌԴ ԱԴԾ կողմից տարածված հաղորդագրությունը, ըստ որի «Ալռոսայից» գողացված ադամանդները հանձնվել են մի ընկերության, որի...
11:21 23/06/2025Գիշերը Երևանում հնչած կրակոցներից վիրավորվել է «Բաքսյոր Գուգո»-նԳուրգեն Ե.-ն հիվանդանոց է տեղափոխվել Գևորգ Վարդանյան փողոցի թիվ 2 հասցեի մոտից՝ «աճուկային շրջանի և ծնկի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ
11:20 23/06/2025«Ալռոսայից» գողացված ադամանդները հանձնվել են մի ընկերության, որի շահառուն Խաչատուր Սուքիասյանն է. ՌԴ ԱԴԾ«Ալռոսայից» գողացված ադամանդները հանձնվել են մի ընկերության, որի շահառուն գործարար և Հայաստանի խորհրդարանի անդամ Խաչատուր Սուքիասյանն է։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝...
20:54 21/06/2025Կիպրոսում լրտեսության կասկածանքով ադրբեջանցի է ձերբակալվելԿիպրոսում լրտեսության կասկածանքով ձերբակալել է ադրբեջանցի, ով «կապված է եղել Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուս»-ի հետ։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցների։ Հաղորդվում է, որ...
19:40 21/06/2025Սամվել Շահրամանյանը չի կալանավորվել. փաստաբանԱրցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը կալանավորված չի, չունի մեղադրյալի կարգավիճակ։ Այս մասին հայտնումէ փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ «Տարածվող տեղեկությունների համատեքստում ստիպված եմ վերստին հայտարարել,...
19:35 21/06/2025Վրաերթ՝ Երևանում. «Nissan»-ը Հրազդանի կիրճում վրաերթի է ենթարկել 3 անչափահաս երեխաներիԱյսօր վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, -ամը 16:30-ի սահմաններում «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենան Հրազդանի կիրճում վրաերթի է ենթարկել 3 անչափահաս հետիոտնի: «Վարորդը փախուստի...
19:21 21/06/2025Թրամփի ներկայացուցչի հետ հանդիպումից հետո Լուկաշենկոն ազատ է արձակել 14 բանտարկյալի, այդ թվում՝ ընդդիմադիր Սերգեյ ՏիխանովսկունԲելառուսում ազատ է արձակվել 14 բանտարկյալ ԱՄՆ նախագահի հատուկ դեսպանորդ Քիթ Քելլոգի այցից հետո։ Այս մասին հայտարարել է նրա տեղակալ Ջոն Քոուլը։ «14 մարդ այժմ ազատ են», - գրել է Քոուլը սոցիալական...
10:22 21/06/2025Սամվել Կարապետյանն իր փաստաբանական թիմի միջոցով հանդես է եկել հայտարարությամբՍամվել Կարապետյանն իր փաստաբանական թիմի միջոցով հանդես է եկել հայտարարությամբ. «Ի՞նչ հաջողվեց ներկա իշխանություններին Մաս 1 Իմ նկատմամբ կալանքի որոշում կայացնելու օրը կյանքիս ամենահետաքրքիր օրերից...
09:56 21/06/2025Արցախցի պատգամավորին իրավապահները հարցրել են՝ որ կոչ լինի անկարգությունների` կմասնակցե՞ք«Ոստիկանության ապօրինությունների մի տրագիկոմեդիկ դրսևորում էլ Արցախի խորհրդարանի պատգամավոր Դավիթ Գալստյանին ոստիկանություն հրավիրելն էր, ինչպես ինքն է ձևակերպում` «ծանոթանալու» նպատակով»,-գրում է ԱԺ...
20:30 20/06/2025Պարզվում են ազատությունից զրկված անձանց իրավունքների հնարավոր խախտումները․ ՄԻՊ-ը՝ այսօրվա ձերբակալությունների մասինՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում սոցիալական ցանցերի և զանգվածային լրատվության միջոցների հրապարակումների մշտադիտարկման արդյունքում տեղեկություն է ստացվել առ այն, որ Երևանում և ՀՀ մարզերում...
20:21 20/06/2025Թելման Թադևոսյանին ձերբակալել էին «ապօրինի զենքի» արդեն չարչրկված պատրվակով․ ՓաստաբանՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը տեղեկացնում է․ «Թելման Թադևոսյանի հետ դուրս եկանք Քրեական ոստիկանության Գլխավոր վարչության Երևան քաղաքի վարչությունից: Վերջինիս «հավիրել», այնուհետև ձերբակալել էին...
20:09 20/06/2025Վիկտոր Մնացականյանը կանչվել է ոստիկանություն,իսկ Թելման Թադևոսյանը՝ բերման ենթարկվելՈստիկանության բաժին են կանչել Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանին ու բերման են ենթարկել Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Թելման Թադևոսյանին։ Այս մասին...
19:17 20/06/2025Արա Ռոստոմյանը ոստիկանություն էր հրավիրվել այսօրվա քաղաքական բռնաճնշումների շրջանակում․ ՓաստաբանՓաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը գրում է․ «Քիչ առաջ Արա Ռոստոմյանի հետ դուրս եկանք ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունից Արա Ռոստոմյանը ոստիկանություն էր հրավիրվել այսօրվա...

20:06 15/09/2021За сутки в Армении зарегистрировано 8 ДТП: 2 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 14 по 15 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 69 случаев преступлений, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
18:26 15/09/2021«Генпрокурору сказал, что завтра-послезавтра может быть поздно»: акция в поддержку Армена ЧарчянаСегодня врачи проводят акцию перед зданием генеральной прокуратуры Армении, выражая свою поддержку арестованному депутату Национального Собрания от фракции «Армения», профессору Армену Чарчяну.
17:25 15/09/2021На дороге Горис-Капан азербайджанцы задержали водителей иранских фурАзербайджанские полицейские задержали на участке общины Воротан межгосударственной дороги Горис-Капан водителей двух иранских грузовиков, которые перевозили битум в Степанакерт и в Ереван, сообщает...
14:00 15/09/2021Суд не стал смягчать приговор российскому актеру Михаилу Ефремову по делу о смертельном ДТПВторой кассационный суд в Москве не стал смягчать приговор актеру Михаилу Ефремову, осужденному на 7,5 лет за ДТП со смертельным исходом, передает корреспондент РИА Новости из зала суда.
13:10 15/09/2021В Грузии похищение невесты закончилось гибелью ее бабушкиВ Грузии расследуют факт похищения девушки с целью женитьбы, которое завершилось гибелью ее бабушки, сообщил журналистам адвокат семьи.
11:33 15/09/2021По поручению омбудсмена Армении в Сюник направилась рабочая группаПо поручению Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Армана Татояна в Сюникскую область выехала рабочая группа.
18:11 14/09/2021Роберт Кочарян против Никола Пашиняна: в суде изучат доказательстваВ суде общей юрисдикции города Ереван (под председательством судьи Алексея Сукояна) 14 сентября состоялось предварительное слушание по гражданскому иску второго президента Армении Роберта Кочаряна...
17:23 14/09/2021Арам Вардеванян: Они решили наказать Армена Чарчяна – даже ценой разрушения его здоровьяВесь осуществляемый против известного врача, депутата Национального Собрания от фракции альянса «Армения» Армена Чарчяна процесс из уголовного преследования, избрания просто меры пресечения...
17:06 14/09/2021Овсеп Бедевян избран судьей Кассационного судаНациональное Собрание Армении на заседании 14 сентября обсудило вопрос избрания кандидата в судьи Кассационного суда (КС).
16:15 14/09/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 20 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 13 по 14 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 61 случай преступлений, 6 из которых ‒ ранее совершенные.
14:04 14/09/2021Защита обжаловала отказ суда освободить главу общины Горис Аруша Арушаняна под залогЗащита подала апелляционную жалобу на решение суда, оставившего без изменений избранную в отношении руководителя общины Горис Сюникской области Армении Аруша Арушаняна меру пресечения в виде...
18:54 13/09/2021Адвокат: Власти легитимизируют возможные аресты и пленение азербайджанцами граждан Армении на дороге Горис-КапанАдвокат Амрам Макинян обратился на своей странице в Facebook пишет: «Власти легитимизируют возможные аресты и пленение азербайджанцами граждан Армении на дороге Горис-Капан.
17:21 13/09/2021Судья Анна Данибекян отправилась на курсы, затягивая предоставление Роберту Кочаряну разрешения на поездку в МосквуВторого президента Армении Роберта Кочаряна официально пригласили посетить столицу РФ для проведения встреч.
17:08 13/09/2021В Сюнике азербайджанцы угнали автомобиль жителя Арцаха и не возвращаютАзербайджанцы угнали автомобиль марки “УАЗ” жителя Арцаха, временно обосновавшегося в общине Тех Сюникской области Армении.
17:00 13/09/2021За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано 33 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 10 по 13 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 132 случая преступлений, 11 из которых ‒ ранее совершенные.
15:50 13/09/2021Китаец пытался провезти в такси тело убитой женщины и попалсяМужчина в китайском городе Тайхэ, провинция Цзянси, попытался провезти в такси труп убитой им женщины и был задержан полицией.
13:59 13/09/2021Омбудсмен Армении: состоялась конференция учреждений по правам человека стран СредиземноморьяПри организации Защитника прав человека (омбудсмена) Армении, при содействии Ассоциации омбудсменов стран Средиземноморского региона 10 сентября состоялась онлайн-конференция на тему «Современные...
11:45 13/09/2021Симон Бабаян избран новым председателем Палаты адвокатов Армении84,3% (937) голосов «За» принявших участие в голосовании 1111 адвокатов Симон Бабаян избран новым главой Палаты адвокатов Армении.
11:31 13/09/2021Что могут сделать работодатели в Армении с 1 октября? Рекомендации юристаЮрист Роберт Айрапетян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Что могут сделать работодатели с 1 октября, когда приказом № 65-Н министра здравоохранения РА от 20.08.2021 г.
18:48 11/09/2021Жительница Балашихи привезла гроб с телом сестры к городской администрацииЖительница Подмосковья Наталья Чуканова привезла гроб с телом сестры к зданию администрации Балашихи из-за отказа в получении разрешения на захоронение.