18:12 23/06/2025Լրագրող Անուշ Միրզոյանի նկատմամբ վարչական հսկողության կիրառումը մերժվել է․ պաշտպանԼրագրող Անուշ Միրզոյանի պաշտպան Էդուարդ Հովհաննիսյանը գրում է․ «ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Կարեն Հովհաննիսյանը մերժեց դատախազի բողոքը՝ անփոփոխ թողնելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը,...
17:03 23/06/2025Կրակոցներ՝ Գյումրիում, կան վիրավորներՆերքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզի քրեական վարչությունում հերթական օպերատիվ տեղեկություններն են ստացվել, որ հունիսի 19-ի՝ լույս 20-ի...
16:30 23/06/2025Ձերբակալվել են Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը և ևս 3 անձՁերբակալվել են Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը և ևս երեք հոգի։ «ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 5 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական...
16:17 23/06/2025Միջազգային սկանդալ՝ Հայաստանի շուրջ. ՀՀ վարչապետի մերձավոր օլիգարխը գողացված ադամանդ է ապօրինի ներմուծե՞լ ՀայաստանԱյսօր ՌԴ իրավապահները աղմկահարույց հանցագործություն են բացահայտել՝ ձերբակալելով «Ալռոսա»-ից ադամանդներ գողացող հանցախմբի անդամների, որոնք գողացել և փորձել են մաքսանենգ ճանապարհով Հայաստան տեղափոխել...
15:49 23/06/2025Երեխայի հեծանիվի գողը ձերբակալվել էՈստիկանություն զանգած մայրաքաղաքի Օհանովի փողոցի 42-ամյա բնակչուհին հունիսի 13-ին հայտնել է, որ գողացել են երեխայի՝ շքամուտքում դրված հեծանիվը։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ձեռնարկված...
15:25 23/06/2025Սամվել Կարապետյանի պաշտպանական կողմը վերաքննիչ բողոքը հետ է վերցնումԳործարար, բարերար, երկու ամսով կալանավորված Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արմեն Ֆերոյանը հայտնում է, որ հետ է վերցնել իր կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոք։ «Գործարար, բարերար, Սամվել Կարապետյանի...
15:18 23/06/2025Ստեփանակերտի քաղաքապետի գործով վկան պատմեց, թե ինչպես է ձեռք բերել մեքենանԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ, ընթանում է Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի և ավագանու անդամների գործով դատական նիստը։ Դատարանն այսօր հարցաքննեց...
12:46 23/06/2025Սուքիասյանը խոսնակը մեկնաբանել է ադամանդի գողության ու մաքսանենգության դեպքըԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի խոսնակ Աննա Մկրտչյանը մեկնաբանել է ՌԴ ԱԴԾ կողմից տարածված հաղորդագրությունը, ըստ որի «Ալռոսայից» գողացված ադամանդները հանձնվել են մի ընկերության, որի...
11:21 23/06/2025Գիշերը Երևանում հնչած կրակոցներից վիրավորվել է «Բաքսյոր Գուգո»-նԳուրգեն Ե.-ն հիվանդանոց է տեղափոխվել Գևորգ Վարդանյան փողոցի թիվ 2 հասցեի մոտից՝ «աճուկային շրջանի և ծնկի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ
11:20 23/06/2025«Ալռոսայից» գողացված ադամանդները հանձնվել են մի ընկերության, որի շահառուն Խաչատուր Սուքիասյանն է. ՌԴ ԱԴԾ«Ալռոսայից» գողացված ադամանդները հանձնվել են մի ընկերության, որի շահառուն գործարար և Հայաստանի խորհրդարանի անդամ Խաչատուր Սուքիասյանն է։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝...
20:54 21/06/2025Կիպրոսում լրտեսության կասկածանքով ադրբեջանցի է ձերբակալվելԿիպրոսում լրտեսության կասկածանքով ձերբակալել է ադրբեջանցի, ով «կապված է եղել Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուս»-ի հետ։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցների։ Հաղորդվում է, որ...
19:40 21/06/2025Սամվել Շահրամանյանը չի կալանավորվել. փաստաբանԱրցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը կալանավորված չի, չունի մեղադրյալի կարգավիճակ։ Այս մասին հայտնումէ փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ «Տարածվող տեղեկությունների համատեքստում ստիպված եմ վերստին հայտարարել,...
19:35 21/06/2025Վրաերթ՝ Երևանում. «Nissan»-ը Հրազդանի կիրճում վրաերթի է ենթարկել 3 անչափահաս երեխաներիԱյսօր վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, -ամը 16:30-ի սահմաններում «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենան Հրազդանի կիրճում վրաերթի է ենթարկել 3 անչափահաս հետիոտնի: «Վարորդը փախուստի...
19:21 21/06/2025Թրամփի ներկայացուցչի հետ հանդիպումից հետո Լուկաշենկոն ազատ է արձակել 14 բանտարկյալի, այդ թվում՝ ընդդիմադիր Սերգեյ ՏիխանովսկունԲելառուսում ազատ է արձակվել 14 բանտարկյալ ԱՄՆ նախագահի հատուկ դեսպանորդ Քիթ Քելլոգի այցից հետո։ Այս մասին հայտարարել է նրա տեղակալ Ջոն Քոուլը։ «14 մարդ այժմ ազատ են», - գրել է Քոուլը սոցիալական...
10:22 21/06/2025Սամվել Կարապետյանն իր փաստաբանական թիմի միջոցով հանդես է եկել հայտարարությամբՍամվել Կարապետյանն իր փաստաբանական թիմի միջոցով հանդես է եկել հայտարարությամբ. «Ի՞նչ հաջողվեց ներկա իշխանություններին Մաս 1 Իմ նկատմամբ կալանքի որոշում կայացնելու օրը կյանքիս ամենահետաքրքիր օրերից...
09:56 21/06/2025Արցախցի պատգամավորին իրավապահները հարցրել են՝ որ կոչ լինի անկարգությունների` կմասնակցե՞ք«Ոստիկանության ապօրինությունների մի տրագիկոմեդիկ դրսևորում էլ Արցախի խորհրդարանի պատգամավոր Դավիթ Գալստյանին ոստիկանություն հրավիրելն էր, ինչպես ինքն է ձևակերպում` «ծանոթանալու» նպատակով»,-գրում է ԱԺ...
20:30 20/06/2025Պարզվում են ազատությունից զրկված անձանց իրավունքների հնարավոր խախտումները․ ՄԻՊ-ը՝ այսօրվա ձերբակալությունների մասինՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում սոցիալական ցանցերի և զանգվածային լրատվության միջոցների հրապարակումների մշտադիտարկման արդյունքում տեղեկություն է ստացվել առ այն, որ Երևանում և ՀՀ մարզերում...
20:21 20/06/2025Թելման Թադևոսյանին ձերբակալել էին «ապօրինի զենքի» արդեն չարչրկված պատրվակով․ ՓաստաբանՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը տեղեկացնում է․ «Թելման Թադևոսյանի հետ դուրս եկանք Քրեական ոստիկանության Գլխավոր վարչության Երևան քաղաքի վարչությունից: Վերջինիս «հավիրել», այնուհետև ձերբակալել էին...
20:09 20/06/2025Վիկտոր Մնացականյանը կանչվել է ոստիկանություն,իսկ Թելման Թադևոսյանը՝ բերման ենթարկվելՈստիկանության բաժին են կանչել Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանին ու բերման են ենթարկել Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Թելման Թադևոսյանին։ Այս մասին...
19:17 20/06/2025Արա Ռոստոմյանը ոստիկանություն էր հրավիրվել այսօրվա քաղաքական բռնաճնշումների շրջանակում․ ՓաստաբանՓաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը գրում է․ «Քիչ առաջ Արա Ռոստոմյանի հետ դուրս եկանք ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունից Արա Ռոստոմյանը ոստիկանություն էր հրավիրվել այսօրվա...

12:39 30/05/2018YSU students cease protests in solidarity with hospitalized rectorThe Restart initiative demanding the resignation of Yerevan State University (YSU) Rector Aram Simonyan has announced a decision to stop student protests to show solidarity with the hospitalized...
15:15 29/05/2018CoE chief highly appreciates Armenian ombudsman’s activities during recent eventsArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Monday conducted a working meeting with Council of Europe (CoE) Secretary General Thorbjørn Jagland in Strasbourg, France to discuss the...
13:43 26/05/2018No school graduates involved in road accidents during the “Last Bell” celebrations – Police11 road traffic accidents have been registered in Armenia on May 25, 13 people got bodily injuries of varying levels of gravity, Police Spokesperson Ashot Aharonyan wrote on Facebook.
19:03 23/05/2018The delegation of USA Armenian Bar Association visiting ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today the delegation of the USA Armenian Bar Association.
13:58 19/05/2018Texas teen charged after deadly shooting in Santa Fe schoolA 17-year-old boy armed with a shotgun and a revolver has opened fire at a school in the US state of Texas, killing at least 10 people and wounding 10 others, according to AL Jazeera report.
20:08 17/05/2018Two killed in shootout in Armenia’s GyumriTwo men were shot dead today in Gyumri, the second largest city of Armenia. As Panorama.am learnt from Gyumri Medical center, the two were transferred to the medical institutions with gun wounds at...
16:08 17/05/2018Armenia's NSS chief attends CIS meeting in MoscowThe regular 44th meeting of the Council of Heads of Security Agencies and Special Services of the Commonwealth of Independent States (CIS) Member States took place today in Moscow, Russia.
19:25 14/05/2018Protesters clear Tbilisi Rustaveli Avenue after talks with interior ministerSeveral hundred Georgian protesters, who rallied against police raids on Tbilisi’s top music clubs, have cleared the Rustaveli avenue after nearly six hour-long standoff with a group of hardline...
11:23 14/05/2018Armenia’s Investigative Committee head to leave for BelarusAn Armenian delegation led by Chairman of the Investigative Committee Aghvan Hovsepyan will depart for Belarus on 14 May to attend the third joint session of the boards of the Investigative...
15:06 11/05/2018Armenia's deputy police chief steps downArmenia’s Deputy Police Chief, Lieutenant-General Hunan Poghosyan, has announced a decision to submit resignation.
20:08 10/05/201837 wounded, one dead in 23 road accidents in Armenia over the past two days, police sayAccording to the operations reports of Police of Armenia, 48 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from May 8 to May 10.
17:51 09/05/2018Foreigners detained when attempting to cross the Armenian-Azerbaijani border are Bangladeshi citizensSix people that were caught by border guards on Tuesday when trying to cross the Armenian-Azerbaijani border are citizens of Bangladesh, acting Minister of defense Vigen Sargsyan told reporters today...
12:21 08/05/2018Armenian border guards detain six foreign individualsSix foreign nationals have been captured by the Armenian border guards during an attempt to cross the Armenian-Azerbaijani state border, defense minister spokesperson Artsrun Hovhannisyan wrote on...
12:32 04/05/2018Armenian parliament fails to elect Emil Babayan as Constitutional Court judgeThe Armenian National Assembly failed to elect Emil Babayan as a judge of the Constitutional Court at its regular session on Friday.
11:58 04/05/2018RSF reports historic decline in press freedom in TurkeyTurkey, which has jailed more than 250 journalists and media workers, is ranked 157th among 180 countries in the 2018 World Press Freedom Index recently released by Reporters Without Borders (RSF).
16:25 03/05/2018HSBC Bank robbery suspect detainedThe person who is suspected in the armed attack of the Komitas Brunch of HSBC Bank in Yerevan is disarmed and neutralized, press secretary at Armenian Police Ashot Aharonyan wrote on Facebook,...
15:55 03/05/2018Police report about armed robbery attempt at HSBC Bank in YerevanArmenian police report that an alert about shootout and robbery attempt in one of the brunches of HSBC Bank in Armenia was received today at 14:35 local time.
12:18 03/05/2018MPs debating election of Constitutional Court memberArmenian lawmakers are debating the election of a member of the Constitutional Court at today’s regular session of the National Assembly.
11:34 03/05/2018Police: 13 road traffic accidents recorded in Armenia in one dayA total of 13 road traffic accidents were registered in Armenia from 2 to 3 May, leaving 18 people injured, according to the operations reports of the Armenian Police.
17:16 01/05/2018Armenia’s National Security Service thwarts drug smuggling attempt from IranThe National Security Service (NSS) of Armenia has exposed an attempt of smuggling large quantities of narcotics from Iran to Armenia as part of its recently launched operations to combat illegal...