15:21 19/06/2025Փաստաբան. Նիկո’լ, Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով ու՞ր են անհետացել քեզ ուղեկցող ավտոշարասյան մեքենաների մեջ դեպքի պահին եղած ռադիոկապի ձայնագրություններըՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է. «Բարերար Սամվել Կարապետյանի շուրջ Նիկոլ Փաշինյանի ուղիղ և անթաքույց պատվերով ծավալվող քաղաքական իրադարձությունները ինձ հիմք ու իրավունք են տալիս վերջինիս...
14:53 19/06/2025Վթարի ենթարկված ավտոբուսի խմած վարորդն ազատվել է աշխատանքիցԱռավոտյան Իսակովի պողոտայում ՃՏՊ վթար է տեղի ունեցել թիվ 23 երթուղին սպասարկող քաղաքային ավտոբուսի մասնակցությամբ։ Վարորդների սթափության փորձաքննությամբ պարզվել է, որ ավտոբուսի վարորդը եղել է ոչ...
14:26 19/06/2025Ես այսպես չեմ թողնելու, սա ի՞նչ բեսպրիդել է. Գառնիկ Դանիելյան«Չեմ կարող ասել, ինչ նպատակով են կոտրել մեքենայից ապակին, հայելիները։ Մեջը եղելէ հեռախոս, հեռախոսը տեղում է»,-դեպքի վայր ժամանած ոստիկանին հայտնեց ԱԺ պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը՝ ընդգծելով, որ...
13:56 19/06/2025Գույքի ազգայնացումը չպետք է շփոթել գայթակղիչ բոլշևիկյան ռեկվիզիցիայի հետ. Գևորգ Դանիելյան«Ազգայնացումը սանկցիա չէ, այն չի կարող մտահոգվելու առիթ լինել որևէ սեփականատեր ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձի համար, որ վերջինիս էլ իբր դրդի դիմելու հակազդման քայլերի: Այն լրջագույն բեռ է հենց...
13:50 19/06/2025Կոտրել են Գառնիկ Դանիելյանի մեքենայի դիմապակին և հայելիներըՔիչ առաջ հայտնաբերեցի, որ կոտրել են մեքենայիս դիմապակին և հայելիները։ Ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ «Նախնական զննությամբ, ավտոմեքենայից գողություն չի...
13:09 19/06/2025Իսակովի պողոտայում վթարի մասնակից թիվ 23 ավտոբուսի վարորդը սթափ չի եղելԱյսօր՝ հունիսի 19-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: 08:50-ի սահմաններում Իսակովի պողոտայում բախվել են Երևանի բնակիչ 51-ամյա Թաթուլ Գ.-ի վարած «Zhong Tong» մակնիշի, թիվ 23 երթուղին սպասարկող...
12:41 19/06/2025Բաղրամյան պողոտան փակած անհետ կորածների հարազատների պահանջները փոփոխվել ենԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը թող գա, մեզ ասի՝ անհետ կորածների խնդիրը մնալու է օրակարգում
11:42 19/06/2025ՍԱՏՄ-ն «Տաշիր Պիցցա»-ում ինչո՞ւ այդ նույն առաստաղի խնդիրն անցած տարի չի նկատել. Պիպոյան«Չեմ կարծում՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կա մի քաղաքացի, որ կարծում է «Տաշիր Պիցցա»-ում ՍԱՏՄ ստուգումների հետ կապված տվյալները քաղաքական գնահատական չեն պարունակում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում...
23:33 18/06/2025Դատարանը երկու ամսով կալանավորեց Սամվել ԿարապետյանինԵրևանի Առաջին ատյանի քերական դատարանը բավարարեց քննիչի միջնորդությունը, որով պահանջել էր կալանավորել Գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին։ Փաստաբանը հայտնեց, որ դատարանի կողմից որոշումը տրամադրվել...
22:39 18/06/2025Կնոջը և նրա եղբորը ծեծի ենթարկելու գործով կալանավորվել է Տաթև գյուղի վարչական ղեկավարըՏուժածների հայրը՝ Վարուժան Մարտիրոսյանը, «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ Տաթև գյուղի վարչական ղեկավար Գոռ Մինասյանը երեկ՝ 2025թ. հունիսի 17-ին, գյուղում 3 անգամ «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով հարվածել է դստեր՝ Մարո Մարտիրոսյանի մեքենային
21:32 18/06/2025Հայ-վրացական սահմանը անցած բեռնատարում վրացիները հայտնաբերել են 298 կգ թմրանյութԿարար չէ՞, 300 կգ լիներ, չի եղել։ Ընդամենը 298 կգ...
20:51 18/06/2025Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ. ակտի հրապարակման ժամի վերաբերյալ դեռ որևէ տեղեկատվություն չունենք․ փաստաբան«Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ. ակտի հրապարակման ժամի վերաբերյալ դեռ որևէ տեղեկատվություն չունենք»,- քիչ առաջ հայտնեց Սամվել Կարապետյանի փաստաբանը՝ հավելելով․ «Կալանքը որպես խափանման միջոց...
19:57 18/06/2025Վարչապետը, թողնելով մի շարք կարևորագույն օրակարգային հարցեր, զբաղված է ՀԷՑ-ին սպառնալով․ Մելոյան«Ի՞նչ տեղի ունեցավ։ Եթե ժամանակագրային հետ հայացք ենք նետում, Սամվել Կարապետյանը աջակցություն է հայտնում եկեղեցուն, ժամեր անց մեր երկրի վարչապետը ֆեյսբուքյան գրառում է կատարում առ այն, որ...
18:20 18/06/2025Եվրոպայի փաստաբանների և իրավաբանների միությունների խորհուրդը կոչով դիմել է Նիկոլ ՓաշինյանինԵվրոպայի փաստաբանների և իրավաբանների միությունների խորհուրդը (CCBE) պաշտոնական գրությամբ դիմել է ՀՀ վարչապետին Մալխասյանց փաստաբանական գրասենյակում կատարված խուզարկության և առգրավման դեպքի...
18:13 18/06/2025Վրաստանի իրավապահներն առգրավել են 298 կիլոգրամ հերոին. ձերբակալվել է Վրաստանի քաղաքացիՎրաստանի ներքին գործերի նախարարության հաղորդմամբ` իրավապահ մարմինների աշխատակիցներն առգրավել են 298 կիլոգրամ հերոին, որի արժեքը գնահատվում է 85 միլիոն լարի։ «Վրաստանի քաղաքացի է ձերբակալվել՝...
17:50 18/06/2025Նիկոլ Փաշինյանը Թուրքիայում պետք է ստանա մի փաստաթուղթ, որի վերնագրում լինի խաղաղություն բառը. Ա. Վանեցյան«Նիկոլ Փաշինյանի Էրդողանի հետ հանդիպումից, ցավոք սրտի, ոչ մի լավ բան չենք կարող սպասել, որովհետև այս մարդիկ, իշխանության ղեկին գտնվող անձը որևէ անգամ չի արել հայանապաստ որևէ քայլ»,-լրագրողների հետ...
17:08 18/06/2025Սամ-վել, Սամ-վել, ազատություն. Բացականչում ու ծափահարում են դատարանի դիմացԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց բազմամարդ է։ Այստեղ են քաղաքական, հասարակական, մշակութային գործիչներ, հոգևորականներ։ Հավաքվածները ծափահարում են ու վանկարկում...
16:00 18/06/2025Ն. Զոհրաբյան. Նիկոլ Փաշինյանն Էրդողանին սուջուխ, բաստուրմա չի տանելու, այլ իր անբարո քայլերի արձանագրությունը«Չուլանից խոսում է մի մարդ, որ 44-օրյա պատերազմից հետո քանի անգամ մտել է բունկեր, պախկվել էր չուլանում, չուլանից լայվեր էր անում։ Դա ասում է մի մարդ, որ գնացել էր Զեյթուն, արցախցի մի մարդ խնձոր էր...
15:20 18/06/2025ՈՒՂԻՂ. Ի աջակցություն Սամվել Կարապետյանի՝ բազմաթիվ մարդիկ են հավաքվել դատարանի դիմացԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց բազմաթիվ մարդիկ են հավաքվել՝ իրենց աջակցությունը հայտնելու գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին։ Դատարանի դիմացբազմաթիվ...
15:07 18/06/2025Ակբա բանկն ամփոփում է տարվա արդյունքներըԱկբա բանկը բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում ամփոփել է 2024 թվականի արդյունքներն ու սահմանել բանկի զարգացման առաջիկա ուղղությունները։ 2024 թվականին բանկը զգալի առաջընթաց է գրանցել կորպորատիվ...

13:10 18/04/2018Police clarifying number of detained protesters from France SquareThe Yerevan Police are clarifying the number of detained opposition activists from the France Square in downtown Yerevan, Edgar Janoyan, Head of the Analytics, Information and Media Relations...
19:42 17/04/2018Police warn rally participants against blocking government buildings and disrupting normal operationArmenian Police report that rumors about large-scale operations, revolutionary situations, tensions or instability in different regions and cities of Armenia are disinformation and have nothing to do...
14:59 17/04/2018U.S. pastor denies allegations of coup links as Turkey trial beginsA U.S. pastor denied allegations of links to a group accused of orchestrating a failed military coup in Turkey as he went on trial on Monday in a case that has compounded strains in U.S.-Turkish...
12:07 17/04/2018Yerevan Police renew intention to disperse opposition rallyThe Yerevan Police have issued a new statement, renewing its intention to disperse the opposition rally led by MP Nikol Pashinyan in line with the decision adopted on Monday.
10:39 17/04/2018Police detain some opposition activists as protests continue in downtown YerevanYerevan Police have detained some of the participants of a mass protest that has hit Armenia’s capital since 13 April.
17:41 16/04/2018Police demand opposition MP to end rallyThe Police of Armenia have issued a statement addressed to opposition MP Nikol Pashinyan, promising to disperse the rally led by him in downtown Yerevan using "force and special measures".
20:13 12/04/2018Guinean man detained in Yerevan after attacking and robbing an Omani citizenAn Omani citizen contacted "1-02" police hotline service on Thursday and told that a stranger had attempted to kill him and robbed him, stealing money, a cell phone, passport, and documents, the...
20:29 06/04/2018Reporters Without Borders voices concern about press freedom in ArmeniaHalting the decline in media freedom will be a major task facing Armenia's government, Reports Without Borders says in a released statement, reflecting on a series of legislative initiatives that as...
12:30 06/04/2018South Korea's ex-leader jailed for 24 years for corruptionA South Korean court has sentenced former President Park Geun-hye to 24 years in prison after she was found guilty of corruption, Al Jazeera reports.
14:04 05/04/2018Armenia had 15 new case at ECHR last year, report saysThe Council of Europe’s Committee of Ministers, which oversees the implementation of European Court of Human Rights (ECHR) judgments, has released the annual report for 2017 on the supervision of the...
18:29 03/04/2018ECHR communicates case of Armenian soldiers’ killing in Azeri attack near Chinari village – advocateThe European Court of Human Rights (ECHR) communicated the case concerning the armed conflict near Chinari village in the northeastern Armenian province of Tavush, resulting in the death of three...
16:52 03/04/2018Azerbaijan declares some Turkish products harmful – Armenian expertAzerbaijani media have disseminated reports saying the Food Safety Agency (FSA) has conducted an expertise to find out that some 130 Turkish food products are harmful to human health, an Armenian...
15:33 03/04/2018Iraq condemns 6 Turkish women to death for IS membership: judiciaryA Baghdad court on Monday sentenced six Turkish women to death and a seventh to life in prison for membership of the Islamic State jihadist group, a judicial source said.
10:45 03/04/2018Investigative Committee opens criminal case on explosion in Northern AvenueThe Investigative Committee of Armenia has opened a criminal case following the blast in downtown Yerevan, according to Article 279 of the RA Criminal Code which is breach of safety regulations for...
13:43 02/04/2018Dunja Mijatović takes up office as CoE Commissioner for Human RightsDunja Mijatović took up the post of Council of Europe Commissioner for Human Rights on April 1. National of Bosnia and Herzegovina, she was elected last January by the Parliamentary Assembly of the...
20:24 30/03/20186 road accidents with one dead, 10 injured over the past day in ArmeniaAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 48 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from March 29 to...
18:54 23/03/2018French PM terms hostage-taking in southern France as "terrorist act"French Prime Minister Edouard Philippe Friday termed the ongoing hostage-taking in southern France as a "terrorist act.
12:11 23/03/2018Charges dropped against most Turkish officers in D.C. clashU.S. federal prosecutors have dropped charges against 11 of 15 members of Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s security team who were accused in connection with the beating of protesters during...
12:43 21/03/2018Hrayr Tovmasyan elected President of Armenia’s Constitutional CourtThe Armenian National Assembly elected today Hrayr Tovmasyan, an MP form the ruling Republican Party of Armenia (RPA), President of the Armenian Constitutional Court.