15:21 19/06/2025Փաստաբան. Նիկո’լ, Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով ու՞ր են անհետացել քեզ ուղեկցող ավտոշարասյան մեքենաների մեջ դեպքի պահին եղած ռադիոկապի ձայնագրություններըՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է. «Բարերար Սամվել Կարապետյանի շուրջ Նիկոլ Փաշինյանի ուղիղ և անթաքույց պատվերով ծավալվող քաղաքական իրադարձությունները ինձ հիմք ու իրավունք են տալիս վերջինիս...
14:53 19/06/2025Վթարի ենթարկված ավտոբուսի խմած վարորդն ազատվել է աշխատանքիցԱռավոտյան Իսակովի պողոտայում ՃՏՊ վթար է տեղի ունեցել թիվ 23 երթուղին սպասարկող քաղաքային ավտոբուսի մասնակցությամբ։ Վարորդների սթափության փորձաքննությամբ պարզվել է, որ ավտոբուսի վարորդը եղել է ոչ...
14:26 19/06/2025Ես այսպես չեմ թողնելու, սա ի՞նչ բեսպրիդել է. Գառնիկ Դանիելյան«Չեմ կարող ասել, ինչ նպատակով են կոտրել մեքենայից ապակին, հայելիները։ Մեջը եղելէ հեռախոս, հեռախոսը տեղում է»,-դեպքի վայր ժամանած ոստիկանին հայտնեց ԱԺ պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը՝ ընդգծելով, որ...
13:56 19/06/2025Գույքի ազգայնացումը չպետք է շփոթել գայթակղիչ բոլշևիկյան ռեկվիզիցիայի հետ. Գևորգ Դանիելյան«Ազգայնացումը սանկցիա չէ, այն չի կարող մտահոգվելու առիթ լինել որևէ սեփականատեր ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձի համար, որ վերջինիս էլ իբր դրդի դիմելու հակազդման քայլերի: Այն լրջագույն բեռ է հենց...
13:50 19/06/2025Կոտրել են Գառնիկ Դանիելյանի մեքենայի դիմապակին և հայելիներըՔիչ առաջ հայտնաբերեցի, որ կոտրել են մեքենայիս դիմապակին և հայելիները։ Ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ «Նախնական զննությամբ, ավտոմեքենայից գողություն չի...
13:09 19/06/2025Իսակովի պողոտայում վթարի մասնակից թիվ 23 ավտոբուսի վարորդը սթափ չի եղելԱյսօր՝ հունիսի 19-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: 08:50-ի սահմաններում Իսակովի պողոտայում բախվել են Երևանի բնակիչ 51-ամյա Թաթուլ Գ.-ի վարած «Zhong Tong» մակնիշի, թիվ 23 երթուղին սպասարկող...
12:41 19/06/2025Բաղրամյան պողոտան փակած անհետ կորածների հարազատների պահանջները փոփոխվել ենԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը թող գա, մեզ ասի՝ անհետ կորածների խնդիրը մնալու է օրակարգում
11:42 19/06/2025ՍԱՏՄ-ն «Տաշիր Պիցցա»-ում ինչո՞ւ այդ նույն առաստաղի խնդիրն անցած տարի չի նկատել. Պիպոյան«Չեմ կարծում՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կա մի քաղաքացի, որ կարծում է «Տաշիր Պիցցա»-ում ՍԱՏՄ ստուգումների հետ կապված տվյալները քաղաքական գնահատական չեն պարունակում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում...
23:33 18/06/2025Դատարանը երկու ամսով կալանավորեց Սամվել ԿարապետյանինԵրևանի Առաջին ատյանի քերական դատարանը բավարարեց քննիչի միջնորդությունը, որով պահանջել էր կալանավորել Գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին։ Փաստաբանը հայտնեց, որ դատարանի կողմից որոշումը տրամադրվել...
22:39 18/06/2025Կնոջը և նրա եղբորը ծեծի ենթարկելու գործով կալանավորվել է Տաթև գյուղի վարչական ղեկավարըՏուժածների հայրը՝ Վարուժան Մարտիրոսյանը, «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ Տաթև գյուղի վարչական ղեկավար Գոռ Մինասյանը երեկ՝ 2025թ. հունիսի 17-ին, գյուղում 3 անգամ «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով հարվածել է դստեր՝ Մարո Մարտիրոսյանի մեքենային
21:32 18/06/2025Հայ-վրացական սահմանը անցած բեռնատարում վրացիները հայտնաբերել են 298 կգ թմրանյութԿարար չէ՞, 300 կգ լիներ, չի եղել։ Ընդամենը 298 կգ...
20:51 18/06/2025Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ. ակտի հրապարակման ժամի վերաբերյալ դեռ որևէ տեղեկատվություն չունենք․ փաստաբան«Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ. ակտի հրապարակման ժամի վերաբերյալ դեռ որևէ տեղեկատվություն չունենք»,- քիչ առաջ հայտնեց Սամվել Կարապետյանի փաստաբանը՝ հավելելով․ «Կալանքը որպես խափանման միջոց...
19:57 18/06/2025Վարչապետը, թողնելով մի շարք կարևորագույն օրակարգային հարցեր, զբաղված է ՀԷՑ-ին սպառնալով․ Մելոյան«Ի՞նչ տեղի ունեցավ։ Եթե ժամանակագրային հետ հայացք ենք նետում, Սամվել Կարապետյանը աջակցություն է հայտնում եկեղեցուն, ժամեր անց մեր երկրի վարչապետը ֆեյսբուքյան գրառում է կատարում առ այն, որ...
18:20 18/06/2025Եվրոպայի փաստաբանների և իրավաբանների միությունների խորհուրդը կոչով դիմել է Նիկոլ ՓաշինյանինԵվրոպայի փաստաբանների և իրավաբանների միությունների խորհուրդը (CCBE) պաշտոնական գրությամբ դիմել է ՀՀ վարչապետին Մալխասյանց փաստաբանական գրասենյակում կատարված խուզարկության և առգրավման դեպքի...
18:13 18/06/2025Վրաստանի իրավապահներն առգրավել են 298 կիլոգրամ հերոին. ձերբակալվել է Վրաստանի քաղաքացիՎրաստանի ներքին գործերի նախարարության հաղորդմամբ` իրավապահ մարմինների աշխատակիցներն առգրավել են 298 կիլոգրամ հերոին, որի արժեքը գնահատվում է 85 միլիոն լարի։ «Վրաստանի քաղաքացի է ձերբակալվել՝...
17:50 18/06/2025Նիկոլ Փաշինյանը Թուրքիայում պետք է ստանա մի փաստաթուղթ, որի վերնագրում լինի խաղաղություն բառը. Ա. Վանեցյան«Նիկոլ Փաշինյանի Էրդողանի հետ հանդիպումից, ցավոք սրտի, ոչ մի լավ բան չենք կարող սպասել, որովհետև այս մարդիկ, իշխանության ղեկին գտնվող անձը որևէ անգամ չի արել հայանապաստ որևէ քայլ»,-լրագրողների հետ...
17:08 18/06/2025Սամ-վել, Սամ-վել, ազատություն. Բացականչում ու ծափահարում են դատարանի դիմացԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց բազմամարդ է։ Այստեղ են քաղաքական, հասարակական, մշակութային գործիչներ, հոգևորականներ։ Հավաքվածները ծափահարում են ու վանկարկում...
16:00 18/06/2025Ն. Զոհրաբյան. Նիկոլ Փաշինյանն Էրդողանին սուջուխ, բաստուրմա չի տանելու, այլ իր անբարո քայլերի արձանագրությունը«Չուլանից խոսում է մի մարդ, որ 44-օրյա պատերազմից հետո քանի անգամ մտել է բունկեր, պախկվել էր չուլանում, չուլանից լայվեր էր անում։ Դա ասում է մի մարդ, որ գնացել էր Զեյթուն, արցախցի մի մարդ խնձոր էր...
15:20 18/06/2025ՈՒՂԻՂ. Ի աջակցություն Սամվել Կարապետյանի՝ բազմաթիվ մարդիկ են հավաքվել դատարանի դիմացԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց բազմաթիվ մարդիկ են հավաքվել՝ իրենց աջակցությունը հայտնելու գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին։ Դատարանի դիմացբազմաթիվ...
15:07 18/06/2025Ակբա բանկն ամփոփում է տարվա արդյունքներըԱկբա բանկը բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում ամփոփել է 2024 թվականի արդյունքներն ու սահմանել բանկի զարգացման առաջիկա ուղղությունները։ 2024 թվականին բանկը զգալի առաջընթաց է գրանցել կորպորատիվ...

19:06 08/09/2021Степа Сафарян по требованию суда попросит прощения у журналистки Тагуи Асланян и заплатит 600 тыс. драмовАдвокат Лусине Вирабян на своей странице в Facebook написала: «Из-за сверхзанятости только что узнала, что Кассационный суд 18.08.2021 отклонил принять в производство кассационную жалобу председателя...
15:56 08/09/2021Азербайджан не предоставляет четкого числа пленных, цель – удерживать военнопленных вне правовой защищенности - Саакян«Азербайджан скрывает реальное число военнопленных армянской стороны. Ложь вскрывается со временем»,- сегодня заявила правозащитница Сирануш Саакян, представляя доклад по нарушениям прав пленных...
15:44 08/09/2021Гегам Степанян: Провоцируемые Азербайджаном инциденты в Арцахе преследуют 2 цели«Пытки и побои в отношении плененных армянских военнослужащих имели место даже тогда, когда они находились под контролем азербайджанской стороны всего 3-4 часа», – заявил омбудсмен Арцаха Гегам...
14:16 08/09/2021Плевали в пищу и заставляли есть, убили побоями. Омбудсмен Армении представил факты пыток удерживаемых Азербайджаном армянских пленных«Удерживаемые в Азербайджане в плену как гражданские, так и военнослужащие массово подвергались систематическим пыткам, речь идет о причинении не только физической боли и мучений, но и о причинении...
13:33 08/09/2021Спустя 10 месяцев после войны судьба многих лиц, оказавшихся живыми на территориях под контролем Азербайджана, остается неясной«Обращение с военнопленными регулируется международным правом, при оценке нарушений мы приняли во внимание также существующие гарантии», – заявила правозащитник Сирануш Саакян на созванной 8 сентября...
12:54 08/09/2021В Мексике отменили уголовную ответственность за аборты на ранних сроках беременностиВерховный суд (ВС) Мексики принял решение об отмене уголовной ответственности за совершение абортов в течение первого триместра беременности, передает Reuters.
12:47 08/09/2021Специальный доклад омбудсмена Армении – об ответственности Азербайджана за пытки и бесчеловечное обращение с армянскими пленнымиЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян и правозащитник Сирануш Саакян на созванной 8 сентября пресс-конференции представляют составленный на английском языке внеочередной доклад ЗПЧ...
11:27 08/09/2021Суд в Ереване арестовал экс-генпрокурора Армении Агвана ОвсепянаСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна, как и ожидалось, удовлетворил ходатайство следователя Специальной следственной службы, постановив арестовать бывшего...
20:30 07/09/2021За сутки в Армении зарегистрировано 10 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 6 по 7 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 85 случаев преступлений, 6 из которых ‒ ранее совершенные.
17:24 07/09/2021Меликян: Почему не заставляем человека с нетрадиционной ориентацией служить в армии, но принуждаем людей к вакцинации?«Все вступающие в процесс вакцинации люди, вольно или невольно, втягиваются в большой научный эксперимент», – заявил сегодня в ходе встречи с журналистами правозащитник Рубен Меликян, констатировав:...
16:42 07/09/2021Заседание суда по делу Кочаряна и Геворкяна отложено, бывшему вице-премьеру Армении нужен новый адвокатСуд общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян сегодня отложил заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера РА Армена Геворкяна.
16:19 07/09/2021Произведенные азербайджанской стороной выстрелы повредили дом жителя общины Тагавард в Арцахе – Гегам Степанян6 сентября, около 19:30, азербайджанская сторона с дислоцированных в направлении населенных пунктов Кармир шука-Тагавард Мартунинского района Республики Арцах позиций открыла огонь в направлении...
15:42 07/09/2021Более 7,5 тысяч пачек сигарет пытались ввезти в РФ из АрменииДомодедовские таможенники пресекли ввоз крупной партии табачных изделий без акцизных марок. Как сообщает пресс-служба Домодедовской таможни, это уже второй случай попытки ввоза немаркированных...
13:21 07/09/2021«Армения» и «Честь имею» обратились в КСПарламентские фракции «Армения» и «Честь имею» подготовили и представили в КС заявление об оспаривании своевольной трактовки и избирательного подхода председательствующим на заседаниях НС в...
13:08 07/09/2021Агван Овсепян задержанПри полученных достаточных доказательствах по делу, расследуемому в Спецследственной службе, было обосновано, что Агван Овсепян, с 18 марта 2004 года до 13 сентября 2013 года, занимая должность...
12:28 07/09/2021Ара Зограбян: Не могут нас принудить к вакцинации как минимум по двум причинамПредседатель палаты адвокатов, учредитель партии «Пробуждение» (Зартонк) Ара Зограбян на своей странице в Facebook сообщил о создании инициативной группы: «Уже вовлечены врачи, адвокаты, педагоги и...
09:59 07/09/2021«Хранитель секретов» Муаммара Каддафи освобожден из тюрьмы в ЛивииПрезидентский совет Ливии освободил из тюрьмы личного секретаря бывшего ливийского лидера Муаммара Каддафи Ахмеда Рамадана.
20:03 06/09/2021В Татеве пытались изнасиловать туристку из МальдивВ результате необходимых следственных действий в горисском следственном отделе Сюникского областного следственного управления Следственного комитета выяснилось, что 27-летний мужчина 11 августа в...
14:59 06/09/2021Сын бывшего ливийского лидера Муамара Каддафи – Саади – освобожден из тюрьмы в ТриполиСын бывшего ливийского лидера Муамара Каддафи, убитого в 2011 году в ходе массовых протестов оппозиции, - Саади - освобожден из тюрьмы в столице страны - Триполи.
13:03 06/09/2021Адвокат третьего президента Армении Сержа Саргсяна подал в суд иск против депутата НС Хачатура СукиасянаАдвокат Амрам Макинян в суд общей юрисдикции города Ереван (резиденция административных районов Кентрон и Норк-Мараш) подает иск третьего президента Армении Сержа Саргсяна против депутата...