21:20 20/05/2025ՄԱԿ-ի 98 երկիր առաջարկություն է ներկայացրել Հայաստանին՝ Մարդու իրավունքները հարգելու համար. Հովհաննես ԻշխանյանՀայաստանի բոլոր կորուստները զուգորդվել են մարդու իրավունքների ոտնահարումներով
20:21 20/05/2025Կուզեի այսօր լսել այդ խելահեղությանը մասնակցած, բայց հետո խելքը գլուխը հավաքած մարդկանց զղջման խոսքեր․ Ռուբեն ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «2019-ի մայիսի 20-ին տեղի ունեցավ նիկոլական ոջիլների առաջին հարձակումը դատական իշխանության նկատմամբ՝ «դատարանների արգելափակում» անվանմամբ։ Այդ օրը շատերը...
20:12 20/05/2025Ռուբեն Վարդանյանը կրկին բողոք է հայտնել գործը քննող դատավորական կոլեգիայի դեմԲաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի գործով դատական ֆարսը։ Վարդանյանը այսօր կրկին բողոք է հայտնել գործը քննող դատավորական կոլեգիայի դեմ, որը կրկին...
15:59 20/05/2025Ավելի քան 112 մլն ՀՀ դրամի հափշտակության մեջ մեղադրվող գլխավոր հաշվապահի վերաբերյալ քրեական վարույթը դատարանում էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ Երևանում գործող ՍՊ ընկերություններից մեկում 2019 թվականից մայիսի 13-ից գլխավոր հաշվապահի պաշտոնը զբաղեցրած...
11:52 20/05/2025Անասնաբույժի տաբելը, գյուղապետի դեմ քրեական գործը և «Կրթվելը նորաձև է» նախաձեռնությունը. Արսեն Բաբայանն է ներկայացնումԳյուղերից մեկի անասնաբույժի գործով գյուղապետին դատարանում պաշտպանում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ Նրա նկատմամբ քրեական վարույթ է հարուցվել, պահանջում են փոխհատուցել 1 մլն 200 հազար դրամ, քանի որ...
10:53 20/05/2025Քաղաքապետարանի պաշտոնյաներ են ձերբակալվելՔաղաքապետարանում ապացուցողական և այլ վարութային գործողություններն իրականացվում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում։ Ի պատասխան Panorama.am-ի հարցերի, կոմիտեի մամուլի խոսնակ...
23:11 19/05/20256 տարի առաջ, 2019 թվականի մայիսի 19-ին՝ «ապիկար» և «տգետ» Նիկոլն ազդարարեց «Դատարանների շրջափակում» գործողության մեկնարկը.Կարեն ՎրթանեսյանԱռաջին և շատ լավ մտածված ու պլանավորված քայլերն էին գեներալ Մանվել Գրիգորյանին և նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ձերբակալելով
20:46 19/05/2025«Այ էշ». Աննա Հակոբյանը շարունակում է սոցցանցում վիրավորել ընդդիմախոսներինԱննա Հակոբյանը շարունակում է համացանցում վիրավորել ընդդիմախոսներին։ Մասնավորապես, ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակելով քաղաքական, հասարական գործիչ Էդգար Ղազարյանի տեսանյութը, գրել է․ «Ինչ օրը 1 միլիոն...
20:30 19/05/2025Բակո Սահակյանի գործով շինծու «դատավարության» ընթացքում ցուցադրվել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տեսանյութըԱյսօր Բաքվում արցախցի գերեվարված ղեկավարների «դատավարության» ժամանակ հարցաքննել են Արցախի նախկին նախագահ Բակո Սահակյանին և ցուցադրել Հայաստանի առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ելույթներից մեկի...
19:40 19/05/2025Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում 1 քննիչի միջին ծանրաբեռնվածությունը կազմել է 167 քրեական վարույթՀայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը մայիսի 16-ին խորհրդակցություն է անցկացրել Շիրակի մարզի քննչական վարչությունում և Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության տասներորդ...
18:00 19/05/2025Դրախտիկից գողացած ոչխարներին գտել ենՀամայնքային ոստիկանության Ճամբարակի բաժին մայիսի 13-ին Դրախտիկ գյուղի բնակիչը գողության մասին հաղորդում էր ներկայացրել։ ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ տղամարդն իրավապահներին հայտնել էր, որ...
17:48 19/05/2025Մալաթիա-Սեբաստիայում անչափահասներին առևանգելու փորձ կատարած անձի վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանԴատախազը մայիսի 15-ին Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան է հանձնել անչափահասներին առևանգելու փորձ կատարած անձի վերաբերյալ հաստատված մեղադրական եզրակացությամբ քրեական վարույթը:...
16:22 19/05/2025Խոշոր չափերի խարդախության մեղադրանքով հետախուզվողին քրեական ոստիկանները ձերբակալեցինՔրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները ստացած օպերատիվ տվյալներն իրացրին Արարատի գործընկերների հետ: ՆԳՆ ոստիկանութունից հայտնում են, որ մայիսի 15-ին՝ ժամը 16.20-ին,...
15:55 19/05/2025Քաղաքապետարանի նիստերի դահլիճում լրագրողների համար խոչնդոտներ են ստեղծվել. ԱհազանգՔաղաքապետարանում նիստերի դահլիճում լրագրողների համար խոչնդոտներ են ստեղծվել։ Ահազանգում է Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Արշակ Սարգսյանը՝ պահանջելով բացատրել, թե ինչու են...
15:42 19/05/2025Երևանի ավագանու նիստերին լրագրողները պետք է հետևեն ապակեպատ այս սենյակիցՄամուլի ազատության և հարմարության մասին
10:48 19/05/2025Բացահայտվել է անօրինական միգրացիայի դեպքՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության հակահետախուզության գլխավոր վարչությունում ստացված օպերատիվ տվյալների հիման վրա ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողների...
09:48 19/05/2025Քայլեր են ձեռնարկվում Ստեփանակերտի բենզինի պահեստի պայթյունից հետո գտնվելու վայրն անհայտ անձանց ճակատագրերը պարզելու ուղղությամբ. ՄԻՊՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը հերթական հանդիպումն է ունեցել գտնվելու վայրն անհայտ անձանց ընտանիքների անդամների հետ: ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ այս անգամ Պաշտպանն ընդունել է...
09:41 19/05/2025Հավաքագրում են տվյալներ Արցախում Ադրբեջանի կողմից քանդված կամ յուրացված բնակարանների ու տների վերաբերյալ՝ միջազգային իրավական գործընթացների համարԱրցախի միությունը Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանի հետ միասին, հավաքագրում են տվյալներ Արցախի Հանրապետության բռնազավթված բնակավայրերում Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից քանդված կամ յուրացված (փաստացի...
09:43 18/05/20252018-ից իշխանության գալով՝ այս իշխանությունները լրագրողներին համարում են դասակարգային թշնամի. Ժուռնալիստների միությունԵվ զավեշտալին այն է, որ սա տեղի է ունենում այն բանից հետո, երբ «Լրագրողներ առանց սահմանների» կազմակերպությունը Մամուլի ազատության ամենամյա սանդղակում Հայաստանը ներկայացրել էր՝ որպես իր դիրքերը բարելաված երկիր
21:10 17/05/2025Ինչո՞ւ Զարուհի Փոտանջյանին չեն թողել տեսակցել Լիլիթ Աղեկյանին. ԱՆ-ն պարզաբանում է տարածել«Աբովյան» ՔԿՀ-ում պահվող Լիլիթ Աղեկյանին տեսակցել երել թույլ չեն տվել Զարուհի Փոստանջյանին։ Այդ մասին փաստաբանն ահազանգել էր ու մանրամասնել, որ Աղեկյանին հանդիպել թույլ չեն տվել նաև նրա 70-ամյա մորը։...

11:03 24/06/2021Омбудсмен Армении в МЦ «Шенгавит» посетил Армена ЧарчянаЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян посетил директора медцентра «Измирлян» Армена Чарчяна, который был госпитализирован в МЦ «Шенгавит» в Ереване.
10:46 24/06/2021Армен Чарчян доставлен в больницуРуководитель медцентра «Измирлян», известный врач-травматолог, профессор Армен Чарчян доставлен в больницу.
20:17 23/06/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 13 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 22 по 23 июня сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 68 случаев преступления, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
20:03 23/06/2021Апелляционный суд отклонил жалобу Рустама БадасянаАпелляционный гражданский суд Армении под председательством судьи Наиры Маргарян вынесенным 22 июня решением отклонил поданную от имени министра юстиции Рустама Бадасяна апелляционную жалобу и...
15:30 22/06/2021Под автомобиль Миграна Акопяна бросили не шумовую гранатуВ автомобиль Миграна Акопяна, согласно предварительной версии работающих на месте происшествия полицейских, кинули не шумовую, а боевую гранату югославского производства.
15:06 22/06/2021София Овсепян: Готова поручиться за профессора Армена ЧарчянаНезависимый депутат Национального Собрания Армении София Овсепян, коснувшись представления следователем ходатайства об избрании в отношении директора МЦ «Измирлян», профессора Армена Чарчяна меры...
13:34 21/06/2021Евросоюз на 1 год продлил санкции в отношении Крыма и СевастополяЕвропейский союз до 23 июня 2022 года продлил санкции в отношении России «за незаконную аннексию Крыма и Севастополя».
00:31 21/06/2021По 6 случаям, касающимся дачи, получения взятки и посредничества во взяточничестве, возбуждены уголовные дела – Эдгар АрсенянПредставитель генеральной прокуратуры РА, советник юстиции третьего класса Эдгар Арсенян представил информацию о полученных в день голосования заявлениях, сообщениях, публикациях СМИ и результатах их...
20:05 20/06/2021Рубен Меликян: Мы обязаны знать источники информаций, на основании которых проводились обыскиМы зарегистрировали уже который случай, когда по указанию правящей политсилы в Армении подвергают приводу либо членов предвыборных штабов оппозиционных сил, либо граждан с оппозиционными взглядами,...
17:38 20/06/2021Генеральная прокуратура Армении получила 64 сообщения о нарушенияхГенеральная прокуратура Армении получила в воскресенье, 20 июня, 64 сообщения о нарушениях в ходе голосования на внеочередных выборах в Национальное Собрание РА, сообщил в беседе с журналистами в...
11:28 20/06/2021Выстрелы близ одного из масисских избирательных участков20-го июня в 8:30 в Масисское отделение полиции поступил сигнал о выстрелах близ избирательного участка 11/11 села Азаташен.
09:10 20/06/2021Армен Чарчян на свободеДиректор МЦ «Измирлян», профессор Армен Чарчян на свободе. Напомним, что столичный суд общей инстанции удовлетворил жалобу защитников о неправомерности его задержания. Он был задержан на основании...
19:07 19/06/2021Ара Сагателян: Режим в агонии«Это политический процесс, направляемый вцепившимся за кресло руководителем страны Пашиняном», - в беседе с журналистами у столичного суда общей инстанции сказал бывший глава аппарата НС Ара...
18:15 19/06/2021Палата депутатов Чехии конституционно закрепила право на защиту жизни с оружиемПалата депутатов (нижняя палата) парламента Чехии утвердила в пятницу закрепление в конституции республики права граждан на защиту жизни с оружием в руках.
18:10 19/06/2021Акция проходит у суда административного округа Аван: «Последний хрип власти»У суда общей инстанции административного округа Аван собралось множество граждан в знак протеста против ареста врача, кандидата от альянса «Армения» Армена Чарчяна.
17:12 19/06/2021Задержан кандидат от блока «Честь имею»Следователь Спецследственной службы задержал кандидата на пост депутата от блока «Честь имею» Гора Седракяна.
15:17 19/06/2021Омбудсмен: Участие сотрудников Варденисского психоневрологического дома-интерната в митинге «Гражданского договора» координировал Вилен ГабриелянЗащитник прав человека Арман Татоян распространил заявление, в котором говорится: «Результаты мониторинга аппарата Защитника прав человека в связи с злоупотреблением административным ресурсом в...
13:57 19/06/2021Что считается избирательным преступлением?Генеральная прокуратура с целью повышения общественной информированности, а также предостережения граждан РА и других субъектов от преступных действий в ходе голосования на выборах 20 июня,...
13:35 19/06/2021Директор культурного центра в Горисе арестованВ результате следственных и прочих процессуальных действий по уголовному делу, расследуемому в Горисском следственном отделе Следственного управления Сюникской области, а также мероприятий,...