15:13 23/05/2025Հանձնուքում առկա կոշիկների մեջ պատրաստված թաքստոցից հայտնաբերվել է խոշոր չափի մարիխուանա տեսակի թմրամիջոցՔրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության «Արմավիր» տարածքային բաժնի ծառայողները, իրացնելով ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի...
14:29 23/05/2025Amnesty International. Վրաստանում կին ցուցարարների նկատմամբ գենդերային հենքով բռնություններն աճում ենՎրաստանի ոստիկանությունն ավելի հաճախ է հավաքների մասնակից կանանց նկատմամբ իրականացնում գենդերային հենքով բռնություններ՝ այդ թվում սեքսիտական վիրավորանքների, սեքսուալ բռնության կիրառման սպառնալիքի,...
13:52 23/05/2025Արցախից բռնի տեղահանված 8315 անձ արդեն ստացել է ՀՀ քաղաքացիությունՄայիսի 20-ի դրությամբ Արցախի Հանրապետությունից բռնի տեղահանված 9451 անձ դիմել է քաղաքացիություն ստանալու համար։ Նույն օրվա դրությամբ 8315 անձ ՀՀ նախագահի հրամանագրով արդեն ստացել է ՀՀ...
13:13 23/05/2025Վրաստանը ռուսներին և բելառուսներին արգելում է ավտոմեքենաներ արտահանել երրորդ երկրներԱրգելքը ուժի մեջ է մայիսի 15-ից
12:51 23/05/2025Գործող բոլոր վարոդական վկայականները սեպտեմբերի 1-ից կկոնվերտացվի թվային տարբերակների.ՆԳՆ փոխնախարարՂազարյանը հայտնեց, որ հետագայում եթե քաղաքացին նոր վարորդական վկայական ստանա, ապա պետական տուք կվճարի, իսկ եթե նաև պլաստիկ տարբերակը ցանկանա, ապա ավելի շատ պետք է վճարի
12:37 23/05/2025Այսօր արդեն 109 տրանսպորտային միջոց տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածքներ, 78-ի ղեկին եղել են անչափահասներՄայիսի 23-ի ժամը 12.00-ի դրությամբ մայրաքաղաքում և մարզերում պահպանվող հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել Վերջին զանգի միջոցառումների մասնակից անձանց 109 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 78-ի ղեկին եղել են...
12:18 23/05/2025Երևանի քաղաքապետարանն արձագանքում է Արին Բերդ փողոցի խաչմերուկը փակած բողոքի ակցիայի մասնակիցներինՆոր մրցույթի հաղթող ճանաչվելուց հետո կհայտարարվի շինարարության մրցույթ, որից հետո էլ հիմնանորոգման աշխատանքները կմեկնարկեն
11:53 23/05/2025Լարված իրավիճակ Արին Բերդ փողոցի խաչմերուկում, այն փակած տնտեսվարողների բողոքի ակցիայի ժամանակՆրանց խոսքով՝ ճանապարհները անմխիթար վիճակում են, բեռնատարները չեն կարողանում բեռներ հասցնել տնտեսվարողներին, որտեղ մոտ 3000 աշխատակից կա
11:52 23/05/2025Թունյանը՝ Միկոյան 64-ի մասին. Խնդիրն անտեսելը կարող է դոմինոյի էֆեկտԹերևս շատերը գիտեն (արդեն), որ ի թիվս հարյուրավոր այլ բարեխիղճ գնորդների, ես նույնպես հանդիսանում եմ մարդ, որը գնման իրավունքով, վարկով բնակարան է ձեռք բերել, մինչ այժմ չունի սեփականության վկայական և սպասում է այս հարցի հանգուցալուծմանը:
10:28 23/05/2025Զուգընկերոջ սպանության մեջ մեղադրվող անձը կալանավորվել էՔննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի փետրվարի...
09:24 23/05/2025Կոտրել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի մուտքի դռները. Ձերբակալվել են անչափահասներԱրտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ մայիսի 16-ին ժամը 22։35-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր...
22:56 22/05/2025Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանրամասներ է հայտնում ՔԿ շենքից առանձնապես խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դեպքի մասինՀՀ քննչական կոմիտեից ստացված հաղորդման հիման վրա ՀՀ քրեական օրենսգրքի 446–րդ հոդվածի 2–րդ մասի և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 254–րդ հոդվածի 3–րդ մասի 2–րդ և 4–րդ կետերի հատկանիշներով ՀՀ հակակոռուպցիոն...
19:56 22/05/2025Այսօր Բաքվում շինծու դատավարության ընթացքում ցուցադրել են Դավիթ Իշխանյանի տեսագրությունըԱյսօր Բաքվում հերթական շինծու դատավարության ընթացքում ցուցադրվել է Արցախի ԱԺ վերջին նախագահ Դավիթ Իշխանյանի 2016 թվականին տված հարցազրույցի տեսագրությունը, որտեղ նա ասել է, որ Դաշնակցությունը...
19:14 22/05/2025Դարի գողությունը. ՔԿ-ից գողացել են իրեղեն ապացույց ճանաչված 590.000 ԱՄՆ դոլար. ՔԿ-ն ու ՀԿԿ-ն չեն մեկնաբանումԻրավապահ մարմիններում «Փաստինֆո»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ նախորդ գիշեր աննախադեպ գողություն է արձանագրվել ՔԿ-ում։ ՔԿ Տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր...
18:12 22/05/2025Խոզնավարի և Խնածախի բնակիչները մտահոգություններ են հայտնել իրենց կյանքի և անվտանգության վերաբերյալՍյունիքի մարզ իրականացրած աշխատանքային այցի շրջանակում Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը մայիսի 21-ին այցելել է Տեղ խոշորացված համայնքի Խոզնավար և Խնածախ բնակավայրեր։ Այս մասին հայտնում են...
18:01 22/05/2025Արարատի քրեական ոստիկանները բացահայտել են նախկինում կատարված գողությունՈստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն մայիսի 17-ին զանգահարած Արարատի մարզի Այնթապ գյուղի բնակչուհին հայտնել է, որ 2022 թվականի սեպտեմբերի 3-ից 2025 թվականի մայիսի 17-ն ընկած ժամանակահատվածում...
17:15 22/05/2025Ոստիկանությունը վաղն իրականացնելու է ուժեղացված ծառայությունՄայիսի 23-ին ՆԳՆ ոստիկանությունը հանրապետության ողջ տարածքում իրականացնելու է ուժեղացված ծառայություն՝ Վերջին զանգի միջոցառումների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով։ «Վաղ առավոտից ՆԳՆ ոստիկանության...
16:47 22/05/2025Սա իրավական հաղթանակ է համակարգի նկատմամբ. Արթուր ՉախոյանԱյս անձնագիրը մուտք է բացում մի շարք գործիքակազմերի առջև՝ ինստիտուցիոնալ ներգրավվածություն
15:45 22/05/2025Կառավարության և ԱԺ վարչական շենքերում զանգվածային անկարգությունների մասնակիցներից 9 անձ ձերբակալվել էՔննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում շարունակվում է 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին...

18:51 01/07/2021Грузия: установлена личность сбросившего большое количество пластиковых бутылок в рекуПо данным Управления экологического надзора при Министерстве охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии, установлена личность гражданина, умышленно сбросившего большое количество...
18:16 01/07/2021На следующем заседании суда по делу Сержа Саргсяна и других начнется этап исследования доказательствСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваге Мисакяна по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна и других установил порядок исследования доказательств, согласно которому...
18:03 01/07/2021Силовики предотвратили теракты в Москве и Астраханской области РФСиловики предотвратили теракты, которые готовили члены террористической организации "Исламское государство*" в Москве и Астраханской области.
17:57 01/07/2021Серж Саргсян: Обвинение полностью сфабрикованное, оно выдумано в рамках политического заказаВ суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваге Мисакяна прокурор по делу Сержа Саргсяна и других зачитал заключительную часть обвинительного заключения.
15:49 01/07/2021Мовсес Акопян: Прокурор должен решить, сумеет ли защитить обвинениеПредварительное следствие по уголовному делу о разглашении государственной тайны завершено, бывший высокопоставленный военный, привлеченный в качестве обвиняемого – бывший начальник Службы военного...
14:50 01/07/2021Уголовное дело в отношении Мовсеса Акопяна направлено в прокуратуруВ ходе многостороннего, объективного и полного следствия по уголовному делу, расследуемому в Следственном департаменте Службы национальной безопасности выяснилось, что бывший начальник Генштаба...
09:52 01/07/20211 июля - День работника прокуратуры АрменииЕжегодно 1 июля в Армении отмечается профессиональный праздник — День работника прокуратуры, установленный Решением 207-Н Правительства Республики Армения от 7 марта 2003 года, сообщает calend.ru.
18:53 30/06/2021Азербайджан ложной и дешевой пропагандой пытается создать панику в обществе – СНБ АрцахаСлужба Нацбезопасности Арцаха выступила с заявлением, в котором говорится: «Служба Национальной безопасности Республики Арцах, в рамках законодательно закрепленных за структурой функций и полномочий...
17:11 30/06/2021По делам 6 армянских военнопленных представлено заявление в Европейский судЦентр международного и сравнительного права в сотрудничестве с Армянским центром правосудия и прав человека в Вашингтоне представили еще шесть заявлений в Европейский суд по правам человека с...
15:32 30/06/2021Омбудсмен Арцаха: Это психологический террор, осуществляемый АзербайджаномЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян распространил заявление, в котором говорится: «Азербайджан продолжает агрессию против народа Арцаха, оказывая психологическое...
14:07 30/06/2021Арман Абовян: Бытует мнение, что это направленный на репрессивные действия шагНа внеочередном заседании Национального Собрания Армении 7-го созыва 30 июня при обсуждении вопроса о внесении поправок в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения депутат от фракции...
19:37 29/06/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 10 ДТП: 2 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 28 по 29 июня сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 50 случая преступления, 7 из которых ‒ ранее совершенные.
17:44 29/06/2021Судья Анна Данибекян назначила следующее заседание по делу Кочаряна и Геворкяна на 3 августаВ суде общей юрисдикции города Ереван после перерыва судебного заседания под председательством судьи Анны Данибекян адвокат второго президента Армении, лидера альянса «Армения» Роберта Кочаряна –...
16:10 29/06/2021Армен Чарчян был прооперирован в понедельникПрофессор Армен Чарчян был прооперирован в понедельник. Об этом сообщил в беседе с журналистами адвокат директора МЦ «Измирлян», известного травматолога Армена Чарчяна – Арам Вардеванян. Он пояснил,...
14:14 29/06/2021Мужчина, личность которого не установлена, погиб вследствие ДТП на проспекте МаштоцаНа проспекте Маштоца в районе 01.45 автомобиль марки Nissan, за рулем которого находился 34-летний ереванец, совершил наезд на мужчину.
10:49 29/06/2021Следует извлечь уроки из прошлого и помнить, что азербайджанская политика за долгие годы так и не изменилась - ОмбудсменЗащитник прав человека Армении Арман Татоян пишет: «Наши территориальные потери болезненнее всего были тогда, когда в граничных спорах правительства не руководствовались правами сельских жителей.
20:51 28/06/202128.06.2021: «Энакет»: Алиев подтвердил программу присвоения городу Шуши статуса государственного заповедникаАналитический центр «Энакет» обобщил и опубликовал краткие сведения о важных событиях с Азербайджаном за прошедшую неделю.
19:09 28/06/2021Блок «Честь имею» готовится обратиться в КС – Сос АкопянБлок «Честь имею» собирается обратиться в Конституционный суд с требованием признания недействительными результатов внеочередных парламентских выборов.
16:52 28/06/2021Армянские адвокаты будут находиться под очень сильным давлением в Азербайджане, Баку не сможет обеспечить их безопасность– Борис Авакян«Родители без вести пропавших и захваченных в плен военнослужащих хотят, чтобы была создана комиссия при участии СНБ, правительства, Минобороны, представителей родителей, чтобы надлежащим образом...
15:00 28/06/2021СНБ Арцаха: Арцахцы получили телефонные звонки от граждан Азербайджана и ТурцииСлужба национальной безопасности Арцаха подтверждает, что арцахцы получили телефонные звонки от граждан Азербайджана и Турции.