19:19 09/04/2025Ողորմի իր տատիկին․ ոստիկանապետը՝ աղմուկ առաջացրած դեպքի մասինՕրերս ականատես եղանք, թե ինչպես է ոստիկանության ծառայողը հարվածեց քաղաքացուն, որը նկարում էր պարեկները մեկ այլ քաղաքացու տանում, լրագրողի այս հարցրին ի պատասխան ՀՀ ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանն...
17:29 09/04/2025Երևանում վարորդը մեքենան վարել է մայթովՕրերս համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես է մի ավտոմեքենա երթևեկում մայթով, իսկ ուղևորը՝ նկարահանում ընթացքը։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, Երևանի պարեկների ձեռնարկած միջոցառումների...
17:10 09/04/2025Մինչև տարավերջ ոստիկանությունը քանի մարդ է նախատեսում սպանել վարչապետին ուղեկցելու ընթացքում. Էդգար Ղազարյանի հարցը ոստիկանապետին«Գիտեմ, որ ոստիկանության գործունեությունը բացի օպերատիվությունից նաև որոշակի իմաստով պլանավորում է և ուզում եմ իմանամ, թե այդ անպատիժ մնակացած ոստիկանի ազատության մեջ գտնվելուց հետո մինչև տարավերջ...
14:35 09/04/2025Հայաստանն ու Ադրբեջանը 2024թ. վերահաստատել են փոխադարձության սկզբունքով միջպետական հետախուզումների դադարեցման հանձնառությունը. ՆԳՆ«Արմենպրես»-ին հայտնել են ՆԳ նախարարության Հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչությունից
13:39 09/04/2025Ռոման Երիցյանն արցախցիների մասին գրառման վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացրել ՔԿ«Չնայած ՀՀ քննչական կոմիտեն կարող էր և ըստ իս՝ անգամ պարտավոր էր արձագանքել ստորև հրապարակված նյութին և շարադրված մեկնաբանություններին՝ անհապաղ քրեական վարույթ նախաձեռնելու և ակտիվ քննչական ու...
10:55 09/04/2025CivilNetCheck-ն ու ՀՀ ՊՆ-ն ճանաչվել են քույր-մեկնաբանողներCivilNetCheck-ի Հայկ Հովհաննիսյանը կրկին լայնածավալ աշխատանք ու ուսումնասիրություն է ծավալել՝ պարզելու, թե քաղաքագետ Գագիկ Համբարյանի գրառումը և նրան մեջբերող հայաստանյան լրատվամիջոցները որքան են...
10:29 09/04/2025Դերասան Միխայիլ Եֆրեմովը դուրս է եկել բանտիցՌուս դերասան Միխայիլ Եֆրեմովը պայմանական վաղաժամկետ ազատ է արձակվել բանտից։ Այս մասին «Իզվեստիա»-ին հայտնել է նրա փաստաբանը։ Եֆրեմովը մեկնել է Մոսկվա։ 2025 թվականի փետրվարին դերասան Միխայիլ Եֆրեմովը...
10:11 09/04/2025Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների մաքսանենգությամբ զբաղվող հանցավոր խմբի անդամները կալանավորվել են. ՔԿՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
23:16 08/04/2025Դավիթը Բաքվում` ճաղերի հետևում, ավելի ազատ է, քան իշխանությունը պինդ գրկած կառավարիչները. Տիգրան ԱբրահամյանԱյստեղ տաքուկ անկյուններում, թաքնված քպ-ականներն ինչ միկրոֆոն գտնում են ամբողջ ուժով գոռում են, որ իրենք միշտ էլ համարել են, որ Արցախն Ադրբեջան է:
18:06 08/04/2025Ես որևէ խուլիգանություն չեմ կատարել. Սամվել Վարդանյան«Խուլիգանության մասով էլ ես պետք է արդարացվեի։ Ես չէի ընդունել մեղադրանքս, որևէ խուլիգանություն չեմ կատարել»,-դատական նիստից հետո լրագրողներին ասաց Սամվել Վարդանյանը, ով քիչ առաջ դատարանի կողմից...
18:07 08/04/2025Ադրբեջանում վրաստանցու կողմից րաբբիի սպանության դեպք է կանխվելԱդրբեջանի անվտանգության ծառայությունները կանխել են րաբբիի դեմ Իրանի հետ կապեր ունեցող անձանց կազմակերպած մահափորձը։ Ալիք մեդիայի փոխանցմամբ՝ նրան պետք է սպաներ վրաստանցի մարդասպանը, ապրիլի 5-ին...
17:21 08/04/2025Դատարանը մեղավոր ճանաչեց նախկին ՔՊ-ական պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանին «վիրավnրած» Սամվել ՎարդանյանինԴատարանը մեղավոր ճանաչեց խուլիգանություն կատարելու ու անհանդուրժողականություն հրահրելու մեջ մեղադրվող Սամվել Վարդանյանին։ Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն ասաց, որ գոհ չեն դատավճռից.
15:46 08/04/2025Ոստիկանները հայտնաբերել են երկու տղամարդու սպանության փորձ կատարած երիտասարդին․ նրան մեղադրանք է ներկայացվելՀամայնքային ոստիկանության Դիլիջանի բաժնում տեղեկություն է ստացվել, որ մարտի 28-ին «Դիլիջան» բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել Հաղարծինի բնակիչ երկու տղամարդ, որոնցից 40 տարեկանը` կրծքավանդակի, իսկ 38...
15:42 08/04/2025Լրագրող Հայկ Գրիգորյանն ընդդեմ Հայաստանի գործով ՄԻԵԴ-ն արձանագրել է Կոնվենցիոն իրավունքի խախտումՄարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) 2025 թվականի ապրիլի 3-ին կայացված Հայկ Գրիգորյանն ընդդեմ Հայաստանի վճռով հաստատել է Հայկ Գրգորյանի խոսքի ազատության իրավունքի խախտում Կոնվենցիայի 10-րդ...
15:15 08/04/2025Չստացված հյուրասիրություն՝ բոլոր սարքերը մերժում են ու մերժումՏիգրան Ավինյան, մարդը, քաղաքացին, հարկատուն, իրավապաշտպան Էդուարդ Բադալյանը հարց է տալիս, պատասխանեք.
14:58 08/04/2025Արման Թաթոյանը դասախոսել է Մոսկվայի Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան համալսարանումՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը Մոսկվայի Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետի հրավերով Մոսկվայում հանդես է եկել դասախոսությամբ՝ կապված ՀՀ-ում քրեական դատավարության ընթացքում...
14:50 08/04/2025Դժվար է Թրամփի թիմին հիմնավորել, թե ինչու պետք է Հայաստանում ամերիկյան մեքենաները մաքսազերծվեն 30+% ով. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ, ամերիկագետ Սուրեն Սարգսյանը գտնում է, որ այսօր բացվում է նոր հնարավորություն, և դա տեղի է ունենում Թրամփի կողմից նախաձեռնված մաքսատուրքերի պատերազմի արդյունքում։ Իր նկատառումների մասին նա...
13:37 08/04/2025Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից հղի կնոջ սպանության գործով նիստերն այնքան են ձգում, որ վաղեմության ժամկետի պատճառաբանությամբ գործը փակեն. ԱհազանգԱԺ նախկին պատգամավոր Աննա Կոստանյանը գրում է. ««Մարտիության, ապրիլյոթյան տոները շատերիս համար դարձել են պարզապես սովորական ու հերթական oրեր, ու գիտե՞ք ինչու, դե որովհետև այս երկում 2018-ից հետ այլևս...
12:24 08/04/2025Հայտնաբերվել է Հայաստան ներկրված շուրջ 12 կգ քաշով «մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոց. Իրանցիներ են կալանավորվելՕրերս «Ագարակ» անցման կետում, Պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչության աշխատակիցը ռենտգեն սարքավորման միջոցով մաքսային զննման է ենթարկել ԻԻՀ-ից ժամանած...
12:01 08/04/2025Բաքվում պահվող հայ գերիները կարող են դուրս մնալ «խաղաղության համաձայնագրից». BBCBBC-ի կովկասյան թղթակից Ռեյհան Դեմիտրին ծավալուն հոդված է հրապարակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հնարավոր «խաղաղության պայմանագրի» և, այդ համատեքստում, Բաքվում պահվող Ռուբեն Վարդանյանի ու հայ...

20:02 09/04/2016About 60 organisations call on US president to investigate into allegations of Azerbaijan’s collaboration with ISISAbout 60 Armenian American organisations have joined together to call upon President Barack Obama to stand up to Azerbaijan’s aggression against the Nagorno Karabakh Republic (NKR), as well as to...
18:25 09/04/2016James Warlick on human rights violations: We have seen the photos, we are deeply troubled''We are deeply distressed by our reports of human rights violations. We have seen the photos, we have heard the reports,' ' American Co-Chairman of the OSCE Minsk Group James Warlick told reporters...
14:45 09/04/2016Armenian rights defenders call to hold Azerbaijan responsible for military crimesArman Tatoyan, the ombudsman of Armenia, accused Azerbaijan of violating its commitments before the Council of Europe during the escalation of the conflict in Nagorno Karabakh as the Azerbaijan armed...
14:33 09/04/2016OCCRP wins Tom Renner Award for exposing Azerbaijani authorities’ corruptionThe Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) has been named the winner of the 2015 Tom Renner Award by Investigative Reporters and Editors, Inc.
20:59 04/04/2016Shavarsh Kocharyan: Azerbaijani actions accompanied with gross violations of international humanitarian lawThe large-scale offensive operations unleashed by Azerbaijan against Nagorno-Karabakh in recent days not only violated Ceasefire Agreement, signed by the latter in 1994, and the Trilateral Agreement...
20:41 04/04/2016Edmon Marukyan: Azerbaijan should be brought to responsibility for war crimesThe actions along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan unleashed by the adversary are war crimes, MP Edmon Marukyan said on Monday at the parliamentary session.
14:51 04/04/2016Armenian Ombudsman along with Armenian human rights lawyers departed for KarabakhThe Ombudsman of the Republic of Armenia Arman Tatoyan along with human rights lawyers Artak Zeynalyan and Ara Ghazaryan has departed for the Republic of Nagorno Karabakh on a special work visit, the...
10:58 04/04/2016Panama Papers: Ilham Aliyev from Azerbaijan in the spotlight of a global corruption scandalA huge leak of confidential documents under the name of "The Panama Papers" has revealed the use of offshore companies by politicians and their relatives, unveiling their involvement in many...
13:54 02/04/2016Armenian Ombudsman strongly condemns Azerbaijani attacks on residential areas and civiliansIn his statement, Ombudsman of Armenia, Arman Tatoyan strongly condemns Azerbaijan attacks on residential areas and civilians.
19:55 01/04/2016Traffic Police to appeal against Administrative Court decision about 40 km/h speed limitTraffic Police is going to appeal against the Administrative Court decision to the Court of Appeal, if need be to the Court of Cassation as well, said the Head of Legal Department of the Traffic...
18:51 01/04/2016Turkey shows no Inclination to admit guilt for Russian Su-24 downing, Kremlin saysTurkey does not give a hint to assume responsibility for the downing of the Russian Su-24 aircraft over Syria in November last year so far, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said Friday, Sputnik...
10:52 01/04/2016Belarusian graffiti artist detained in Azerbaijan for visiting ArmeniaA citizen of Belarus was sent to the Office of Public Prosecutor in Azerbaijan; he had tried to enter into the Baku Metro through the ventilation system in order to paint the walls in graffiti style,...
20:15 31/03/2016Investigative Committee: E-mail threatening to explode Zvartnots airport received from Azerbaijani IP addressArmenian Investigative Committee reports that In the framework of the criminal case investigated in Yerevan Investigative Department active investigatory and operative-intelligence measures are taken...
18:11 31/03/2016Driver beats Traffic Police in courtLawyer Ruzanna Azroyan exceeded the speed limit on Davtashen-Yeghvard highway by driving at 57 km/h, while the speed limit mark allows 40 km/h.
17:41 31/03/2016From Shanghai to Yerevan with loveA k-pop style concert took place in Shanghai with one of South Korea’s famous bands. EXO concert was announced to last three hours with 10 songs. The tickets cost 10.000 Chinese yuans ($ 1500). Yet...
16:03 31/03/2016Special Investigation Service-forever unavailableSpecial Investigation Service of Armenia, dealing with criminal cases of high-ranking officials, remains a close institution for the public.
14:00 31/03/2016COE Report: Armenia to pay record amount of just satisfaction under ECHR judgments for 2015The Committee of Ministers of the Council of Europe (CoE) published the annual report for 2015 on its supervision of the execution of judgments and decisions of the European Court of Human Rights...
19:24 30/03/2016Each mass media to have up to 50 representatives in Central Electoral CommissionEach mass media is given the right to have up to 50 representatives, which is a sufficient number to cover the events in local electoral commissions.
14:55 30/03/2016Vardanyan brothers arrested in TanzaniaJumbo zoo owner, Vardanyan brothers, who wanted to fly to Armenia on a plane transporting 62 monkeys, were arrested in Tanzania, said Zoo Fauna Art director, Arthur Khachatryan who was to receive the...
12:59 30/03/2016Media reports: Baku detains famous writer Akram Aylisli attacked by authorities for describing pogroms of ArmeniansAzerbaijani writer Akram Aylisli was detained in Baku Heydar Aliyev International Airport and taken to the police department on the airport shuttle, Turan news agency reports.