19:19 09/04/2025Ողորմի իր տատիկին․ ոստիկանապետը՝ աղմուկ առաջացրած դեպքի մասինՕրերս ականատես եղանք, թե ինչպես է ոստիկանության ծառայողը հարվածեց քաղաքացուն, որը նկարում էր պարեկները մեկ այլ քաղաքացու տանում, լրագրողի այս հարցրին ի պատասխան ՀՀ ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանն...
17:29 09/04/2025Երևանում վարորդը մեքենան վարել է մայթովՕրերս համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես է մի ավտոմեքենա երթևեկում մայթով, իսկ ուղևորը՝ նկարահանում ընթացքը։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, Երևանի պարեկների ձեռնարկած միջոցառումների...
17:10 09/04/2025Մինչև տարավերջ ոստիկանությունը քանի մարդ է նախատեսում սպանել վարչապետին ուղեկցելու ընթացքում. Էդգար Ղազարյանի հարցը ոստիկանապետին«Գիտեմ, որ ոստիկանության գործունեությունը բացի օպերատիվությունից նաև որոշակի իմաստով պլանավորում է և ուզում եմ իմանամ, թե այդ անպատիժ մնակացած ոստիկանի ազատության մեջ գտնվելուց հետո մինչև տարավերջ...
14:35 09/04/2025Հայաստանն ու Ադրբեջանը 2024թ. վերահաստատել են փոխադարձության սկզբունքով միջպետական հետախուզումների դադարեցման հանձնառությունը. ՆԳՆ«Արմենպրես»-ին հայտնել են ՆԳ նախարարության Հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչությունից
13:39 09/04/2025Ռոման Երիցյանն արցախցիների մասին գրառման վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացրել ՔԿ«Չնայած ՀՀ քննչական կոմիտեն կարող էր և ըստ իս՝ անգամ պարտավոր էր արձագանքել ստորև հրապարակված նյութին և շարադրված մեկնաբանություններին՝ անհապաղ քրեական վարույթ նախաձեռնելու և ակտիվ քննչական ու...
10:55 09/04/2025CivilNetCheck-ն ու ՀՀ ՊՆ-ն ճանաչվել են քույր-մեկնաբանողներCivilNetCheck-ի Հայկ Հովհաննիսյանը կրկին լայնածավալ աշխատանք ու ուսումնասիրություն է ծավալել՝ պարզելու, թե քաղաքագետ Գագիկ Համբարյանի գրառումը և նրան մեջբերող հայաստանյան լրատվամիջոցները որքան են...
10:29 09/04/2025Դերասան Միխայիլ Եֆրեմովը դուրս է եկել բանտիցՌուս դերասան Միխայիլ Եֆրեմովը պայմանական վաղաժամկետ ազատ է արձակվել բանտից։ Այս մասին «Իզվեստիա»-ին հայտնել է նրա փաստաբանը։ Եֆրեմովը մեկնել է Մոսկվա։ 2025 թվականի փետրվարին դերասան Միխայիլ Եֆրեմովը...
10:11 09/04/2025Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների մաքսանենգությամբ զբաղվող հանցավոր խմբի անդամները կալանավորվել են. ՔԿՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
23:16 08/04/2025Դավիթը Բաքվում` ճաղերի հետևում, ավելի ազատ է, քան իշխանությունը պինդ գրկած կառավարիչները. Տիգրան ԱբրահամյանԱյստեղ տաքուկ անկյուններում, թաքնված քպ-ականներն ինչ միկրոֆոն գտնում են ամբողջ ուժով գոռում են, որ իրենք միշտ էլ համարել են, որ Արցախն Ադրբեջան է:
18:06 08/04/2025Ես որևէ խուլիգանություն չեմ կատարել. Սամվել Վարդանյան«Խուլիգանության մասով էլ ես պետք է արդարացվեի։ Ես չէի ընդունել մեղադրանքս, որևէ խուլիգանություն չեմ կատարել»,-դատական նիստից հետո լրագրողներին ասաց Սամվել Վարդանյանը, ով քիչ առաջ դատարանի կողմից...
18:07 08/04/2025Ադրբեջանում վրաստանցու կողմից րաբբիի սպանության դեպք է կանխվելԱդրբեջանի անվտանգության ծառայությունները կանխել են րաբբիի դեմ Իրանի հետ կապեր ունեցող անձանց կազմակերպած մահափորձը։ Ալիք մեդիայի փոխանցմամբ՝ նրան պետք է սպաներ վրաստանցի մարդասպանը, ապրիլի 5-ին...
17:21 08/04/2025Դատարանը մեղավոր ճանաչեց նախկին ՔՊ-ական պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանին «վիրավnրած» Սամվել ՎարդանյանինԴատարանը մեղավոր ճանաչեց խուլիգանություն կատարելու ու անհանդուրժողականություն հրահրելու մեջ մեղադրվող Սամվել Վարդանյանին։ Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն ասաց, որ գոհ չեն դատավճռից.
15:46 08/04/2025Ոստիկանները հայտնաբերել են երկու տղամարդու սպանության փորձ կատարած երիտասարդին․ նրան մեղադրանք է ներկայացվելՀամայնքային ոստիկանության Դիլիջանի բաժնում տեղեկություն է ստացվել, որ մարտի 28-ին «Դիլիջան» բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել Հաղարծինի բնակիչ երկու տղամարդ, որոնցից 40 տարեկանը` կրծքավանդակի, իսկ 38...
15:42 08/04/2025Լրագրող Հայկ Գրիգորյանն ընդդեմ Հայաստանի գործով ՄԻԵԴ-ն արձանագրել է Կոնվենցիոն իրավունքի խախտումՄարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) 2025 թվականի ապրիլի 3-ին կայացված Հայկ Գրիգորյանն ընդդեմ Հայաստանի վճռով հաստատել է Հայկ Գրգորյանի խոսքի ազատության իրավունքի խախտում Կոնվենցիայի 10-րդ...
15:15 08/04/2025Չստացված հյուրասիրություն՝ բոլոր սարքերը մերժում են ու մերժումՏիգրան Ավինյան, մարդը, քաղաքացին, հարկատուն, իրավապաշտպան Էդուարդ Բադալյանը հարց է տալիս, պատասխանեք.
14:58 08/04/2025Արման Թաթոյանը դասախոսել է Մոսկվայի Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան համալսարանումՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը Մոսկվայի Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետի հրավերով Մոսկվայում հանդես է եկել դասախոսությամբ՝ կապված ՀՀ-ում քրեական դատավարության ընթացքում...
14:50 08/04/2025Դժվար է Թրամփի թիմին հիմնավորել, թե ինչու պետք է Հայաստանում ամերիկյան մեքենաները մաքսազերծվեն 30+% ով. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ, ամերիկագետ Սուրեն Սարգսյանը գտնում է, որ այսօր բացվում է նոր հնարավորություն, և դա տեղի է ունենում Թրամփի կողմից նախաձեռնված մաքսատուրքերի պատերազմի արդյունքում։ Իր նկատառումների մասին նա...
13:37 08/04/2025Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից հղի կնոջ սպանության գործով նիստերն այնքան են ձգում, որ վաղեմության ժամկետի պատճառաբանությամբ գործը փակեն. ԱհազանգԱԺ նախկին պատգամավոր Աննա Կոստանյանը գրում է. ««Մարտիության, ապրիլյոթյան տոները շատերիս համար դարձել են պարզապես սովորական ու հերթական oրեր, ու գիտե՞ք ինչու, դե որովհետև այս երկում 2018-ից հետ այլևս...
12:24 08/04/2025Հայտնաբերվել է Հայաստան ներկրված շուրջ 12 կգ քաշով «մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոց. Իրանցիներ են կալանավորվելՕրերս «Ագարակ» անցման կետում, Պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչության աշխատակիցը ռենտգեն սարքավորման միջոցով մաքսային զննման է ենթարկել ԻԻՀ-ից ժամանած...
12:01 08/04/2025Բաքվում պահվող հայ գերիները կարող են դուրս մնալ «խաղաղության համաձայնագրից». BBCBBC-ի կովկասյան թղթակից Ռեյհան Դեմիտրին ծավալուն հոդված է հրապարակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հնարավոր «խաղաղության պայմանագրի» և, այդ համատեքստում, Բաքվում պահվող Ռուբեն Վարդանյանի ու հայ...

10:32 03/03/2021Гоар Мелоян: Начальник Генштаба продолжит исполнять обязанностиЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян утверждает, что процесс, начатый в связи с освобождением от должности начальника Генштаба, противоправный.
19:53 02/03/2021Омбудсмен Арцаха: 33 мирных жителя убиты азербайджанскими вооруженными силами в местах своего жительства19 февраля 2021 г. Омбудсмен Республики Арцах инициировал обсуждение по собственной инициативе по предполагаемым случаям ненадлежащего выполнения обязанностей по эвакуации населения должностными...
17:56 02/03/2021Гоар Мелоян: Армен Саркисян грубо нарушил часть 2 статьи 123 КонституцииЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян, обращаясь к решению президента республики Армена Саркисяна, пишет: «Как и ожидалось, Армен Саркисян в очередной раз заключил сделку с правящей партией».
17:29 02/03/2021Представители Движения за спасение Родины требуют срочной встречи с президентом РАДвижение за спасение Родины считает крайне беспокоящим опубликованную сегодня позицию президента Армена Саркисяна об освобождении от должности начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА Оника...
17:13 02/03/2021Защитник: Снято ограничение на свидание членов семьи с Ара СагателяномЖалоба на решение Суда общей юрисдикции Еревана о заключение под стражу бывшего руководителя Аппарата Национального Собрания Ара Сагателяна уже поступила в Апелляционный суд, уже оприходована,...
16:02 02/03/2021Следователь запретил детям Арама Саркисяна видеться с отцомБеник Галстян- адвокат Арама Саргкисяна, арестованного по делу фейкового пользователя в соцсети Facebook Гагика Согомоняна, пишет: «Сегодня в уголовно-исполнительном учреждении я в очередной раз...
15:04 02/03/2021Заседание суда по делу Р.Кочаряна и других перенесеноБывший вице-премьер Армении, бывший руководитель аппарата президента РА Армен Геворкян сегодня не явился на заседание суда по делу о предполагаемом свержении конституционного строя.
13:44 02/03/2021Сторонники Роберта Кочаряна перекрыли проспект Аршакуняца в ЕреванеСторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна перекрыли проспект Аршакуняца в Ереване, скандируя «Нация, армия, победа!» «Сегодняшняя нелегитимная власть во главе с дезертиром Николом...
22:46 01/03/2021Очередное заседание по делу второго президента Армении Р.Кочаряна состоится 2 мартаВо вторник, 2 марта, в 13:00, в суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция Шенгавита), под председательством судьи Анны Данибекян, продолжатся слушания по делу о предполагаемом свержении...
20:05 01/03/2021От фейковых аккаунтов до смонтированного видео: как Ара Сагателян стал политзаключенным«Политические преследования по надуманным обвинениям: пьеса в 4 действиях», – так начинается история, описывающая путь становления бывшего директора ГНКО «Центр общественных связей и информации»...
19:33 01/03/2021За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано 33 ДТП: 2 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 26 февраля по 1 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 125 случаев преступлений, 8 из которых ‒ ранее...
18:36 01/03/2021Мэр общины Спитак требует отставки Никола ПашинянаМэр общины Спитак Лорийской области Армении Гагик Саакян требует отставки Никола Пашиняна с поста премьера и отставки правительства РА.
16:55 01/03/2021Ованнес Кочарян: Всей нацией являемся заложниками невежестваБывший замначальника Полиции Армении Ованнес Кочарян пишет: «В условиях политического кризиса вспомнили о полномочиях президента республики.
13:19 01/03/2021Суд удовлетворил жалобу адвокатовПредседатель Палаты адвокатов РА Ара Зограбян сообщает, что суд удовлетворил жалобу адвокатов. «Как известно, 22 декабря 2020 года более ста адвокатов представили сообщение Генеральному прокурору РА...
11:11 01/03/2021Омбудсмен: «Определение» границ в Сюнике и Гегаркунике противоречит основам международного праваЗащитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян пишет: «Тот факт, что процесс «определения» границ с Азербайджаном в Сюникской и Гегаркуникской областях Республики Армения не вытекает из...
09:57 01/03/2021В считанные часы к сбору подписей за немедленное освобождение политзаключенного Сагателяна присоединились 1500 человекЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян пишет: «Выражаю свою признательность 1500 нашим соотечественникам, которые приняли участие в сборе подписей за немедленное освобождение политзаключенного...
19:17 27/02/2021Армен Саркисян вернул проект указа об освобождении Оника Гаспаряна с возражениямиПрезидент Республики Армения Армен Саркисян выступил с заявлением относительно представленного Президенту Республики предложения об освобождении от должности Начальника Генерального штаба ВС РА Оника...
15:25 27/02/2021Малян: Мне из СК объяснили, что призыв «смерть предателям» – угроза Николу ПашинянуУчредитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян на своей странице в Facebook написал: «Только что в отделе по расследованиям тяжких преступлений следственного в ПИСЬМЕННОМ виде...
14:54 27/02/2021«Свободу политзаключенному Ара Сагателяну!»В армянском сегменте соцсети Facebook многие пользователи сменили свои фото профиля на фотографию арестованного экс-руководителя аппарата Национального Собрания, бывшего директора ГНКО «Центр...
13:58 27/02/2021Президент и омбудсмен Армении обсудили вопросы, связанные с возвращением пленныхПрезидент Республики Армения Армен Саркисян встретился с Защитником прав человека РА Арманом Татояном.