09:06 24/10/2024«Ժողովուրդ». Չի բացառվում, որ արդարադատության նոր նախարարը ՔՊ անդամ չլինի, քանի որ գրագետ կուսակցականներ չկան ՔՊ-ում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը շուրջ մեկ ամիս է չի կարողանում արդարադատության նոր նախարար ընտրել։ Գրիգոր Մինասյանի հրաժարականից հետո ՔՊ կուսակցությունը երկու...
09:04 24/10/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը դեմոկրատիա է խաղում՝ առաջարկելով արդարադատության նախարարի պաշտոնում թեկնածություններ առաջադրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչության վերջին նիստից հետո ՔՊ-ում այլևս կասկած չունեն, որ Նիկոլ Փաշինյանը դեմոկրատիա է խաղում՝ առաջարկելով արդարադատության նախարարի պաշտոնում թեկնածություններ...
09:02 24/10/2024«Փաստ». Տեղի է ունենում մեր երկիրը կտոր-կտոր թշնամիների տրամադրության տակ դնելու գործընթաց«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի անվան ՔՊ խմբակցության թվով 67 պատգամավոր, միահամուռ ու «հպարտ մենության» պայմաններում «կողմ» քվեարկելով, այսպես ասած՝ վավերացրեց Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև...
09:01 24/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչու ՄԻՊ 20 ամյակի միջոցառմանը ներկա չէր Կարեն Անդրեասյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 21-ին նշվեց ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 20-ամյակը՝ կազմակերպելով «Օմբուդսմանական/ Մարդու իրավունքների ազգային հաստատությունները ճգնաժամային...
09:00 24/10/2024«Հրապարակ». Կառավարությունը մտադիր չէ շարունակել արցախցիներին տրվող սոցիալական աջակցության ծրագիրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերին լրանում է արցախցիներին տրվող սոցիալական աջակցության ծրագրի ժամկետը, խոսքն ամսական 1 շնչին 40+10 հազարական դրամների մասին է։ Մեր տեղեկություններով՝...
08:49 24/10/2024«Փաստ». Հակառուսական քարոզչությունն աստիճանաբար տալիս է իր արդյունքները«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս ամերիկյան Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) Հայաստանում իրականացված հարցման արդյունքներից պարզվում է, որ ըստ մեր քաղաքացիների, Հայաստանի առավել կարևոր քաղաքական...
08:48 24/10/2024«Ժողովուրդ». Արփի Դավոյանի քրոջը մի շարք կազմակերպություններ դատի են տվել՝ պահանջելով վճարել պարտքերը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական աղբյուրներից պարզեց, որ «ԷԿԼ ՕՖ ՈՒՎԿ», «ՍԵՖ Ինթերնեյշնլ ՈՒՎԿ», «Արեգակ ՈՒՎԿ» կազմակերպությունները դատարանների միջոցով փորձում են...
08:46 24/10/2024«Հրապարակ». «Ի՞նչ եք անում դուք»,- ուղիղ հարց է տվել Օսկանյանը արցախցիներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարդան Օսկանյանի գլխավորած Արցախի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հանձնախումբը վերադարձել է արտերկրից, որտեղ տասնյակ հանդիպումներ են ունեցել և քննարկել...
09:15 23/10/2024«Ժողովուրդ». Ալեն Սիմոնյանի եղբայրը այլևս կապ չունի՞ միլիարդավոր դրամների տենդերներ շահած «Եվրոասֆալտ» ՓԲԸ-ի հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Թեև փաստաթղթերով կամ իրականում ԱԺ նախագահի եղբայր Կառլեն Սիմոնյանը այլևս կապ չունի միլիարդավոր դրամների տենդերներ շահած «Եվրոասֆալտ» ՓԲԸ-ի հետ, սակայն այժմ «Դատալեքս»-ն է...
09:14 23/10/2024«Հրապարակ». Աղազարյանից բացի, հարցաքննության է կանչվել Արփի Դավոյանի օգնական Ներսես Խաչատրյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ի Վերահսկող հանձնաժողովը, Հովիկ Աղազարյանից բացի, հարցաքննության է կանչել նաև պատգամավոր Արփի Դավոյանի օգնական Ներսես Խաչատրյանին և պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանին։ Առաջինն...
09:12 23/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչո՞վ է զբաղված թաղապետը, երբ իր ղեկավարած թաղապետարանում խմբով կաշառք ստանալու գործով են մեղադրվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն նոր սկանդալ է բացահայտել Կենտրոնի թաղապետարանի աշխատակազմի պաշտոնյաների մասով։ Մասնավորապես,...
09:11 23/10/2024«Հրապարակ». Սամվել Բալասանյանը որոշել է Գյումրին զիջել ՔՊ-ին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մոտ օրերս Գյումրու քաղաքապետ Վարդգես Սամսոնյանը հրաժարական կտա: Փոխքաղաքապետերից մեկը տնային կալանքի տակ է, մյուսը մեկնել է ԱՄՆ և, ըստ լուրերի, չի վերադառնալու:...
09:09 23/10/2024«Ժողովուրդ». Անգրագիտության մակարդակը համատարած է դարձել Հայաստանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԳԱԱ-ի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի դեկան, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու, կրթության ոլորտի փորձագետ Ատոմ Մխիթարյանը օրերս Hark Media TV-ի եթերում...
09:06 23/10/2024«Հրապարակ». Բանակում «բարդակ» է, սպայական կադրերի լուրջ դեֆիցիտ կա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բանակում ոչ մարտական պայմաններում զոհերի թիվն օրեցօր աճում է, անցած շաբաթ էլ 2 մահվան բոթ լսվեց, ու թեպետ իշխանությունները չեն ընդունում մեղքի իրենց բաժինը, սակայն, մեր...
09:05 23/10/2024«Ժողովուրդ». Հերթը Երևանի ավագանու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Պեդրո Զարոկյանինն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քաղաքային իշխանությունը շարունակում է «պատժել» ընդդիմախոսներին: Հիմա էլ հերթը Երևանի ավագանու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Պեդրո Զարոկյանինն է: «Ժողովուրդ»...
09:03 23/10/2024«Հրապարակ». Գորիսի ոստիկանապետ «Բիչոկի» գլխին մութ ամպեր են կուտակվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գորիսի ոստիկանապետ, «Բիչոկ» մականունով Կարեն Հովսեփյանի գլխին մութ ամպեր են կուտակվել՝ Սյունիքի Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի ձերբակալության պատճառով։ Հիշեցնենք․...
09:22 22/10/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանն խոստանում էր, որ բանակը ամենամարտունակն է լինելու, ապա նշում է, որ բանակը չի կարող պաշտպանել Հայաստանի անվտանգությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2019 թվականի օգոստոսի 5-ին Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի և Արցախի մասով ուշագրավ խոստումներ շռայլեց. «Մինչև...
09:20 22/10/2024«Փաստ». Ո՞ւր է մնում Հայաստանի շահը«Փաստ» թերթը գրում է. «Իր պաշտոնավարման վերջին օրերը վայելող ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հերթական զավեշտալի հայտարարությունն է արել: Այս անգամ ԱՄՆ նախագահը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև «բազմադարյա...
09:19 22/10/2024«Հրապարակ». ՔՊ վարչությունում մտադիր են քննարկել Քյարամյանի և Աղազարյանի միջադեպը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչությունն առաջիկա նիստերից մեկում մտադիր է քննարկել խորհրդարանական լսումների ժամանակ տեղի ունեցած աղմկահարույց միջադեպը, մասնավորապես՝ որոշ ՔՊ-ականների վարքը։ Խոսքը...
09:18 22/10/2024«Հրապարակ».Ո՞վ կդառնա նախարար Արմեն Խաչատրյանը, թե՞ Ալեքսանդր ՍիրունյանըՔՊ-ում մեկ մարդ է որոշում կայացնում

11:37 13/08/2013Zhoghovurd: Opposition refuses to struggleThe Armenian National Congress (ANC) party has decided not to nominate a candidate for parliamentary by-election in Syunik, Zhoghovurd reports.
11:16 13/08/2013Zhamanak: RPA likely to nominate former Kapan mayor for Syunik by-electionThe Republican Party of Armenia (RPA) will hold an executive body meeting on Thursday that will be attended by President Serzh Sargsyan who returned from vacation yesterday, Zhamanak daily says.
10:10 13/08/2013Zhamanak: Vanadzor Chimprom employees receive one month's salary following protestEmployees of Vanadzor Chimprom CJSC told Zhamanak that they received one month's salary following a protest.
10:19 10/08/2013Hraparak: Prosperous Armenia undecided about Syunik by-electionThe nomination of a candidate for parliamentary by-election in Syunik is not yet closed in Prosperous Armenia.
11:59 09/08/2013Hraparak: Vagharsh & Sons company theft case not yet solvedThe theft committed in Vagharsh & Sons company one year ago has not yet been solved. Company’s deputy director, Armen Baghdasaryan, took 7 kg gold from Araratbank and fled the country. He is being...
10:09 09/08/2013Zhoghovurd: ARFD undecided about its candidate for Syunik by-electionCurrently, ARFD is discussing the issue of nominating a candidate for by-election to parliament in Syunik province scheduled for September 29.
11:15 08/08/2013Hraparak: Masis mayor not planning to resignMayor of the city of Masis (Ararat province), member of Republican Party of Armenia Alexander Hakobyan reportedly has serious health problems.
10:47 08/08/2013Zhoghovurd: Taxi fare hiked in Artashat?A group of citizens told Zhoghovurd daily yesterday that taxi companies in the city of Artashat have hiked the fares recently, charging AMD 120 per kilometer instead of previous AMD 100.
11:10 07/08/2013Hraparak: Yerevan-Etchmiadzin microbus fare raised to AMD 400Transport fare has been raised in Etchmiadzin recently. Thus, Yerevan-Etchmiadzin microbus fare, increased to AMD 400 from AMD 300 in parallel with the recent transport fare hikes in Yerevan, has...
10:48 07/08/2013Zhamanak: Vanadzor Chimprom employees demand their due salariesEmployees of Vanadzor Chimprom CJSC were again demanding their due salaries from the company’s leadership yesterday, Zhamanak daily says.
09:59 07/08/2013Zhoghovurd: Bayandur to elect new village headThe village of Bayandur, Shirak province, will elect a new village head on August 11, Zhoghovurd reports.
11:23 06/08/2013Hraparak: AMD 240 million raised by fund for assistance to hail-affected villagersThe fund for assistance to hail-affected villagers will run for another 9 days, Republican MP Alexan Petrosyan, the initiator of the fundraising, told Hraparak.
10:59 06/08/2013Zhoghovurd: Aragats Akhoyan to remain in Prosperous Armenia irrespective of anythingZhoghovurd daily has held an interview with Prosperous Armenia MP Aragats Akhoyan. When asked if he will leave Prosperous Armenia in case, as rumors suggest, Gagik Tsarukyan announces in September...
10:14 06/08/2013Hraparak: Liberal Party leader has second surgery on his legLeader of Liberal Party of Armenia Hovhannes Hovhannisyan has had a second surgery on his leg, that’s why he has been out of active politics for a long time, Hraparak reports.
10:05 03/08/2013Hraparak: Vazgen Manukyan tries to revive NDUChairman of Public Council of Armenia Vazgen Manukyan again tries to revive his National Democratic Union (NDU), Hraparak says.
12:03 02/08/2013Zhoghovurd: Nature Protection Ministry pays AMD 6,750,000 for fixed-line phone servicesArmenia’s Ministry of Nature Protection recently paid AMD 6,750,000 (more than USD 16,000) for fixed-line phone services from the state budget, Zhoghovurd says.
11:35 02/08/2013Hraparak: Those attacking PAP MP’s son discoveredThose who attacked the son of Prosperous Armenia MP Aragats Akhoyan have apparently been discovered, and the respective bodies are waiting for the end of the investigation to make the information...
11:11 02/08/2013Zhoghovurd: ANC will create a new political platform?The Armenian National Congress (ANC) party plans to create a new political platform, Zhoghovurd reports, citing its sources.
10:44 02/08/2013Zhamanak: Armenian International Airways may also be granted temporary status of air carrierAir Armenia airline got permission to operate flights in 6 directions, thus receiving a temporary status of air carrier.
10:04 02/08/2013Aravot: People will not consolidate around Raffi Hovannisian, says Lyudmila SargsyanMember of Armenian National Congress (ANC) parliamentary faction Lyudmila Sargsyan believes that Raffi Hovannisian will not be the one to consolidate political forces in solving the challenges faced...