09:06 24/10/2024«Ժողովուրդ». Չի բացառվում, որ արդարադատության նոր նախարարը ՔՊ անդամ չլինի, քանի որ գրագետ կուսակցականներ չկան ՔՊ-ում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը շուրջ մեկ ամիս է չի կարողանում արդարադատության նոր նախարար ընտրել։ Գրիգոր Մինասյանի հրաժարականից հետո ՔՊ կուսակցությունը երկու...
09:04 24/10/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը դեմոկրատիա է խաղում՝ առաջարկելով արդարադատության նախարարի պաշտոնում թեկնածություններ առաջադրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչության վերջին նիստից հետո ՔՊ-ում այլևս կասկած չունեն, որ Նիկոլ Փաշինյանը դեմոկրատիա է խաղում՝ առաջարկելով արդարադատության նախարարի պաշտոնում թեկնածություններ...
09:02 24/10/2024«Փաստ». Տեղի է ունենում մեր երկիրը կտոր-կտոր թշնամիների տրամադրության տակ դնելու գործընթաց«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի անվան ՔՊ խմբակցության թվով 67 պատգամավոր, միահամուռ ու «հպարտ մենության» պայմաններում «կողմ» քվեարկելով, այսպես ասած՝ վավերացրեց Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև...
09:01 24/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչու ՄԻՊ 20 ամյակի միջոցառմանը ներկա չէր Կարեն Անդրեասյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 21-ին նշվեց ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 20-ամյակը՝ կազմակերպելով «Օմբուդսմանական/ Մարդու իրավունքների ազգային հաստատությունները ճգնաժամային...
09:00 24/10/2024«Հրապարակ». Կառավարությունը մտադիր չէ շարունակել արցախցիներին տրվող սոցիալական աջակցության ծրագիրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերին լրանում է արցախցիներին տրվող սոցիալական աջակցության ծրագրի ժամկետը, խոսքն ամսական 1 շնչին 40+10 հազարական դրամների մասին է։ Մեր տեղեկություններով՝...
08:49 24/10/2024«Փաստ». Հակառուսական քարոզչությունն աստիճանաբար տալիս է իր արդյունքները«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս ամերիկյան Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) Հայաստանում իրականացված հարցման արդյունքներից պարզվում է, որ ըստ մեր քաղաքացիների, Հայաստանի առավել կարևոր քաղաքական...
08:48 24/10/2024«Ժողովուրդ». Արփի Դավոյանի քրոջը մի շարք կազմակերպություններ դատի են տվել՝ պահանջելով վճարել պարտքերը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական աղբյուրներից պարզեց, որ «ԷԿԼ ՕՖ ՈՒՎԿ», «ՍԵՖ Ինթերնեյշնլ ՈՒՎԿ», «Արեգակ ՈՒՎԿ» կազմակերպությունները դատարանների միջոցով փորձում են...
08:46 24/10/2024«Հրապարակ». «Ի՞նչ եք անում դուք»,- ուղիղ հարց է տվել Օսկանյանը արցախցիներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարդան Օսկանյանի գլխավորած Արցախի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հանձնախումբը վերադարձել է արտերկրից, որտեղ տասնյակ հանդիպումներ են ունեցել և քննարկել...
09:15 23/10/2024«Ժողովուրդ». Ալեն Սիմոնյանի եղբայրը այլևս կապ չունի՞ միլիարդավոր դրամների տենդերներ շահած «Եվրոասֆալտ» ՓԲԸ-ի հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Թեև փաստաթղթերով կամ իրականում ԱԺ նախագահի եղբայր Կառլեն Սիմոնյանը այլևս կապ չունի միլիարդավոր դրամների տենդերներ շահած «Եվրոասֆալտ» ՓԲԸ-ի հետ, սակայն այժմ «Դատալեքս»-ն է...
09:14 23/10/2024«Հրապարակ». Աղազարյանից բացի, հարցաքննության է կանչվել Արփի Դավոյանի օգնական Ներսես Խաչատրյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ի Վերահսկող հանձնաժողովը, Հովիկ Աղազարյանից բացի, հարցաքննության է կանչել նաև պատգամավոր Արփի Դավոյանի օգնական Ներսես Խաչատրյանին և պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանին։ Առաջինն...
09:12 23/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչո՞վ է զբաղված թաղապետը, երբ իր ղեկավարած թաղապետարանում խմբով կաշառք ստանալու գործով են մեղադրվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն նոր սկանդալ է բացահայտել Կենտրոնի թաղապետարանի աշխատակազմի պաշտոնյաների մասով։ Մասնավորապես,...
09:11 23/10/2024«Հրապարակ». Սամվել Բալասանյանը որոշել է Գյումրին զիջել ՔՊ-ին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մոտ օրերս Գյումրու քաղաքապետ Վարդգես Սամսոնյանը հրաժարական կտա: Փոխքաղաքապետերից մեկը տնային կալանքի տակ է, մյուսը մեկնել է ԱՄՆ և, ըստ լուրերի, չի վերադառնալու:...
09:09 23/10/2024«Ժողովուրդ». Անգրագիտության մակարդակը համատարած է դարձել Հայաստանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԳԱԱ-ի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի դեկան, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու, կրթության ոլորտի փորձագետ Ատոմ Մխիթարյանը օրերս Hark Media TV-ի եթերում...
09:06 23/10/2024«Հրապարակ». Բանակում «բարդակ» է, սպայական կադրերի լուրջ դեֆիցիտ կա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բանակում ոչ մարտական պայմաններում զոհերի թիվն օրեցօր աճում է, անցած շաբաթ էլ 2 մահվան բոթ լսվեց, ու թեպետ իշխանությունները չեն ընդունում մեղքի իրենց բաժինը, սակայն, մեր...
09:05 23/10/2024«Ժողովուրդ». Հերթը Երևանի ավագանու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Պեդրո Զարոկյանինն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քաղաքային իշխանությունը շարունակում է «պատժել» ընդդիմախոսներին: Հիմա էլ հերթը Երևանի ավագանու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Պեդրո Զարոկյանինն է: «Ժողովուրդ»...
09:03 23/10/2024«Հրապարակ». Գորիսի ոստիկանապետ «Բիչոկի» գլխին մութ ամպեր են կուտակվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գորիսի ոստիկանապետ, «Բիչոկ» մականունով Կարեն Հովսեփյանի գլխին մութ ամպեր են կուտակվել՝ Սյունիքի Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի ձերբակալության պատճառով։ Հիշեցնենք․...
09:22 22/10/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանն խոստանում էր, որ բանակը ամենամարտունակն է լինելու, ապա նշում է, որ բանակը չի կարող պաշտպանել Հայաստանի անվտանգությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2019 թվականի օգոստոսի 5-ին Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի և Արցախի մասով ուշագրավ խոստումներ շռայլեց. «Մինչև...
09:20 22/10/2024«Փաստ». Ո՞ւր է մնում Հայաստանի շահը«Փաստ» թերթը գրում է. «Իր պաշտոնավարման վերջին օրերը վայելող ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հերթական զավեշտալի հայտարարությունն է արել: Այս անգամ ԱՄՆ նախագահը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև «բազմադարյա...
09:19 22/10/2024«Հրապարակ». ՔՊ վարչությունում մտադիր են քննարկել Քյարամյանի և Աղազարյանի միջադեպը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչությունն առաջիկա նիստերից մեկում մտադիր է քննարկել խորհրդարանական լսումների ժամանակ տեղի ունեցած աղմկահարույց միջադեպը, մասնավորապես՝ որոշ ՔՊ-ականների վարքը։ Խոսքը...
09:18 22/10/2024«Հրապարակ».Ո՞վ կդառնա նախարար Արմեն Խաչատրյանը, թե՞ Ալեքսանդր ՍիրունյանըՔՊ-ում մեկ մարդ է որոշում կայացնում

12:06 16/01/2020«Грапарак»: Суд отклонил ходатайство о проведении обыска в квартире и кабинете Грайра ТовмасянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что на днях следователь Специальной следственной службы представил ходатайство в суд первой инстанции для проведения обыска в отцовском доме и...
12:20 15/01/2020«Грапарак»: Эта власть знает две формы борьбы против своих противниковГазета «Грапарак» пишет, что резкое обострение действий властей против бывшего директора СНБ Артура Ванецяна имеет обоснование.
12:19 15/01/2020«Жоховурд»: В больницах не обслуживают бенефициариев соцпакетаГазета «Жоховурд» пишет, что ряд сотрудников государственной системы, считающиеся бенефициариями социального пакета, оказались в довольно неудобном положении.
12:14 15/01/2020«Паст»: Вокруг силовых структур происходят довольно интересные процессыГазета «Паст» пишет, что вокруг силовых структур Армении уже длительное время происходят довольно интересные развития, которые в основном обусловлены необходимостью изменений в этих силовых...
12:13 15/01/2020«Грапарак»: Судьи КС еще больше консолидировалисьГазета «Грапарак» пишет, что источник издания в Конституционном суде в ответ на вопрос о ситуации в «последнем бастионе» – Конституционном суде – заявил, что «зори здесь пока тихие».
12:07 14/01/2020«Грапарак»: Никол Пашинян ждет поправок в закон о партиях и Избирательный кодекс для роспуска парламентаГазета «Грапарак» пишет, что Никол Пашинян в последнее время держит однопартийцев на расстоянии. Правом поздравить его с Новым годом и побывать на правительственной даче пользовались только...
12:07 14/01/2020«Иратес»: Стартует новый сезон оскорблений и ругательствГазета «Иратес» пишет, что отставка пресс-секретаря премьер-министра Владимира Карапетяна еще больше обострила ситуацию за кулисами правительства.
12:06 14/01/2020«Жоховурд»: Решено «не выносить сор из избы»Газета «Жоховурд» пишет, что вчера в центральном офисе партии «Гражданский договор» состоялось очередное заседание правления партии, в котором участвовал также премьер-министр Никол Пашинян.
12:05 14/01/2020«Грапарак»: Американская сторона обеспокоена спадом рейтинга ПашинянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что власти США пристально следят за проводимой политикой и поведением премьер-министра Никола Пашиняна, в процессе проводят также ежемесячное...
12:14 11/01/2020Никол Пашинян дал силовикам неделю на то, чтобы избавиться от «неугодного» главы КС Армении – Hraparak.amПремьер-министр Армении Никол Пашинян по вопросу председателя Конституционного суда и судей созвал 10 января тайное заседание.
11:39 11/01/2020«Жоховурд»: В Военной полиции не все сотрудники получили премииКак известно, почти во всех государственных ведомствах сотрудникам получили новогодние премии, пишет газета «Жоховурд».
11:39 11/01/2020«Жоховурд»: Правящая фракция решила продолжать закрытые встречи с представителями правительстваГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что фракция «Мой шаг» решила продолжать закрытые встречи с представителями исполнительной власти, чтобы выяснить, какие работы были осуществлены...
13:00 10/01/2020«Иратес»: Операцию по задержанию председателя Студенческого совета ЕГУ организовал проректор – друг Араика АрутюнянаГазета «Иратес» пишет, что операция по задержанию Давида Апояна была организована с помощью проректора Ереванского государственного университета (ЕГУ) Артура Исраеляна, который является другом...
12:52 10/01/2020«Жоховурд»: Пашинян был недоволен Владимиром Карапетяном, он – большой мастер «дворцовых интриг»Газета «Жоховурд» узнала о причинах отставки пресс-секретаря премьер-министра Никола Пашиняна – Владимира Карапетяна.
12:45 10/01/2020«Иратес»: В правительстве ожидаются кадровые перестановкиНесмотря на то, что премьер-министр Никол Пашинян в своих заявлениях не делал какого-либо намека на то, что недоволен финансово-бюджетным блоком, тем не менее, муссируются разговоры, что он недоволен...
11:33 09/01/2020«Жоховурд»: Почему Комитет государственных доходов проверяет адвокатовГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Комитет государственных доходов начал проверки в офисах адвокатов, пытаясь выяснить, какими делами они занимались, какие дела расследовали,...
11:32 09/01/2020«Жоховурд»: Какую сумму политические силы потратили на предпраздничные мероприятияГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что парламентские и внепарламентские политические силы Армении провели традиционные новогодние корпоративы.
12:17 28/12/2019«Грапарак»: Грайр Товмасян будет арестован в понедельникГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что сразу после вчерашнего интервью у здания Конституционного суда Грайру Товмасяну была вручена повестка о вызове в понедельник в Специальную...
12:16 28/12/2019«Грапарак»: Следующим станет мэр ДжермукаГазета «Грапарак» пишет, что кампания против руководителей сельских общин снова набирает обороты. Если раньше власти выводили в общинах на акции протеста против нежелательных руководителей группу...
12:15 28/12/2019«Грапарак»: Барьер между властью и судьей КС Ваге Григоряном усугубляетсяГазета «Грапарак» пишет, что барьер между властью и новоизбранным членом Конституционного суда Ваге Григоряном усугубляется.