09:15 22/10/2024«Փաստ». ՀՖՖ նախագահը ձախողումների մեջ մեղադրել է բոլորին՝ ՀՖՖ ղեկավարությունից բացիՄեղավոր են կորոնավիրուսը, 44-օրյա պատերազմը...
09:11 22/10/2024«Ժողովուրդ». Նոր փոփոխություններ է առաջարկվում ընտրական օրենսգրքում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գործադիրը նոր փոփոխություններ է առաջարկում ՀՀ ընտրական օրենսգրքում: Նախագծով առաջարկվում է քրեականացնել ընտրությանը մասնակցող թեկնածուներին ինքնաբացարկ ներկայացնելուն կամ...
09:10 22/10/2024«Հրապարակ». Ինչ են քննարկել ՔՊ խմբակցության նիստում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ հերթական նիստերից առաջ՝ երեկ երեկոյան, ՔՊ խմբակցությունը նիստ է անցկացրել և քննարկել օրակարգային հարցերը, հատկապես կենտրոնացել է օրակարգում ընդգրկված սահմանազատման և...
09:09 22/10/2024«Փաստ». Եվրաքվեն ինքնին ցույց տվեց, որ մոլդովացիները ցույց են տալիս իրենց դժգոհությունը Բրյուսելին և Վաշինգտոնին«Փաստ» թերթը գրում է. «Մոլդովայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը կկայանա նոյեմբերի 3-ին։ Գործող նախագահ Մայա Սանդուն չի կարողացել հաղթահարել 50 տոկոսի շեմը. նա ստացել է ձայների 42 տոկոսից...
09:06 22/10/2024«Ժողովուրդ». ԲՏԱ նախկին փոխնախարար Ավետ Պողոսյանին իշխանությունն առանց պաշտոնի չի ուզում թողնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախկին թաղապետ, հավատարիմ ՔՊ-ական Ավետ Պողոսյանին իշխանությունն առանց պաշտոնի չի ուզում թողնել։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ հուլիսի 3-ից Ավետ Պողոսյանը ազատվեց...
09:05 22/10/2024«Հրապարակ». Ինչու է կառավարությունն անբացատրելի շտապողականություն դրսևորում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգի վավերացման հարցում ՀՀ կառավարությունն անբացատրելի շտապողականություն է դրսևորում։ Մինչ Ադրբեջանը մատը մատին...
09:31 19/10/2024«Ժողովուրդ». 4 տարի է իշխանությունները չեն կարողանում ավարտին հասցնել հանրային լողափերի և Սևան-Լճաշեն ճեմուղու նախագիծը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պետության բյուջեից հատկացվել է 43 մլն դրամ՝ «Սևան ազգային պարկի» Լճաշեն-Սևանի թերակղզի հատվածի գոտևորման նախագծի և քաղաքաշինական կանոնադրության մշակման աշխատանքներն...
09:29 19/10/2024«Հրապարակ». Գևորգ Փարսյանը նույնպես անցել է հակագրոհի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Կապանում ապամոնտաժվել է նորմատիվ պահանջների խախտումով շահագործվող մի բենզալցակայան։ Մեզ պատմեցին, որ լցակայանը գործում էր ավելի քան 4 տարի, պատկանում...
09:28 19/10/2024«Փաստ». Այս իշխանությունը ինչ բերել է, խորքում «ցավն» է, հիմա էլ երկիրը «հեծանվացավի» են բերել«Փաստ» թերթը գրում է. «Որոշ ժամանակ առաջ «Փաստը» տեղեկություն էր հրապարակել, որ «հեծանվացավը» հասել է դպրոց, այն է՝ մարզային մի շարք հանրակրթական դպրոցների հեծանիվներ են հատկացվել, իսկ տնօրեններին...
09:26 19/10/2024«Ժողովուրդ». Նազելի Բաղդասարյանը և Սուրեն Գրիգորյանը հրաժարվել են իրենց թեկնածություններից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը և Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը հրաժարվել են արդարադատության նախարարի թեկնածու...
09:18 19/10/2024«Հրապարակ». Միայն ձախողման փաստեր ենք տեսնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արտաքին քաղաքականության մեջ ձախողում` ձախողման հետևից արձանագրող իշխանությունը հպարտանում է ներքաղաքական հաջողություններով, սակայն մենք միայն ձախողման փաստեր ենք տեսնում:...
09:14 19/10/2024«Փաստ». Ինչի հետ է կապված Անդրանիկ Քոչարյանի նեղվածությունն ու զայրույթը«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին ակտիվ տեղեկություններ են շրջանառվում, որ քպական Անդրանիկ Քոչարյանը դժգոհ է իրենց պատգամավորներից: Իսկ դժգոհության իմաստն այն է, որ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության...
09:09 19/10/2024«Ժողովուրդ». Պարզ է, թե թե ինչու էին կյանքի գնով իշխանափոխություն ուզում Աղազարյանները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի՝ այսօր արդեն մեծահարուստ դարձած որդիները, պարզվում է, մինչ հեղափոխությունը իրենց հեռախոսի վարձավճարն...
09:07 19/10/2024«Հրապարակ». Իշխանությունը ձեռք չի քաշում ՀԷՑ-ից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունը ձեռք չի քաշում ՀԷՑ-ից։ Մի շարք պատկան գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ երեկ ԱԺ-ում ՔՊ-ական պատգամավորների հետ ՀԷՑ-ի գնումների ոլորտն են քննարկել։...
09:06 19/10/2024«Փաստ». Ադրբեջանը ակտիվ հակաքարոզչություն է ծավալում Հայաստանում գործող հանքարդյունաբերական ձեռնարկությունների դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ադրբեջանական «Environmental Protection First» կոալիցիան հրավիրել էր բրիֆինգ, որի բանախոսներն էին Ադրբեջանի բնապահպանության և բնական պաշարների նախարարության հասարակական...
09:04 19/10/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում առարկություններ չունեն և հաստատելու են սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը մտադիր է հաստատել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը: Հաջորդ շաբաթ՝ երկուշաբթի օրը, նախատեսված է...
09:01 19/10/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ական տիկնայք «բզկտել» են արդարադատության նախարարի ԺՊ Արմենուհի Հարությունյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական տիկնայք, մեր տեղեկություններով, ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի աշխատասենյակում երեկ «բզկտել» են արդարադատության նախարարի...
15:20 18/10/2024Մխիթար Հայրապետյանը ներկայացրել է Արամ ՋիվանյանինԲարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Մխիթար Հայրապետյանը հոկտեմբերի 18-ին նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի (ՌԱԿ) աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախագահ...
09:30 18/10/2024«Ժողովուրդ». Բանակից խուսափելու դեպքերն ավելացել են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի մայիսի 7-ին ՀՀ Կառավարության ծրագիրը ներկայացնելիս ՀՀ Ազգային ժողովում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Եվս մեկ անգամ կոչ եմ անում շուրջ մեկ տասնյակ հազար մեր...
09:28 18/10/2024«Ժողովուրդ». Թմրանյութերի առքուվաճառքով զբաղվողների համար նախատեսված պատիժը նախատեսում են երկարացնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանն առաջարկում է խստացնել թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության համար նախատեսված պատիժը։ Իշխանական պատգամավորը պատրաստվում է հանդես գալ...

12:15 28/12/2019«Грапарак»: В парламенте до сих пор нет пресс-секретаряГазета «Грапарак» пишет, что в Национальном Собрании Армении до сих пор нет пресс-секретаря, что затрудняет работу журналистов.
12:18 26/12/2019«Грапарак»: За полтора года против СМИ представлено столько судебных исков, сколько не было за последние 10 летГазета «Грапарак» пишет, что вчера в Национальной галерее Армении премьер-министр Никол Пашинян пригласил на праздничный прием представителей средств массовой информации, чтобы констатировать, что...
12:17 26/12/2019«Грапарак»: Хажакян продолжит работать, не неся ответственность за других членов фракции «Луйс»Газета «Грапарак» пишет, что в партии «Светлая Армения» обсуждения по вопросу Давида Хажакяна проходили в два этапа – первый прошел бурно во время мероприятия школы партии «Светлая Армения» в...
12:16 26/12/2019«Грапарак»: Прокурор отказался от дела Сержа Саргсяна и «уволился с работы»Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что прокуроры, осуществляющие контроль за уголовными делами в отношении экс-президента Армении Сержа Саргсяна и бывшего генпрокурора Геворка...
11:52 25/12/2019«Жоховурд»: Депутаты попросили главу Минобороны представить гарантии нашей безопасностиГазета «Жоховурд» пишет, что в центральном офисе партии «Гражданский договор» состоялась встреча депутатов фракции «Мой шаг» с министром обороны Давидом Тонояном.
11:51 25/12/2019«Грапарак»: Студентов хотят напугать, чтобы провести заседание совета по сценарию властейГазета «Грапарак» пишет, что 26 декабря в Ереванском государственном университете (ЕГУ) будет созвано заседание Совета попечителей, на котором председатель Студенческого совета ЕГУ Давид Апоян вместе...
11:50 25/12/2019«Паст»: В Центральном банке ожидаются переменыГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в Центральном банке Армении ожидаются серьезные сдвиги, которые непосредственно повлияют на дальнейшую деятельность банка.
12:09 24/12/2019«Грапарак»: Официальное сообщение о совместном заседании Совета безопасности ни о чем не говорит рядовому гражданинуГазета «Грапарак» пишет, что как сообщалось ранее, вчера в Ереване состоялось совместное заседание Советов безопасности Армении и Арцаха.
12:08 24/12/2019«Иратес»: Власти предпринимают шаги против активизации Артура ВанецянаГазета «Иратес» пишет, что власти пытаются сделать все возможное, чтобы бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян не активизировался.
12:07 24/12/2019«Грапарак»: В парламенте решили, что праздника достойна лишь верхушка властиНесмотря на то, что правительство в этом году выделило астрономические деньги на празднование Нового года, чтобы, как говорят представители власти, в новой Армении праздник был похож на праздник, тем...
12:05 24/12/2019«Жоховурд»: Выборы президента ФФА прошли не так гладкоГазета «Жоховурд» пишет, что вчера выборы президента Федерации футбола прошли в жаркой атмосфере. Делегаты внеочередного собрания избрали президентом ФФА Армена Меликбекяна: за него проголосовали 13...
12:04 24/12/2019«Грапарак»: Власти пытаются любым способом «сшить дело» против Рубена АйрапетянаГазета «Грапарак» пишет, что после обыска в доме бывшего президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна кольцо вокруг него сжимается.
12:45 21/12/2019«Грапарак»: Почему боровшийся в свое время против расточительства Никол Пашинян транжирит деньгиГазета «Грапарак» пишет, что уже несколько дней общественность возмущенно обсуждает, почему боровшийся в свое время против разбазаривания государственных средств Никол Пашинян позволяет себе...
12:43 21/12/2019«168 жам»: Реальные двусторонние отношения Армения – Азербайджан намного сложнее, чем кажется официальноРоссийский политический аналитик Модест Колеров в беседе с газетой «168 жам» обратился к процессу урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
12:42 21/12/2019«Грапарак»: Имел ли Айк Марутян на момент избрания мэром двойное гражданствоГазета «Грапарпак» пишет, что вокруг мэра Еревана Айка Марутяна может разгореться новый скандал: оппозиционные члены Совета старейшин уже длительное время пытаются понять, имел ли Айк Марутян на...
13:14 20/12/2019«Грапарак»: Прокуратура передала дело другу Айка Марутяна, избавившись от лишней головной болиГазета «Грапарак» пишет, что прокуратура переадресовала сообщение Давида Хажакяна о допущенном в мэрии подлоге официальных документов и подписей полиции для «подготовки материалов».
13:12 20/12/2019«Иратес»: У каждой власти – свой олигархГазета «Иратес» пишет, что у каждой власти есть свой олигарх. У Левона Тер-Петросяна был Хачатур Сукиасян, у Роберта Кочаряна – Гагик Царукян, у Сержа Саргсяна – все, а у Никола Пашинян – «гибкий -...
13:11 20/12/2019«Грапарак»: Как относятся в администрации президента к желанию Пашиняна стать президентом…«Президент Армен Саркисян иногда возвращается «с официальным визитом» в Армению, встречаетесь ли Вы с ним», - спросил корреспондент газеты «Грапарак» у советника президента Армении Тевана Погосяна.
12:35 19/12/2019«Паст»: Власти собираются предпринять серьезные шаги для сдерживания АРФДГазета «Паст» пишет, что в последнее время АРФ «Дашнакцутюн» проявляет большую активность.
12:22 19/12/2019«Жоховурд»: Известны новые подробности по делу незаконного усыновления детейВ частности, правоохранители нашили семьи, которые отдали детей на усыновление иностранцам и которые живут в крайне тяжелых условиях.