09:15 22/10/2024«Փաստ». ՀՖՖ նախագահը ձախողումների մեջ մեղադրել է բոլորին՝ ՀՖՖ ղեկավարությունից բացիՄեղավոր են կորոնավիրուսը, 44-օրյա պատերազմը...
09:11 22/10/2024«Ժողովուրդ». Նոր փոփոխություններ է առաջարկվում ընտրական օրենսգրքում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գործադիրը նոր փոփոխություններ է առաջարկում ՀՀ ընտրական օրենսգրքում: Նախագծով առաջարկվում է քրեականացնել ընտրությանը մասնակցող թեկնածուներին ինքնաբացարկ ներկայացնելուն կամ...
09:10 22/10/2024«Հրապարակ». Ինչ են քննարկել ՔՊ խմբակցության նիստում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ հերթական նիստերից առաջ՝ երեկ երեկոյան, ՔՊ խմբակցությունը նիստ է անցկացրել և քննարկել օրակարգային հարցերը, հատկապես կենտրոնացել է օրակարգում ընդգրկված սահմանազատման և...
09:09 22/10/2024«Փաստ». Եվրաքվեն ինքնին ցույց տվեց, որ մոլդովացիները ցույց են տալիս իրենց դժգոհությունը Բրյուսելին և Վաշինգտոնին«Փաստ» թերթը գրում է. «Մոլդովայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը կկայանա նոյեմբերի 3-ին։ Գործող նախագահ Մայա Սանդուն չի կարողացել հաղթահարել 50 տոկոսի շեմը. նա ստացել է ձայների 42 տոկոսից...
09:06 22/10/2024«Ժողովուրդ». ԲՏԱ նախկին փոխնախարար Ավետ Պողոսյանին իշխանությունն առանց պաշտոնի չի ուզում թողնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախկին թաղապետ, հավատարիմ ՔՊ-ական Ավետ Պողոսյանին իշխանությունն առանց պաշտոնի չի ուզում թողնել։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ հուլիսի 3-ից Ավետ Պողոսյանը ազատվեց...
09:05 22/10/2024«Հրապարակ». Ինչու է կառավարությունն անբացատրելի շտապողականություն դրսևորում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգի վավերացման հարցում ՀՀ կառավարությունն անբացատրելի շտապողականություն է դրսևորում։ Մինչ Ադրբեջանը մատը մատին...
09:31 19/10/2024«Ժողովուրդ». 4 տարի է իշխանությունները չեն կարողանում ավարտին հասցնել հանրային լողափերի և Սևան-Լճաշեն ճեմուղու նախագիծը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պետության բյուջեից հատկացվել է 43 մլն դրամ՝ «Սևան ազգային պարկի» Լճաշեն-Սևանի թերակղզի հատվածի գոտևորման նախագծի և քաղաքաշինական կանոնադրության մշակման աշխատանքներն...
09:29 19/10/2024«Հրապարակ». Գևորգ Փարսյանը նույնպես անցել է հակագրոհի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Կապանում ապամոնտաժվել է նորմատիվ պահանջների խախտումով շահագործվող մի բենզալցակայան։ Մեզ պատմեցին, որ լցակայանը գործում էր ավելի քան 4 տարի, պատկանում...
09:28 19/10/2024«Փաստ». Այս իշխանությունը ինչ բերել է, խորքում «ցավն» է, հիմա էլ երկիրը «հեծանվացավի» են բերել«Փաստ» թերթը գրում է. «Որոշ ժամանակ առաջ «Փաստը» տեղեկություն էր հրապարակել, որ «հեծանվացավը» հասել է դպրոց, այն է՝ մարզային մի շարք հանրակրթական դպրոցների հեծանիվներ են հատկացվել, իսկ տնօրեններին...
09:26 19/10/2024«Ժողովուրդ». Նազելի Բաղդասարյանը և Սուրեն Գրիգորյանը հրաժարվել են իրենց թեկնածություններից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը և Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը հրաժարվել են արդարադատության նախարարի թեկնածու...
09:18 19/10/2024«Հրապարակ». Միայն ձախողման փաստեր ենք տեսնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արտաքին քաղաքականության մեջ ձախողում` ձախողման հետևից արձանագրող իշխանությունը հպարտանում է ներքաղաքական հաջողություններով, սակայն մենք միայն ձախողման փաստեր ենք տեսնում:...
09:14 19/10/2024«Փաստ». Ինչի հետ է կապված Անդրանիկ Քոչարյանի նեղվածությունն ու զայրույթը«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին ակտիվ տեղեկություններ են շրջանառվում, որ քպական Անդրանիկ Քոչարյանը դժգոհ է իրենց պատգամավորներից: Իսկ դժգոհության իմաստն այն է, որ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության...
09:09 19/10/2024«Ժողովուրդ». Պարզ է, թե թե ինչու էին կյանքի գնով իշխանափոխություն ուզում Աղազարյանները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի՝ այսօր արդեն մեծահարուստ դարձած որդիները, պարզվում է, մինչ հեղափոխությունը իրենց հեռախոսի վարձավճարն...
09:07 19/10/2024«Հրապարակ». Իշխանությունը ձեռք չի քաշում ՀԷՑ-ից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունը ձեռք չի քաշում ՀԷՑ-ից։ Մի շարք պատկան գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ երեկ ԱԺ-ում ՔՊ-ական պատգամավորների հետ ՀԷՑ-ի գնումների ոլորտն են քննարկել։...
09:06 19/10/2024«Փաստ». Ադրբեջանը ակտիվ հակաքարոզչություն է ծավալում Հայաստանում գործող հանքարդյունաբերական ձեռնարկությունների դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ադրբեջանական «Environmental Protection First» կոալիցիան հրավիրել էր բրիֆինգ, որի բանախոսներն էին Ադրբեջանի բնապահպանության և բնական պաշարների նախարարության հասարակական...
09:04 19/10/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում առարկություններ չունեն և հաստատելու են սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը մտադիր է հաստատել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը: Հաջորդ շաբաթ՝ երկուշաբթի օրը, նախատեսված է...
09:01 19/10/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ական տիկնայք «բզկտել» են արդարադատության նախարարի ԺՊ Արմենուհի Հարությունյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական տիկնայք, մեր տեղեկություններով, ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի աշխատասենյակում երեկ «բզկտել» են արդարադատության նախարարի...
15:20 18/10/2024Մխիթար Հայրապետյանը ներկայացրել է Արամ ՋիվանյանինԲարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Մխիթար Հայրապետյանը հոկտեմբերի 18-ին նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի (ՌԱԿ) աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախագահ...
09:30 18/10/2024«Ժողովուրդ». Բանակից խուսափելու դեպքերն ավելացել են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի մայիսի 7-ին ՀՀ Կառավարության ծրագիրը ներկայացնելիս ՀՀ Ազգային ժողովում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Եվս մեկ անգամ կոչ եմ անում շուրջ մեկ տասնյակ հազար մեր...
09:28 18/10/2024«Ժողովուրդ». Թմրանյութերի առքուվաճառքով զբաղվողների համար նախատեսված պատիժը նախատեսում են երկարացնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանն առաջարկում է խստացնել թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության համար նախատեսված պատիժը։ Իշխանական պատգամավորը պատրաստվում է հանդես գալ...

12:41 01/08/2013Haykakan Zhamanak: Proshyan village head has not yet signed resignation applicationsHead of Proshyan village, Republican Party of Armenia (RPA) member Arthur Muradyan has not yet signed the applications for resignation submitted by 13 village administration employees, Haykakan...
11:37 01/08/2013Zhoghovurd: Gyumri’s Engineering University, Pedagogical University to be merged due to reduction in number of studentsRumors circulate in Gyumri that the Gyumri branch of the State Engineering University of Armenia and Gyumri State Pedagogical University may be merged.
11:02 01/08/2013Zhamanak: Beglaryan’s brother not allowed to get on planeZhamanak daily learnt yesterday that the brother of Armenian Transport Minister Gagik Beglaryan, Yura Beglaryan, who was departing to Vienna, in a drunken state, made a scandal at Zvartnots Airport.
10:13 01/08/2013Haykakan Zhamanak: Chambarak-Yerevan transportation fare will be increased?Haykakan Zhamanak daily received a report that a note is posted in a Chambarak-Yerevan microbus saying that from August 1, the transportation fare will be increased to AMD 1500 from current AMD 1200.
13:06 31/07/2013Aravot: Former Goris mayor claims his life is in danger“There are many people who think that my life is in danger. I also realize that. I love life very much. I still have my mission to accomplish. I do not fear death. I have lost the feeling of fear...
12:16 31/07/2013Hraparak: Air Armenia could become national carrierAbout 20 days ago, Air Armenia airline got permission to operate flights in 6 directions, Hraparak says.
11:46 31/07/2013Aravot: Taron Margaryan remains loyal to himself“I think Yerevan Municipality, as always, remains loyal to its policy and its position. It, as always, listened to the opinion of Yerevan residents. Meanwhile, Yerevan Municipality considers its duty...
11:17 31/07/2013Zhoghovurd: No laboratory testing for Roshen confectionery in ArmeniaRoshen confectionery does not undergo laboratory testing in Armenia, Babken Pipoyan, head of Informed and Protected Consumer NGO, told Zhoghovurd, adding that Roshen candies are imported to Armenia...
10:08 31/07/2013Haykakan Zhamanak: Yerevan’s chief architect to head State Urban Development CommitteeA State Urban Development Committee will be established in Armenia, Haykakan Zhamanak says. It is already known that the committee will be headed by Yerevan’s chief architect Narek Sargsyan, who...
13:37 30/07/2013Hraparak: Maxim Hakobyan wants to nominate nephew for by-election in SyunikFollowing the appointment of MP Vahe Hakobyan to the position of Syunik governor, by-election in electoral district N38 in Syunik will be held on September 29, but there is no clarity yet as to who...
12:18 30/07/2013Zhamanak: Proshyan administration staff submits applications for resignationThe entire staff of Proshyan village administration submitted applications yesterday to newly elected head of administration Arthur Muradyan for resignation from their positions, Zhamanak daily says.
11:50 30/07/2013Iravunk: Raffi Hovannisian’s decision to hold rallies was a surprise to his fellow partisansIt was a surprise to many that Heritage party notified Yerevan Municipality of its intention to hold rallies every day between 1 and 22 August, Iravunk daily says.
10:53 30/07/2013Haykakan Zhamanak: Tests unlikely to reveal harmful substance in Roshen confectionery in ArmeniaHaykakan Zhamanak, referring to Russia’s ban on import of confectionery products made by Ukraine’s candy giant Roshen, says, “The topic of Roshen is particularly interesting in Armenia, with Roshen’s...
10:02 30/07/2013Haykakan Zhamanak: Public transportation fare to increase about 50 percent in DilijanHaykakan Zhamanak reports that the public transportation fare will increase about 50 percent in Dilijan from August 1.
13:28 27/07/2013Azg: Azeri sabotage attempts preventedAzerbaijan - through subversive groups - tries to maintain a tense situation at the border, NKR Defense Minister Movses Hakobyan was quoted as saying by Azg newspaper.
11:40 26/07/2013Zhoghovurd: Conclusion on Spayka fire cause to be sent to law enforcement bodiesA conclusion on the cause of the May 15 fire in Spayka Company building will be sent to law enforcement bodies in about ten days, Zhoghovurd reports.
11:09 26/07/2013‘Residents vs. Tonus Construction’ trial to begin on August 23The first court sitting in the case of the deceived residents of newly constructed residential buildings in Davitashen district’s 2nd block and Parizyan Street against Tonus Construction Company will...
10:55 26/07/2013Haykakan Zhamanak: Karabakh war veterans to hold rally in YerevanKarabakh war veterans began a sit-in in Gyumri yesterday. Veterans from Yerevan joined them, Haykakan Zhamanak reports. They plan to hold a rally at Yerevan’s Liberty Square on July 28. The paper...
10:26 26/07/2013Hraparak: Ashotyan to appoint new chairman of Higher Qualification Commission in fallThe position of chairman of the Higher Qualification Commission has been vacant since the dismissal of former chairman Artyusha Ghukasyan.
13:01 25/07/2013Aravot: ‘Free transportation car’ collides with bus in YerevanA car that was transporting passengers for free near Yerevan’s Opera House to Komitas Street and Davitashen district collided with N40 bus while picking up passengers at the bus stop, reports Aravot,...