09:27 18/10/2024«Հրապարակ». ԱԺ-ում անվտանգային խիստ միջոցառումներ են իրականացրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընդդիմության հրավիրած խորհրդարանական լսումներով պայմանավորված, երեկ Ազգային ժողովում անվտանգային խիստ միջոցառումներ են իրականացրել։ Ի տարբերություն իշխանության հրավիրած...
09:26 18/10/2024«Ժողովուրդ». Հեղափոխությամբ ծնված նորօրյա բիզնեսմենները գուցե ավելի արագ մոտեցնեն ծնողների քաղաքական վախճանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նոր ոլորտներ նվաճելու բազմապրոֆիլ գործունեությամբ օժտված հատուկենտ անձինք կան։ Դիցուք՝ ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի որդին՝ Վահե Աղազարյանը, համաշխարհային գիտության օրրան...
09:11 18/10/2024«Հրապարակ». ԱԺ միջանցքում նախորդիվ հնչեցրած հայհոյանքներն ում էին ուղղված«Հրապարակ» թերթը գրում է . «Մինչ ընդդիմադիրները քննադատում են իշխանականների անվայելուչ պահվածքը, իրենց թիմակիցները պատեհ պահերին ավելի վատ վարքագիծ են դրսևորում։ ՊՊԾ աշխատակիցների՝ նախկին պատգամավոր...
09:10 18/10/2024«Ժողովուրդ». «Տաշիր» ընկերության նախկին տնօրենը՝ առողջապահության փոխնախարար. Ոչ նախարարն է բժիշկ, ոչ էլ՝ տեղակալը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանության «թշնամի» հռչակված «Տաշիր» ընկերության նախկին տնօրենը առողջապահության նախարարության փոխնախարար է նշանակվել, ինչը ՔՊ-ական «սկզբունքները» հարցականի տակ է դնում:...
09:09 18/10/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ում կադրային սով է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում կադրային սով է, արդարադատության նախարարի թեկնածուի փնտրտուքները դեռ շարունակվում են, երեքշաբթի օրը չկայացած վարչության նիստը չնայած նախատեսել էին հաջորդ օրն...
08:56 18/10/2024«Ժողովուրդ». «Չաղ Ռուստամը» չի ընդունում մեղադրանքը, իսկ բուն սպանություն կատարողները դեռ փնտրվում են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ավարտական փուլում է քրեական հեղինակություն Սերգեյ Գրիգորյանի՝ «Ֆազի» սպանության գործը, ու առաջիկայում նախաքննական մարմինը նախաքննության ավարտ կհայտարարի: Հիշեցնենք, որ...
10:21 17/10/2024Հայաստանից՝ միակը. ինչի՞ համար է հայկական ընկերությունն ընդգրկվել հեղինակավոր վարկանիշային աղյուսակում. «Փաստ»«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Հայաստանյան միայն մեկ կազմակերության է հաջողվել ընդգրկվել Eventex Top 100 Agencies & Event Organizers 2024-ի վարկանիշային աղյուսակում: Խոսքը Skill - Event Marketing...
09:25 17/10/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ում վստահ են, որ Քյարամյանի օրերը հաշված են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ մեր աղբյուրները հայտնում են, որ առաջիկայում կուսակցության վերահսկող հանձնաժողովն Աղազարյանին հնարավոր է կանչի բացատրության` Քյարամյանի սկանդալային «բացահայտման» հետ...
09:23 17/10/2024«Ժողովուրդ». «Սրբազան շարժման» անդամները պատրաստվում են նոր հավաքի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Սրբազան շարժումը» առաջիկա օրերին հերթական հավաք-քննարկումն է իրականացնելու: Հոկտեմբերի 9-ին՝ Դատախազության հավաքից հետո, որի...
09:22 17/10/2024«Ժողովուրդ». Կոռուպցիայի դեմ անզիջում պայքարի խոստումը տապալվել է. ոչ մի կոռուպցիոներ պատժված չէ, թալանը ժողովրդին չի վերադարձվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի նոյեմբերի 19-ին Մարտունու 190-ամյակին նվիրված միջոցառումների ժամանակ ունեցած ելույթի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Հեղափոխությունը կազմակերպող...
09:21 17/10/2024«Հրապարակ». Կրկին հիմնադրամ է ստեղծվում, որին բյուջեից հատկացումներ կարվեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այս իշխանությունը հիմնադրամներ ստեղծելու մեծ սեր ունի: Մի հիմնադրամ` ԱՆԻՖ-ը, որը պետք է Հայաստանում գրանդիոզ նախագծեր իրականացներ, խայտառակ ձախողումով ավարտվեց, և պարզ չէ,...
09:20 17/10/2024«Փաստ». Կհստակեցվեն պաշտպանության նախարարության կենտրոնական ռազմափորձաքննական կենտրոնի իրավասությունները«Փաստ» թերթը գրում է. «Պաշտպանության նախարարությունն առաջարկում է փոփոխություններ և լրացումներ կատարել կառավարության 2018 թ. ապրիլի 12-ի N 405-Ն որոշման մեջ: Որոշմամբ սահմանվել են զինվորական...
09:19 17/10/2024«Ժողովուրդ». Նախկին պետավտոտեսուչ Արմեն Խաչատրյանը չունի իրավաբանի բարձրագույն կրթություն, որպեսզի դառնա նախարար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գրիգոր Մինասյանին ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնից հրաժարական «ստիպելուց» հետո ՔՊ-ն «կրախի» առաջ է կանգնած. իշխող թիմում թեկնածու չունեն: Միայն հայտնի է, որ նախարար...
09:17 17/10/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը գործի է դրել ընտրություններից առաջ ստվերային ընտրակաշառքի բոլոր մեխանիզմները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի ամիս առաջ Նիկոլ Փաշինյանը կուսակցական շարքերին հորդորել է մտածել միայն առաջիկա ընտրությունների մասին, մնացածը՝ նկատի է ունեցել արտաքին զարգացումները, իր խնդիրն է։...
09:14 17/10/2024«Փաստ». Ադրբեջանի նպատակը հստակ է՝ Հարավային Կովկասում վերացնել հայկական գործոնը«Փաստ» թերթը գրում է. «Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ խաղաղության պայմանագրի մասով Հայաստանի առաջարկը, այն է՝ ստորագրել խաղաղության պայմանագրի արդեն համաձայնեցված դրույթները՝...
09:12 17/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչու Անդրանիկ Քոչարյանը իր մտերիմ ընկերոջը՝ ՊՆ ռազմական ոստիկանապետին, չէր հրավիրել իր կազմակերպած լսումներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին բացառիկ մանրամասներ են հայտնի դարձել ԱԺ-ում Անդրանիկ Քոչարյանի` օրերս կազմակերպած հայտնի քննարկման նախապատրաստական ընթացքից: Պարզվում է, որ մինչ...
09:05 17/10/2024«Հրապարակ». Անդրանիկ Քոչարյանի կազմակերպած լսումները ՔՊ-ում «ռազբորկաների» առիթ են դարձել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անդրանիկ Քոչարյանի կազմակերպած լսումները ՔՊ-ում «ռազբորկաների» առիթ են դարձել, քանի որ 71 հոգանոց ֆրակցիայից մասնակցում էր 2 տասնյակից էլ քիչ մարդ: Իսկ ներկաների մեծ մասի...
08:47 17/10/2024Ինչպիսի՞ն կլինի TOON EXPO-ի գլխավոր առաջարկը. Gyurjyan Cascade-ը փակագծեր չի բացում. «Փաստ»«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Հոկտեմբերի 25-ից 27-ը Մերիդիան էքսպո կենտրոնում տեղի կունենա անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի՝ Հայաստանում անցկացվող ամենամեծ ցուցահանդեսը՝ TOON EXPO 2024-ը։ Տասնյակ...
09:14 16/10/2024«Ժողովուրդ». Անդրանիկ Քոչարյանի խարդավանքները հասել են իրավապահ կառույցների ղեկավարներին. Հերթը՝ Քյարամյանինն է, ո՞վ է լինելու հաջորդը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի սկսած խարդավանքները հասել են իրավապահ կառույցների ղեկավարներին: Նա փորձում է խորամանկ մեթոդներով հասնել ուժային շատ...
09:13 16/10/2024«Հրապարակ». Փաշինյանն Ալիևի ճնշման ներքո գնացել է հերթական զիջումներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որոշ իշխանականների երեկվա հայտարարությունները հուշում են, որ Փաշինյանն Ալիևի ճնշման ներքո գնացել է հերթական զիջումներին, և խաղաղության պայմանագրի մյուս կետերի շուրջ էլ են...

12:20 19/12/2019«Грапарак»: До конца года в Ереване пройдет совместное заседание советов безопасности Армении и АрцахаКстати, на первое совместное заседание Пашинян пригласил также Арарата Мирзояна, но не был приглашен президент Армен Саркисян.
12:12 18/12/2019«Паст»: С 1-го января ожидается подорожание около 700 видов товаровГазета «Паст» пишет, что Армения, вступив в ЕАЭС, присоединилась также к единым таможенным тарифам. Это само по себе предполагает, что ожидается повышение таможенных пошлин на значительное количество...
12:10 18/12/2019«Грапарак»: Фракция «Мой шаг» пока не ответилаГазета «Грапарак» пишет, что несколько недель назад члены инициативы «Требуем отставки генерального прокурора» встретились с руководителем фракции «Мой шаг» Лилит Макунц и депутатами Сисаком...
12:09 18/12/2019«Жоховурд»: Шесть мужчин получили пособие по материнству на общую сумму 1.5 млн. драмовГазета «Жоховурд» пишет, что Аудиторская палата провела проверки в Службе социального обеспечения министерства труда и социальных вопросов, в результате которых были выявлены многочисленные...
11:46 17/12/2019«Грапарак»: Айк Саркисян принял порядка 70 нормативных актов от имени мэра Еревана, права на что не имелНа заседании Совета старейшин 16 декабря Хажакян сообщил, что готов предоставить прокуратуре материалы, доказывающие сказанное им.
11:34 17/12/2019«Грапарак»: Сын Артура Ванецяна в ближайшие дни будет призван в армиюО том, где он будет служить, родители представления не имеют.
11:21 17/12/2019Газета «Иратес»: Премьер Армении Пашинян – в патовой ситуации«В ближайшее время будет проведен ребрендинг правительства, однако Никол Пашинян столкнулся с неразрешимой дилеммой – где брать кадры?»
13:37 14/12/2019«Будь мужиком»: Рубен Айрапетян обратился к Хачатуру Сукиасяну и дал совет Полиции АрменииКоснувшись проведенных накануне, 13 декабря, обысков в своем доме, Айрапетян сказал, что у него нет намерений сбегать куда-то, проведению обысков же не препятствовал.
12:22 14/12/2019«Грапарак»: Считаю маловероятным, что блок «Мой шаг» пойдет на внеочередные выборы Совета старейшинДепутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян отвечая в беседе с газетой «Грапарак» на вопрос, собирается ли она в случае отставки Айка Марутяна баллотироваться в мэры Еревана и...
12:22 14/12/2019«Жоховурд»: Гагик Хачатрян пока никаких средств не вернул в бюджетГазета «Жоховурд» пишет, что после решения об аресте бывшего председателя Комитета государственных доходов Гагика Хачатряна прошло около 5 месяцев, однако следственный орган ничего не сообщает о...
12:19 14/12/2019«Паст»: Правительство обеспокоено вопросом представленности власти в избирательных комиссияхГазета «Паст» пишет, что после смены власти новые власти Армении сталкиваются повсюду с различными «тупиками», которые для них создают часто препятствия.
12:18 14/12/2019«Жоховурд»: Лоукостер Wizz Air с 2020 года начнет выполнять прямые рейсы в Лондон и ПарижГазета «Жоховурд» пишет, что венгерский лоукостер Wizz Air с 2020 года начнет осуществлять прямые рейсы в Лондон и Париж.
12:18 14/12/2019«Грапарак»: Какое решение примет прокурор по уголовному делу в отношении Арсена БабаянаГазета «Грапарак» пишет, что предварительное следствие в рамках расследуемого в Специальной следственной службе уголовного дела по фактам узурпации полномочий Конституционного суда и служебного...
12:47 13/12/2019«Грапарак»: За счет резервного фонда предоставленная на заграничные официальные поездки сумма увеличена 95 млн. драмовГазета «Грапарак» пишет, что на вчерашнем заседании правительства в числе вопросов, которые не были доложены, власти приняли очередное тайное решение по 61 вопросу.
12:45 13/12/2019«Жоховурд»: «Лидиан Армения» осуществила бесполезные производственные затратыГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что следственная комиссия парламента, изучающая законность, обоснованность и достоверность финансовых и других отчетов, представляемых и принятых...
12:44 13/12/2019«Иратес»: Самоотвод судьи Мхитара Папояна является результатом длительной историиГазета «Иратес» пишет, что самоотвод судьи Апелляционного уголовного суда Мхитара Папояна – результат довольно длинной истории.
12:43 13/12/2019«Грапарак»: Смысл этих поправок в том, чтобы полиция прослушивала и контролировала СНБ, а СНБ – полициюГазета «Грапарак» пишет, что внесенные по предложению депутатов фракции «Мой шаг» Армена Хачатряна и Сипана Пашиняна в закон «Об оперативно-розыскной деятельности» изменения предусматривают...
11:50 12/12/2019«168 жам»: Пашинян хочет вернуть переговоры по урегулированию карабахского конфликта к формату, который был во время Левона Тер-Петросяна – Левон ЗурабянЗаместитель председателя «Армянского национального конгресса» (АНК) Левон Зурабян, обратившись в беседе с газетой «168 жам» к проводимой властями Армении политике в переговорном процессе по...
11:49 12/12/2019«Паст»: Оппозиционный депутат Пашинян критиковал процесс укрупнения общин, а сейчас готовятся к новому укрупнениюГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что власти активно приступили к новому этапу процесса укрупнения общин, хотя в свое время тогда еще оппозиционный депутат Никол Пашинян с трибуны...
11:49 12/12/2019«Грапарак»: Ему не место в этом министерстве – Геворк Петросян об Араике АрутюнянеДепутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян отвечая в беседе с газетой «Грапарак» на вопрос, почему «Процветающая Армения» не выражает свою позицию о министре образования,...