09:15 18/06/2024«Փաստ». Զրոյական վարկանիշ ունեցող իշխանականների ջանքերը հակառակ արդյունքն ունեցան«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի գործող իշխանություններն ամենօրյա ռեժիմով ապացուցում են, որ հանուն իրենց նեղ անձնական և քաղաքական շահերի պատրաստ են զոհաբերել, ավիրել, կործանել ամեն ինչ՝ թքած...
09:13 18/06/2024«Հրապարակ». Հաղորդում է ներկայացվել զինվորական դատախազի տեղակալ Վահագն Մուրադյանի կողմից հանցագործություններ կատարելու վերաբերյալ«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Շանթ» և մի շարք այլ ընկերությունների սեփականատեր Վարշամ (Յուրա) Ղարիբյանը, մեր տեղեկություններով, օրերս հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազին և ԱԱԾ տնօրենին՝ ՀՀ...
09:11 18/06/2024«Ժողովուրդ». Շուտով սկսվելու է Գեղարքունիքի մարզի սահմանագծման և սահմանազատման աշխատանքները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ վերջերս Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել մարզի տարբեր ներկայացուցիչների հետ։ Թեժ քննարկումներ են...
09:09 18/06/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունները ազդարարեցին հերթական ձախողման մասինՏրանսպորտի թանկացման նախագծի ներդրման ժամկետները երկարաձգվում են
09:08 18/06/2024«Հրապարակ». Շարժումը մտնում է ամառային «ռեբրենդինգի» փուլ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ, բնականաբար, ԱԺ արտահերթ նիստը տապալվեց` ՔՊ-ի բացակայության պատճառով: Բաղրամյան փողոցում հրավիրված հանրահավաքում Բագրատ սրբազանը նորից իր վճռականությունը հայտնեց`...
09:06 18/06/2024«Փաստ». Իրենք էլ վստահ չե՞ն, որ խորհրդարանական «մեծամասնության» մի մասը հրաժարականի կոչին «կողմ» չէր քվեարկի«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն, որ Նիկոլ Փաշինյանի անվան խմբակցությունը տապալելու է ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու ընդդիմության նախաձեռնությունը, պարզ էր ի սկզբանե: Նրանք դրա համար նախ՝ «թռան» հունիսի 12-ին...
09:00 18/06/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը Սյունիքում ասել է, այս պահից պատրաստվեն հերթական ընտրություններին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սյունիք՝ Փաշինյանի այցից առաջ անվտանգության ծառայությունները մեծ ռեյդ են արել` մարզը մաղել: Փաշինյանը ժամանել է Երևան-Կապան չվերթով, շրջել է մեծաթիվ «ախրանայով», եղել գրեթե...
08:58 18/06/2024«Ժողովուրդ». Առաջիկայում նոր կալանավորումներ կլինեն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել, թե իրավապահները ինչ հարցեր են տալիս քաղաքացիներին, որոնք հունիսի 12-ին Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանների կողմից կիրառված...
08:57 18/06/2024«Փաստ». Հայաստանում կարող է հաջողել միայն այն իշխանությունը, որը սերտորեն կապված կլինի Հայ առաքելական եկեղեցու հետ«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայ առաքելական եկեղեցին իր պատմության ողջ ընթացքում ահռելի դեր է ունեցել հայ ժողովրդի կյանքում՝ իրացնելով հայապահպան կարևորագույն գործառույթ և ծավալելով քաղաքական, տնտեսական,...
08:53 18/06/2024«Ժողովուրդ». Անի Սամսոնյանը դեռ վաղուց է ԼՀԿ-ն լքելու մտադրություն ունեցել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ ԱԺ նախկին պատգամավոր Անի Սամսոնյանը հայտարարեց, որ դուրս է գալիս «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունից: Չնայած, որ Սամսոնյանն իր գրառման մեջ պատճառների մասին չէր...
08:51 18/06/2024«Հրապարակ». Բենզինի շուկայում նոր խաղացող կհայտնվի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանում և Երևանից դուրս հայտնվել են ցուցանակներ՝ «Գալֆ» բենզալցակայանի լոգոտիպով, գրված․ «Բացումը՝ շուտով»: Դեռևս 2021-ին Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը...
09:24 15/06/2024«Հրապարակ». Փաշինյանն ու Ալիևը սինխրոն աշխատում են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բաքվի բանտերում հայ գերիներին են խոշտանգում, այդ թվում և հատկապես Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչներին, ում Ադրբեջանը թույլ չտվեց հասնել Հայաստան` Հակարիի...
09:18 15/06/2024«Ժողովուրդ». ՔԿ-ում քննարկվում է Սերգեյ Բագրատյանի կնոջ ընկերության հետ կապված աղմկահարույց քրեական գործը կարճելու հարցը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեում ներքին կարգով քննարկվել է ՔՊ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի կնոջ ընկերության շուրջ առաջացած...
09:13 15/06/2024«Հրապարակ». Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ` նստաշրջանների փակման կամ բացման ժամանակ օրհներգը չի հնչում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հերթական անգամ «թքել» է օրենքի վրա: ԱԺ գարնանային նստաշրջանն ավարտվեց, Ալեն Սիմոնյանն ԱԺ փոխնախագահների հուշումներից հետո միայն հայտարարեց ԱԺ...
09:12 15/06/2024«Ժողովուրդ». Նախկին ոստիկանապետը հակակոռուպցիոն կոմիտե գալուց մեկ ամիս անց նոր բնակարան է ձեռք բերել Երևանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արտակ Պողոսյանը հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի տեղակալ է նշանակվել 2023 թվականի փետրվարին։ Նախկինում նա զբաղեցնում էր Երևանի ոստիկանապետի պաշտոնը: Այդ պաշտոնում նշանակվել...
09:10 15/06/2024«Փաստ». Ակադեմիական քաղաքի ծրագիրը հայկական բարձրագույն կրթության ավանդույթների վերացման ակնհայտ նպատակ ունի«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի իշխանությունները շարունակում են առաջ մղել, այսպես կոչված, «Ակադեմիական քաղաքի» հայեցակարգը։ Նախօրեին ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը կրկին հայտարարել է, թե ինտենսիվ...
09:06 15/06/2024«Ժողովուրդ». 27 տարին լրացած և զինվորական կամ այլընտրանքային ծառայություն չանցած 22 քաղաքացի բյուջե է վճարել 15 մլն ՀՀ դրամ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած օրենքի համաձայն՝ որով առաջարկվում է 27 տարին լրացած ու պարտադիր զինվորական ծառայություն չանցած...
09:05 15/06/2024«Հրապարակ». Անի Սամսոնյանի և Էդմոն Մարուքյանի միջև սև կատու է անցե՞լ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր, ԼՀԿ անդամ Անի Սամսոնյանի և Էդմոն Մարուքյանի միջև սև կատու է անցել։ Սամսոնյանը համաձայն չէ կուսակցության՝ նախագահի կողմից վարվող...
09:00 15/06/2024«Փաստ». Փաշինյանի «ինքնախոստովանական ցուցմունքով» ասեց, որ ոչինչ էլ իր «ջեբը չեն գցել»որ «խեղճ միամիտը» ամեն ինչ հրաշալի գիտակցել ու իմացել է
08:59 15/06/2024«Ժողովուրդ». Երևանի ավագանին հունիսի 25-ին վերջին նիստը կանի և «կարձակվի»՝ մինչև սեպտեմբեր«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանին նույնպես առաջիկայում «ամառային արձակուրդի» կմեկնի: Ինչպես արդեն հայտնել ենք, հինգշաբթի օրը հայրենի խորհրդարանն ամառային նստաշրջանն ավարտեց. մինչև աշուն...

11:34 28/08/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Vardan Ghukasyan seeks to crown his son thief-in-lawVardan Ghukasyan, who can already be referred to as dethroned mayor of Gyumri, plans a trip to Sochi, Chorrord Inknishkhanutyun writes.
11:12 28/08/2012Haykakan Zhamanak: Vardan Ghukasyan’s son involved in crossfire in GyumriAccording to Haykakan Zhamanak, a crossfire incident took place between two groups of young people in Gyumri on Monday after a campaign rally of Gyumri mayoral candidate Samvel Balasanyan held by a...
10:45 28/08/2012Zhoghovurd: Former mayor of Abovyan to run for mayor’s postFormer mayor of Abovyan, non-partisan Karo Israyelyan will run for mayor’s post in Abovyan, Zhoghovurd daily writes.
10:28 28/08/2012Zhoghovurd: Gevorg Malkhasyan has not got approval from RPA to become mayorIn a recent interview with Zhoghovurd daily, Sevan mayor Gevorg Malkhasyan said he was not going to run for reelection because he had decided to engage in business, but several days later he changed...
09:56 28/08/2012Hraparak: RPA looking for new candidate in AvanCiting its own sources, Hraparak daily reports that despite rumors that MP Ruben Hayrapetyan has changed his mind about giving up his parliamentary mandate, he will announce renunciation of his...
13:55 25/08/2012Why does Azerbaijan need Hungarian stocksAzerbaijan is looking to buy Hungarian government bonds of 2 to 3 year maturity, on a scale of EUR 2 to 3 billion, Hungarian weekly Figyelő learned from an Economy Ministry source.
11:30 25/08/2012Porters of Monaco’s casinos learn ArmenianOne of our compatriots that has returned from Monte Carlo recently told us about very interesting incident.
11:07 22/08/2012Margar Ohanyan wrote a pardon for petition addressed to presidentMargar Ohanyan the RA Former traffic police chief who was sentenced to six years imprisonment is going to write a pardon for petition to Serzh Sargsyan.
12:56 18/08/2012Ara Sahakyan to get a position soonAccording to Hraparak daily, the NA former speaker Ara Sahakyan will soon get a position in public administration system.
11:50 11/08/2012Hraparak: Zurabyan, Kokobelyan break off relationship“Ararat Zurabyan and seven of his friends have left Free Democrats party headed by Khachatur Kokobelyan.
11:10 11/08/2012Hraparak: General Manvel’s son can already accept congratulationsCommenting on upcoming local self-government elections, Hraparak daily writes that General Manvel’s son can already accept congratulations on being reelected Etchmiadzin mayor.
10:30 11/08/2012Hraparak: Burnash ready to give up his parliamentary mandateAt a Facebook conference held by Radio Liberty, in response to the question “if Serzh Sargsyan demands that you give up your parliamentary mandate, will you obey him?” MP Ashot Aghababyan, dubbed...
09:19 11/08/2012Hraparak: ArmenTel mobile communication disruptions rivals’ doing?ArmenTel faces serious problems due to frequent disruptions of its mobile communication in recent months.
12:17 10/08/2012Hraparak: Former Surenavan village mayor arrestedKaro Karapetyan, former mayor of Surenavan village in Ararat region of Armenia, was arrested Thursday, Hraparak reports.
12:00 10/08/2012Zhoghovurd: Free Democrats party collapsingThe newly formed Free Democrats Party is collapsing, Zhoghovurd reports. Ararat Zurabyan left the party with his team Thursday, the paper says. Zurabyan and his team had stopped communicating with...
11:27 10/08/2012Zhoghovurd: Armenian National Congress lacks fundsMainly two parties, RPA and PAP, have nominated candidates for Armenian local self-government elections, while Armenian National Congress (HAK) is passive.
10:53 10/08/2012Zhoghovurd: Pedophile Serob Ter-Poghosyan undergoes surgeryPedophile Serob Ter-Poghosyan’s health got worse again, Zhoghovurd reports and reminds that Ter-Poghosyan was convicted of child sexual abuse and sentenced to 15 years in prison.
10:23 10/08/2012Hraparak: Yuri Khachaturov has immunity?Hraparak daily reported earlier that Armenia’s Military Commissioner Sergey Chalyan was temporarily relieved of his duties for violations revealed in the Military Commissariat.
09:55 10/08/2012Zhoghovurd: Grigor Amalyan to resignGrigor Amalyan, Chairman of Armenia’s National Commission on Television and Radio, will quit the commission, with the commission’s term due to expire in April 2013, Zhoghovurd daily reports.
12:12 09/08/2012Zhoghovurd: Ruben Hayrapetyan depressedRuben Hayrapetyan is depressed over the death of military doctor Vahe Avetyan after severe beating at Harsnakar restaurant, Zhoghovurd reports.