08:58 15/06/2024«Հրապարակ». Մանդատները վայր դնելով ճգնաժամ չի առաջանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղաքական դաշտի վերջին օրերի քննարկումների առանցքում կրկին խորհրդարանական ընդդիմության` մանդատները վայր դնելու հարցն է։ Ոմանց կարծիքով՝ եթե վարչապետին անվստահություն...
09:11 14/06/2024«Հրապարակ». Հատկապես ինչի համար Վճռաբեկ դատարանի դատավորի պաշտոնում ընտրվեց Ռուբիկ Մխիթարյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ժողովրդավարության մասին հորջորջող մեծաբերան ՔՊ-ականներն ամեն օր ապացուցում են, թե ինչ բռնապետության են վերածել Հայաստանը, և ինչ ստրկական մթնոլորտ է տիրում հենց իշխանական...
09:09 14/06/2024«Ժողովուրդ». Երկու տարվա ընթացքում ՀՀ նախագահի «գոյության ձայնը» հազվագյուտ է լսվել. Ի՞նչ է հայտարարագրել նա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հյուրախաղերով կամ աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նախագահում է գրեթե 2 տարի։ 2 տարվա ընթացքում ՀՀ նախագահի «գոյության ձայնը»...
09:08 14/06/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն պատրաստվում է քաղաքական ժողով անել Փաշինյանի գլխավորությամբ«Ժողովուրդ» թերթը գրում . ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, քաղաքական ժողով կանի: Կուսակցության քաղաքական ժողովի օրը...
09:07 14/06/2024«Հրապարակ». Այս երկրի համար ոչինչ չարած ուսապարկերը կարող են Դեմիրճյան փողոցի մուտքից մտնել ԱԺ, իսկ Սեյրան Օհանյանը` ոչ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ աշխատակազմը մի խայտառակ՝ անօրինական, հակաբարոյական որոշում է երեկ ընդունել՝ ՊՊԾ-ին հանձնարարելով արգելել ընդդիմադիր պատգամավորների ելումուտը Դեմիրճյան փողոցի մուտքով։...
09:04 14/06/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունը փորձում է ցույց տալ, որ իր մոտ ամեն բան կարգին է, իսկ Սրբազան շարժումն իրենց չի մտահոգում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի իշխանական աղբյուրները փոխանցում են, որ Նիկոլ Փաշինյանին թիմակիցները ներկայացրել են, թե ընդդիմությանն արդեն «իրենց տեղն են դրել», իսկ սրբազան պայքարն...
09:03 14/06/2024«Հրապարակ». ԱԺ շենքի ներսում մարտական ավտոմատներով Փաշինյանի անվտանգությունն ապահովել է միանգամից 4 ուժային կառույց«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած բախման ժամանակ, մեր տեղեկություններով, ԱԺ շենքի ներսում մարտական ավտոմատներով Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգությունն ապահովել է միանգամից 4...
09:02 14/06/2024«Ժողովուրդ». Ուժեղացված հսկողություն է սահմանվել քրեական հեղինակություն Սերգեյ Գրիգորյանի՝ «Ֆազի» հոգեհանգստի ժամանակ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ իրավապահ համակարգին հրահանգված է եղել ուժեղացված հսկողություն սահմանել բոլորին հայտնի՝ Կոնդի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցում, որտեղ կայացել է քրեական հեղինակություն...
09:01 14/06/2024«Հրապարակ». Ռուսաստանը դեսպանին կփոխի. Բավականին լուրջ ֆիգուր են պատրաստվում գործուղել Երևան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու մասին 2 բարձրաստիճան պաշտոնյա ագրեսիվ հայտարարություններ արեցին: Նիկոլ Փաշինյանը, պատասխանելով ընդդիմադիր պատգամավորի հարցին, հայտարարեց, թե...
09:18 13/06/2024«Ժողովուրդ». Այլ ոլորտներում աղետալի վիճակ է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մինչ քաղաքական դաշտը կենտրոնացել է «Սրբազան շարժման» վրա, այլ ոլորտներում աղետալի վիճակ է։ ԱԺ-ում 2023 թ. բյուջեի կատարողականի քննարկման ժամանակ պարզվեց, որ պետությունը...
09:17 13/06/2024«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգությունը շարունակում են ուժեղացնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեև իշխանականներն իրենց վարքով ու հայտարարություններով փորձում են ֆոն ստեղծել, թե իբր Բագրատ սրբազանի գլխավորած շարժումը մարում է, սակայն Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգությունը...
09:14 13/06/2024«Ժողովուրդ». Հունիսի 6-ի գիշերը Երևան-Սևան ճանապարհին հնչած պայթյունը նոր հարցեր է առաջացնում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հունիսի 6-ի գիշերը Երևան-Սևան ճանապարհին հնչած պայթյունը նոր հարցեր է առաջացնում. ինչ հանգամանքներում գազալցակայաններից մեկում պայթուն ու դրա հետեւանքով հրդեհ եղավ, եւ...
09:12 13/06/2024«Հրապարակ». ԱԺ այցելած Նիկոլ Փաշինյանը ողջ օրը գերլարված հոգեվիճակում էր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ առավոտից ԱԺ այցելած Նիկոլ Փաշինյանը ողջ օրը գերլարված հոգեվիճակում էր, ինչը չկարողացավ քողարկել: Նրա այցից առաջ շենքում, դրանից դուրս եւ հատկապես նիստերի դահլիճում...
08:57 13/06/2024«Ժողովուրդ». Որոշ դիպուկահարների համար է նախատեսված մասնավոր խանութի փամփուշտի խոշոր խմբաքանակը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Թերևս ավելի անհասկանալի գնում, քան փաստաթղթում ներկայացվածն է, դժվար թե հանդիպի։ Այսինքն՝ Սուրեն Պապիկյանի գերատեսչությունը չունի՞ փամփուշտ, կամ ինչի՞ համար, որտե՞ղ պետք է...
08:45 13/06/2024«Ժողովուրդ». Անդրեասյանի աշխատանքի վարձատրությունը 2021 թվականի համամետ աճել է գրեթե 5 մլն դրամով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը պաշտոնին նշանակվել է 2022 թվականի դեկտեմբերի 13-ին։ Մինչև նախարար դառնալը ժաննա Անդրեասյանը 2003...
08:31 13/06/2024«Հրապարակ»․ ԲԴԽ նախագահը կհաղթի՞, թե՞ Աննա Հակոբյանի ընկերուհին«Հրապարակ»-ը գրում է. «Որոշ տեղեկություններով՝ այսօր կհրապարակվի 44-օրյա պատերազմում զոհված Գեւորգ Արշակյանի մոր՝ ԲԴԽ նախկին անդամ, ՀՀ վճռաբեկ դատարանի դատավոր Նաիրա Հովսեփյանի դեմ հարուցված...
08:29 13/06/2024Ո՞ր ճանապարհն է ընտրելու Հայաստանը՝ կախվածությունը ներմուծումի՞ց, թե՞ արտահանման ծավալների աճը. «Փաստ»«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Նախօրեին վրացական լրատվամիջոցները տեղեկություններ տարածեցին, որ Վրաստանի իշխանությունները քննարկում են Ռուսաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերությունները վերականգնելու...
09:33 12/06/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ում վախենում են, որ եթե 30 հազար մարդ հավաքվի ԱԺ-ի դիմաց, կգրոհեն շենքի վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը նախօրեին հայտարարեց, թե քաղաքական ուժերի հետ կարճ քննարկում պետք է ունենա։ Մենք տեղեկացանք, որ հանդիպմանը մասնակցել են...
09:30 12/06/2024«Ժողովուրդ». «Ոստիկանության գվարդիայի մասին» նախագծում կա մի կետ, որը հակասում է Հայաստանի պատմության մեջ եղած բոլոր օրենքներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ Կառավարությունը հեղինակել է «Ոստիկանության գվարդիայի մասին» և հարակից օրենքների նախագծերի ընդունման փաթեթ, որը, ըստ իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական...
09:22 12/06/2024«Ժողովուրդ». Ուժային կառույցները խիստ են պատրաստվել, անգամ չեն խնայելու Սրբազանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ուժային կառույցները խիստ են պատրաստվել, ու անգամ ներքին քննարկում է եղել, որ շատ ավելի խիստ են լինելու։ Բանն այն է, որ...

11:41 09/08/2012Zhoghovurd: Food Security Service officials arrested for taking bribesRA Police Department for Combating Organized Crime arrested several officials of the State Food Security Service at the Armenian Agriculture Ministry on charges of taking bribe, Zhoghovurd reports.
11:06 09/08/2012Hraparak: Maxim Hakobyan plays key role in Syunik mayoral electionsNon-partisan Gagik Atajanyan announced his candidacy for Kapan mayor Wednesday. He was the first mayor of Kapan and held office for two terms. Current mayor, ARF member Arthur Atayan and RPA’s...
10:34 09/08/2012Zhoghovurd: Yezidis demand reduction of legal minimum age for marriage to 16 for girls and 17 for boysAccording to Zhoghovurd daily, heads of regional committees of Yezidis together with Yezidi Union's deputy chairman Gogo Asoyan submitted a proposal to the Armenian government suggesting a reduction...
10:02 09/08/2012Hraparak: Vardan Ghukasyan to run for mayor?ARF member Hovsep Simonyan announced his candidacy for Gyumri mayor Wednesday, Hraparak reports. Simonyan, a department head at Shirak regional administration, is believed to be the placeman of...
12:55 08/08/2012Hraparak: Maxim Hakobyan interferes in Kapan and Goris mayoral elections?Kajaran will hold mayoral election on September 9. So far there have been no nominations. Current mayor, member of Republican Party of Armenia (RPA) Vardan Gevorgyan is expected to announce his...
12:16 08/08/2012Zhoghovurd: Beeline should be deprived of licenceBeeline Company’s mobile communication was disrupted for nearly 5 hours yesterday, and it was not the first time.
11:47 08/08/2012Zhoghovurd: Poor quality medicines and food supplied to some orphanages and old people’s homesCiting reliable sources, Zhoghovurd daily reports that poor quality medicines and food are supplied to some orphanages and old people’s homes of Armenia, with Armenia’s State Commission for the...
11:09 08/08/2012Zhoghovurd: Military Commissioner Sergey Chalyan to be sackedArmenia’s Military Commissioner Sergey Chalyan will be sacked soon, Zhoghovurd reports. He is on vacation and is likely not to return to his work. According to Zhoghovurd’s sources, possible...
10:38 08/08/2012Hraparak: Municipality-run kindergartens overloadedIt proves that taking children to kindergarten is a problem is Armenia, Hraparak daily reports. A woman residing in Kentron administrative district of Yerevan told Hraparak that her child was denied...
10:08 08/08/2012Zhoghovurd: Palach did not apologize to TsarukyanArthur Harutyunyan, nicknamed Palach, the godchild of PAP leader Gagik Tsarukyan, told Zhoghovurd that he had not apologized to Tsarukyan in either oral or written form.
12:39 07/08/2012Zhoghovurd: Baker Gagik appointed acting director of Gyumri’s Italian polyclinicGagik Adamyan, a member of Gyumri Council of Elders, a former baker, has been appointed acting director of Gyumri’s Italian polyclinic, Zhoghovurd reports.
12:05 07/08/2012Aragatsotn governor: One ill-bred member’s thinking should not cast shadow on RPA’s reputation“RPA’s Talin territorial organization is united and strong, and the thinking of one ill-bred member should not cast a shadow on RPA’s reputation.
11:33 07/08/2012Hraparak: NSS examining complaints against judgesArmenia’s National Security Service (NSS) continues to examine complaints against a group of judges saying that they took bribes and ruled in favor of the side giving bribe, Hraparak reports.
10:39 07/08/2012Hraparak: Money extorted from beneficiaries returnedHraparak daily dwelt on its earlier report that Paros project employees attempted to extort money from beneficiaries in Ashtarak.
10:02 07/08/2012Hraparak: HAK looks for ways to punish David ShahnazaryanArmenian National Congress (HAK) is very much offended by those who leave the bloc, especially by David Shahnazaryan.
09:31 07/08/2012Hraparak: Petros Makeyan against backing PAP candidateMember of Armenian National Congress (HAK), leader of Democratic Homeland party Petros Makeyan told Hraparak daily that HAK will hold a political council meeting soon to decide on its position on the...
11:40 04/08/2012Hraparak: Statue of former prefect to be installed in Nor Nork districtA statue of late David Petrosyan, former head of Yerevan’s Nor Nork administrative district, the son of former MP Rafik Petrosyan, will reportedly be erected in Nor Nork on the initiative of David...
11:01 04/08/2012Highway constructed with Lincy Foundation donation gets destroyed11-km long Voskepar-Kirants highway in Tavush region, bypassing border territory, was constructed in 2001-2003 with a donation of Lincy Foundation.
10:20 04/08/2012Hraparak: Fraud attempt in AshtarakParos project employees attempted to extort money from beneficiaries in Ashtarak town, Hraparak reports.
09:38 04/08/2012Hraparak: David Harutyunyan is for limiting terms of office for mayorsUnlike presidential candidates, who can run for office only twice, mayors can hold office for life in Armenia, Hraparak reports.