08:59 18/04/2024«Փաստ». Բայդենի վարչակազմին այլ բան չի մնում, քան հայացքներն ուղղել դեպի Հարավային Կովկաս«Փաստ» թերթը գրում է. «Հարավային Կովկասում իրավիճակը թեժանում է, ակնհայտ է, որ Արևմուտքը շտապում է և փորձում է տարածաշրջանում հաստատել իր անվերապահ հեգեմոնիան: Դիցուք՝ Վրաստանում մի քանի օր է, ինչ...
08:58 18/04/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունները ԵՄ անդամակցության հարցն այլևս անհաս ցանկություն են համարում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ իշխանությունները ԵՄ անդամակցության հարցն այլևս անհաս ցանկություն են համարում: Ինչպես ավելի վաղ «Ժողովուրդ» օրաթերթը հայտնել էր, վերջին շրջանում ՔՊ-ականների համար...
09:34 17/04/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը տարբեր պատճառաբանություններով հետաձգում է ՔՊ-ական պատգամավորների հետ հանդիպումը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը տարբեր պատճառաբանություններով արդեն տևական ժամանակ է, ինչ հետաձգում է ՔՊ-ական պատգամավորների հետ հանդիպումը: Դեռ ապրիլի 5-ի բրյուսելյան հանդիպումից հետո...
09:31 17/04/2024«Հրապարակ». Երբ է նախատեսվում Սերդար Քըլըչի այցը ՀայաստանԻնչ օրակարգով է թուրք պաշտոնյան պատրաստվում Հայաստան ժամանել
09:30 17/04/2024«Ժողովուրդ». «Ուրալ»-ի վթարի գործով ՀՀ ՊՆ պաշտոնյաների պատասխանատվության ենթարկելու հարց է բարձրացվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ապրիլի 12-ին տեղի ունեցած «Ուրալ»-ի վթարի գործով ՀՀ ՊՆ պաշտոնյաների պատասխանատվության ենթարկելու հարց է բարձրացվել...
09:29 17/04/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը կանաչ լույս է վառել ոստիկանության հետագա վայրագությունների համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ ՆԳՆ-ում մասնակցում էր ոստիկանության 106-րդ տարեդարձին նվիրված կոլեգիայի հանդիսավոր նիստին: Նա հանդես է եկել ելույթով, շնորհավորել ոստիկաններին,...
09:27 17/04/2024«Ժողովուրդ». Ինչ օրենք ընդունեց Վրաստանը մեզ համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի արգելքը վրացական համարանիշների վերաբերյալ այնքան խորացավ նախորդ տարեվերջին, որ չնկատեցինք, թե մեզ համար Վրաստանն ինչ օրենք ընդունեց։ Բանն այն է, որ 2024 թվականի...
09:26 17/04/2024«Հրապարակ». Երևանի քաղաքապետարանը Ամերիկյան համալսարանին 990 հազար դրամ է փոխանցել՝ իր 5 աշխատակիցների անգլերենը բարելավելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետարանը Հայաստանի ամերիկյան համալսարանին 990 հազար դրամ է փոխանցել՝ իր 5 աշխատակիցների անգլերենը բարելավելու համար։ Գնման պայմանագրից տեղեկացանք, որ...
09:23 17/04/2024«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանը փորձում է գահընկեց անել Անահիտ Ավանեսյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ առողջապահության նախարարության շուրջ իրավապահ մարմինների (ի դեմս ՀՀ քննչական կոմիտեի և ԱԱԾ-ի) գործողություններից փորձել է օգտվել ՀՀ առողջապահության նախկին նախարար, ԱԺ ՔՊ...
09:21 17/04/2024«Հրապարակ». Վահե Ղալումյանի գլխավորությամբ մի խումբ պատգամավորներ այց են կատարել Սյունիք«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս ՔՊ-ական մի խումբ պատգամավորներ՝ Նիկոլ Փաշինյանի համերկրացի Վահե Ղալումյանի գլխավորությամբ, եռօրյա այց են կատարել Սյունիք: Կազմում Ղալումյանի գլխավորած ԱԺ տարածքային...
09:19 17/04/2024«Ժողովուրդ». Բա ասում էիր օլգարխներ չկան այլևս. կան, բայց այլ դեմքերով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «18․10․2018թ․, ճեպազրույցի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. Ես արդեն հայտնել եմ որ Հայաստանում օլիգարխներ չկան: Այնուհետև՝ 30․11․2018թ., նախընտրական քարոզարշավի...
09:16 16/04/2024«Հրապարակ». Թուրքիան ցեղասպանությունից հրաժարվելու նախապայման է առաջ քաշել` խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայոց ցեղասպանությունը ժխտելու, կասկածի տակ դնելու, պահանջատիրությունից հրաժարվելու Օվերտոնի պատուհանը պաշտոնապես բացված է։ Բացումն անձամբ իրականացրեց Նիկոլ Փաշինյանը, ով...
09:15 16/04/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավորը ոչ թե իր մտքով ու ցանկությամբ է գործել, այլ իր թիմակիցների ուղղորդմամբ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանն իր թիմակիցների հորդորով է իրավապահներին դիմել՝ իր հետ վեճի բռնված քաղաքացուն՝ Սամվել Վարդանյանին պատժելու համար:Այսպիսով, երեկ...
09:13 16/04/2024«Փաստ». «Փող չունեն» թոշակ բարձրացնելու համար, բայց ոստիկանական զորքերի համար ամսական հավելումը 20 000-ից դարձավ 70 000 դրամ«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն, որ Նիկոլ Փաշինյանի և յուր իշխանության միակ հենարանը մնացել են իրավապահ մարմինները, հատկապես ոստիկանությունը, վաղուց նորություն չէ: Ըստ էության, այն պայմաններում, երբ 2023...
09:12 16/04/2024«Ժողովուրդ». ԵՄ համար հիմք է հանդիսանում Ալմաթիի հռչակագիրը, որը ստորագրվել է երկու երկրների կողմից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացում մեզ համար հիմք է հանդիսանում Ալմաթիի հռչակագիրը, որը ստորագրվել է երկու երկրների կողմից»: Այս մասին...
09:09 16/04/2024«Ժողովուրդ». Երեք փաստաբանների նկատմամբ բռնության դեպքերին անդրադարձել է «Freedom House»-ը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Freedom House» իրավապաշտպան միջազգային կազմակերպությունը հրապարակել է տարեկան հերթական զեկույցը, որով ՀՀ դատական համակարգը 1-ից 7 բալային համակարգի սանդղակով գնահատել է...
09:04 16/04/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ականին վիրավորած երիտասարդին պատժելը նաև ինքնապաշտպանություն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական Հակոբ Ասլանյանի հետ կատարվածից հետո ՔՊ ֆրակցիայի ղեկավարությունը նրան հորդորել է դիմել իրավապահներին, որ տրանսպորտում իր հետ վիճաբանած քաղաքացուն՝ Սամվել...
09:02 16/04/2024«Փաստ». Ստացվում է, որ հերքելով՝ հաստատեցին«Փաստ» թերթը գրում է. «Բրիտանական The Times պարբերականին խայտառակագույն մանրամասներ են հայտնի դարձել Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ի կողմից Հայաստանի, Կոտ դ'Իվուարի, Կոստա Ռիկայի և Բոտսվանայի ներկայացուցիչների...
08:59 16/04/2024«Ժողովուրդ». Այսօր կորոշվի, թե որ երեք դատավորները կգնան ՄԻԵԴ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այսօր որոշվում է, թե ովքեր են այն երեք դատավորները, որոնք կգնան Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ այսօր Վճռաբեկ...
08:56 16/04/2024«Հրապարակ». Ովքեր են մասնակցել Աննա Հակոբյանի կազմակերպած «խորհրդավոր» ընթրիքին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Արմաս» գինու գործարանում կիրակի տեղի է ունեցել վարչապետի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի կազմակերպած «խորհրդավոր» ընթրիքը՝ «Հաջողակ կին գործարարների աջակցությունը սկսնակ կին...

11:23 26/07/2018«Жоховурд»: Манвел Григорян может быть освобожден из-под стражиГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что мера пресечения в отношении депутата парламента Манвела Григоряна в ближайшее время может быть изменена и он будет освобожден: причина –...
11:23 26/07/2018«Грапарак»: Представители других религиозных организаций присоединяться к акции протеста против Католикоса Всех армянГазета «Грапарак» пишет, что 28-го июля будет организована очередная акция протеста против Католикоса Всех армян Гарегина Второго.
11:22 26/07/2018«Жаманак»: Выборы в Совет старейшин Еревана спровоцировали спор в партии «Гражданский договор»Газета «Жаманак» пишет, что на состоявшемся 24-го июля заседании правления партии «Гражданский договор» на пост мэра в порядке самовыдвижения выдвинули свои кандидатуры четыре кандидата.
12:05 25/07/2018«Грапарак»: Изучаются списки освобожденных от армииГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в министерстве обороны Армении начали изучать списки освобожденных от армии, при этом в центре внимания находятся не только сыновья...
11:47 25/07/2018«Жаманак»: Алик Саркисян не намерен продолжать деятельность в парламентеГазета «Жаманак» пишет, что депутат парламента от фракции Республиканской партии Армении Алик Саркисян не намерен после выборов продолжать свою законодательную деятельность.
11:46 25/07/2018«Грапарак»: В конце года тариф на газ будет повышенГазета «Грапарак»: пишет со ссылкой на свои источники, что в России уже принято политическое решение: в конце года, когда истечет срок договора о поставке газа в Армению, повысить тариф на газ.
11:45 25/07/2018«Жаманак»: Глава КГД Давид Ананян возвращает в систему коррумпированных протеже бывших властейГазета «Жаманак» пишет, что председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Давид Ананян продолжает возвращать в систему коррумпированных, замешанных в различных уголовных делах протеже...
11:51 24/07/2018«Грапарак»: Роберт Кочарян попытается «очиститься» от «груза» 1 мартаГазета «Грапарак» пишет, что источники, близкие к Роберту Кочаряну, сообщают, что он не только вернется в Армению 26 июля для участия в допросе по делу 1 марта, но попытается «очиститься» от «груза»...
11:21 24/07/2018«Жаманак»: Амаяк Ованнисян занимается формированием новой партии Карена КарапетянаГазета «Жаманак» пишет, что член парламентской фракции Республиканской партии Армении Карен Карапетян находится заграницей, однако обещал вернуться через две недели в Армению и приступить к работам...
11:20 24/07/2018«Иратес»: Кандидат «Процветающей Армении» на выборах Совета старейшин Еревана – Арарат ЗурабянГазета «Иратес» пишет, что в преддверие выборов в Совет старейшин Еревана политические силы начали искать кандидатов и в партии «Процветающая Армения», кажется, нашли.
11:18 24/07/2018«Жаманак»: Экс-министр энергетики Гагик Мартиросян покинул АрмениюГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что буквально через несколько дней после бархатной революции бывший министр энергетики Армении Гагик Мартиросян покинул Армению.
12:02 21/07/2018«Паст»: Что произошло в стране – рокировка власти или бархатная революция?«Честно говоря, все, что происходит в эти дни в нашей стране, похоже больше на рокировку власти, чем на бархатную революцию.
11:53 21/07/2018«Грапарак»: Посол считает свою миссию завершенной и хочет вернуться в странуГазета «Грапарак» пишет, что в Государственном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении рассказали, что новоназначенный начальник, 30-летняя Татевик Ревазян не умеет читать и писать на армянском...
11:52 21/07/2018«Жаманак»: У бывшего начальника полиции Владимира Гаспаряна забрали «голд» номераГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что приказом премьер-министра, у всех бывших высокопоставленных полицейских забрали «голд» номера полицейских машин.
11:51 21/07/2018«Грапарак»: Новый начальник ГУГА не умеет читать и писать на армянском языкеГазета «Грапарак» пишет, что в Государственном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении рассказали, что новоназначенный начальник, 30-летняя Татевик Ревазян не умеет читать и писать на армянском...
11:27 19/07/2018«Голос Армении»: Первая встреча после долгой разлукиСМИ Армении заинтригованы состоявшейся недавно встречей Никола Пашиняна с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном.
12:17 14/07/2018«Грапарак»: Власти уже приняли политическое решение относительно выборовГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что министр юстиции Артак Зейналян достиг договоренности с генеральным секретарем Венецианской комиссии Джанни Букиккио о возможно быстром...
11:57 14/07/2018«Жаманак»: Сеть супермаркетов «SAS» оказалась в поле арабовГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что одна из компаний – владельцев сети крупных супермаркетов арабского мира заинтересована приобретением сети супермаркетов в Армении.
11:47 14/07/2018«Грапарак»: Арарат Мирзоян был против института первого вице-премьераГазета «Грапарак» пишет, что первый вице-премьер Армении Арарат Мирзоян, который раньше дружил с журналистами, сейчас с большим недовольством отвечает на их вопросы.
10:44 14/07/2018«Голос Армении»: Уроки БрюсселяСопредседатели Минской группы ОБСЕ по итогам состоявшейся 11 июля в Брюсселе встречи глав МИД Армении и Азербайджана выступили с заявлением.