08:59 18/04/2024«Փաստ». Բայդենի վարչակազմին այլ բան չի մնում, քան հայացքներն ուղղել դեպի Հարավային Կովկաս«Փաստ» թերթը գրում է. «Հարավային Կովկասում իրավիճակը թեժանում է, ակնհայտ է, որ Արևմուտքը շտապում է և փորձում է տարածաշրջանում հաստատել իր անվերապահ հեգեմոնիան: Դիցուք՝ Վրաստանում մի քանի օր է, ինչ...
08:58 18/04/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունները ԵՄ անդամակցության հարցն այլևս անհաս ցանկություն են համարում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ իշխանությունները ԵՄ անդամակցության հարցն այլևս անհաս ցանկություն են համարում: Ինչպես ավելի վաղ «Ժողովուրդ» օրաթերթը հայտնել էր, վերջին շրջանում ՔՊ-ականների համար...
09:34 17/04/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը տարբեր պատճառաբանություններով հետաձգում է ՔՊ-ական պատգամավորների հետ հանդիպումը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը տարբեր պատճառաբանություններով արդեն տևական ժամանակ է, ինչ հետաձգում է ՔՊ-ական պատգամավորների հետ հանդիպումը: Դեռ ապրիլի 5-ի բրյուսելյան հանդիպումից հետո...
09:31 17/04/2024«Հրապարակ». Երբ է նախատեսվում Սերդար Քըլըչի այցը ՀայաստանԻնչ օրակարգով է թուրք պաշտոնյան պատրաստվում Հայաստան ժամանել
09:30 17/04/2024«Ժողովուրդ». «Ուրալ»-ի վթարի գործով ՀՀ ՊՆ պաշտոնյաների պատասխանատվության ենթարկելու հարց է բարձրացվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ապրիլի 12-ին տեղի ունեցած «Ուրալ»-ի վթարի գործով ՀՀ ՊՆ պաշտոնյաների պատասխանատվության ենթարկելու հարց է բարձրացվել...
09:29 17/04/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը կանաչ լույս է վառել ոստիկանության հետագա վայրագությունների համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ ՆԳՆ-ում մասնակցում էր ոստիկանության 106-րդ տարեդարձին նվիրված կոլեգիայի հանդիսավոր նիստին: Նա հանդես է եկել ելույթով, շնորհավորել ոստիկաններին,...
09:27 17/04/2024«Ժողովուրդ». Ինչ օրենք ընդունեց Վրաստանը մեզ համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի արգելքը վրացական համարանիշների վերաբերյալ այնքան խորացավ նախորդ տարեվերջին, որ չնկատեցինք, թե մեզ համար Վրաստանն ինչ օրենք ընդունեց։ Բանն այն է, որ 2024 թվականի...
09:26 17/04/2024«Հրապարակ». Երևանի քաղաքապետարանը Ամերիկյան համալսարանին 990 հազար դրամ է փոխանցել՝ իր 5 աշխատակիցների անգլերենը բարելավելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետարանը Հայաստանի ամերիկյան համալսարանին 990 հազար դրամ է փոխանցել՝ իր 5 աշխատակիցների անգլերենը բարելավելու համար։ Գնման պայմանագրից տեղեկացանք, որ...
09:23 17/04/2024«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանը փորձում է գահընկեց անել Անահիտ Ավանեսյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ առողջապահության նախարարության շուրջ իրավապահ մարմինների (ի դեմս ՀՀ քննչական կոմիտեի և ԱԱԾ-ի) գործողություններից փորձել է օգտվել ՀՀ առողջապահության նախկին նախարար, ԱԺ ՔՊ...
09:21 17/04/2024«Հրապարակ». Վահե Ղալումյանի գլխավորությամբ մի խումբ պատգամավորներ այց են կատարել Սյունիք«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս ՔՊ-ական մի խումբ պատգամավորներ՝ Նիկոլ Փաշինյանի համերկրացի Վահե Ղալումյանի գլխավորությամբ, եռօրյա այց են կատարել Սյունիք: Կազմում Ղալումյանի գլխավորած ԱԺ տարածքային...
09:19 17/04/2024«Ժողովուրդ». Բա ասում էիր օլգարխներ չկան այլևս. կան, բայց այլ դեմքերով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «18․10․2018թ․, ճեպազրույցի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. Ես արդեն հայտնել եմ որ Հայաստանում օլիգարխներ չկան: Այնուհետև՝ 30․11․2018թ., նախընտրական քարոզարշավի...
09:16 16/04/2024«Հրապարակ». Թուրքիան ցեղասպանությունից հրաժարվելու նախապայման է առաջ քաշել` խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայոց ցեղասպանությունը ժխտելու, կասկածի տակ դնելու, պահանջատիրությունից հրաժարվելու Օվերտոնի պատուհանը պաշտոնապես բացված է։ Բացումն անձամբ իրականացրեց Նիկոլ Փաշինյանը, ով...
09:15 16/04/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավորը ոչ թե իր մտքով ու ցանկությամբ է գործել, այլ իր թիմակիցների ուղղորդմամբ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանն իր թիմակիցների հորդորով է իրավապահներին դիմել՝ իր հետ վեճի բռնված քաղաքացուն՝ Սամվել Վարդանյանին պատժելու համար:Այսպիսով, երեկ...
09:13 16/04/2024«Փաստ». «Փող չունեն» թոշակ բարձրացնելու համար, բայց ոստիկանական զորքերի համար ամսական հավելումը 20 000-ից դարձավ 70 000 դրամ«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն, որ Նիկոլ Փաշինյանի և յուր իշխանության միակ հենարանը մնացել են իրավապահ մարմինները, հատկապես ոստիկանությունը, վաղուց նորություն չէ: Ըստ էության, այն պայմաններում, երբ 2023...
09:12 16/04/2024«Ժողովուրդ». ԵՄ համար հիմք է հանդիսանում Ալմաթիի հռչակագիրը, որը ստորագրվել է երկու երկրների կողմից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացում մեզ համար հիմք է հանդիսանում Ալմաթիի հռչակագիրը, որը ստորագրվել է երկու երկրների կողմից»: Այս մասին...
09:09 16/04/2024«Ժողովուրդ». Երեք փաստաբանների նկատմամբ բռնության դեպքերին անդրադարձել է «Freedom House»-ը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Freedom House» իրավապաշտպան միջազգային կազմակերպությունը հրապարակել է տարեկան հերթական զեկույցը, որով ՀՀ դատական համակարգը 1-ից 7 բալային համակարգի սանդղակով գնահատել է...
09:04 16/04/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ականին վիրավորած երիտասարդին պատժելը նաև ինքնապաշտպանություն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական Հակոբ Ասլանյանի հետ կատարվածից հետո ՔՊ ֆրակցիայի ղեկավարությունը նրան հորդորել է դիմել իրավապահներին, որ տրանսպորտում իր հետ վիճաբանած քաղաքացուն՝ Սամվել...
09:02 16/04/2024«Փաստ». Ստացվում է, որ հերքելով՝ հաստատեցին«Փաստ» թերթը գրում է. «Բրիտանական The Times պարբերականին խայտառակագույն մանրամասներ են հայտնի դարձել Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ի կողմից Հայաստանի, Կոտ դ'Իվուարի, Կոստա Ռիկայի և Բոտսվանայի ներկայացուցիչների...
08:59 16/04/2024«Ժողովուրդ». Այսօր կորոշվի, թե որ երեք դատավորները կգնան ՄԻԵԴ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այսօր որոշվում է, թե ովքեր են այն երեք դատավորները, որոնք կգնան Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ այսօր Վճռաբեկ...
08:56 16/04/2024«Հրապարակ». Ովքեր են մասնակցել Աննա Հակոբյանի կազմակերպած «խորհրդավոր» ընթրիքին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Արմաս» գինու գործարանում կիրակի տեղի է ունեցել վարչապետի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի կազմակերպած «խորհրդավոր» ընթրիքը՝ «Հաջողակ կին գործարարների աջակցությունը սկսնակ կին...

09:45 15/05/2012Haykakan Zhamanak: Arman Sahakyan to replace Vardan Ghukasyan as Gyumri MayorArman Sahakyan, RPA’s single-mandate candidate in constituency 34, will replace Republican Vardan Ghukasyan as Gyumri Mayor, Haykakan Zhamanak reports.
12:14 12/05/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Possible contenders for prime minister’s officePossible contenders to replace PM Tigran Sargsyan include former Mayor of Yerevan Karen Karapetyan and Defense Minister Seyran Ohanyan, Chorrord Inknishkhanutyun paper writes.
12:00 12/05/2012Yerkir: RPA mulls sacking governorsRumors about firing some governors don’t stop in RPA, Yerkir reports. The ruling party continues to discuss the sack of Shirak governor Ashot Giziryan, Ararat governor Edik Barseghyan and Syunik...
11:19 12/05/2012Zhoghovurd: Actor Hrant Tokhatyan to settle in ArtsakhActor Hrant Tokhatyan is going to settle in Artsakh, and will move there on June 1, Zhoghovurd reports, citing reliable sources.
11:00 12/05/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Gagik Tsarukyan forces 8 PAP members to renounce their mandates as MPsAccording to Chorrord Inknishkhanutyun, Prosperous Armenia’s leadership is strained these days. “Party’s leader Gagik Tsarukyan lost his temper after newly admitted PAP members said they objected to...
10:33 12/05/2012Haykakan Zhamanak: RPA doesn’t mind giving two more portfolios to PAPHaykakan Zhamanak’s sources in RPA say that RPA and PAP will nevertheless form a coalition and will announce their intention in the coming days.
10:15 12/05/2012Haykakan Zhamanak: Levon Ter-Petrosyan highly appreciates four years of close cooperation with Aram SargsyanHaykakan Zhamanak asked HAK leader Levon Ter-Petrosyan to comment on Aram Sargsyan’s statement on renouncing his mandate as MP and the possibility of his leaving HAK.
09:49 12/05/2012Hraparak: Kentron TV faces closureThe National Television and Radio Commission imposed a fine of AMD 1 million on Kentron TV owned by Gagik Tsarukyan for broadcasting a campaign-natured program during the period which was prohibited...
11:56 11/05/2012Haykakan Zhamanak: Snap election discussed in ArmeniaArmenia is likely to hold snap presidential election in October or November, Haykakan Zhamanak reports, citing well-informed sources.
11:33 11/05/2012Zhoghovurd: More HAK members likely to quitSome HAK members are likely to quit soon, Zhoghovurd reports, citing well-informed sources. Some parties totally are also supposed to leave Congress. They are mainly radical forces, former Yerkrapah...
11:05 11/05/2012Marxist says parliament to have one year life until new president dispels it - paper“I will enter presidential race in November with new tactics and strategy,” Marxist Party of Armenia leader David Hakobyan told Aravot when asked if he will again get offended and quit politics after...
10:40 11/05/2012Yerkir: Two HAK members to renounce their MP mandatesHanrapetutyun (Republic) party leader Aram Sargsyan will hold a press conference today, Yerkir reports.
10:23 11/05/2012Hayatsk: Women demand money from Hakob Hakobyan in protestAccording to Hayatsk paper, a group of women protested outside former MP Hakob Hakobyan’s (Choyt) election campaign office located near his Zvartnots Hotel and casino in Etchmiadzin on May 9.
10:04 11/05/2012Hraparak: Prosperous Armenia ministers not wearing party’s badgesAccording to Hraparak, the impressive thing about the first cabinet meeting Thursday after parliamentary elections was that Minister of Labor and Social Issues Arthur Grigoryan and Minister of Urban...
09:49 11/05/2012Yerkir: RPA faces dilemmaAccording to Yerkir paper, the issue of Prime Minister’s office has shattered the peace and quiet of RPA.
11:58 10/05/2012Zhoghovurd: Police know names of those who transported and exploded balloonsZhoghovurd paper asked head of RPA youth wing Karen Avagyan if the balloon blast in Republic Square on May 4 was partially his fault and if he may lose his MP mandate following the balloon blast...
11:25 10/05/2012Zhoghovurd: RPA officials visit burn victims in hospitalTatev, a burn victim of Yerevan balloon blast, undergoes treatment at Yerevan Radiation and Burns Hospital.
11:02 10/05/2012Hayatsk: Bostanjyan prefers to keep silentHayatsk paper asked former MP Vardan Bostanjyan if he will accept Viktor Dallakyan’s suggestion of appointing him deputy minister.
10:43 10/05/2012Hayatsk: Arthur Baghdasaryan accuses 87 310 co-partisans of bribery“Conflict broke out in Orinats Yerkir Party when it appeared that the party got 82 690 votes in the election,” Hayatsk says.