09:34 11/04/2024«Ժողովուրդ». Արարատ Միրզոյանը հարցաքննվել է ու պնդել, որ այդ օրը, ով որ եղել է վերոնշյալ հատվածում իրեն ծեծել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ապրիլի 9-ին Երևան քաղաքի դատարանի Աջափնյակի նստավայրում արտասովոր խառնաշփոթ է եղել: Բանն այն է, որ դատարանը ծանուցում է...
09:32 11/04/2024«Հրապարակ». ԱԺ չի գալիս Գուրգեն Արսենյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը երեկ ԱԺ նիստի մեկնարկից քիչ անց ցուցադրաբար լքեց դահլիճը, երբ ամբիոնին մոտեցավ Նիկոլ Փաշինյանը, որ ներկայացնի կառավարության ծրագիրը:...
09:31 11/04/2024«Փաստ». Քաղբանտարկյալների թեման միջազգային հարթակների ուշադրության կենտրոնում է. Առաջիկայում զարգացումներ են սպասվում«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, ՀՀ-ում քաղբանտարկյալների թեման միջազգային հարթակների ուշադրության կենտրոնում է, և այս առումով առաջիկայում զարգացումներ են սպասվում։ «Փաստ» թերթի...
09:29 11/04/2024«Ժողովուրդ». Ինչիսինն են պետական կառույցների կենցաղային գնումները պետական բյուջեի հաշվին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ գրեթե բոլոր գերատեսչությունները հաճախ սնվում, որոշ գերատեսչությունների ղեկավարներ էլ նաև նվերներ են գնում, օրինակ, նախարարությունների բյուջեից։ Նվերներին դեռ...
09:29 11/04/2024«Ժողովուրդ». Արդարադատության նախարարությունը մեկ անձից գնման կասկածահարույց ընթացակարգով 16 պայմանագիր է կնքել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2024 թվականի հունվարի 19-ին ՀՀ արդարադատության նախարարությունը «ՎԻ ԻՔՍ ՍՈՖԹ» ՍՊԸ-ի հետ պայմանագիր է կնքել, որի արժեքը կազմել է 27 մլն 936 հազար դրամ։ Պայմանագրի գնման...
09:21 11/04/2024«Փաստ». Երևի ամենահարմար տարբերակը «դըմփ-դըմփհու»-ն է...«Փաստ» թերթը գրում է. «Եթե մեկնումեկը մտադրվեր մի սպանիչ պամֆլետ գրել փաշինյանական իշխանության «բանակային ռեֆորմների» մասին, ապա հաստատ չէր կարողանա ավելի ծաղրական բան մոգոնել, քան հենց փաշինյանական...
09:03 11/04/2024«Հրապարակ». ԱԺ օթյակում գտնվող մի քանի պատանիների ինքնազգացողությունը վատացել էրՓաշինյանի «ախրանան» դրսից ամուր փակել էր օթյակի դռները
09:24 10/04/2024«Ժողովուրդ». Երկու տարի անց իմացան, թե ով է իրականացրել պայթյունը, բայց գործը «օդից կախված է»«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Շուրջ 2 տարի անց ՔՊ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ընտանիքին պատկանող խանութի տարածքում պայթյուն իրականացրած ենթադրյալ հանցագործին բացահայտել են, բայց գտնվելու վայրը չգիտեն ու...
09:18 10/04/2024«Ժողովուրդ». Ինչպիսին է է իրավիճակը դատարաններում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Հակակոռուպցիոն դատարանում ուշագրավ իրավիճակ էր։ Ինչպես հայտնի է, ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը դատարան է գալիս իր հարազատների օգնությամբ։ Նա առողջական...
09:15 10/04/2024«Հրապարակ». Սահմանադրության օրը կնշեն, բայց ոչ այնքան ճոխ, որքան վարչական շրջանների ամանորյա կորպորատիվներն են նշել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության օրը՝ հուլիսի 5-ը, Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստվում է նշել, սակայն ոչ այնքան ճոխ, որքան վարչական շրջանների ամանորյա կորպորատիվներն...
09:12 10/04/2024«Ժողովուրդ». Անգամ իշխանությունները չգիտեն՝ ի վերջո ինչ է սպասվում, երբ են մեկնարկելու սահմանագծման աշխատանքները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ խորհրդարանում ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների նախաձեռնությամբ փակ քննարկում տեղի ունեցավ՝ սահմանազատման և սահմանագծման թեմայով: Քննարկմանը...
09:10 10/04/2024«Հրապարակ». Համացանցը կրկին հրճվում է Մաթեմյանների ընտանիքի վրաորը բնակվում է ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի երևակայության մեջ
09:06 10/04/2024«Ժողովուրդ». Ուր են Փաշինյանի խոստացած 10 մլն տնկիները, որ պետք է տնկվեին և ինչու չտնկվեցին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2019 թվականի հոկտեմբերի 16-ին «Գլոբալ ինովացիոն ֆորում-2019»-ի բացմանը Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակավ խոստացավ. «Մեր կառավարությունը մի շատ ամբիցիոզ ծրագիր է մշակել, որը պետք...
09:26 09/04/2024«Ժողովուրդ». Գտել են հուշակոթողի նկատմամբ անհարգալից միջադեպի հեղինակին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկություների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեն ավարտել է նախաքննությունը՝ Երևանում Լենինգրադի պաշարման ժամանակ զոհված երեխաների հիշատակին...
09:24 09/04/2024«Փաստ». Սև և գունավոր մետաղների արտահանման արգելքի նոր ժամկետ կսահմանվի«Փաստ» թերթը գրում է. «Էկոնոմիկայի նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել «Հայաստանի Հանրապետությունից մի շարք ապրանքների՝ դեպի Եվրասիական տնտեսական միության երկրներ տեղափոխման և երրորդ...
09:23 09/04/2024«Ժողովուրդ». Ովքեր են երեք լավագույն թեկնածուները, որոնց տվյալները ուղարկվելու են Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ապրիլի 16-ին Վճռաբեկ դատարանում կրկին հավաքվելու են Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Վճռաբեկ դատարանի նախագահ Լիլիթ...
09:21 09/04/2024«Հրապարակ». Որտեղ է նշել ապրիլի 7-ը Փաշինյանների ընտանիքը«Հրապարակ» թերթը գրում է. Փաշինյանների ընտանիքն ապրիլի 6-7-ին որոշել է Մայրության և գեղեցկության տոնը նշել Տավուշի Ենոքավան գյուղի «Ապագա ռեզորթ» հանգստի գոտում: Տեղեկացանք, որ նախապես մի մեծ...
09:20 09/04/2024«Փաստ». Ում նկատմամբ է Ավինյանը հանձնարարել է կոշտ վարչարարություն իրականացնել«Փաստ» թերթը գրում է. «Երևան համայնքի ավագանու որոշմամբ անցած տարի սահմանվել են գովազդի, գովազդի միջոցի տեղադրման (տեղաբաշխման) նոր չափորոշիչներ, և 2024 թվականի հունվարի 1-ից տնտեսվարողները պետք է...
09:18 09/04/2024«Ժողովուրդ». Արարատ Միրզոյանն ու Մհեր Գրիգորյանը մասնակցելու են ընդդիմության նախաձեռնած նիստին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը և փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ընդունել են ընդդիմության առաջարկը. ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունն...
09:18 09/04/2024«Հրապարակ». ԱԺ հերթական նստաշրջանը սովորականից թեժ է լինելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր մեկնարկող ԱԺ հերթական նստաշրջանը սովորականից թեժ է լինելու։ Օրակարգում ընդգրկված 25 հարցերից մեկը կառավարության հնգամյա ծրագրի անցած տարվա կատարողականի զեկույցն է,...

09:36 04/05/2012PM Tigran Sargsyan comments on Robert Kocharyan’s interview“I agree with ex-Presidents Robert Kocharyan and Levon Ter-Petrosyan. We need changes. Our team that ensured country’s security and double-digit economic growth during Kocharyan’s tenure as President...
12:12 03/05/2012168 Zham: Oskanian not accepted by Prosperous Armenia“I don’t know how many people in Prosperous Armenia are behind Vartan Oskanian. I think there are too few of them,” RPA Deputy Chairman Razmik Zohrabyan told 168 Zham, commenting on Vartan Oskanian’s...
11:50 03/05/2012Zhoghovurd: Law enforcers resume investigation into Khachikyan’s caseAccording to Zhoghovurd, law enforcement bodies have resumed investigation into the case of former Chairman of Social Security State Foundation Vazgen Khachikyan who was fired on charges of misuse of...
11:10 03/05/2012Haykakan Zhamanak: Robert Kocharyan not quitting politicsHaykakan Zhamanak talked to political technologist Armen Badalyan, reminded him that Robert Kocharyan’s spokesman had promised that Kocharyan will speak out before the elections and asked the expert,...
10:43 03/05/2012Paper: Heghine Bisharyan gives loyalty oath to Arthur BaghdasaryanHeghine Bisharyan once again gave a loyalty oath to Orinats Yerkir Party leader Arthur Baghdasaryan yesterday, Chorrord Inknishkhanutyun says.
10:23 03/05/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Second hand clothes from Anahit Bakhshyan, asphalt from Benzin RuboAccording to Chorrord Inknishkhanutyun, Ruben Masumyan (Benzin Rubo), Orinats Yerkir candidate in constituency No.
09:53 03/05/2012Zhoghovurd: Yuri Khachaturov’s birthday solemnly celebrated in YerevanThe 60th birthday of Chief of General Staff of the RA Armed Forces, Colonel General Yuri Khachaturov was solemnly marked in Yerevan yesterday, Zhoghovurd reports.
12:32 02/05/2012Haykakan Zhamanak: The only witness: ‘they were Azerbaijanis’Arkady Yesayan, 27, resident of Berd town, the only witness to the killing of three Armenian servicemen near Aygepar and Movses border villages overnight on April 27, met with the investigation body...
12:00 02/05/2012Paper: Hovik Abrahamyan meets with officials-in-charge of constituenciesAccording to Zhoghovurd, head of RPA election campaign office Hovik Abrahamyan met with the officials-in-charge of all 41 constituences at RPA central office Tuesday evening and gave AMD 6 million to...
11:30 02/05/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Masumyan secret member of Orinats YerkirOrinats Yerkir Party has nominated the candidacy of Ruben Masumyan (Benzin Rubo) in constituency No.12.
11:04 02/05/2012Hraparak: By what principle new cabinet will be formed?Those who wish to be part of a new cabinet have to bring much votes at the elections, Hraparak reports.
10:37 02/05/2012Haykakan Zhamanak: Will Kocharyan speak out?According to Haykakan Zhamanak, nearly three months ago, Robert Kocharyan’s spokesman Viktor Soghomonyan told reporters that Kocharyan plans to speak out before the elections.
10:10 02/05/2012Hraparak: 25kg flour or AMD 5000 from Prosperous ArmeniaHraparak reminds readers that a few days ago Prosperous Armenia Party began the process of recruiting potential voters promising to give 25kg flour to each provided that they give their passport data.
09:47 02/05/2012Zhoghovurd: Aram Sargsyan set to renounce his MP mandateHanrapetutyun (Republic) party leader Aram Sargsyan is determined to give up his MP mandate if elected to parliament, Zhoghovurd reports, citing well-informed sources.
12:26 01/05/2012Zhoghovurd: Hrazdan Mayor delays payment of salariesA woman phoned Zhoghovurd and complained that Hrazdan Mayor Aram Danielyan delays payment of salaries to workers.
11:48 01/05/2012Yerkir: Alexanyan pays off debts of votersAccording to Yerkir, in order to support his sister’s son-in-law Koryun Nahapetyan, a parliamentary candidate by majority system, Samvel Alexanyan visited on Friday Yerevan’s South Western A-3 block,...
11:20 01/05/2012Hraparak: Nikol Pashinyan talks to voters personally over phoneAccording to Hraparak, “few candidates invent something new in this dull and uninteresting election campaign.
10:51 01/05/2012Aravot: What expectations ARF has from Satik SeyranyanAravot.am asked ARF member Aghvan Vardanyan what expectations ARF has from 168 Zham’s editor Satik Seyranyan, a candidate for parliament in constituency No.
10:30 01/05/2012Zhoghovurd: Heritage election office in Baghdasarov’s territory“Interestingly, the paths of authorities and Heritage began to cross. The point is that the central election campaign office of Heritage is located at the crossroads of Baghramyan and Moskovyan...
10:04 01/05/2012Haykakan Zhamanak: Pashinyan appeals against commission’s decisionAccording to Haykakan Zhamanak, Nikol Pashinyan, a candidate for parliament in Yerevan’s constituency No.