09:41 19/03/2024«Փաստ». Փաշինյանը բավական այլայլված է եղել ու նեղված«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Ոսկեպար և, ինչպես տեղեկանում ենք պաշտոնական հաղորդագրությունից, «հանդիպել Ոսկեպարի, Բաղանիսի և հարակից բնակավայրերի բնակիչների հետ»։ Սակայն...
09:32 19/03/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի այցին հնարավոր է հաջորդի Շիրակի մարզպետ Մուշեղ Մուրադյանի պաշտոնանկությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ այս շաբաթվա վերջին Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստվում է այցելել Շիրակի մարզ: Նախնական մարզային այցի օր նշանակված է շաբաթ՝ մարտի 23-ը:...
09:30 19/03/2024«Հրապարակ». Եվրադիտորդներին տրվող անձեռնմխելիությունից Հայաստանում անգամ երկրի ղեկավարներն ու պատգամավորները չունեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ՔՊ խմբակցությունը մեկուկես ժամանոց նիստ է արել՝ ԱԺ այսօրվա նիստից առաջ քննարկելու անելիքները, օրակարգում ընդգրկված նախագծերը։ Մեր տեղեկություններով՝ հատկապես խոսվել է...
09:21 19/03/2024«Փաստ». Խնդիր է դրվել ձևավորել ուժեղ քաղաքական բևեռ` որպես գործող քաղաքական համակարգին իրական այլընտրանք«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, կիրակի օրը Երևանի «Գոլդեն Թուլիփ» հյուրանոցում փակ, ավելի ստույգ՝ «լրատվամիջոցների աչքից հեռու» բազմամարդ հավաք է եղել՝ քաղաքական...
09:18 19/03/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը վրդովվել է ու կտրուկ արձագանքել է, թե ամեն մարդ իր գործով պետք է զբաղվի, այդ հարցերը Պապիկյանի տիրույթում չեն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Տավուշի գյուղերի հանձման մասին թեժ խոսակցությունների ֆոնին Նիկոլ Փաշինյանը Ոսկեպարում հանդիպում է ունեցել Ոսկեպարի, Բաղանիսի և հարակից բնակավայրերի...
09:15 19/03/2024«Հրապարակ». ՆԳՆ-ն 89 հատ ժամացույցների համար վճարել է 10 մլն 786 հազար դրամ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ներքին գործերի նախարարությունը 89 հատ թանկարժեք ժամացույց է գնել, որոնցից 45 հատից յուրաքանչյուրն արժե 114 հազար 540 դրամ, իսկ 44-ից յուրաքանչյուրը` 128 հազար դրամ։...
09:13 19/03/2024«Փաստ». Որևէ պաշտոնյա իրավասու չէ միանձնյա որոշել, թե որն է ՀՀ տարածքը«Փաստ» թերթը գրում է. «Կիրակի օրը «Հայաքվե» նախաձեռնության ներկայացուցիչները այցելել են Տավուշի սահմանագիծ, որտեղ հանդիպել են, ինչպես նախաձեռնության համակարգող Ավետիք Չալաբյանն է նշել իր ֆեյսբուքյան...
09:09 19/03/2024«Ժողովուրդ». «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի դեպքում 277.5 միլիոն դրամից 99.7 միլիոնը աշխատավարձ է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մարդկությանը հայտնի բոլոր բարեգործական հիմնադրամների շնորհները ուղղվում են տարբեր կարիքավոր անձանց և ոլորտներ։ «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի դեպքում 277,5 միլիոն դրամ...
09:05 19/03/2024«Հրապարակ». Փաշինյանն ու իր խմբակը իրականում չեն պատրաստվում խզել ՌԴ-ի հետ որևէ միջպետական պայմանագիր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Նիկոլ Փաշինյանն ու իր խմբակն արդեն մի քանի տարի է՝ Ռուսաստանի դեմ քարոզչական արշավ են իրականացնում և հաջողել են ՀՀ-ում հակառուսական տրամադրություններ գեներացնելու...
09:03 19/03/2024«Ժողովուրդ». Վարչապետի և ԱԺ նախագահի եղբայրները բիզնեսմեններ են. Փաշինյանը խաբել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի հուլիսի 20-ին տված մամուլի ասուլիսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակավ խոստացավ. «Եթե նախկինում ինչ-որ ընկերության սեփականատերը պարզվում էր, որ, ասենք, նախկին...
09:29 16/03/2024«Փաստ». Ի՞նչ նոր հանձնարարական է իջել Հայաստանում գործող հակառուսական «կենտրոններին»«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, վերջին շրջանում ՀՀ իշխանությունների կողմից տարվող հակառուսական քաղաքականությունը նորանոր «երանգներ» է ստանում: Ի մասնավորի, ռուսական քաղաքական ու...
09:28 16/03/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանում մարդկանց մահացություններն ամենաշատը գրանցվում են արյան շրջանառության հիվանդություններից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի՝ 2024 թվականի հունվարին հրապարակած՝ ՀՀ մահացությունն ըստ մահվան հիմնական պատճառների (աղբյուրը՝ մահվան բժշկական վկայականների հիմքով կազմված...
09:26 16/03/2024«Հրապարակ». Ի՞նչ գնումներ է կատարել Քրիստինե Գրիգորյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը 2023թ. հոկտեմբերին նշանակվեց Արտաքին հետախուզական ծառայության ղեկավար, 2024 թ. փետրվարի 6-ին Նիկոլ Փաշինյանը...
09:24 16/03/2024«Փաստ». Փաստացի ՆԳՆ-ն ասում է՝ ձեր աչքերին մի հավատացեք, մենք հիասքանչ ենք աշխատում«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին շրջանում «Փաստին» են դիմում բազմաթիվ քաղաքացիներ՝ դժգոհելով, որ նորից լուրջ խնդիրներ են առաջացել նույնականացման քարտերի ստացման հետ կապված: Մասնավորաբար, երբ առցանց...
09:22 16/03/2024«Ժողովուրդ». ՍԴ դատավորի նոր հավանական թեկնածուի անուն է շրջանառվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դատական համակարգում ՍԴ դատավորի նոր հավանական թեկնածուի անուն է շրջանառվում։ Մասնավորապես, դատական համակարգում կարծիքներ են հնչել, որ իր թեկնածությունը առաջադրի ՀՀ...
09:18 16/03/2024«Հրապարակ». Փաշինյանին չի հաջողվում ՔՊ-ն դարձնել եվրոպական ազդեցիկ կուսակցությունների ընտանիքներից որևէ մեկի անդամ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանին և իր թիմին այդպես էլ չի հաջողվում ՔՊ-ն դարձնել եվրոպական ազդեցիկ կուսակցությունների ընտանիքներից որևէ մեկի անդամ։ Արդեն քանի շաբաթ է՝ ՔՊ-ում քննարկում են և...
09:17 16/03/2024«Ժողովուրդ». Արարատ Միրզոյանին հաջողվել է հարաբերությունները կարգավորել թիմակիցների հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի և ՔՊ-ական պատգամավորների հարաբերությունները տևական լարվածությունից հետո կարգավորվել են: Ինչպես «Ժողովուրդ» օրաթերթը հայտնել էր, երեկ...
09:14 16/03/2024«Հրապարակ». Արարատ Միրզոյանը չի հաղթահարում 2020-ի նոյեմբերի 9-ի գիշերվա վախերը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պետության թիվ մեկ դիվանագետը՝ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը, երեկ խորհրդարանում կառավարության ծրագրի անցած տարվա հաշվետվությունը ներկայացնում էր անվտանգության ծառայության...
09:13 16/03/2024«Ժողովուրդ». Իշխանական պատգամավորների մոտ ի՞նչ իրարանցում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները հաջորդ շաբաթ փակ նիստ կանեն: Ինչպես հայտնել ենք, հաջորդ շաբաթ խորհրդարան են գնալու Նիկոլ Փաշինյանն ու գործադիրի...
09:12 16/03/2024«Հրապարակ». ԲՏԱ նախարարության ենթակայության ներքո նոր ՊՈԱԿ է ստեղծվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բարձրտեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության ենթակայության ներքո նոր ՊՈԱԿ է ստեղծվում, որը կոչվելու է Տեղեկատվական անվտանգության և կրիպտոգրաֆիայի ազգային կենտրոն։...

11:26 11/05/2018«Жаманак»: На посту главы Минобороны хотят видеть Вагаршака АрутюнянаГазета «Жаманак» пишет, что как передают источники издания в Арцахе, военно-политическое руководство республики хочет видеть на должности министра обороны человека, который сможет работать с Россией.
11:18 11/05/2018«Грапарак»: Ширака Торосяна заставят сложить депутатский мандатГазета «Грапарак» пишет, что до избрания Никола Пашиняна премьер-министром в Республиканской партии решили организовать парад отставок с участием руководителей административных общин, губернаторов,...
11:17 11/05/2018«Жоховурд»: С «Процветающей Арменией» достигнута договоренность по 4 министерским портфелямГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера состоялась встреча между премьер-министром Николом Пашиняном и председателем партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном.
11:15 11/05/2018«Жаманак»: Губернатор Армавира собирается распрощаться с должностьюГазета «Жаманак» пишет, что губернатор Армавирской области Ашот Каграманян готовится к предстоящей в ближайшее время отставке.
11:40 10/05/2018«Жоховурд»: Мы не участвуем в формировании нового правительства – Шармазанов«Мы не участвуем в формировании правительства. Не только не участвуем, но и не несем ответственность за правительство уважаемого господина Пашиняна, если будут люди, члены партии, которые захотят...
11:29 10/05/2018«Грапарак»: РПА едино проголосует «за» программу правительства Никола ПашинянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что фракция Республиканской партии Армении уже приняла решение едино проголосовать «за» программу правительства Никола Пашиняна, если даже будет...
11:16 10/05/2018«Жаманак»: Блок «Царукян» ожидает получить в правительстве пост вице-премьера и 4 министерских портфеляГазета «Жаманак» пишет, что премьер-министр Никол Пашинян заявил, что начал обсуждения с парламентскими силами вокруг формирования правительства.
11:16 10/05/2018«Жоховурд»: Генпрокурор Артур Давтян не намерен слагать с себя полномочияГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что примерно 10 дней назад, до избрания Никола Пашиняна премьер-министром, генеральный прокурор Артур Давтян собрал у себя сотрудников...
10:51 10/05/2018«Голос Армении»: Взрывоопасная ситуацияГазета «Голос Армении» в номере от 10 мая пишет: «Решение президента США Дональда Трампа о выходе из международного Соглашения по ядерной программе Ирана создало взрывоопасную ситуацию на Ближнем...
12:08 09/05/2018«Жаманак»: Карен Карапетян и Вардан Арутюнян сняли из бюджета 1 млрд. драмовГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что уже бывший и.о. премьер-министра Армении Карен Карапетян и председатель Комитета государственных доходов Вардан Арутюнян сняли из бюджета один...
12:07 09/05/2018«Жаманак»: РПА может провалить изменения в Избирательный кодексГазета «Жаманак» пишет, что Никол Пашинян заявил, что первоочередным вопросом будет внесение изменений в Избирательный кодекс Армении.
12:06 09/05/2018«Жоховурд»: Не думаю, что несколько тысяч человек покинут партию – Галуст СаакянГазета «Жоховурд» пишет, что с первых дней всенародного движения из Республиканской партии Армении начался большой отток, многие отказываются в эти дни от членства в РПА и рвут свои партийные книжки.
11:34 08/05/2018«Жоховурд»: За Пашиняна проголосуют 12 представителей фракции РПАГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера на заседании Исполнительного органа Республиканской партии Армении с Сержем Саргсяном согласовали вопрос, кто из депутатов фракции РПА...
11:19 08/05/2018«Жаманак»: Группа сотрудников ФБР США приедет в АрмениюГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшие дни в Армению прибудет многочисленная группа следователей Федерального бюро расследований (ФБР) США.
11:18 08/05/2018«Паст»: СНБ прокомментировала сведения об отставке главы ведомстваГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в воскресенье вечером директор Службы национальной безопасности Георгий Кутоян организовал в доме приемов СНБ (на Монументе, ул.
11:17 08/05/2018«Грапарак»: Кто из РПА обеспечит голоса за Никола ПашинянаГазета «Грапарак» пишет, что вчера во время заседания Исполнительного органа Республиканской партии Армении, а затем и фракции РПА Серж Саргсян заявил, что принято политическое решение выбрать Никола...
11:17 08/05/2018«Жаманак»: Гагик Царукян примет участие в голосовании по кандидатуре Никола ПашинянаГазета «Жаманак» пишет, что председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян сегодня также придет в парламент и примет участие в выборах Никола Пашиняна на пост премьер-министра, проголосовав...
09:56 08/05/2018«Голос Армении»: Однако, здравствуйте, пятая колоннаГазета «Голос Армении» в номере от 8 мая пишет: «Недавний эфир радио "Комсомольская правда" неожиданно оказался в центре скандала, пишет "Комсомольская правда".
12:11 05/05/2018«Грапарак»: Из-за своего окружения Никол в ближайшее время окажется в сложном положенииГазета «Грапарак» пишет, что на последнем заседании фракции Республиканской партии Армении Серж Саргсян был очень встревожен, говорил очень лаконично и проинформировал, что учитывая нестабильную...
12:10 05/05/2018«Жаманак»: Кто из депутатов РПА может проголосовать за ПашинянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что во фракции Республиканской партии Армении (РПА) хотят составить список тех восьми депутатов, которые должны проголосовать за кандидата в...