09:33 13/03/2024«Ժողովուրդ». Արցախի պատգամավոր Գեղամ Ստեփանյանին արգելել են հատել ՀՀ սահմանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Արցախի պատգամավորներին թույլ չեն տալիս հատել ՀՀ սահմանը։ Մասնավորապես, նման վիճակում է հայտնվել Արցախի պատգամավոր Գեղամ...
09:29 13/03/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ում խոր հիասթափություն կա Արարատ Միրզոյանից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում խոր հիասթափություն կա արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանից, որին թիմում ոմանք դիտարկում էին որպես Փաշինյանին փոխարինող՝ իր ինքնուրույնության և սկզբունքների շնորհիվ։...
09:27 13/03/2024«Ժողովուրդ». Ինչ են գտել իրավապահները Վարդազարյանի բնակարանը, առանձնատունը, ավտոտնակը 8 ժամ խուզարկելուց հետո«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին մանրամասներ են հայտնի դարձել ԲԴԽ նախկին նախագահի բնակարանի խուզարկության գործընթացից: Մասնավորապես, նրա տուն առավոտյան 9։30-ի սահմաններում գնացել են...
09:10 13/03/2024«Հրապարակ». Դեռ չի պարզաբանվել, թե ինչու է կառավարությունը մերժել արցախցիներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք անդրադարձել ենք «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում Արցախի խորհրդարանի կատարած փոփոխությանը, համաձայն որի՝ այն արցախցիները, ովքեր ուզում են այսօր ստանալ իրենց...
09:09 13/03/2024«Ժողովուրդ». «Տուգանքի մատերիալ» սարքող իշխանության նպատակն է հարկել հպարտ քաղաքացուն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Համաձայն ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած պաշտոնական տվյալների՝ ՀՀ պետական բյուջեի հիմնական ցուցանիշները 2024 թվականի հունվարին ունեցել են հետևյալ տեսքը՝ պակասուրդ՝ 68...
09:11 12/03/2024«Ժողովուրդ». Դեղորայքը թանկանալու է, իսկ դրա արդյունքները զգալու է հասարակ քաղաքացին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Առողջապահական համակարգի հերթական «բարեփոխումը» կաթվածահար է արել Հայաստանի Հանրապետության առողջապահական ոլորտը։ «Արմեդ» համակարգի միջոցով նախարարությունը ներդրել է մի...
09:10 12/03/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ն կեղծ թվեր է հայտարարագրել. 600 հազար դրամ պակաս հարկ է վճարվել պետական բյուջե«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հարկատուին թիվ 1 հերոս հռչակած ու եկամտահարկերը վճարել չցանկացող խոպանչիներին «օդերով հանող» Նիկոլ Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, պարզվում է, 2022...
09:08 12/03/2024«Փաստ». Փաշինյանի ու իր թիմի համար առաջնային պլանում է Արցախյան առաջին պատերազմի վրա վերջնական ստվեր գցելը«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, քպական իշխանությունների կողմից շարունակվում է հանրության շրջանում Արցախի ու արցախյան հարցի վերաբերյալ բացասական ֆոն ձևավորելու գործընթացը։ Ինչպես...
09:06 12/03/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը մայիսին կմեկնի՞ Մոսկվա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական աղբյուրների փոխանցմամբ՝ չնայած հայ-ռուսական հարաբերություններում առկա մակընթացություններին, Նիկոլ Փաշինյանը մայիսին հնարավոր է մեկնի Մոսկվա՝ մասնակցելու...
09:05 12/03/2024«Ժողովուրդ». Ռուբեն Վարդազարյանին կրկին հրավիրել են հակակոռուպցիոն կոմիտե«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանին կրկին հրավիրել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե և հարցաքննել: Նախաքննական մարմինը...
09:04 12/03/2024«Փաստ». Ռուբեն Վարդանյանի անվան հետ կապվող Կակտուս ռեստորանը գնել է Նարեկ Նալբանդյանը«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ սոցցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին, որ փակվում է Երևանի ամենահայտնի ռեստորաններից մեկը՝ «Կակտուսը»: «Փաստ» թերթը փորձեց ճշտել, թե արդյո՞ք մեքսիկական այդ...
08:51 12/03/2024«Ժողովուրդ». Ինչ որոշում ունի Փաշինյանը բռնի տեղահանված արցախցիներին փոխանցված միջազգային գումարների հետ կապված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հստակ որոշում ունի՝ բռնի տեղահանված արցախցիներին փոխանցված միջազգային գումարների հետ կապված։...
08:50 12/03/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ականները նույնքան չեն վստահում Նիկոլ Փաշինյանին, որքան ինքը` նրանց«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականները նույնքան չեն վստահում Նիկոլ Փաշինյանին, որքան ինքը` նրանց։ Գաղտնիք չէ, որ կառավարության ղեկավարը խորհրդարանական թիմակիցների հետ փակ հանդիպումներին հրահանգում է...
08:49 12/03/2024«Փաստ». Արցախի դռները փակածների համար ի՞նչ մի խնդիր է կոնսերվատորիայի կամ տո հենց ԵՊՀ-ի դռները փակելը«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկվա լրահոսը կոնսերվատորիական ցնցումների մեջ էր՝ «Երևանի պետական կոնսերվատորիան փակում են...» ահազանգով, մեկնաբանություններով, «ջղայն» սմայլիկներով: Անգամ կոնսերվատորիայի...
08:47 12/03/2024«Ժողովուրդ». Երևանի ավագանիում թեժ է լինելուԱկցիա է նախատեսած՝ ընդդեմ տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման։
09:24 09/03/2024«Ժողովուրդ». Ինչու ոչ մի կազմակերպություն ցանկություն չի հայտնել 11.2 տոննա վառելիք մատակարարել Սիմիդյանի նախարարությանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Անգամ ոչ մասնագետի մոտ, որն ընթերցի Շրջակա միջավայրի նախարարության կողմից վառելիքի ձեռք բերման լուսանկարում պատկերված փաստաթուղթը, կառաջանա ընդամենը 2 միտք՝ կա՛մ ՀՀ-ում...
09:21 09/03/2024«Փաստ». ՔՊ-ականները Բրյուսելում սև արշավ էին սկսել ՀՀԿ-ի դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանի ՔՊ-ն երկար ժամանակ ջանք է գործադրել Եվրոպական միության ամենաազդեցիկ կուսակցությանը՝ Եվրոպական ժողովրդական կուսակցությանն (ԵԺԿ)...
09:17 09/03/2024«Ժողովուրդ». Ումից է բենզին գնում Էկոպարեկային ծառայությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պետական անտառներում, անտառային հողերում և բնության հատուկ պահպանվող տարածքներում պահպանության և անտառային ու բնության հատուկ պահպանվող տարածքների օրենսդրության կիրառման...

13:09 27/04/2018«Чоррорд ишханутюн»: Как договорятся «новый дух» и «старое крыло» РПАГазета «Чоррорд ишханутюн» пишет, что Республиканская партия Армении, видимо, решила не сдавать власть, однако пока неясно, что означает «РПА», кто будет новым руководителем этой системы.
13:08 27/04/2018«Жаманак»: Царукян вылетел в Москву, чтобы уточнить позицию во время выборов премьер-министраГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что руководитель фракции «Блок Царукян» Гагик Царукян вылетел в Москву.
13:07 27/04/2018«Грапарак»: В РПА готовы уступить Пашиняну пост премьера с одним условиемГазета «Грапарак» пишет, что в Республиканской партии готовы уступить Николу Пашиняну пост премьера и кабинет министров при одном условии – внеочередные выборы в парламент должны быть проведены не...
11:50 26/04/2018«Жаманак»: Карапетяны создадут имитацию общенациональной консолидацииГазета «Жаманак» пишет, что владелец группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян создал некую группу, которая встречается с различными внепарламентскими партиями, общественными организациями и другими...
11:46 26/04/2018«Голос Армении»: Между парламентом и вувузелойНикол Пашинян, когда начинал свое движение, не требовал ни внеочередных выборов, ни своего назначения премьером, ни отстранения от власти РПА.
11:37 26/04/2018«Жоховурд»: Можно предположить, что РПА перейдет в оппозициюГазета «Жоховурд» пишет, что после ухода из власти Сержа Саргсяна Республиканская партия Армении осиротела и начала разваливаться.
11:21 26/04/2018«Грапарак»: Из Армении начался отток капиталаГазета «Грапарак» со ссылкой на свои источники, что из Армении начался отток капитала. Различные бизнесмены, лица, имеющие инвестиционные программы в эти дни или заморозили финансирование...
11:20 26/04/2018«Жаманак»: Армен Саркисян намерен создать свою партиюГазета «Жаманак» пишет, что президент Армен Саркисян также намерен создать свою партию и иметь более активное участие в дальнейших политических процессах.
11:21 24/04/2018«Грапарак»: Не будем поносить Сержа Саргсяна и пожелаем ему успехов в дальнейшей деятельностиГазета «Грапарак» пишет, что учитывая 30-летний опыт, не можем не констатировать, что Серж Саргсян сделал шаг, достойный государственного деятеля – благоразумно отказавшись от дальнейших усилий...
11:19 24/04/2018«Жаманак»: В Уджане избили депутата, а губернатору удалось избежать избиенияГазета «Жаманак» пишет, что накануне в окрестностях села Уджан жители села подвергли избиению избранного в парламент от Арагацотнской области депутата Республиканской партии Армении Наири Саакяна,...
11:15 24/04/2018«Грапарак»: Власти оказались в патовой ситуацииГазета «Грапарак» пишет, что власти страны в последние дни поняли, что оказались патовой ситуации. Это осознание возросло особенно тогда, когда начали интенсивно работать с международными структурами...
10:57 24/04/2018«Голос Армении»: Нас толкали к гражданской войнеГазета «Голос Армении» в номере от 24 апреля пишет: "Депутат не может быть лишен свободы без согласия Национального Собрания, за исключением случая, когда он был задержан в момент совершения...
11:13 19/04/2018«Жоховурд»: США, ЕС и РФ одновременно отреагировали на акции протеста в ЕреванеГазета «Жоховурд» пишет, что реакция международного сообщества на происходящие в эти дни в Армении события довольно выразительная.
11:12 19/04/2018«Жаманак»: Депутатов блока «Царкукян» не пригласили на празднование премьерства СаргсянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что проголосовавшие за кандидатуру Сержа Саргсяна депутаты «Блока Царукян» не были приглашены на празднование, организованное по случаю избрания...
11:10 19/04/2018«Грапарак»: Кадр Сержа Саргсяна временно командирован в аппарат Армена СаркисянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что занимавший длительные годы должность помощника Сержа Саргсяна Вардан Маркарян временно займет должность руководителя администрации президента...
10:14 19/04/2018«Голос Армении»: Криминальные шагиГазета «Голос Армении» в номере от 19 апреля пишет: «Оскорбления, шантаж, насилие, чему, увы, мы стали свидетелями в последние дни, присущи криминальному миру.
11:27 18/04/2018«Грапарак»: В парламенте выбирают премьера, Тарон Маргарян отмечает день рожденияГазета «Грапарак» пишет, что 17 апреля кто-то избирал премьер-министра, а кто-то – праздновал свой день рождения.
11:16 18/04/2018«Жоховурд»: Депутаты вчера приехали в парламент на метро – на специальном поездеГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что некоторые депутаты парламента от Республиканской партии Армении вчера приехали в Национальное Собрание для участия в выборах Сержа Саргсяна...
11:15 18/04/2018«Жаманак»: Проголосовавшие «за» депутаты «Блока Царукян» станут дополнительным грузом для РПАГазета «Жаманак» пишет, что после вчерашнего голосования в парламенте можно констатировать, что состоящая из 58 членов фракция Республиканской партии получила в лице 12 проголосовавших за кандидатуру...
11:13 18/04/2018«Айоц ашхар»: Пашинян может называть это революцией, однако от этого политический процесс не станет «цветным» – Армен Бадалян«В политологии так не бывает: от того, что называешь действия революцией, они на самом деле революцией не становятся.