09:06 15/03/2024«Հրապարակ». ՔՊ խմբակցության նիստում քննարկվել է, թե ֆինանսավարկային հանձնաժողովի նախագահի թափուր մնացած պաշտոնը ով է զբաղեցնելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը չորսուկես ժամանոց փակ քննարկում է արել: Թվում է` մեկ թեմա պետք է քննարկվեր՝ երկրի առջև ծառացած լուրջ մարտահրավերները և Տավուշից...
09:05 15/03/2024«Ժողովուրդ». Կաթիլային ոռոգման համակարգին անցումը թանկ է և չի տարածվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի մայիսի 8-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում կայացած հանրահավաքի ժամանակ արդեն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Կաթիլային ոռոգումը պետք է դառնա...
09:01 15/03/2024«Ժողովուրդ». Արփի Դավոյանը և Ալխաս Ղազարյանը արցաքննվել են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԱԺ ՔՊ պատգամավորներ Արփի Դավոյանը և Ալխաս Ղազարյանը ծանուցում են ստացել Երևան քաղաքի դատարանից, որ ներկայանան դատարան՝ հարցաքննության: Նրանք ներկայացել ու հարցաքննվել...
08:58 15/03/2024«Հրապարակ». Ինչու «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից որևէ պատգամավոր ընդգրկված չէ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած հայ-ռուսական լարված հարաբերություններին, ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատունը դիմել է ՀՀ ԱԺ-ին` խնդրելով դիտորդներ գործուղել Մոսկվա՝ դիտարկելու մարտի 17-ի նախագահական...
08:56 15/03/2024«Ժողովուրդ». Հերթական հայցը կներկայացվի դատարան՝ ընդդեմ Երևանի ավագանու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հերթական հայցը կներկայացվի դատարան՝ ընդդեմ Երևանի ավագանու: Այս անգամ կվիճարկվի Հայկ Մարությանին մանդատից զրկելու որոշումը: Այսպիսով, դեռ փետրվարի 7-ի նիստում, Երևանի...
08:49 15/03/2024«Հրապարակ». Արքեպիսկոպոս Աջապահյանի եղբորորդուն Շիրակի «քաղմասում» դաժան ծեծի են ենթարկել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունների՝ հոգևորականների դեմ պայքարը ներխուժում է ներանձնական տարածք։ Փետրվարի 23-ին Երևանից Գյումրի գործուղված ոստիկանական ուժերը բերման են ենթարկել...
08:48 15/03/2024«Ժողովուրդ». 2024 թվականի հունվարին ծնվել է 3108 մարդ և մահացել 2571 մարդ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի՝ 2024 թվականի հունվար ամսվա կտրվածքով հիմնական ժողովրդագրական ցուցանիշներն ամփոփվել են շտապ եղանակով, և ստորև ներկայացվում են բնակչության բնական...
08:44 15/03/2024«Հրապարակ». Փնթի, անգրագետ, անփույթ աշխատանքը դարձել է իշխանության ամենաբնորոշ գիծը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փնթի, անգրագետ, անփույթ աշխատանքը դարձել է իշխանության ամենաբնորոշ գիծը` անթիվ-անհամար սխալներ են թույլ տալիս փաստաթղթերում, մասնավորապես՝ օրինագծերի տեքստերում։ Որպես...
09:11 14/03/2024«Ժողովուրդ». Թավշյահեղափոխականների օրոք կոռուպցիան սահուն կերպով ծաղկում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Հայաստանում հիմա չկա կոռուպցիա. ես կարող եմ դա ասել, քանի որ այժմ Հայաստանում հակակոռուպցիոն մթնոլորտ է»,- 2018թ.-ին՝ իշխանության գալուց անմիջապես հետո, ռուսական...
09:09 14/03/2024«Հրապարակ». Որպես անապահով խավի ներկայացուցի՞չ, թե՞ պատերազմի վետերան. Լուլուն անվճար ուսանել է բժշկական համալսարանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականները փորձում են առավելագույնս օգտվել պետական լծակներից` տարբեր հարցեր լուծել, արտոնություններ ստանալ: Մենք տեղեկացանք, որ ԱԺ պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը` Լուլուն,...
09:07 14/03/2024«Փաստ». Քննարկվե՞լ է տարբերակը՝ ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու հայտարարությունն անել ՌԴ նախագահի ընտրությունների օրը«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին ամենաքննարկվող թեմաներից մեկը Հայաստանի աշխարհաքաղաքական շրջադարձի հավանականությունն է, որի առաջին «ծաղիկը» պաշտոնական Երևանի նամակն էր Մոսկվա՝ սեպտեմբերի 1-ից...
09:02 14/03/2024«Ժողովուրդ». 25-օրյա վարժական հավաքներից խուսափածների համար նախատեսված պատիժը կխստացվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «25-օրյա վարժական հավաքներից խուսափածների համար նախատեսված պատիժը կխստացվի. ի՞նչ են քննարկել Պապիկյանն ու պատգամավորները: Երեկ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը գնացել...
08:52 14/03/2024«Ժողովուրդ». Առուշ Առուշանյանը ՔՊ կուսակցությանն անդամակցելու դիմում է ներկայացրե՞լ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը դիմում է ներկայացրել «Քաղաքացիական պայմանագիր»...
08:49 14/03/2024«Ժողովուրդ». Վահան Քերոբյանի դեմ դատարան հայցեր են ներկայացվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մինչ էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը կալանքի տակ է, նրա դեմ դատարան հայցեր են ներկայացվում։ Մասնավորապես, «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ մարտի 11-ին ՀՀ...
08:48 14/03/2024«Հրապարակ». ՔՊ խմբակցության մեծամասնությունը կողմ է Ծովինար Վարդանյանի թեկնածությանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ «Քաղպայմանագիր» խմբակցությունն այսօր փակ նիստում քննարկելու է Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային և բյուջետային հանձնաժողովի նախագահի թափուր պաշտոնում...
10:26 13/03/2024Իսաբեկյան. Գեղարվեստի ակադեմիան արժանի չի այս վերաբերմունքինԳեղարվեստի պետական ակադեմիան նույնպես «բարեփոխումների» ցուցակում է։ Այս մասին գրել է Գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ռեկտոր Արամ Իսաբեկյանը։ «Հայաստանի Գեղարվեստի պետական ակադեմիան այսօր ապրում է իր...
09:39 13/03/2024«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք բանտերը ավելի շատ լցվել են, քան ազատվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության հրապարակում հրավիրված հանրահավաքի ժամանակ 2018 թվականին, երբ ամփոփում էր իր պաշտոնավարման 100 օրը, հայտարարեց, որ մեր նպատակը մարդկանց...
09:38 13/03/2024«Հրապարակ». ԱԱԾ-ն հենց Փաշինյանի հրահանգներն է կատարում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շաբաթներ առաջ մեզ հետ զրույցում Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի համանախագահ Մուրադ Փափազյանը, ում Նիկոլ Փաշինյանի հրամանով ԱԱԾ-ն ՀՀ-ում անցանկալի...
09:37 13/03/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը հաջորդ շաբաթ կզեկուցի կառավարության ծրագրի 2023թ. կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը և նախարարները հաջորդ շաբաթ կգնան խորհրդարան: Մարտի 19-ին մեկնարկելիք ԱԺ նիստերի օրակարգում, ի թիվս այլ հարցերի, լինելու է նաև ՀՀ կառավարության ծրագրի 2023...
09:34 13/03/2024«Հրապարակ». Արայիկ Հարությունյանը այնպիսի հայտարարություններ է արել ադրբեջանական լրատվամիջոցին, որ կարող են ծանր հետևանքներ առաջացնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բաքվի բանտում գտնվող Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ ադրբեջանական ԶԼՄ-ին տված հարցազրույցը լուրջ անհանգստություն է առաջացրել արցախյան քաղաքական շրջանակներում։ Նրանք...

12:09 05/05/2018«Грапарак»: В Минобороны возможны кадровые измененияГазета «Грапарак» пишет, что в министерстве обороны воодушевлены революцией и надеются, что Никол Пашинян начнет здесь изменения.
12:08 05/05/2018«Жаманак»: Кто стоит за активностью ПашинянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера вечером состоялась встреча Сержа Саргсяна, Гагика Царукяна, Хачатура Сукиасяна и Ишхана Закаряна.
10:07 05/05/2018«Голос Армении»: Выбор РПАГазета «Голос Армении» в номере от 5 мая пишет: «Последние дни все были заняты поисками рационального объяснения поведения РПА 1 и 2 мая.
12:10 04/05/2018«Жоховурд»: Политическое крыло РПА проголосует против ПашинянаГазета «Жохровурд пишет, что три парламентские силы – блок «Елк», «Блок Царукян» и АРФ «Дашнакцутюн» – выдвинули накануне Никола Пашиняна на пост премьер-министра: вместо необходимых 35 депутатов под...
11:57 04/05/2018«Жоховурд»: Министры решили до ухода из власти в последний раз воспользоваться государственными благамиГазета «Жоховурд» пишет, что действующее правительство решило до ухода нанести государству последний вред и по возможности опустошить казну.
11:56 04/05/2018«Иратес»: Грант Маргарян был в курсе позиции Анвана ВарданянаГазета «Иратес» пишет, что в АРФ «Дашнакцутюн» в очередной раз происходят «интересные» процессы: проведший всю свою сознательную жизнь в кабинете Сержа Саргмяна, решающий вопросы своей семьи, а...
12:01 03/05/2018«Жаманак»: Российская сторона ждет заверения от АрменииГазета «Жаманак» пишет, что российская сторона хочет от новых властей Армении заверений, что будет сохранена монополия российских компаний как минимум в трех сферах.
11:42 03/05/2018«Грапарак»: Никол Пашинян до осени должен суметь решить множество проблемГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в плане сроков организация внеочередных выборов не такое простое дело.
11:31 03/05/2018«Грапарак»: Машины скорой помощи медцентра «Астхик» были командированы по адресам коллег-депутатов АлексанянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера, когда участники акций гражданского неповиновения объявили о проведении акций перед домами депутатов Республиканской партии Армении...
11:29 03/05/2018«Паст»: Комитет госдоходов оказывал давление на своих сотрудниковазета «Паст» пишет, что руководство Комитета государственных доходов (КГД) Армении перешло в наступление на своих же сотрудников.
11:29 03/05/2018«Жаманак»: Ишхану Закаряну придется сложить свой депутатский мандатГазета «Жаманак» пишет, что руководитель фракции «Блок Царукян» Гагик Царукян намерен добиться того, чтобы член фракции Ишхан Закарян сложил свой депутатский мандат.
09:45 03/05/2018«Голос Армении»: Куда идемГазета «Голос Армении» в номере от 3 мая пишет: «Трудно, но надо искать выход. АРФД выступает за то, чтобы сесть и договориться. РПА за то, чтобы сесть и договориться. Блок "Царукян" не заявлял о...
11:36 01/05/2018«Жаманак»: Республиканская партия приступила к «террору»Газета «Жаманак» пишет, что Республиканская партия Армении параллельно с процессом общенародного движения приступила к уточнению партийных списков.
11:17 01/05/2018«Грапарак»: Многие из олигархов уже успели отправить семьи в безопасные местаГазета «Грапарак» пишет, что пока в Армении происходит «бархатная революция», которая, дойдя до логического завершения, возможно, приведет к смене власти с возможными последствиями, многие из...
11:16 01/05/2018«Жоховурд»: В Республиканской партии ситуация измениласьГазета «Жоховурд» пишет, что как известно, во время состоявшейся на днях встречи с членами фракции Республиканской партии председатель РПА Серж Саргсян заявил о возможности смены лидера партии.
11:39 28/04/2018«Жаманак»: Пашинян отказался от предложения принять 200 млн. долларовГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Никол Пашинян получил предложение от властей, что в случае отказа от общенародной борьбы ему заплатят 200 млн.
11:39 28/04/2018«Грапарак»: В резиденции президента – беспорядочная ситуацияГазета «Грапарак» пишет, что Республиканская партия в эти дни занимается поиском сторонников. В резиденции президента – непростая ситуация, у Армена Саркисяна очередь, друг за другом приходят и...
11:21 28/04/2018«Жаманак»: Этот дурачок никогда не станет премьер-министром – Николай РыжковГазета «Жаманак» пишет, что член Совета Федерации РФ, сопредседатель армяно-российской межпарламентской комиссии по сотрудничеству Николай Рыжков во время встречи с армянскими парламентариями,...
11:21 28/04/2018«Жоховурд»: Выборы требуют больших расходов, что не воодушевляет политические силыГазета «Жоховурд» пишет, что идея проведения внеочередных парламентских выборов была воспринята частью политических сил без особого восторга.
13:10 27/04/2018«Жаманак»: АРФ «Дашнакцутюн» вышла из коалиции не добровольно – так решила РПАГазета «Жаманак» пишет, что как выясняется АРФ «Дашнакцутюн» вышла из коалиции вовсе не добровольно, а совсем наоборот – представители Республиканской партии решили, что им больше не нужен такой...