08:55 05/03/2024«Հրապարակ». Դիվանագետի օրը մեծ շուքով նշող կառավարությունն այս տարի անտեսեց այն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախկին տարիներին դիվանագետի օրը մեծ շուքով նշող կառավարությունն այս տարի անտեսեց այդ օրը։ Մարտի 2-ը նշվում է որպես դիվանագիտության օր, քանի որ 32 տարի առաջ այդ օրը Նյու...
09:34 02/03/2024«Փաստ». Սարսափահար քպականները որոշել են իրենց անձնական անվտանգությունն ապահովագրել«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին շրջանում քպականների հետ կապված մի քանի «պայթուցիկային» պատմություններ եղան: Նախ՝ քպական պատգամավոր Գագիկ Մելքոնյանի տան պարսպի մոտակայքում է ռումբ տեղադրվել, որը մեծ...
09:30 02/03/2024«Հրապարակ». Սովորույթի համաձայն, որոշել են նաև քրեաիրավական գործիքներով պատժել Գարեգին Խումարյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի՝ Հանրային ռադիոյին տված տխրահռչակ հարցազրույցին Ռադիոյի գործադիր տնօրեն Գարեգին Խումարյանի անդրադարձից մոտ 20 օր անց պատկան մարմինները ստուգումներ են սկսել...
09:29 02/03/2024«Ժողովուրդ». ՀՖՖ փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանի որդին չի ծառայել բանակում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի ընտանեկան թերթի նախկին լրագրող, այսօր Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանի որդին չի ծառայել բանակում: Այս տեղեկությունը «Ժողովուրդ»...
09:24 02/03/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանական դատարանները ի՞նչ վարք կդրսևորեն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը հայց է ներկայացրել՝ ընդդեմ Երևանի ավագանու: Այսպիսով, դեռ փետրվարի 7-ին կայացած նիստում Երևանի ավագանին որոշեց ընդդիմադիր...
09:21 02/03/2024«Հրապարակ». Եվրոպական կուսակցական ո՞ր միության անդամ կդառնա ՔՊ-ն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ Նիկոլ Փաշինյանն ուզում է, որ իր առաջնորդած «Քաղպայմանագիր» կուսակցությունը դառնա եվրոպական կուսակցական որևէ ընտանիքի, միության անդամ, ինչպես ՀՀԿ-ն ու...
09:15 02/03/2024«Ժողովուրդ». Ալեն Սիմոնյանը խոստացել է խոսնակին ԱԺ պատգամավոր դարձնել մյուս ընտրություններում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն իր նորանշանակ խոսնակ Նելլի Ղուլյանից պահանջել է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն անդամակցելու դիմում ներկայացնի: Դա արել է հատկապես...
09:13 02/03/2024«Փաստ». Հայաստանը Եվրամիության անդամության թեկնածու դառնալու հայտ է ներկայացնելո՞ւ«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ասել էր, որ Հայաստանը պատրաստ է Եվրամիության անդամության թեկնածու դառնալ ու «շարժվել այն ուղղությամբ, որը Հայաստանի համար...
09:10 02/03/2024«Ժողովուրդ». Սասուն Խաչատրյանի եղբայրը կրկին առաջադրվի ՍԴ դատավորի թեկնածու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քանի որ իշխող ուժը՝ ՔՊ-ն, ԱԺ-ում չմասնակցեց ՍԴ դատավորի պաշտոնում դատավորների ընդհանուր ժողովի կողմից առաջադրված Դավիթ Բալայանի թեկնածության քվեարկությանը, դատավորները էլի...
09:08 02/03/2024«Հրապարակ». Նոր սահմանադրությունը պետք է գրի գործող խորհուրդը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի և խորհրդի անդամները նախօրեին հանդիպել են վարչապետի հետ՝ քննարկելու նոր սահմանադրությունը գրելու հարցը։ Գրել էինք, որ խորհրդում և...
09:17 01/03/2024«Ժողովուրդ». Խոպանից փոխանցվող դրամական միջոցների զուտ ներհոսքը նվազել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական աղբյուրներից տեղեկացավ, որ արտերկրից դեպի ՀՀ փոխանցվող դրամական միջոցների զուտ ներհոսքը 2023թ. հունվար-դեկտեմբերին, նախորդ տարվա համեմատ,...
09:15 01/03/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ում հետ են կանգնել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անելու մտքից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեռ անցած տարեվերջին համառ լուրեր էին շրջանառվում, որ ՔՊ-ական իշխանությունը որոշել է չսպասել հերթական ընտրություններին, այլ ուզում է նախ Սահմանադրություն փոխել, ապա...
09:14 01/03/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանում շինարարութան մեծ բումը նստում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում շինարարութան մեծ բումը նստում է: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ 2024թ. հունվարին շինարարության ոլորտում աճի տեմպը որոշակիորեն նվազել է՝ նախորդ տարվա...
09:10 01/03/2024«Հրապարակ». Փաշինյանի մերձեցումը սփյուռքի հետ «Քայլ դեպի տուն» ծրագրով չի սահմանափակվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ կառավարությունն ամռան ամիսներին պատրաստվում է անցկացնել «Քայլ դեպի տուն» խորագրով ծրագիր, որի շրջանակներում մոտ 400 սփյուռքահայ պատանիներ պիտի այցելեն...
09:08 01/03/2024«Ժողովուրդ». Ինչու են Արցախի ԱԺ պատգամավորները հերթով հրավիրվում Քննչական կոմիտե«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արցախի ԱԺ պատգամավորները հերթով հրավիրվում են Քննչական կոմիտե՝ հարցաքննության: Մեր տեղեկություններով՝ Հայաստանի իրավապահները ԱՀ խորհրդարանականներին հարցնում են Արցախում...
09:07 01/03/2024«Հրապարակ». Արցախի կառավարությունը կուտակային կենսաթոշակների համար համապատասխան կարգ է մշակում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ Արցախի կառավարությունը 1 ամիս առաջ փոփոխություն արեց «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում, որ այն արցախցիները, ովքեր ուզում են շուտ ստանալ իրենց...
09:03 01/03/2024«Ժողովուրդ». Գերմանիա այցը կրելու է զուտ տուրիստական բնույթ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայ պատգամավորների մի խումբ կմեկնի Գերմանիա աշխատանքային այցով: Դատելով սակայն նրանց կազմից՝ այդ այցը կրելու է զուտ տուրիստական բնույթ: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ...
09:01 01/03/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը որոշել է բյուջեն լցնել՝ օգտվելով արատներից ու հոռի բարքերից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ժամանակին պադավատապետությունը քննադատող, մարդկանց հղփացածությունը մերժող և տարբեր արատներ ծաղրող Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է բյուջեն լցնել՝ օգտվելով այդ արատներից ու հոռի...
09:18 29/02/2024«Ժողովուրդ». Ինչու են ՔՊ-ական պատգամավորները առանձին հանդիպումներ ունենում բռնի տեղահանված արցախցիների հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավորները առանձին հանդիպումներ են սկսել բռնի տեղահանված արցախցիների հետ: Իշխանական առանձին պատգամավորներ պարբերաբար հանդիպումներ են ունենում վարչական այս կամ...
09:17 29/02/2024«Հրապարակ». Իշխանությունն «Արի տուն» ծրագիրը կոչում են «Քայլ դեպի տուն» և կիրականացնի այս ամառ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արարատը՝ Արագածով, «Հայոց պատմությունը»՝ «Հայաստանի պատմությամբ» փոխարինող ու հարկատուին երկրի թիվ մեկ հերոս հռչակած Նիկոլ Փաշինյանն ամռանը Հայաստան է ուզում բերել 13-18...

11:42 03/04/2018«Грапарак»: Некоторые члены команды Карена Карапетяна уже заняты поиском работыГазета «Грапарак» пишет, что после назначения на должность премьер-министр Армении в 15-дневный срок должен сформировать правительство.
11:27 03/04/2018«Жаманак»: Россия предоставит Армении беспроцентный кредит на закупку оружияГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Россия собирается предоставить Армении третий кредит для закупки очередной партии оружия из России.
11:27 03/04/2018«Жаманак»: Серж Саргсян обещал через два года передать пост премьера Карену КарапетянуГазета «Жаманак» пишет, что члены команды премьер-министра Карена Карапетяна заверяют, что Серж Саргсян обещал проработать на посту премьер-министра только два года, после чего передать эту должность...
11:25 03/04/2018«Грапарак»: Фракция «Елк» не выдвинет кандидата в премьер-министрыНесмотря на то, что несколько недель назад руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян заявил публично, что может стать кандидатом в премьер-министры, однако этот вопрос должен окончательное решение по...
10:57 03/04/2018«Голос Армении»: В окопах информационной войныГазета «Голос Армении» в номере от 3 апреля пишет: «В текущем году Россия начнет поставки оружия Армении в рамках нового оборонного кредита на 100 миллионов долларов.
11:34 30/03/2018«Грапарак»: Грайр Товмасян унаследовал «развалины»Газета «Грапарак» пишет, что на днях председатель Конституционного суда Грайр Товмасян испытал первое разочарование, поскольку унаследовал от бывшего председателя КС Гагика Арутюняна «развалины».
11:20 30/03/2018«Жаманак»: Радикальных изменений в составе правительства и власти не будетГазета «Жаманак» пишет, что Серж Саргсян решил не проводить каких-либо радикальных изменений в составе правительства и власти в целом.
11:08 30/03/2018«Грапарак»: Кто станет новым руководителем аппарат правительства после апреляГазета «Грапарак» пишет, что должность одного из вице-премьеров в сформированном в апреле новом правительстве займет руководитель аппарата президента Армении Армен Геворкян.
11:04 30/03/2018«Жаманак»: Не исключается, что вышедшие на борьбу с Сержем Саргсяном начнут выступать друг против другаГазта «Жаманак» пишет, что политические силы, вышедшие на борьбу против премьерства Сержа Саргсяна, не могут прийти к консенсусу вокруг общих действий и программ.
11:48 29/03/2018«Голос Армении»: Ну-ка отнимиЕсли бы Алиев знал эту историю, то разглядел бы ту самую палку в руках Армении. А он видит только шоколадку, пускает слюни, пишет газета.
11:43 29/03/2018«Жоховурд»: Дата празднования Дня города будет измененаГазета «Жоховурд» пишет, что как известно, день города Еревана отмечается во вторую субботу октября – 13 октября.
11:25 29/03/2018«Грапарак»: После 17-го апреля может быть сформировано правительство национального согласияГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что после 17 апреля может быть сформировано «правительство национального согласия» с участием партии «Процветающая Армения».
11:00 29/03/2018«Жаманак»: В ближайшее время в парламенте обсудят деятельности ЦИКГазета «Жаманак» пишет, что в ближайшее время председатель Центральной избирательной комиссии Тигран Мукучян представит в Национальном Собрании Армении доклад о деятельности этой структуры.
11:00 29/03/2018«Жаманак»: Поддержка блока «Царукян» придаст власти дополнительную силуГазета «Жаманак» пишет, что хотя и в формальном смысле Республиканская партия Армении и забронированный на пятилетку ее коалиционный партнер АРФ «Дашнакцутюн» составляют большинство в парламенте, что...
11:41 28/03/2018«Айкакан жаманак»: В Армению импортировано более 8 млн. холодильников, 43.6 млн. пар носковГазета «Айкакан жаманак» пишет, что действующий премьер-министр Карен Карапетян опубликовал на своей странице в Facebook данные некоторых товаров, импортированных в Армению в течение последних двух...
11:28 28/03/2018«Жоховурд»: Специальная следственная служба дала ход докладу «Вовлеченность армии в события 1 марта»Газета «Жоховурд» пишет, что Специальная следственная служба дала ход докладу членов бывшей Группы по сбору фактов, изучающей события 1-2 марта, под названием «Вовлеченность армии в события 1 марта».
11:04 28/03/2018«Жаманак»: Давид Локян может быть назначен губернатором ЛориГазета «Жаманак» пишет, что при формировании нового правительства губернатором Лорийской области может быть назначен министр территориального управления и развития Давид Локян, который уже несколько...
11:04 28/03/2018«Жаманак»: Вопрос отставки министра здравоохранения уже решенГазета «Жаманак» пишет, что вопрос отставки министра здравоохранения Левона Алтуняна, кажется, уже решен окончательно, поскольку различные заинтересованные лица ведут борьбу за то, чтобы иметь на...
11:35 27/03/2018«Голос Армении»: Что нужно ГКЗЭК – инструменты или воля?В пятницу парламент принял во втором и окончательном чтении проект поправок в закон "О защите экономической конкуренции", который был охарактеризован депутатами как "шаг вперед".
13:21 26/03/2018А. Варданян: В АРФД удивлены подходом парламентской оппозиции к поправкам в закон о защите экономической конкуренции в АрменииРуководитель фракции Национального Собрания Армении АРФ «Дашнакцутюн» Агван Варданян в понедельник, 26 марта, на брифинге в парламенте сперва коснулся деятельности не фракции, а партии.