09:07 27/02/2024«Հրապարակ». Որոշել են վերջնական եզրահանգման գալ Բալայանի հրապարակային ելույթներից հետո«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ ֆրակցիայի երեկվա նիստում որոշել են, որ ՀԾԿՀ, Մրցակցության հանձնաժողովի նախագահների եւ ՍԴ անդամի պաշտոնում ներկայացված թեկնածուների հարցին կանդրադառնան ԱԺ-ում այդ հարցերի...
09:04 27/02/2024«Ժողովուրդ». Դավիթ Բալայանը հանդիպել է ԱԺ խմբակցությունների պատգամավորների հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. « Ժողովուրդ» օրաթերթին որոշ մանրամասներ են հայտնի դարձել ՔՊ-ի եւ ՍԴ դատավորի թեկնածու Դավիթ Բալայանի հետ հանդիպումից: Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ՔՊ-ականները...
09:03 27/02/2024«Փաստ». Ադրբեջանը չի պատրաստվում ոչ մի խաղաղության պայմանագիր կնքել«Փաստ» թերթը գրում է. «Ադրբեջանը չի պատրաստվում ոչ մի խաղաղության պայմանագիր կնքել, իսկ հայկական կողմը շարունակում է ոչ միայն անպատասխան թողնել թշնամու ագրեսիվ գործողությունները, այլև հատում է...
08:59 27/02/2024«Ժողովուրդ». Դատավոր Արշակ Վարդանյանի անակնկալ հրաժարականը նախապատմություն է ունեցել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ դատավոր Արշակ Վարդանյանի անակնկալ հրաժարականը նախապատմություն է ունեցել: Դատական համակարգից մեզ հասած...
08:58 27/02/2024«Հրապարակ». «Վեոլիան» դիմել է դատարան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վեոլիա ջուր» ընկերությունը դատական հայց է ներկայացրել դատարան՝ ընդդեմ ՀՀ Եհովայի վկաների քրիստոնեական կրոնական կազմակերպության՝ գումարի բռնագանձման պահանջով։ Այս մասին...
08:51 27/02/2024«Փաստ». Թույլ չեն տալու հերթական հարձակումը Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Դեռ օրեր առաջ տեղեկացրել էինք, որ Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ հերթական արշավը Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը որոշել է իրականացնել ինչ-որ շարժման միջոցով, որը փետրվարի 24ին...
08:50 27/02/2024«Ժողովուրդ». Առանձնապես մեծ առաջընթաց չկա բանակցային գործընթացում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Խորհրդարանում երեկ տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և իշխանական պատգամավորների փակ հանդիպումը: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հանդիպումը 3 ժամից ավել է տևել: Նիկոլ...
08:40 27/02/2024«Հրապարակ». Պատերազմի ժամանակ Ադրբեջանն ուկրաինական ֆոսֆոր է կիրառել Արցախում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականները երեկ աջուձախ էին փախչում` լսելով Զելենսկու` Հայաստան կատարելիք այցի մասին հարցը։ Խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյան, Բաբկեն Թունյան, Նիկոլ Փաշինյանի քավորական...
09:30 24/02/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը հարկում է բոլոր աշխատողներին, սակայն սեփական սիրելիներին ազատում է հարկ վճարելու պարտավորությունից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ կառավարության նիստում Փաշինյանը հարկ չվճարողներին տողատակով հորդորեց քայլել Զանգուի ձորով և խոտածածկ տարածքով։ Հարկ չվճարողների շարքը թվարկելիս առանձնացրեց նաև...
09:27 24/02/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ական Արեն Մկրտչյանի երազանքը չիրագործվեց, սակայն չի հանձնվում, իրեն դե ֆակտո քաղաքապետ է զգում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Լոռու մարզպետ Արամ Ղազարյանը նախօրեին աշխատանքից ազատել է Ալավերդու բժշկական կենտրոնի տնօրեն Ստեփան Մոսինյանին և տնօրենի պաշտոնակատար նշանակել նույն կենտրոնի ամբուլատոր...
09:17 24/02/2024«Հրապարակ».Իշխանական աղբյուրները հայտնում են՝ Արևմուտքը Մհեր Գրիգորյանի պաշտոնավարման ոչ նպատակահարմարության հարցն է առաջ քաշել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպես գրել էինք՝ մյունխենյան հանդիպումից հետո Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունները մտան բաց առճակատման փուլ, ինչն Արևմուտքի պահանջն է եղել. վերջնականապես կողմնորոշվեք՝...
09:14 24/02/2024«Փաստ». ի՞նչ խնդիր կա՝ կապված «Քանաքեռ-Զեյթուն» ծննդատան հետ«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին տեղեկություններ են շրջանառվում Երևանի «Քանաքեռ-Զեյթուն» ծննդատան աշխատանքի պարալիզացման, հիվանդանոցի աշխատակիցների՝ իրենց աշխատավարձերը չստանալու և այլ խնդիրների...
09:07 24/02/2024«Հրապարակ». Համազգեստը փոխելու պահանջը ևս Ադրբեջանի կողմի՞ց է դրվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեռևս մեկ տարի առաջ պաշտպանության նախարարությունը հայտնեց, որ հաստատվել է զինված ուժերի համազգեստը փոխելու ծրագիրը, և որ նախատեսված նոր համազգեստը հաշվի է առնելու ՆԱՏՕ-ի...
09:04 24/02/2024«Փաստ». «Սիներջի»-ի տնօրեն Աշոտ Հովհաննիսյանի հարցը առանցքայիններից մեկն է եղել Փաշինյանի և ԱՄՆ դեսպանի հանդիպման ժամանակ«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին պարզ դարձավ, որ դատախազը «սեփական նախաձեռնությամբ փոխել է Քննչական կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով անցնող մեղադրյալ՝ «Սիներջի» ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Աշոտ...
08:59 24/02/2024«Հրապարակ». Ո՞ւմ է Փաշինյանը վստահելու անպատվաբեր գործը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ամենայն հավանականությամբ, հաջորդ ուրբաթ սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի և խորհրդի անդամները կհանդիպեն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ քննարկելու Հայաստանի նոր...

10:25 28/02/2012Arayik of Lavanda quits Orinats Yerkir PartyBusinessman Arayik Hayrapetyan, Arayik of Lavanda, has quitted the Orinats Yerkir Party. According to Zhoghovurd daily, party leader Arthur Baghdasaryan demanded that Hayrapetyan should make big...
10:11 28/02/2012M. Mnatsakanyan has no intentions to run as MPChairman of Armenian Red Cross Mkhitar Mnatsakanyan told “168 hours” daily although he has the deepest respect towards RPA and Prosperous Armenia, he has no intentions to be engaged either in party...
10:11 28/02/2012Karapet Rubinyan: They get insulted like womenFormer deputy speaker of parliament Karapet Rubinyan dwelling on party election lists in an interview to Aravot daily said: “Some talks proceed secretly, at a domestic level, they get insulted like...
10:00 28/02/2012Gagik Tsarukyan approves Akhoyan’s candidacyProsperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan approved the candidacy of Aragats Akhoyan to be nominated in electoral district No15.
09:56 28/02/2012No doctor at Vanadzor penitentiary institutionThere has been no doctor at Vanadzor penitentiary institution for almost a year. Member of observer group, lawyer Edmon Marukyan told Yerkir that it is medical nurses that give a conclusion for a...
12:44 25/02/2012Hraparak: Bitch Rubo arrestedArrests of representatives of the criminal world continue. Robert Arakelyan, more widely known under nickname Bitch Rubo, has been arrested lately, Hraparak reports. Drugs were found on him. Police...
11:55 25/02/2012Akhtala Mining Plant workers receive miserable salariesHayatsk daily has carried out an investigation at Akhtala Mining Plant which revealed that documents show plant workers receive a monthly salary of around AMD 35 000-40 000, while they risk their...
11:25 25/02/2012Deer’s remnants to be buriedDogs killed around one-year-old deer near the school of the village of Voskepar, Tavush region, Aravot reports.
10:58 25/02/2012Harutyun Pambukyan tiredRepublican MP Harutyun Pambukyan returned to Armenia on Friday. He announced non-participation in the parliamentary elections. “I am tired. I no longer seek that,” Pambukyan said, commenting on his...
10:29 25/02/2012Samvel Babayan at Radisson Royal Moscow HotelZhoghovurd daily’s competent sources say former Commander of NKR Defense Army Samvel Babayan is in Moscow.
11:47 24/02/2012Aravot: Approximate picture of HAK election listAravot daily reports that leader Levon Ter-Petrosyan tops the proportional representation list of opposition Armenian National Congress (HAK).
11:24 24/02/2012Heritage, Free Democrats: Possible top ten candidates on joint election listRumors say that Heritage Party and Free Democrats Party have already decided to run for parliament with a joint election list.
11:04 24/02/2012Levon Sargsyan sells his businesses in ArmeniaRepublican MP Levon Sargsyan (Lyov of the Flour Mill) has sold all his businesses in Armenia. Rumors circulate that Levon Sargsyan is founding business in Sochi. His Akhtamar restaurant in Sevan has...
10:48 24/02/2012Hayk Gevorgyan to file legal proceedings against investigator, those involved in his arrestTwo days ago managing editor of Haykakan Zhamanak daily Hayk Gevorgyan received the decision according to which he was arrested and transferred to Nubarashen penitentiary institution on February 3.
10:26 24/02/2012Vardan Ayvazyan to breed fish in GeorgiaRepublican MP Vardan Ayvazyan has left for Georgia to reach an agreement on opening fish breeding farms, Chorrord Inknishkhanutyun reports.
10:08 24/02/2012Scandalous revelations expected in Ministry of TransportThe Control Chamber of Armenia carries out monitoring in the Armenian Ministry of Transport and Communication.
12:19 23/02/2012Water tariffs to rise while they were to have decreasedAccording to Haykakan Zhamanak, Yerevan Djur has submitted a bid to the Public Services Regulatory Commission for making things clear about drinking water tariffs for consumers in Yerevan.
11:56 23/02/2012Hayatsk: Satanist, Communist, sectarian, priest in one teamBayandur Poghosyan who went on hunger strike in Mashtots Park for several hours confirmed to a Hayatsk reporter the fact that he is a Satanist.
11:30 23/02/2012Who will be first lady in RPA?According to the new Electoral Code, there must be female candidates in every fifth place of parties’ proportional representation lists, leaving out the first place, that is to say the first female...
11:05 23/02/2012Zhoghovurd: Did you see what happened?There are serious disagreements between the two deputy chairpersons of Orinats Yerkir Party, Mher Shahgeldyan and Heghine Bisharyan, on the proportional representation list, Zhoghovurd writes.