09:12 29/02/2024«Փաստ». Փաշինյանը անձամբ է շահագրգռված Լևոն Քոչարյանի գործովԻր մշտական վերահսկողության տակ է պահելու այն հենց Դանիելյանի միջոցով
09:10 29/02/2024«Ժողովուրդ». Ավագանին առաջարկում է Կամո Արեյանին շնորհել «Երևանի պատվավոր քաղաքացի» կոչում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանին առաջարկում է քաղաքապետի խորհրդական Կամո Արեյանին շնորհել «Երևանի պատվավոր քաղաքացի» կոչում։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ այդ հարցը քննարկվելու է...
09:08 29/02/2024«Հրապարակ». Հակոբյանը տհաճ իրավիճակում է դրել ՔՊ թիմին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փետրվարի 22-ին տեղի է ունեցել ԵՄ-Հայաստան քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի ամփոփիչ զեկույցի և կայքի ներկայացումը, որի ընթացքում բավականին ուշագրավ հայտարարություններ են...
09:06 29/02/2024«Փաստ». Ինչո՞ւ պիտի հարկատուները վճարեն այն բանի համար, որ ՔՊ-ի արտաքին կապերի պատասխանատուն արտասահմաններում ֆռֆռա«Փաստ» թթերթը գրում է. «Աշխատանքի և սոցհարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը անցյալ շաբաթ պաշտոնական գործուղման էր մեկնել Հնդկաստան: Կարևոր համաժողովի է մասնակցել, որի բացմանը Հնդկաստանի վարչապետն է...
09:00 29/02/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի աներձագը չի իմացել, որ ՔՊ-ն բոյկոտել է ՍԴ դատավորի թեկնածուի քվեարկությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ՝ ՍԴ դատավորի թեկնածու Դավիթ Բալայանի քվեարկության ժամանակ, ուշագրավ դեպք է եղել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ Նիկոլ Փաշինյանի աներձագ, ՔՊ...
08:59 29/02/2024«Հրապարակ». Քննիչ հանձնաժողովը ամբողջ զեկույցի հատորյակներ է գրելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող ԱԺ հանձնաժողովը դեկտեմբերի 3-ին ավարտել է աշխատանքները, հանձնաժողովի զեկույցն են պատրաստում: Տեղեկացանք, որ արդեն հինգ հատոր գրել են,...
08:57 29/02/2024«Փաստ». Նարեկ Նալբանդյանը նախատեսում է հանրապետության տարածքում 200-ից ավելի սուպերմարկետ բացել«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ տեղեկացրել էինք, որ գործարար Նարեկ Նալբանդյանն, իր այլ բիզնեսներից զատ, որոշել է հիմա էլ սուպերմարկետների ցանց բացել: Մեր հրապարակումից օրեր անց բացվեց «Էյթի էյթ»...
08:46 29/02/2024«Ժողովուրդ». Գուրգեն Արսենյանի տարածքում պայթուցիկ տեղադրվել է ՔՊ-ական պատգամավորներից մեկի ընտանիքի անդամի՞ կամ բարեկամի՞ կողմից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՔՊ գրասենյակի տարածքում և ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանին պատկանող տարածքում պայթուցիկ տեղադրելու դեպքով...
08:44 29/02/2024«Հրապարակ». Ալեն Սիմոնյանի և Նիկոլ Փաշինյանի հարաբերությունները հարթվե՞լ են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ալեն Սիմոնյանի և Նիկոլ Փաշինյանի հարաբերությունները կարծես հարթվել են։ ԱԺ նախագահի եղբոր կնոջ հետ կապված քրեական գործի պատմությունից հետո ՔՊ-ականներն ասում էին, որ...
09:13 28/02/2024«Հրապարակ». Արսենյանի ու ՔՊ-ի գրասենյակի մոտ իսկակա՞ն ռումբ էին տեղադրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին ՔՊ-ի գրասենյակային տարածքների մոտ ռումբեր էին տեղադրվել. փետրվարի 22-ին ՔՊ խմբակցության անդամ Գուրգեն Արսենյանի ՄԱԿ կուսակցության Արաբկիրի գրասենյակի մոտ...
09:12 28/02/2024«Ժողովուրդ». Կարեն Բրուտյանը այն պաշտոնյաներից է, ով պաշտոնին զուգահեռ անշարժ գույքեր է ձեռք բերում և գումարներ դիզում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանը պաշտոնում նշանակվել է 2021թ․ օգոստոսի 13-ին։ Մինչ Պաշտպանության նախարարությունում աշխատելը Բրուտյանը պաշտոններ է ունեցել...
09:11 28/02/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը հերթական անգամ փակ հանդիպում կունենա ՔՊ-ական պատգամավորների հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանն առաջիկայում կրկին խորհրդարան կգնա: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Փաշինյանը հերթական անգամ փակ...
09:07 28/02/2024«Հրապարակ». Գյումրիում՝ շներին ու կատուներին կփոխարինեն հայտնիները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գյումրու համայնքապետարանը հայ հայտնիների նկարներով պաստառներով կահավորել է 10 կանգառ։ Մինչ այդ շների, կատուների պաստառներ էին փակցված քաղաքի տարբեր հատվածներում։ Իհարկե,...
09:06 28/02/2024«Ժողովուրդ». Ինչու է տուժողը հրաժարվել բողոքիցԳագիկ Մելքոնյանի թոռան մասնակցությամբ միջադեպոի քրեական վարույթը կարճվել է
09:05 28/02/2024«Հրապարակ». Դեռ երկրորդ հրաժարականը չկրկնած՝ Գևորգ Պապոյանն արդեն նախարարական «կայֆերի» մեջ էր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած ՔՊ-ական Գևորգ Պապոյանը դեռ պատգամավոր է, քանի որ, ըստ ԱԺ կանոնակարգի, մանդատը վայր դնելու դիմումից 1 շաբաթ անց պետք է կրկնի հրաժարականը, սակայն երեկ ԱԺ-ում նա արդեն...
09:03 28/02/2024«Ժողովուրդ». Ինչպիսինն է ՔՊ-ական իշխանավորի հետհեղափոխական դասական կյանքի ուղին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Արտյոմ Սմբատյանի հայտարարագրերը լավագույնս արտացոլում են ՔՊ-ական իշխանավորի հետհեղափոխական դասական կյանքի ուղին։ ՀՀ ՊԵԿ նախագահի 1-ին տեղակալ...
09:02 28/02/2024«Հրապարակ». Ինչն է խանգարում ԱԺ իշխանական և ընդդիմադիր կանանց միմյանց հետ ազատ շփվելուն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության կողմից ֆինանսավորվող Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի հայաստանյան գրասենյակը երեկ հաղորդագրություն է տարածել, որ իրենց...
09:14 27/02/2024«Հրապարակ». «Կոնդի նախագիծը» սպառնում է դառնալ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության սև էջերից մեկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հյուսիսային պողոտա կառուցելու համար Երևանի կենտրոնի բնակիչներին տարհանելու տեսարանները երևանցիները լավ են հիշում: Այդ տարհանումները դարձան Ռոբերտ Քոչարյանի իշխանության...
09:11 27/02/2024«Ժողովուրդ». Պապոյանի փոխարեն ո՞վ կգնա ԱԺ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Շաբաթ օրը հայտնի դարձավ, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը վարչության նիստ է արել ու որոշել էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում առաջադրել ՔՊ-ական պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանի...
09:08 27/02/2024«Փաստ». Հայաստանը ևս բարեկամական վերաբերմունք ունեցող երկրների շարքում է«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ Մոսկվայում ուշագրավ տվյալներ են ամփոփվել՝ կապված հետխորհրդային երկրներում կոմունիկացիոն ռեժիմների բարեկամական վերաբերմունքի վարկանիշների հետ: Նման հետազոտություն արդեն...

10:36 02/03/2012Shinanyuti Sergey to nominate his son-in-law as candidateZhoghovurd reports that famous businessman Shinanyuti Sergey will nominate his son-in-law as a candidate for parliament at constituency No.23.
10:17 02/03/2012Second female candidate in Orinats Yerkir PartyOrinats Yerkir Party’s spokesperson Susanna Abrahamyan will also be included in the party’s proportional representation list.
10:06 02/03/2012Law of underworld bans Novo from talking to journalists“Don’t you understand, I have nothing to say to you,” Republican MP Nahapet Gevorgyan, Novo said to a Hraparak reporter over the phone after the reporter had inquired from him whether he would run in...
12:04 01/03/2012‘Non-approved’ MPs failed to talk to PMTwo MPs, Khachik Petrosyan, (Carlos Petrosyan’s nephew), and Arkady Hambartsumyan (Arkad of Derzhava), stayed at the parliament until the end of the work day yesterday.
11:42 01/03/2012Haykakan Zhamanak: Gagik Tsarukyan cedes constituencyAccording to Haykakan Zhamanak, “our information that during the coalition talks, head of Prosperous Armenia Party Gagik Tsarukyan ceded constituency No.21 (MP – Rustam Gasparyan) to the Republican...
11:29 01/03/2012Hraparak: Problems in Prosperous Armenia Party?Parliamentary candidates of Prosperous Armenia Party in majority system express discontent, Hraparak reports.
11:08 01/03/2012Hayatsk: 6500 homeless families and Gyumri Mayor’s hotelResidents of Gyumri are indignant at the opening of the Alexandropol hotel complex near the central square of Gyumri, belonging to Mayor Vardan Ghukasyan.
10:50 01/03/2012Haykakan Zhamanak: What conclusion premier drew?Haykakan Zhamanak talked to Prime Minister Tigran Sargsyan, who said he did not believe the reports that the Minister of Justice had picked up girls on Facebook.
09:50 01/03/2012Napoleon to run for parliamentFormer MP Napoleon Azizyan has decided to run for parliament, Azizyan told Zhoghovurd. Prosperous Armenia Party has already made a decision on his nomination, he said. Azizyan will run in...
11:55 29/02/2012Zhogovurd: Nahapetyan made final decisionZhoghovurd daily writes that tense struggle is expected in constituency No. 21 in Armavir region. Prosperous Armenia Party member Rustam Gasparyan and Republican Nahapet Gevorgyan have decided to run...
11:33 29/02/2012Haykakan Zhamanak: Bread prices to riseThe increase in the flour prices in Armenia is due to a 25 percent increase in grain prices in the international market, spokesperson of the State Commission for the Protection of Economic...
10:41 29/02/2012Artak Sargsyan to be “appointed” MPChorrord Inknishkhanutyun reports that Artak Sargsyan, owner of SAS Supermarkets will be “appointed” MP in constituency No.
10:38 29/02/2012Whose wing is Free Democrats Party?According to Hayatsk daily, Heritage Party and Free Democrats Party will run for parliament in an alliance.
10:21 29/02/2012Businessman quits Orinats Yerkir PartyOwner of Royal Motors and Top Motors companies Misak Sargsyan, 37, head of Orinats Yerkir Party’s Davitashen office, has quitted the party.
10:01 29/02/2012Syunik Governor to nominate his son’s English teacher as candidate for electionsGovernor of Syunik Surik Khachatryan has chosen a roundabout way to enter parliament. He has decided to nominate his son’s English teacher as a candidate for elections and to wait to see what will...
09:49 29/02/2012Orinats Yerkir not to get seats in parliament, Arthur Baghdasaryan to become Prosecutor GeneralHayatsk daily reports that because Orinats Yerkir Party is not welcome in the parliament, instead, Prosecutor General’s position has been promised to party’s leader Arthur Baghdasaryan after the...
11:33 28/02/2012Yerkir: Arakel Movsisyan wants to get richer and thinnerYerkir inquired from MP Arakel Movsisyan (Shmays) whether he wanted to be reelected as MP. “How can I say? I don’t even know what will happen in an hour, how can I answer this question?” said the MP....
11:14 28/02/2012Zhoghovurd: Aghabekyan to talk to people differentlyZhoghovurd daily writes that representative of ARF, MP, ex-Deputy Defense Minister Arthur Aghabekyan has decided not to run for parliament.
10:59 28/02/2012Haykakan Zhamanak: Samvel Alexanyan’s wife provides him with moneyHaykakan Zhamanak talked to MP Samvel Alexanyan. The MP said he was going to participate in the parliamentary elections at constituency No.7. He said he did not engage in business. “My wife provides...
10:37 28/02/2012Party leaders to join RPA’s proportional representation listHayatsk daily’s sources confirm that the management of the Republican Party of Armenia has decided to include leaders of three parties in their proportional representation list.