09:28 16/11/2023«Ժողովուրդ»․ Անհատական բնակելի տուն, հողամաս, 2 բնակարան․ ինչ ունեցվածք է հայտարարագրել ՔՊ-ական պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը, որը Կապանում ՔՊ-ական իշխանությունների թեկնածուն էր եւ խայտառակ պարտություն կրեց, հեղափոխությունից...
09:24 16/11/2023«Հրապարակ». Ակնհայտ տարբերություն է նկատվում խորհրդարանական երկու ուժերի մարտավարություններում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ակնհայտ տարբերություն է նկատվում խորհրդարանական երկու ուժերի՝ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների մարտավարություններում։ Եթե 2021-ի ընտրություններից հետո նրանք...
09:21 16/11/2023«Փաստ». Քաղաքացուն աղքատացնող քաղաքականություն. ի՞նչ փոփոխություններ են անելու«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «2024 թվականի պետբյուջեի քննարկումների ժամանակ իշխանության ներկայացուցիչները պաթոսով շեշտում էին, թե բյուջեի եկամուտներն ավելացնելու են մոտ 340 միլիարդ դրամով՝ չնշելով, թե...
09:18 16/11/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականին հեռացնելու որոշումը խորը արմատներ ունի. ում հետ է խնդիրներ ունեցել Ասիլյանը«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՔՊ վարչության որոշմամբ՝ նոյեմբերի 13-ին Թաթուլ Ասիլյանը հեռացվել է կուսակցությունից: ՔՊ-ից մեզ պաշտոնապես հայտնել էին, որ հեռացման պատճառը կարգապահական խախտումն է եղել,...
09:15 16/11/2023«Փաստ». Ալավերդիում արտահերթ ընտրություններ կլինե՞ն«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Ալավերդի համայնքում, կարծես թե, կարող են տեղի ունենալ արտահերթ ընտրություններ։ Բանն այն է, որ սեպտեմբերից սկսած համայնքում տեղի չեն ունենում...
09:12 16/11/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանին հաճոյանալն ամենակարևորն է. Ավանեսյանը մոռացել է անցյալը «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.«ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը 2024թ. պետբյուջեի նախագծի մասին ելույթում հայտարարել է, թե երկրի բյուջեն թվերից ու տոկոսներից անդին նախեւառաջ մարդու մասին է, թե ինչպես կիրագործվի նրա...
09:09 16/11/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ական «կին առաջնորդների» «վոյաժները»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած օրերին համացանցը ողողվեց ՀՀ պատգամավոր կանանց լուսանկարներով, որոնք Իսլանդիայում մասնակցում են կին առաջնորդների հերթական ֆորումին։ Ռեյկյավիկ են մեկնել ՔՊ-ականներ...
09:03 16/11/2023«Ժողովուրդ». Այսօր ԱԺ-ում կրկին թեժ է լինելու«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. Այսօր ԱԺ-ում կշարունակվի ՀՀ 2024թ.-ի բյուջեի քննարկումը: Երեկ այն ընդհատվեց կառավարության հետ հարցուպատասխանով: Այսօր եւս ԱԺ-ում կլինեն Նիկոլ Փաշինյանն ու նախարարները:...
09:00 16/11/2023«Հրապարակ». Բյուջեի մահախոսականը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանում երեկ մեկնարկեց 2024 թ. բյուջեի նախագծի քննարկումը, որին ներկա էր նաեւ Փաշինյանը, եւ այդ ներկայությունը զգացվում էր հատկապես ԱԺ միջանցքներում անվտանգության...
09:21 15/11/2023«Ժողովուրդ». Արմավիրի բանտից իրավապահները տարել են հայտնի քրեական հեղինակության«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նոյեմբերի 13-ին խառնաշփոթ իրավիճակ է եղել Արմավիրի բանտում, որտեղ գիշերով սկսել են տակնուվրա անել 3-րդ մասնաշենքի խցերը: Ավելին՝ «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած...
09:18 15/11/2023«Հրապարակ». Իշխանությունում կադրային կրիզիս է. թափուր հաստիքները չեն համալրվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունում կադրային կրիզիս է` թափուր հաստիքներն ամիսներով, անգամ տարիներով չեն համալրվում: Օրինակ, ավելի քան երկու շաբաթ է՝ մեկնարկել է ամենամյա ձմեռային զորակոչը,...
09:15 15/11/2023«Ժողովուրդ». Անահիտ Ավանեսյանը չի՞ տիրապետում առողջապահության ոլորտին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դատելով ԱԺ վերջին նիստից՝ ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի պաշտոնավարմանը շատ քիչ ժամանակ է մնացել։ ՔՊ-ական պատգամավոր, ՔՊ փոխնախագահ Վահագն Ալեքսանյանն ԱԺ...
09:12 15/11/2023«Հրապարակ». ԱԺ-ում ջան-ջիգյար մթնոլորտ էր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ խորհրդարանում ջան-ջիգյար մթնոլորտ էր, տպավորություն էր, որ իշխանությանն ու ընդդիմությանը Արցախն էր խանգարում՝ փոխըմբռնման մթնոլորտում աշխատելու, և հիմա, երբ Արցախը...
09:09 15/11/2023«Ժողովուրդ». Պաշտոնյաների հայտարարագրերում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը անհամապատասխանություններ է հայտնաբերել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը պետական պաշտոնյաների շուրջ նոր գործընթաց է սկսել: Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝...
09:06 15/11/2023«Հրապարակ». Ում համար է Էկոնոմիկայի նախարարությունը պետական միջոցներից 30 հազար դրամանոց շարֆ գնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Էկոնոմիկայի նախարարությունը հոկտեմբերի 10-ին մեկ անձից գնման ընթացակարգով կանացի շարֆ է գնել, որի արժեքը 30 հազար դրամ է։ Շարֆը Turquoise Meadow ապրանքանիշի է, այն գնվել է...
09:03 15/11/2023«Ժողովուրդ». Թորոսյանը դարձի է եկել. Կորչեն պետբյուջեից մսխված գումարները, կարևորը ՔՊ-ն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՔՊ-ական պատգամավոր Արսեն Թորոսյանին հաջողվել է հարթել երբեմնի լարված հարաբերությունները թիմակիցների հետ: «ժողովուրդ» օրաթերթը...
09:00 15/11/2023«Հրապարակ». Իրավապահները սևեռվել են Ավինյանի ենթակայության ներքո գործող հիմնարկների վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի տարբեր վարչական շրջանների թաղապետարանների նկատմամբ իրավապահների «հետաքրքրությունը», ըստ որոշ տեղեկությունների, նոր չէ։ Դեռևս ամռանը՝ հունիս-հուլիս ամիսներին,...
09:10 14/11/2023«Ժողովուրդ». Որքան ունեցվածք ունի իշխանությունների սրտի դատավորը. նա նոր պաշտոնի հույս ունի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանը, որը մերժեց արցախցի Տաթևիկ Վիրաբյանի կալանավորման դեմ պաշտպանների ներկայացրած բողոքը, պայքարում է ԲԴԽ վճռաբեկ դատարանի...
09:07 14/11/2023«Հրապարակ». ՀՀԿ-ն փորձում է «գույքագրել» ունեցածը և ծանոթանալ հանրային տրամադրություններին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀԿ ԳՄ ակտիվը մարզային հանդիպումների շարք է նախաձեռնել, անցած շաբաթ այցելել են Սյունիքի և Գեղարքունիքի մի շարք համայնքներ, նախատեսում են այցելել ՀՀ բոլոր մարզերը։ Փորձում...
09:04 14/11/2023«Փաստ». Սեպտեմբերի 19-ից հետո ԼՂ-ում ունենք 200-ից ավելի զոհ, 42 անհետ կորած, գաղթելիս՝ 64 մահացած, 16 գերի«Փաստ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ քննչական կոմիտեն հայտնեց, որ 2023 թ. սեպտեմբերի 19-ից հետո ԼՂ-ում ունենք 200-ից ավելի զոհ, 42 անհետ կորած, գաղթելիս՝ 64 մահացած, 16 գերի: «Փաստ» թերթը դիմեց...

11:31 31/08/2017«Айкакан жаманак»: По вопросу армянских водительских прав с РФ достигнуто согласиеПресс-секретарь премьер-министра Карена Карапетяна в ответ на запрос газеты «Айкакан жаманак» отметил, что по вопросу признания армянских водительских прав на территории РФ с российской стороной...
12:59 29/08/2017«Жоховурд»: В ближайшее время хлеб подорожает или снизится его весПо всей видимости, в ближайшее время в Армении хлеб подорожает на 20 драмов или производители хлеба снизят его вес, пишет газета «Жоховурд».
12:58 29/08/2017«Грапарак»: Над головой начальника Государственной инспекции образования сгустились черные тучиГазета «Грапарак» пишет, что над головой начальника Государственной инспекции образования министерства образования и науки Армении Арама Карапетяна уже давно сгустились черные тучи.
12:55 29/08/2017«Голос Армении»: Американский инструментГазета «Голос Армении» в номере от 29 августа пишет: «Армения проводит хорошую работу, балансируя отношения со всеми своими соседями, в том числе и с Россией, Ираном, США и ЕС.
14:07 26/08/2017«Грапарак»: Сайт Компартии Армении рекламирует казино«Кто бы мог ожидать, что Коммунистическая партия Армении будет рекламировать на своем сайте казино. Если написать в поисковой системе Google «Коммунистическая партия Армении», как первым на экране...
13:59 26/08/2017«Грапарак»: Входящие в состав блока «Елк» партии отделилисьВходящие в состав блока «Елк» политические силы, обещавшие в предвыборный период стать одной партией, поскольку предвыборные блоки, как правило, распадаются в поствыборный период, не предприняли в...
13:15 26/08/2017«Айкакан жаманак»: Для импорта автомобилей с правым рулем создаются проблемыГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время будут созданы проблемы для ввоза в страну автомобилей с правосторонним расположением рулевого управления.
12:28 26/08/2017«Аравот»: Задолженность по зарплате перед сотрудниками завода «Ванадзор-Химпром» не погашенаБывшие работники принадлежащей предприятию «Ванадзор-Химпром» теплоэлектростанции продолжают требовать невыплаченную задолженность по зарплате.
11:23 26/08/2017«Голос Армении»: «Первая жертва любой войны – правда». За что уволили Диляну Гайтанджиеву?Газета «Голос Армении» в номере от 26 августа пишет: «В начале июля на сайте болгарской газеты "Труд" появилась сенсационная статья-расследование известной журналистки Диляны Гайтанджиевой о...
13:03 24/08/2017«Голос Армении»: Минфин смотрит одним глазомГазета «Голос Армении» в номере от 24 августа пишет: «Министерство финансов РА предложило новую философию налогообложения недвижимости.
11:04 24/08/2017«Айкакан жаманак»: Принадлежащее брату Абраамяна песчаное месторождение также проданоГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что принадлежащее брату бывшего премьер-министра Овика Абраамяна песчаное месторождение также продано другому лицу.
11:02 24/08/2017«Грапарак»: Бывший посол Армении в Дании оскорблен отношением армянских властейНакануне вечером Александр Арзуманян отбыл в Данию, чтобы приступить к выполнению взятых на себя обязательств нового посла Армении в этой стране, что будет нелегко, пишет газета «Грапарак».
11:01 24/08/2017«Аравот»: Газозаправочные станции Овика Абраамяна приобрел Ювеци КароГазета «Аравот» пишет со ссылкой на свои источники, что экс-премьер Овик Абраамян продолжает распродавать свое имущество.
10:59 24/08/2017«Айкакан жаманак»: Более 100 адвокатов Армении объявят 13 сентября забастовкуГазета «Айкакан жаманак» пишет, что несколько десятков адвокатов Армении 13 сентября объявят забастовку из-за личных обысков при входе в здания суда.
12:54 23/08/2017«Грапарак»: Партия «Свободные демократы» в ближайшее время созовет съездПартия «Свободные демократы» собирается созвать в начале осени съезд. День пока не решен, однако подготовительные работы уже начались. Заместитель председателя партии Анжела Хачатрян заявила в беседе...
10:55 23/08/2017«Айкакан жаманак»: Предварительная продажа умных кошельков «Volterman» от армянских разработчиков достигла 1 млн. 80 тысяч долларовАвтор идеи «Volterman» Азат Товмасян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» заявил, что массовая продажа первых в мире умных кошельков начнется с января 2018 года, и они будут доступны в...
10:54 22/08/2017«Грапарак»: Интересы Армении находятся не в ЕАЭС – Мане ТандилянДепутат парламентской фракции «Елк», член партии «Светлая Армения» Мане Тандилян в беседе с корреспондентом газеты «Грапарак» заявила: «Лично я считаю, что интересы Армении не находятся в Евразийском...
10:54 22/08/2017«Жоховурд»: Здание Минтранса будет выставлено на продажуЗдание министерства транспорта, связи и информационных технологий вновь выставлено на продажу. Аукцион состоится 31 августа, а стартовая цена составит 13 млрд. 223 млн. 400 тысяч 652 драмов, пишет...
10:53 22/08/2017«Айкакан жаманак»: Овик Абраамян продал 50% акций «Артфуда»Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший премьер-министр Армении Овик Абраамян продал принадлежащие ему 50 процентов акций ОАО «Арташатский консервный завод».
10:47 16/08/2017«Грапарак»: На день рождения премьера Армении в Москву прибыли ряд чиновниковПремьер-министр Армении Карен Карапетян после завершения заседания межправкомиссии ЕАЭС в Астане отбыл в Москву, где отметил свое 54-летие.