16:15 20/11/2023Վերին Լարսի անցակետում ավելի քան 700 մեքենա է կուտակվելՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների...
09:14 18/11/2023«Ժողովուրդ». Երբ Նիկոլ Փաշինյանն ընտրվեց վարչապետ, Բաբկեն Թունյանը նոր մեքենա է գնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ Ազգային Ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը այն պատգամավորներից և քաղաքական գործիչներից է, որը ևս ունի լրագրողական անցյալ։ Նա դաշտ...
09:10 18/11/2023«Հրապարակ». Հայաստան բռնի տեղահանված արցախցիների առաջ բազում խոչընդոտներ են ստեղծում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստան բռնի տեղահանված արցախցիները լուրջ դժվարություններ ունեն աշխատանքի տեղավորվելու հարցում։ Նրանց առաջ բազում խոչընդոտներ են ստեղծում։ Երեկ մեզ ահազանգում էին, որ ՀՀ...
09:06 18/11/2023«Փաստ». Հանուն ինչի «դոշ տվեց», այն էլ ստացավ«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս ՔՊ-ն վարչության նիստ է անցկացրել: Դե, արել, արել են, հա էլ անում են: Այնուհանդերձ, մի «մանրուք» առանձնապես ուշադրություն գրավեց: Վարչության տվյալ նիստում ՔՊ կուսակցության...
09:02 18/11/2023«Ժողովուրդ». Բենզալցակայանների շահագործման պայմանները կփոխվեն. ՆԳՆ-ն նախագիծ է ներկայացրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ներքին գործերի նախարարությունը նախագիծ է ներկայացրել բենզալցակայանների և ավտոցիստեռների շահագործման պայմանների վերաբերյալ։ Ըստ այդմ՝ մի քանի կանոններ պետք է ապահովվեն,...
08:58 18/11/2023«Հրապարակ». Սամվել Շահրամանյանը վերջին «հարցաքննվողը» չի լինելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովում Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը վերջին «հարցաքննվողը» չի լինելու։ Նրանից հետո հանձնաժողովը որոշել է ծանուցել նաև ՊԲ...
08:55 18/11/2023«Փաստ». Քաղաքապետարանն ինչ վերաբերմունք է պատրաստվում արտահայտել կառուցապատողների նկատմամբ«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական հերթական նիստում քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, խոսելով կառուցապատողների հետ կապված դատական հայցի մասին, նշել էր, թե «ոչ մի լավություն...
08:52 18/11/2023«Ժողովուրդ». «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են Ռոբերտ Քոչարյանի հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ նախորդ շաբաթ՝ ԱԺ նստաշրջանի մեկնարկից առաջ, ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքն ընդլայնված կազմով նիստ է արել՝ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ...
08:49 18/11/2023«Հրապարակ». Հիմնական առաջնահերթությունները վերաբերել են առաջիկայում խորհրդարանի նիստ անցկացնելուն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օր առաջ Արցախի խորհրդարանի բոլոր՝ հինգ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հավաքվել են Արցախի ներկայացուցչությունում և քննարկել անելիքները։ Հիմնական...
08:46 18/11/2023«Փաստ». Փաշինյանը բյուջետային «ուղերձ» է բարձրաձայնում և ծպտո՛ւն իսկ չի հանում Արցախի մասին«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը նախօրեին խորհրդարանում 2024 թ. պետբյուջեի քննարկման շրջանակում ունեցած «գլխավոր» ելույթում, այսպես ասած՝ բյուջեի «քաղաքական մասը» կամ «ուղերձը» ներկայացնելով,...
08:43 18/11/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանը որոշել է դաս տալ ՔՊ-ականներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը նոյեմբերի 16-ին, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, նախաձեռնող խմբի նիստ էր արել: «Ժողովուրդ» օրաթերթին նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել ՔՊ...
08:40 18/11/2023«Հրապարակ». ՔՊ նիստում հնչել է «չի կարելի»-ների շարք, որոնք գրեթե ամենօրյա ռեժիմով թույլ է տալիս անձամբ ինքը՝ Փաշինյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ՔՊ նախաձեռնող խմբի նիստում քննարկել են կուսակցականների՝ ՔՊ կանոնադրությունից և ծրագրից բխող պարտականություններին, ինչպես նաև կուսակցական էթիկային առնչվող հարցեր։...
09:03 17/11/2023«Ժողովուրդ». Պետական մարմիններում այսուհետ կտեղադրվեն ՊՈՍ (POS) տերմինալներ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ պետական կառավարման համակարգի և տեղական ինքնակառավարման մարմիններում այսուհետ կտեղադրվեն ՊՈՍ (POS) տերմինալներ: Ընդ որում՝ խոսքը...
09:00 17/11/2023«Հրապարակ». Հանձնաժողովի գործունեության ժամկետը Անդրանիկ Քոչարյանն ուզում է ձգել, ինչն օրենքի, Սահմանադրության խախտում է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը՝ Արծվիկ Մինասյանի նախաձեռնությամբ, գործընթաց է սկսել՝ 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի լեգիտիմության...
08:57 17/11/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավորը կրթաթոշա՞կ է ստանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանին ապօրինաբար լիազորություններից զրկելուց հետո հանձնաժողովի նախագահի...
08:54 17/11/2023«Հրապարակ». Պարզվում է` ԱՄՆ-ը Հայաստանին ընդամենը 1 հատ «MITSUBISHI L200» ամենագնաց է նվիրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության այսօրվա նիստում քննարկվելու է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կառավարության կողմից Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրաբերված գույքն ընդունելու և այն ներքին գործերի...
08:51 17/11/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականների մոտ «գեբելսյան» կարգերն են գործում. Կարևորը ՔՊ-ն է ու Նիկոլ Փաշինյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախորդող երկու օրերը ՔՊ-ականների համար «տանջալից և ծանր» են եղել: Ինչպես հայտնի է, նախորդ երկու օրերին Նիկոլ Փաշինյանն ու նախարարներն ԱԺ-ում են եղել՝ պետբյուջեի...
08:48 17/11/2023«Հրապարակ». Հայաստանն ավելացնում է օր-օրի աճող պետական պարտքը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանը պատրաստվում է ՕՊԵԿ-ից 50 մլն եվրոյի վարկ վերցնել՝ ավելացնելով Հայաստանի օր-օրի աճող պետական պարտքը։ ՕՊԵԿ-ը նավթ արտադրող երկրների կազմակերպությունն է։ Վարկը...
08:44 17/11/2023«Ժողովուրդ». Ինչ գործով է Վիտալի Բալասանյանը հրավիրվել ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայություն և հարցաքննվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել, թե որ քրեական գործով է Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը հրավիրվել ՀՀ ազգային անվտանգության...
08:40 17/11/2023«Հրապարակ». ՀՌՀ նոր անդամին կընտրեն հաջորդ քառօրյայի ընթացքում«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը երեկ փակ քննարկում է ունեցել Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի անդամության թեկնածուների հետ։ Մեզ ասացին, որ թեկնածուները...

10:39 07/09/2017«Жаманак»: Отношения с Овиком Абраамяном не напряженные, а прохладные – Алик СаркисянБывший начальник полиции Армении, депутат парламента Алик Саркисян в преддверие ожидающихся в Арташате 5 ноября выборов мэра вновь будет командирован в область, чтобы заняться агитацией и укрепить...
10:34 06/09/2017«Айкакан жаманак»: Министерство труда и социальных вопросов ужесточило порядок предоставления пособийГазета «Айкакан жаманак» пишет, что с 1-го сентября граждане, включенные в систему семейных пособий, обязаны представлять в соответствующее подразделение социальной службы справку о местонахождении...
09:56 06/09/2017«Жаманак»: Здание Минтранса Армении купят премьер и Ваан МартиросянВ скором времени будет организован аукцион по продаже здания министерства транспорта и связи Армении.
09:56 06/09/2017«Грапарак»: Управление буфетом парламента Армении, возможно, будет передано реперу АйкоИзвестный репер Айк Маргарян, возможно, в скором времени арендует буфет Национального Собрания Армении.
09:55 06/09/2017«Паст»: Управление армянской АЭС будет передано компании «Ташир Груп»Газета «Паст» пишет, что власти страны намерены передать управление армянской АЭС компании «Ташир Груп».
09:55 06/09/2017«Жаманак»: В 2018-ом Царукян поддержит кандидата в премьеры от Республиканской партииПо сведениям газеты «Жаманак», парламентская фракция «Царукян» обсудила вопрос кандидата на пост премьера Армении в 2018 году.
11:15 05/09/2017«Жоховурд»: Между Кареном Карапетяном и Самвелом Карапетяном напряглись отношенияГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в последнее время между премьер-министром Армении Кареном Карапетяном и проживающим в России армянским предпринимателем, владельцем компании...
11:14 05/09/2017«Жаманак»: В ближайшие дни состоится свадьба дочери Артура АгабекянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшие дни состоится свадьба дочери бывшего вице-премьера Нагорно-Карабахской Республики Артура Агабекяна.
11:14 05/09/2017«Иратес»: Деятели культуры недовольны Арменом АмиряномГазета «Иратес» пишет, что в последнее время увеличилось недовольство деятелей культуры ответственным лицом сферы.
10:47 05/09/2017«Жоховурд»: Ара Баблоян в отличие от своих предшественников штрафует депутатов-прогульщиковПредседатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян по сравнению со своими предшественниками более строг и никакие упущения не прощает.
10:46 05/09/2017«Жаманак»: Грузинская сторона против назначения Сергея Минасяна послом АрменииГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что власти Грузии упорно отказываются предоставить агреман на назначение послом Армении в Грузии заместителя директора Института Кавказа Сергея...
09:48 05/09/2017«Голос Армении»: Повестка Миллса? При поддержке правительства СШАГазета «Голос Армении» в номере от 5 сентября пишет: «В один из летних дней посол США в РА Ричард Миллс в сопровождении сотрудников посольства посетил офис партии "Лусавор Айастан" ради встречи с...
13:03 02/09/2017«Грапарак»: В парламенте существенно снизили лимиты на бензин и телефонные разговорыВ парламенте Армении распределение новых государственных номеров, как выясняется, проходит не столь гладко, пишет газета «Грапарак».
11:30 02/09/2017«Айкакан жаманак»: В ложном сообщении о заложенном взрывном устройстве подозревают сотрудника министерстваВчера утром, в 10:26, в полицию Армении поступило сообщение, что в здании министерства транспорта и связи Армении заложена бомба.
11:18 02/09/2017«Грапарак»: 21 сентября амнистия не будет объявленаАмнистия, которую ждут уже четыре года, возможно, не будет объявлена 21 сентября по случаю Дня независимости Армении, а затянется еще на несколько месяцев – до конца года, пишет газета «Грапарак».
11:17 02/09/2017«Айкакан жаманак»: Сотрудники «Наирита» считают ответ правительства «смешным»Бывшие сотрудники химического завода «Наирит» прекратили сидячую акцию протеста перед зданием правительства Армении по той причине, что получили ответ на интересующий их вопрос.
11:15 02/09/2017«Голос Армении»: Налбандян и Захарова уточняют ХогландаГазета «Голос Армении» в номере от 2 сентября пишет: «В минувший четверг спикер МИД РФ Мария Захарова и глава МИД Армении Эдвард Налбандян сделали несколько новых заявлений по урегулированию...
11:35 31/08/2017«Аравот»: Лингвист против переименования улицы ЛенинградянЛингвист, член профессиональной комиссии по наименованию и переименованию географических объектов Лаврентий Мирзоян против переименования улицы Ленинградян, пишет газета «Аравот».
11:34 31/08/2017«Грапарак»: В Комитете госдоходов произошло очередное увольнениеГазета «Грапарак» пишет, что глава Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардан Арутюнян избавляется от служащих-бухгалтеров налоговой.
11:33 31/08/2017«Грапарак»: Давид Тоноян перешел из Минобороны в МЧС со своим «войском»Газета «Грапарак» пишет, что Давид Тоноян, став министром по чрезвычайным ситуациям Армении, привел с собой из министерства обороны в МЧС столько кадров, что уже говорят о создании «параллельного МО».