09:00 23/11/2023«Հրապարակ». Սպասում են՝ մինչև վերևից հրահանգ ստանան, թե ում ընտրեն ռեկտոր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանում դեկտեմբերի 1-ին անցկացվելու է ռեկտորի մրցույթ: Նախօրեին լրացել է ռեկտորի հավակնորդների փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետը։ Մի...
09:03 22/11/2023«Ժողովուրդ». Քաղաքապետարանը հերթական խոստումներն է տալիս«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետարանը հերթական խոստումներն է տալիս և ներկայացրել է Երևանի քաղաքապետարանի զարգացման ծրագիրը՝ 2024 թվականի համար։ Օրինակ՝ տրանսպորտի ոլորտում 2024 թվականին...
09:00 22/11/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ում Անահիտ Ավանեսյանի հետ մոտ 2 ժամանոց փակ հանդիպում է տեղի ունեցել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ՔՊ-ում առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի հետ մոտ 2 ժամանոց փակ հանդիպում է տեղի ունեցել։ Քննարկել են պարտադիր բժշկական ապահովագրության հարցը։ Նախարարը...
08:57 22/11/2023«Հրապարակ». Տիգրան Ավինյանը երևանցիներին սարեր է խոստացել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետարանը հանրային քննարկման է ներկայացրել Երևանի 2024-2028 թվականների զարգացման հնգամյա ծրագիրը, որում Տիգրան Ավինյանը երևանցիներին սարեր է խոստացել։ Նախ՝...
08:54 22/11/2023«Ժողովուրդ». Անդրանիկ Քոչարյանի ղեկավարած հանձնաժողովը ոչ մի ուշագրավ բացահայտում չի արել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող ԱԺ հանձնաժողովը, թերևս, իր ուրույն տեղն է զբաղեցնում խորհրդարանական մյուս անօգուտ ու ձևական բնույթ կրող հանձնաժողովների շարքում:...
08:51 22/11/2023«Հրապարակ». Հանցակազմի բացակայության հիմքով վարույթ չի կարող նախաձեռնվել Սամվել Բաբայանի դեմ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընդդիմադիր պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը հոկտեմբերի 23-ին հանցագործության մասին հաղորդում էր ներկայացրել դատախազություն. «Ո՞ւմ անունից, ի՞նչ մանդատով, լիազորություններով և...
08:48 22/11/2023«Ժողովուրդ». Կոնկրետ որ գրառման համար են Վահան Բադասյանին տարել հարցաքննության«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին մանրամասներ են հայտնի դարձել, թե ինչ քրեական վարույթի շրջանակներում են Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ անվտանգության և տարհանվածների...
08:45 22/11/2023«Հրապարակ». Ամենաթանկ գնումը կատարել է առողջապահության նախարարությունը՝ այս տարվա փետրվարին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պետական կառույցներից պատվեր ստանալու համար շատ ընկերություններ են պայքարում, սակայն քչերին է հաջողվում։ Երեկ պարզեցինք, որ 2023 թվականի ընթացքում պետական մարմինները ՔՊ-ական...
09:30 21/11/2023«Փաստ». Իշխանությունները պատրաստվում են տոներին. Ի՞նչ է եղել, որ...«Փաստ» թերթը գրում է. «Իշխանություններն ինտենսիվ պատրաստվում են տոներին: Լույս ու փայլով... Իսկ ի՞նչ է, ինչ-որ բա՞ն է եղել: Ի՞նչ է եղել, որ... Բայց խնդիրը միայն իշխանությունը չէ. դե, նրանք ինչի համար...
09:27 21/11/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը ձեռք է բերել բանկի բաժնեմաս«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը քաղաքական կարիերան սկսել է 2018 թվականի հեղափոխությունից հետո։ Մինչ այդ՝ 2010-2018...
09:24 21/11/2023«Հրապարակ». «WhatsApp»-ում կատարվող բոլոր հեռախոսազրույցներն ու հաղորդագրություններն այլևս հասանելի են պետական կառույցներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Եթե գաղտնալսումների մրցույթ կազմակերպվեր աշխարհում, ապա Հայաստանի իշխանությունները հաստատ առաջին տեղը կզբաղեցնեին։ Նրանք շարունակ կատարելագործում են գաղտնալսումների...
09:21 21/11/2023«Փաստ». ՏՏ ոլորտի վիճակը Հայաստանում ավելի ու ավելի է վատանում«Փաստ» թերթը գրում է. «Մի քանի անգամ առիթ եղել է անդրադառնալու այն հարցին, որ ՏՏ ոլորտում էական խնդիրներ կան կուտակված, և որ լուրջ դժգոհություններ են հասունանում: Սակայն պարզվում է՝ այս դաշտում...
09:19 21/11/2023«Ժողովուրդ». Ո՞վ է վերահսկում «ՈՄԱ» կազմակերպության գործունեությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««ՈՄԱ» ռազմահայրենասիրական հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ՝ պատերազմի օրերին և դրանից հետո կազմակերպվում էին մի շարք պաշտպանական միջոցառումներ՝ «Գմբեթ»...
09:16 21/11/2023«Հրապարակ». Արգենտինայի նորընտիր նախագահի թիկունքին կանգնած է Էդուարդո Էռնեկյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին աշխարհի ուշադրությունը սևեռված էր Արգենտինայի նախագահական ընտրությունների վրա, որտեղ էքսցենտրիկ տնտեսագետ Խավիեր Միլեյն ընտրվեց նախագահ: Նրան շատերն անվանում...
09:13 21/11/2023«Փաստ». ԱԺ-ում այս ամսվա վերջին պետք է քննարկվի «Հայաքվեի» նախաձեռնած՝ Արցախի վերաբերյալ օրինագիծը«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրենսդրության համաձայն, «Հայաքվեի» նախաձեռնած՝ Արցախի վերաբերյալ օրինագիծը այս ամսվա վերջին պետք է քննարկվի Ազգային ժողովի համապատասխան մշտական հանձնաժողովում, որից հետո, անկախ...
09:10 21/11/2023«Ժողովուրդ». Ով է իշխանությունների թեկնածուն ԲԴԽ անդամի թափուր տեղի համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ ԲԴԽ-ն պաշտոնապես դադարեցրեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի եղբոր՝ ԲԴԽ անդամ Դավիթ Խաչատուրյանի լիազորությունները։ Մեզ հասած տեղեկությունների...
09:07 21/11/2023«Հրապարակ». Զարուհի Փոստանջյանն քաղաքապետերի վրա կոյուղաջրեր լցնելու հերոսական անցյալ ունի. Որոշել է պահել մանդատը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու այսօրվա` նոյեմբերի 21-ի նիստին կմասնակցեն ավագանու բոլոր խմբակցությունները։ Սեպտեմբերի 17-ի ընտրություններից հետո, ինչպես հայտնի է, ոչ բոլոր...
09:04 21/11/2023«Փաստ». Մտքներով անգամ չէր անցնի, որ իրենք աշխարհով մեկ խայտառակ են եղել«Փաստ» թերթը գրում է. «Եվ ուրեմն, մի քանի օր առաջ Հայաստանի ոստիկանությունը բերման է ենթարկել Ուելսի ֆուտբոլի հավաքականի 32 երկրպագուի: Ձերբակալության փաստը նաև միջազգային լրատվամիջոցներում էր տեղ...
09:00 21/11/2023«Ժողովուրդ». Ինչու է Էդուարդ Աղաջանյանը «մեկուսացել» թիմից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը «մեկուսացել է» թիմից: Ինչպես «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրներն են փոխանցում, նա մտերմություն է անում Լենա Նազարյանի ու...
08:57 21/11/2023«Հրապարակ». Արցախի նախագահը բոլոր հիմքերն ուներ՝ մերժելու ՔՊ-ականների հրավերը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանին ԱԺ 44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովը հրավիրել է՝ առանց հստակեցնելու նրա պաշտոնը։ Ուղարկված «հրավերի» մեջ նշված չի եղել,...

11:17 13/09/2017«Жаманак»: Вероятность формирования новой коалиции между РПА и блоком «Царукян» расстроила АРФДВероятность формирования коалиции между Республиканской партией Армении и блоком «Царукян» приводит в ужас представителей АРФ «Дашнакцутюн», они даже в закулисных разговорах жалуются, что в случае...
11:01 13/09/2017«Жаманак»: Гагик Хачатрян получит новую должностьГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в последнее время очень сблизились отношения между Сержем Саргсяном и бывшим министром финансов Гагиком Хачатряном.
11:45 12/09/2017«Жаманак»: Празднование юбилея «Газпром Армения» прошло без премьер-министраГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что 5 сентября в принадлежащем председателю Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардану Арутюняну ресторане «Аркаядзор» с большим...
11:29 12/09/2017«Жоховурд»: РПА, АРФД и «Процветающая Армения» вновь сформируют коалициюГазета «Жоховурд» пишет, что состав нового правительства после апреля 2018 года очерчивается с каждым днем все более четко.
11:11 12/09/2017«Иратес»: Абраамяны отказались от участия в выборах мэра АрташатаГазета «Иратес» пишет, что Абраамяны, которые в последнее время заняты «оптимизацией» своего имущества, переводом активов заграницу, отказались от участия в предусмотренных 5 ноября в Арташате...
10:49 12/09/2017«Грапарак»: На свадьбу младшего сына Самвела Карапетяна приглашены чиновники и олигархи из АрменииГазета «Грапарак» пишет, что 16 сентября состоится свадьба младшего сына президента группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна – Карена.
10:49 12/09/2017«Жаманак»: Кандидат от РПА на пост мэра Гориса – сын известного бизнесмена Гагика АрушанянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что самый вероятный кандидат от Республиканской партии Армении на пост мэра Гориса – сын известного в Сюникской области бизнесмена Гагика...
12:08 09/09/2017«Жаманак»: Ара Абрамяна не приглашали в «Клуб инвесторов Армении»Президент Союза армян России Ара Абрамян, накануне в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак», касаясь причин неприсоединения к фонду «Клуб инвесторов Армении» вначале заявил: «Этот вопрос нужно...
12:06 09/09/2017«Грапарак»: В парламенте установлен порядок, дети депутатов не могут больше работать помощникамиГазета «Грапарак» пишет, что в Национальном Собрании Армении царят новые нравы. «В преддверие новой сессией устанавливается порядок не только в вопросе посещаемости и участия депутатов в заседаниях,...
12:05 09/09/2017«Жоховурд»: На одном из «судьбоносных» заседаний РПА будет объявлено о необходимости премьерства Сержа СаргсянаКак известно, Серж Саргсян после завершения президентских полномочий намерен удержать в своих руках рычаги власти, пишет газета «Жоховурд».
12:04 09/09/2017«Жаманак»: Сотрудникам принадлежащей Артуру Багдасаряну телекомпании «Հ3» месяцами не платят зарплатуГазета «Жаманак» пишет, что в принадлежащей лидеру партии «Армянское возрождение» Артуру Багдасаряну телекомпании «Հ3» – довольно грустная ситуация.
10:57 08/09/2017«Жаманак»: На посту председателя Союза кинематографистов видят Арутюна ХачатрянаГазета «Жаманак» пишет, что 7 октября состоится внеочередной съезд Союза кинематографистов Армении, на котором будут избраны новый председатель и правление союза.
10:33 08/09/2017«Паст»: После апреля 2018 года Карен Карапетян останется на должности премьераГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в узком кругу, определяющем внутреннюю и внешнюю политику Армении, наконец, на днях принято решение о том, кто будет работать на должности...
10:18 08/09/2017«Грапарак»: Бывший губернатор Сюника будет управлять винным комбинатом генерала СароянаГазета «Грапарак» пишет, что бывший губернатор Сюникской области Армении Сурик Хачатрян инвестировал крупную сумму в винный комбинат «Вагаршапат».
10:17 08/09/2017«Грапарак»: Судья по делу вооруженной группы может сменитьсяГазета «Грапарак» пишет, что судья на процессе по делу вооруженной группировки «Сасна црер» может смениться.
10:16 08/09/2017«Жаманак»: Премьер Арцаха получит новую должностьГазета «Жаманак» пишет, что вчера после вступления в должность президент КНР Бако Саакян подписал указ об отставке правительства республики.
14:15 07/09/2017«Голос Армении»: Градус неприятия, или с ног на головуГазета «Голос Армении» в номере от 7 сентября пишет: «Каждый раз, когда, казалось бы, уровень взаимного неприятия, ненависти среди общественности дошел до крайнего предела, настает момент, когда,...
11:34 07/09/2017«Жоховурд»: В Армении пожары продолжают тушить допотопными методамиГазета «Жоховурд» пишет, что после пожара в государственном заповеднике «Хосровский лес» власти и, в частности министерство по чрезвычайным ситуациям Армении, казалось, извлекут уроки, однако этого...
10:50 07/09/2017«Грапарак»: Будут сокращены вакантные должности замминистра труда и социальных вопросовВ министерстве труда и социальных вопросов есть две вакантные должности заместителей министра, пишет газета «Грапарак».
10:40 07/09/2017«Паст»: Агроном назначен начальником управления здравоохранения областной администрации ШиракаНа днях в Ширакской области произошло довольно непонятное назначение. Начальником управления здравоохранения областной администрации назначен не имеющий никакой связи со сферой здравоохранения,...