09:17 10/10/2023«Ժողովուրդ». Վահագն Խաչատուրյանը շատ ակտիվ է այլ երկրներին ցավակցելու հարցում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի և Արցախի խնդիրների մասին խոսել չսիրող և խոսելուց խուսափող Վահագն Խաչատուրյանը շատ ակտիվ է այլ երկրներին ցավակցելու հարցում։ Երեկ էլ նա հերթական անգամ փայլել է և...
09:15 10/10/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ն իր դուստր ձեռնարկության հետ իշխանություն կձևավորեն Երևանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանին այսօր առաջին նիստը կհրավիրի, որի օրակարգում քաղաքապետի ընտրությունն է։ Ենթադրվում էր, որ ոչ իշխանական 3 ուժերը՝ Անդրանիկ Թևանյանի, Հայկ Մարությանի և Արտակ...
09:13 10/10/2023«Փաստ». Լևոն Քոչարյանի քրեական գործում ուշագրավ է դատախազության վարքագիծը«Փաստ» թերթը գրում է. «Հանրությունն առավել տեղեկացված է Լևոն Քոչարյանի վերաբերյալ շինծու քրեական գործից և ակնհայտ ապօրինի կալանավորումից, սակայն նույնիսկ այս կարճ ժամանակահատվածում արդեն իսկ առկա է...
09:11 10/10/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանն արդեն նախարարներին փոխարինողների փնտրտուք է սկսել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանը սկսել է առաջիկայում պաշտոններին հրաժեշտ տվող նախարարներին փոխարինող թեկնածուներ փնտրել: Դեռ մեկ ամիս առաջ գրել...
09:08 10/10/2023«Հրապարակ». Սասուն Խաչատրյանի եղբորը պատրաստվում են ԲԴԽ-ից տեղափոխել Վճռաբեկ դատարան՝ քրեական պալատ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի եղբոր՝ Դավիթ Խաչատուրյանի նշանակումը կարծես թե սարերի ետևում չէ։ Հիշեցնենք․ նրան պատրաստվում էին ԲԴԽ-ից տեղափոխել Վճռաբեկ...
09:03 10/10/2023«Փաստ». Ո՞վ Ալիևի համար վառեց յուրատեսակ «կանաչ լույսը»«Փաստ» թերթը գրում է. «Շատերն են հասցրել նկատել, որ սեպտեմբերի 19-20-ին Ադրբեջանի՝ Արցախի վրա իրականացրած հարձակումը, ապա և Արցախի բռնի հայաթափումը փաշինյանական քարոզչամեքենան ամեն կերպ փորձում է...
09:00 10/10/2023«Ժողովուրդ». Ո՞վ է Մհեր Ավետիսյան անունով գործարարը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանն ու Արցախը փրկիչների պակաս չունեն, բայց դեռ փրկություն էլ չկա. Արցախը հայաթափված է, Հայաստանի գլխին էլ բազում վտանգներ են կուտակված: Ժամանակ առ ժամանակ հայտնվում...
08:57 10/10/2023«Հրապարակ». Ինչ կստանա «Հանրապետություն» կուսակցությունը ՔՊ-ին աջակցելու դիմաց«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Քաղպայմանագիր» և «Հանրապետություն» կուսակցությունների միջև առևտուրը թեպետ չի ավարտվել, բայց խոսվում է, որ ՔՊ-ին աջակցելու դիմաց՝ 3 թաղապետի, 1 փոխքաղաքապետի պաշտոն է...
09:32 07/10/2023«Փաստ». Պետության կողմից տրամադրվող ֆինանսական աջակցությունը բավարա՞ր է մեր հայրենակիցների բազմաթիվ խնդիրներին լուծում տալու համար«Փաստ» թերթը գրում է. «Արցախից բռնի տեղահանված և Հայաստան տեղափոխված մարդկանց թիվը կազմում է 100 հազար 520: Կառավարությունը հայտարարել է, որ նրանց կտրամադրվի միանվագ 100 հազար դրամ, ինչպես նաև 6 ամիս...
09:30 07/10/2023«Ժողովուրդ». Ինչու է պատգամավորների միջև տեղի ունեցած միջադեպի գործով դատական նիստը կայացել առանց տուժողի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանի և «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի միջև տեղի ունեցած միջադեպի գործով դատական նիստը վերջապես հոտեմբերի 3-ին...
09:26 07/10/2023«Ժողովուրդ». Ուժային կառույցներում ակտիվ քննարկում են, որ Արցախի պաշտոնյաների վերադարձի հարցը քաղաքական է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ ուժային կառույցներում այս օրերին ակտիվ քննարկվում են Ադրբեջանի կողրի մից Արցախի Հանրապետության ռազմաքաղաքական...
09:24 07/10/2023«Հրապարակ». Որն է պատճառը, որ Արցախի բնակչության տեղահանման պրոցեսը տեղի ունեցավ արագացված տեմպերով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական շրջանակներում հույս ունեն, որ կարող են հրաժարվել խաղաղության պայմանագրի ամենաանցանկալի և վտանգավոր կետից՝ փախստականների վերադարձի վերաբերյալ։ Մեր աղբյուրները...
09:22 07/10/2023«Փաստ». Ժամանակը գուցե ամեն ինչ իր տեղը դնի«Փաստ» թերթը գրում է. «Գաղտնիք չէ, որ մեր հասարակությունը հաճախ է ծայրահեղությունների գերի դառնում վերաբերմունքի կամ գնահատման տեսակետից: Այս գործոնը առավել խորացել է 44-օրյա պատերազմից հետո, էլ...
09:20 07/10/2023«Ժողովուրդ». Նույնիսկ այս իրավիճակում որևէ մեկը չի կարող փաստել, թե Արցախի հարցը փակված է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արցախի ժողովրդի ինքնորոշումը և արցախահայության ինքնորոշման անքակտելի իրավունքի ճանաչումը մշտապես եղել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման և դրա շուրջ բանակցությունների...
09:18 07/10/2023«Հրապարակ». Առաջիկայում նոր տարածքներ կզիջվեն Ադրբեջանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրանադայում տեղի ունեցած քառակողմ հանդիպումից հետո հայտնի դարձավ, որ Նիկոլ Փաշինյանը նոր ստորագրված հայտարարությունում վերահաստատել է Ադրբեջանի տարածքային...
09:15 07/10/2023«Փաստ». Ինչո՞ւ է Նարեկ Նալբանդյանը մեկնել Կատար«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, գործարար Նարեկ Նալբանդյանը, որը նաև Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելիս» հյուրանոցի սեփականատերն է, վերջին շրջանում ինտենսիվ հանդիպումների մեջ է մի շարք...
09:12 07/10/2023«Ժողովուրդ». Ինչու արցախցիների համար տուն չեն գնում«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. Հունվարի 1-ից Արցախի Հանրապետությունն այլևս գոյություն չի ունենա, իսկ արցախցիները պաշտոնապես կդառնան ՀՀ քաղաքացիներ: Մինչ այս Արցախը պաշտոնապես լքել է 100 625 անձ,...
09:08 07/10/2023«Հրապարակ». Պարզվում է՝ Դավիթ Մանուկյանն ինքն է որոշել, որ ուղեկցի Ռուբեն Վարդանյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախից Ադրբեջանի բանտեր տարված արցախյան գործիչների թվում են ոչ միայն Արցախի նախկին նախագահները, այլեւ նախկին պետնախարարը, նախկին ԱԳ նախարարը, ՊԲ նախկին հրամանատարն ու նրա...
09:09 06/10/2023«Ժողովուրդ». Արցախում բենզինի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքից տուժողներին հաշվող չկա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արցախի քննչական կոմիտեն տեղափոխվել է Հայաստան ու քննում է բենզինի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքը: «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ չի...
09:06 06/10/2023«Հրապարակ». Հայաստանում պատգամավորի աշխատանքը համատեղում են ԲՈւՀ-ում ուսումնառության հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այլ երկրներում, որպես կանոն, բարձրագույն կրթություն ստանում են մինչև խորհրդարանի պատգամավոր կամ պաշտոնյա դառնալը, իսկ Հայաստանում հակառակն է: Նիկոլ Փաշինյանի կամքով...

11:13 11/05/2017«Грапарак»: Премьер набирает в правительство молодых, симпатичных, но с недостатком опыта сотрудниковГазета «Грапарак» пишет, что среди прошедших в парламент кандидатов в депутаты есть представители информационной сферы, такие как, к примеру, советник премьер-министра Шушан Сардарян, пресс-секретарь...
10:27 11/05/2017«Голос Армении»: Эксперты на привалеГазета «Голос Армении» в номере от 11 мая пишет: «Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров заявил о готовности ряда российских военных баз за рубежом, в том числе в Армении, к борьбе с "Исламским...
11:30 10/05/2017«Грапарак»: Пост министра юстиции займет помощник президента Армении по правовым вопросам Грайр ГукасянНесмотря на то, что процесс распределения должностей в парламенте держится в строжайшем секрете от рядовых членов Республиканской партии Армении, Серж Саргсян, тем не менее, сказал членам...
11:09 10/05/2017«Иратес»: АРФ «Дашнакцутюн» удалось «выторговать» у РПА больше должностей – посты замминистра и губернатораГазета «Иратес» пишет со ссылкой на свои источники, что согласно предстоящему к подписанию коалиционному меморандуму между Республиканской партией Армении и АРФ «Дашнакцутюн», за АРФД будут...
11:05 10/05/2017«Жоховурд»: Тарон Маргарян звонит рейтинговым кандидатам РПА и просит поддержать его на выборахГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что возглавляющий список Республиканской партии Армении на выборах в Совет старейшин Еревана Тарон Маргарян в эти дни лично звонит...
11:02 10/05/2017«Жаманак»: Сотрудники ярмарок решили учредить профсоюз и продолжить акцииГазета «Жаманак» пишет, что озвученные торговцами ярмарок вопросы продолжают «висеть в воздухе». Правительство запросило требования работников в письменном изложении, однако пока никакого ответа не...
12:09 09/05/2017«Жаманак»: Супругу Армана Саакяна назначат директором основной школы № 131Директор детского сада №38 Седа Акопян, которая является невесткой Галуста Саакяна и во время выборов активно привлекала голоса в пользу своего супруга – Армана Саакяна, вскоре будет назначена...
12:07 09/05/2017«Жаманак»: Генерал Айказ Багманян прокомментировал слухи о своей возможной отставкеГенерал Айказ Багманян не спешит подтверждать возможные слухи о своей отставке, пишет газета «Жаманак».
12:05 09/05/2017«Айкакан жаманак»: Объемы строительства в Армении увеличилисьГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что за первые три месяца этого года в Армении осуществлено строительство на 35.7 млрд.
12:01 09/05/2017«Жаманак»: Гагику Царукяну, наконец, удалось договориться с получившими депутатские мандаты 8 депутатамиГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне Гагику Царукяну, наконец, удалось договориться с забравшими из Центральной избирательной комиссии заявления о самоотводе и...
12:07 06/05/2017«Айкакан жаманак»: представители Блока «Выход» и Царукян бойкотировали мероприятие ЦИК АрменииНакануне в Доме приемов правительства Армении Центральная избирательная комиссия вручала мандаты депутатам Национального Собрания Армении 6-го созыва, пишет газета «Айкакан жаманак».
11:55 06/05/2017«Паст»: В Генштабе ВС Армении ожидаются серьезные кадровые измененияГазета «Паст» пишет, что в предстоящие дни в ГШ ВС Армении ожидаются крупные изменения. У начальника ГШ в настоящее время четыре заместителя. Решено сократить их число до одного. По сведениям...
11:54 06/05/2017«Грапарак»: Аргам Абраамян пока не представил заявления об отставкеГазета «Грапарак» пишет, что сын экс-премьера Армении, мэр Арташата Аргам Абраамян пока не представил заявление об отставке.
11:53 06/05/2017Самвел Карапетян отказался от должности главы Федерации борьбы Армении – «Жаманак»По сведениям газеты «Жаманак», председатель Федерации борьбы Армении, российский миллиардер Самвел Карапетян отказался от этой должности.
09:26 06/05/2017«Голос Армении»: Не мандатом единымГазета «Голос Армении» в номере от 6 мая пишет: «Заранее написанные заявления о самоотводах стали настоящей головной болью как для кандидатов, так и для лидера блока "Царукян".
10:47 04/05/2017«Грапарак»: В партии «Процветающая Армения» ожидаются кардинальные структурные измененияГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в партии «Процветающая Армения» после начала заседаний нового парламента начнутся серьезные процессы.
10:18 04/05/2017«Жаманак»: Вице-спикер парламента Армении откажется от депутатского мандатаГазета «Жаманак» пишет, что вице-спикер парламента Армении Эрмине Нагдалян откажется от депутатского мандата в составе нового парламента.
10:17 04/05/2017«Айкакан жаманак»: Овик Абраамян отказался от должности секретаря Совета нацбезопасностиГазета «Айкакан жаманак» пишет, что бывший премьер-министр Армении Овик Абраамян отверг предложение президента Сержа Саргсяна о назначении секретарем Совета национальной безопасности.
10:08 04/05/2017«Голос Армении»: Самоотвод или кидалово?Газета «Голос Армении» в номере от 4 мая пишет: «Вчера Центральная избирательная комиссия в ходе заседания рассмотрела заявления кандидатов в депутаты о самоотводе и составила протокол о регистрации...
09:45 03/05/2017«Айкакан жаманак»: Предложение об обмене Арутюняна на Пермякова «оскорбляет наше достоинство»Политолог Степа Сафарян в беседе с корреспондентом издания «Айкакан жаманак» заявил, что предложение об обмене осужденного в России Грачьи Арутюняна на Валерия Пермякова «оскорбляет наше достоинство...