09:08 19/08/2023«Ժողովուրդ». Վահագն Խաչատուրյանը միայն ուղերձներ հղելու կամ մշակութային վայրեր այցելելու համա՞ր է հարկատուների հաշվին վարձատրվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մոռացել է իր բուն պարտականությունների մասին, նախագահից վերածվել է տարբեր երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաներին...
09:14 18/08/2023«Ժողովուրդ». Արմեն Փամբուխչյանի որոշմամբ, վարչական շրջանների շտաբները համակարգելու են տվյալ վարչական շրջանների ղեկավարները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրությունների պաշտոնական քարոզարշավի մեկնարկին հաշված օրեր են մնացել։ Ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած 14 քաղաքական ուժերը շարունակում են...
09:11 18/08/2023«Հրապարակ». Ինչու է դժգոհության մեծ ալիք բարձրացել Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում դժգոհության մեծ ալիք է բարձրացել։ Օրերս պաշտոնանկ է արվել արդեն նախկին պետ Սարգիս Մարգարյանը, բայց դժգոհությունը ոչ թե Մարգարյանի...
09:08 18/08/2023«Ժողովուրդ». Որևէ քայլ չեն ձեռնարկում ՀՀ քաղաքացիների անձնական տվյալների պաշտպանության համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մոտ մեկ տարի առաջ Yandex Go-ի սովորական աշխատակիցներին սկսեց հետաքրքրել այն փաստը, թե կոնկրետ որտեղ են պահվում Ռուսաստանից դուրս տաքսիների ուղևորությունների, հասցեների,...
09:05 18/08/2023«Հրապարակ». Կառավարական առանձնատները նոր բնակիչներ կունենան. Ովքե՞ր տեղ չեն գտել «ընտրյալների» խմբում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կոնդի առանձնատների տնտեսություն, իսկ մայիսից՝ «Կառավարական առանձնատների տնտեսություն» անունը կրող ՊՈԱԿ-ն է սպասարկում կառավարական առանձնատները։ Այստեղ մշտապես բնակվել են ՀՀ...
09:02 18/08/2023«Ժողովուրդ». Արգիշտի Քյարամյանի մերձավորներն են ազդել Աշոտյանի գործով անցնող մի շարք վկաների և մեղադրյալների ցուցմունքների վրա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի խմբագրությանը հայտնի է դարձել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի կալանքի երկարացման դատական նիստից որոշ ուշագրավ մանրամասներ: Հիշեցնենք, որ, ըստ...
08:59 18/08/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ական պատգամավորները նոր հանձնարարական ունեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավորներին հանձնարարվել է մեկ մարդու պես մասնակցել Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավին, հատկապես մայրաքաղաքից ընտրվածները պետք է շրջեն իրենց վարչական...
08:56 18/08/2023«Ժողովուրդ». ՄԱԿ ԱԽ-ն հայտարարությո՞ւն կընդունի, բանաձև՞, թե՞ չի ընդունվի ոչինչ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ տեղի ունեցավ ՄԱԿ անվտանգության խորհրդի արտակարգ նիստ։ Այս նիստից հետո ակտուալ է դարձել և շատերին է հետաքրքրում, թե, ի վերջո, ինչ է լինելու այս քննարկումից հետո։...
08:53 18/08/2023«Հրապարակ». Սյունիքում հույս ունեն, որ Փաշինյանը կմնա՝ կմասնակցի տոնական միջոցառումներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի՝ Սյունիք այցին ընդառաջ մարզում վարչապետի անվտանգությունը վերջին 2 օրն իսկական «տեռոր» է իրականացրել։ Չնայած նա երեկ օրվա երկրորդ կեսին ուղղաթիռով մեկնեց,...
10:37 17/08/2023«Հրապարակ»․ Բոլոր դեպքերում մահապատիժը մեզանում կարգելվի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանության մասին կոնվենցիային կից՝ «Բոլոր դեպքերում մահապատժի վերացման մասին» թիվ 13 արձանագրությունը վավերացնելու հարցը...
10:34 17/08/2023«Ժողովուրդ». Նաիրա Նահապետյանը Տիգրան Ավինյանի օգտին է աշխատո՞ւմ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Երևանի ավագանու ՀՀԿ խմբակցության նախկին անդամ, փոքր ՀԷԿ-երի միության նախագահ Նաիրա Նահապետյանը այժմ աշխատում է իշխող քաղաքական...
10:32 17/08/2023«Հրապարակ». Պատերազմից ու «սյունյաց ողջույններից» հետո Փաշինյանը թերևս չի համարձակվում Սյունիքում ազատ շրջել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգության աշխատակիցները երեկվանից Սյունիքի մարզում են, նախապատրաստում են նրա այցը: Փաշինյանը լինելու է մարզպետարանում, այցելելու է ԶՊՄԿ: Կոմբինատի մեր...
10:30 17/08/2023«Ժողովուրդ». Ոչինչ չի փոխվել ՀՀ-ում, պարզապես հեղափոխականներն են «նախկին» դարձել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում ընտրությունների ակտիվ դերակատարները չեն փոխվում, փոփոխվում են միայն իշխանությունները և նրանց կապող օղակները: Սա նույնն է, որ նախկին ընտրակեղծարարներն ու նրանց...
10:29 17/08/2023«Հրապարակ». Սամվել Բաբայանն Արցախի իշխանական և քաղաքական վերնախավին շարունակում է համոզել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանն Արցախի իշխանական և քաղաքական վերնախավին շարունակում է համոզել՝ գնալ Բաքվի հետ ուղիղ երկխոսելու ճանապարհով,...
10:27 17/08/2023«Ժողովուրդ». Կոկաինի գործով ԱԱԾ-ն մի շարք եվրոպական երկրներ նամակներ է ուղարկել. սպասում են կոնկրետ պատասխանների«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ առեղծվածային պայմաններում Հայաստանում հայտնված 1 տոննա Կոկաինի գործով ԱԱԾ-ի կողմից մի շարք եվրոպական երկրներ նամակներ էին...
10:25 17/08/2023«Հրապարակ». Ատեստավորման գործընթացը բանակում անառողջ մթնոլորտ է ձևավորել, որը կարող է հանգեցնել կադրերի մեծ արտահոսքի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ատեստավորման գործընթացը, ըստ մեր աղբյուրների, բանակում և պաշտպանության համակարգում անառողջ մթնոլորտ է ձևավորել, որը կարող է հանգեցնել կադրերի մեծ արտահոսքի՝ պրոֆեսիոնալ...
09:19 16/08/2023«Հրապարակ». Արցախյան գորգերը կառավարական շենքում փռելը՝ որպես հուշ իր կառավարման տարիներին կորսված հայրենիքից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախն Ադրբեջանի մաս ճանաչած Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմն «Արցախ կարպետ» ՍՊԸ-ից 350 հազար դրամ արժողությամբ գորգ է գնել, որն «Արցախ վիշապագորգ» անունն է կրում։ Գնումը...
09:16 16/08/2023«Ժողովուրդ». Շիրակում վթարից հետո կոնկրետ պահանջ է ներկայացվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ օգոստոսի 11-ին Գյումրու ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարից հետո իրավապահ համակարգում խորհրդակցություն է...
09:13 16/08/2023«Հրապարակ». Թագուհի Թովմասյանը դատարանի միջոցով վերականգնելո՞ւ է իր լիազորությունները հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս հայտնի դարձավ, որ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանն ԱԺ մարդու իրավունքների և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից ազատման...
09:10 16/08/2023«Ժողովուրդ». Նախկին պատգամավորին ու նրա դստերը հաջողվել է ճողոպրել երկրից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Ռուզան Մուրադյանին հաջողվել է դստեր հետ կապված քրգործերը մաքրել ու լքել Հայաստանը՝ հանգիստ, ապահով կյանք վայելելու: Հիշեցնենք, որ նախկին...

10:51 13/12/2016«Грапарак»: В составе совета Республиканской партии ожидаются измененияПравящая Республиканская партия Армении готовится к заседанию совета, в ходе которого будут решены важные вопросы – назначены заместители председателя РПА и не только, пишет газета «Грапарак» со...
10:09 13/12/2016«Айкакан жаманак»: Армянский активист, якобы намеревающийся посетить Баку, выступит с видеообращениемАзербайджанский сайт haqqin.az вчера сообщил, что некий армянский активист по имени Армен Вирабян намерен посетить Баку по примеру Ваге Аветяна, Сюзан Джагинян и Ваана Мартиросяна.
10:04 13/12/2016«Жоховурд»: Людмила Саркисян войдет в партийный список партии «Процветающая Армения»По сведениям газеты «Жоховурд», депутату фракции «Армянский национальный конгресс» Людмиле Саркисян обещали включить в партийный список партии «Процветающая Армения».
10:03 13/12/2016«Иратес»: Между Пашиняном и Микаеляном наметились серьезные противоречияГазета «Иратес» пишет, что в партии «Гражданский договор» наметились противоречия между Николом Пашиняном и Сасуном Микаеляном.
10:25 10/12/2016«Голос Армении»: Блоком или в одиночку, или кто составит хорошую партию?Нынешняя предвыборная гонка, очевидно, отличится от всех предыдущих большим количеством предвыборных блоков, всевозможных объединений и альянсов, пишет газета.
11:27 09/12/2016«Жаманак»: АРФД может присоединиться к формируемому Царукяном блокуГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в АРФ «Дашнакцутюн» в настоящее время обсуждаются три варианта участия в предстоящих парламентских выборах – самостоятельно, что практически...
11:24 09/12/2016«Иратес»: Овик Абраамян приватизировал до отставки рудникиГазета «Иратес» пишет со ссылкой на свои источники, что в Армении сформировалась интересная традиция: каждый покидающий пост чиновник к концу пребывания в должности пытается извлечь максимум из...
12:30 08/12/2016«Голос Армении»: Бюджет-2017: «непредвыборный»Главный финансовый документ опять будет одобрен лишь голосами властных РПА и АРФД. Оппозиционные фракции ППА, АНК, ОЕ проголосуют против бюджета-2017.
11:48 08/12/2016«Жоховурд»: Никто из 7000 новых членов РПА не уплатил пока членских взносовВступившие в правящую Республиканскую партию Армении (РПА) 7 тысяч новых членов, в том числе и министры во главе с премьером, пока не внесли в копилку партии ни копейки.
11:47 08/12/2016«Жаманак»: Премьер-министр говорит так, будто выступает в stand up шоуГазета «Жаманак» пишет, что после двух последних встреч премьер-министра Карена Карапетяна – обсуждения AGBU и фейсбуковской пресс-конференции с редакторами – президент Серж Саргсян выразил в узком...
11:46 08/12/2016«Айкакан жаманак»: Автомагистраль Степанцминда-Ларс пока открыта только для легковых машинМинистерству транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщили из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии, что вчера по состоянию на...
11:45 08/12/2016«Паст»: Тевану Погосяну предоставят в новом блоке 4-е или 5-е местоодной из главных интриг будет вопрос политического будущего депутата фракции «Наследие» Тевана Погосяна.
13:12 07/12/2016«Айкакан жаманак»: Инвестиционный фонд будет сформирован после парламентских выборовфонда после парламентских выборов 2017 года. Премьер Карен Карапетян заявил, что правительство должно временно взять на себя вопрос инвестиционной активности, пишет газета «Айкакан жаманак». «Именно...
13:10 07/12/2016«Жаманак»: АРФ «Дашнакцутюн» может стать после выборов частью властной коалицииВозвращение Гагика Царукяна в политику может внести изменение в планы АРФ «Дашнакцутюн». Не исключается, что АРФД также станет частью властной коалиции, которая не будет называться РПА, пишет газета...
11:47 07/12/2016«Грапарак»: В жизни нет ничего невозможного – министр спорта о членстве в РПАМинистр спорта и по делам молодежи Грачья Ростомян не последовал примеру премьера Карена Карапетяна и других министров и не вступил в ряды правящей Республиканской партии Армении, пишет газета...
11:14 07/12/2016«Жоховурд»: Компания ЭСА прокомментировала информацию о массовом вступлении сотрудников в ряды РПАНа 16-ом съезде правящей Республиканской партии Армении (РПА) 26 ноября было объявлено о вступлении в ряды партии 7 тысяч людей.
11:59 06/12/2016«168 жам»: Власти опять выбрали Гагика ЦарукянаГазета «168 жам» обратилась к действиям, которые осуществляются для возвращения Гагика Царукяна в политику: «Гагик Царукян возвращается, в политику.
11:55 06/12/2016«Айкакан жаманак»: В Армении самый быстрый рост наблюдается в сфере услугВ Армении самый быстрый рост наблюдается в сфере услуг. Во всяком случае, об этом свидетельствует официальная статистика, в частности Национальная статистическая служба, пишет газета «Айкакан...
11:53 06/12/2016«Жаманак»: Не исключается, что Виктор Даллакян присоединится к блоку ЦарукянаДо сих пор, как заверял Виктор Даллакян, руководителем формируемой им партии «Третья республика» должен был стать Сейран Оганян.
11:52 06/12/2016«Айкакан жаманак»: В РПА начался процесс составления списков по рейтинговой системеВ Республиканской партии Армении начался процесс составления списков по рейтинговой система голосования и обсуждаются кандидатуры тех, кто будет баллотироваться в регионах, пишет газета «Айкакан...