09:09 12/05/2023«Հրապարակ». Ինչու է կառավարությունը քաղաքացիներից ծածուկ պահում իր որոշումները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը ժողովրդավարության և թափանցիկության ռեկորդներ է սահմանում. կառավարության երեկվա նիստում ընդգրկված 48 հարցից և ոչ մեկը զեկուցման ենթակա չէր, ընդ...
09:06 12/05/2023«Ժողովուրդ». Գերիների ծնողները Փաշինյանից դժգոհ դուրս են եկել՝ չստանալով իրենց հուզող հարցերի պատասխանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «44 պատերազմի ընթացքում բռնի անհետացած, գերեվարված և անհետ կորած զինվորների ծնողները 1 օր Նիկոլ Փաշինյանի առանձնատան դարպասների մոտ՝ ասֆալտի վրա գիշերելուց հետո երեկ...
09:03 12/05/2023«Հրապարակ». ԶՊՄԿ-ն փաստորեն, ոչ միայն Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությանը, այլ նաև Աննա Հակոբյանին է մուծվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը, փաստորեն, ոչ միայն Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությանը, այլ նաև նրա կնոջը՝ Աննա Հակոբյանին է մուծվում։ Հիշեցնենք, որ ԶՊՄԿ-ն, «զուտ բարի...
09:00 12/05/2023«Ժողովուրդ». 15 զինվորների հրդեհի գործում կա հակառակորդի մասնակցությունը. Վարկած«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազատ գյուղի զինվորների կացարանում բռնկված ողբերգական հրդեհի գործով՝ նախաքննական մարմինը ուշագրավ հանգամանք է քննում։ Մասնավորապես, «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած...
09:31 11/05/2023«Ժողովուրդ». Պետբյուջեից վարչապետի աշխատակզմին 37 մլն դրամ գումար կհատկացվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը ձեռք կբերի գրասենյակային գույք ու համակարգչային սարքավորումներ։ Նախագծի հիմնավորումից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկանում է, որ...
09:29 11/05/2023«Փաստ».Ռուսաստանում ոգևորված չեն Մեծ Բրիտանիայի թագավորական ընտանիքի հետ Վարդանյանի սերտ կապերով«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջերս մենք տեղեկացրել էինք, որ Ռուբեն Վարդանյանի անվան հետ կապվող «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը քաղաքական դաշտում դիրքավորվում է որպես առավելապես արևմտյան կողնորոշմամբ...
09:27 11/05/2023«Ժողովուրդ». Որոշում է կայացվել ընտրություններն անցկացնել սեպտեմբերի 17-ին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ երեկ Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար կազմը հավաքվել, նիստ է արել, քննարկել աշնանը կայանալիք Երեւանի ավագանու...
09:25 11/05/2023«Փաստ». Փաշինյանի «թիմում» աջ ձեռքը ձախ ոտքից բացարձակապես անտեղյակ է«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս տեղի ունեցավ Երևանի Օղակաձև զբոսայգում տեղադրված «Նեմեսիսի» արձանի բացումը, իսկ Թուրքիան ԱԳ նախարարի միջոցով պաշտոնապես հայտարարեց, որ արձանի բացման պատճառով փակում է...
09:23 11/05/2023«Ժողովուրդ». Սասուն Խաչատրյանը համակարգը լցրել է իր հավատարիմներով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանը համակարգը լցրել է իր հավատարիմներով։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Հայկ Գրիգորյանը, որը ՀՀ հակակոռուպցիոն...
09:17 11/05/2023«Հրապարակ». Երթ և հանրահավաք կանցկացվի Սյունիքի մարզի Արցախին սահմանակից Կոռնիձոր համայնքում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՅԴ «Կամավորական շարժում» ՀԿ-ն ի պաշտպանություն Արցախի նախաձեռնել է մայիսի 20-ին երթ և հանրահավաք անցկացնել Սյունիքի մարզի Արցախին սահմանակից Կոռնիձոր համայնքում։...
09:14 11/05/2023«Փաստ». Նիկոլ Փաշինյանը Արևմուտքին ցույց էր տալիս, որ ինքը, այսպես ասած, «պատանդի» կարգավիճակում է«Փաստ» թերթը գրում է. «ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել էր Մոսկվա ու մայիսի 9-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում ներկա գտնվել Հայրենական մեծ պատերազմում...
09:11 11/05/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանի օրակարգում արդեն տևական ժամանակ է՝ Պապիկյանի հեռացման հարցն էլի կա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՊՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանն արդեն տևական ժամանակ է՝ մեկուսացել է իր թիմակիցներից՝ ՔՊ-ականներից, գրեթե ոչ ոքի հետ չի շփվում, շփվելիս...
09:08 11/05/2023«Հրապարակ». «Իզմիրլյան» հիմնադրամը Աննա Հակոբյանի «Իմ քայլը» հիմնադրամին 9 մլն 662 հազար դրամ է փոխանցվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարչապետի կնոջ` Աննա Հակոբյանի «Իմ քայլը» հիմնադրամին 9 մլն 662 հազար դրամ է փոխանցվել «Իզմիրլյան» հիմնադրամի կողմից։ Իզմիրլյան հիմնադրամը ստեղծվել է 1990 թվականին Դիկրան...
09:22 10/05/2023«Ժողովուրդ». «ՄԼ մայնինգ» ընկերության շուրջ դժգոհությունները բազմաթիվ են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««ՄԼ Մայնինգ» ընկերության շուրջ բորբոքված կրքերը չեն դադարում: Նախ՝ հիշեցնենք, որ այս ընկերությունը փոխկապակցված է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության աշխատակազմի նախկին ղեկավար...
09:19 10/05/2023«Հրապարակ». Արցախում բնապահպանական ու հումանիտար աղետ է հասունանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախում բնապահպանական ու հումանիտար աղետ է հասունանում. որոշ հաշվարկներով՝ առաջիկա շաբաթներին Սարսանգի ջրամբարը ցամաքեցնելու ադրբեջանական պլանը կարելի է իրականացված...
09:15 10/05/2023«Ժողովուրդ». Հովհաննես Շահինյանի քրեական վարույթով անցնում է նաև նախկին քաղաքապետ Երվանդ Զախարյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Արաբկիր վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Հովհաննես Շահինյանի քրեական վարույթով անցնում է նաև Երևանի նախկին քաղաքապետ Երվանդ...
09:12 10/05/2023«Հրապարակ». Ստեփանակերտի հանրահավաքին 20-25 հազար մարդ է մասնակցել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում Եռատոնին նվիրված հանրահավաքն Արցախի և Հայաստանի որոշ շրջանակներ ծանր են տարել։ Այն, ըստ էության, կազմակերպել էր Արցախի նախկին պետնախարար...
09:09 10/05/2023«Ժողովուրդ». Արգելվել է ցանկացած տեսակի ապրանքի ներմուծումն Արցախ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ապրիլի 28-ից ադրբեջնական կողմը արգելել է առողջական ծանր վիճակում գտնվող քաղաքացիների տեղափոխումը Արցախից Հայաստան, անգամ՝ Կարմիր...
09:06 10/05/2023«Հրապարակ». Էջմիածնում քչերն են հավատում, որ Պարգև սրբազանը կվերադառնա Հայաստան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի թեմի նախկին առաջնորդ Պարգև սրբազանը շուրջ 3 տարի է՝ ԱՄՆ-ում է։ 2020 թ. նոյեմբերին տեղեկացանք, որ նա, առողջական վիճակով՝ սրտի խնդիրներով պայմանավորված, մեկնել է, իսկ...
09:03 10/05/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանը կրում է թանկարժեք ժամացույց՝ AWI ապրանքանիշից, սակայն չի հայտարարագրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ պետական պաշտոնյաների, մասնավորապես՝ ՀՀ վարչապետի, փոխվարչապետի, նախարարների անունից դիմումներ են ուղարկվել Կոռուպցիայի...

11:20 06/05/2016«Аравот»: Если бы все народы мира руководствовались «обидой», не было бы государств союзников«Недавно во время одного обсуждения в Facebook я понял из комментариев многочисленных пользователей, что мы, армяне, обязаны быть антисемитами (враждебное отношение к евреям), поскольку в ходе...
10:13 06/05/2016«Жаманак»: АНК предложил брать отпечатки с 10 пальцев для исключения повторного голосованияГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ходе закрытых обсуждений проекта Избирательного кодекса РА «Армянский национальный конгресс» (АНК) в качестве средства исключения повторного...
11:05 05/05/2016«Айкакан жаманак»: Признание независимости НКР получит вскоре новый импульсПресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян заявил корреспонденту «Айкакан жаманак», что в ближайшее время признание независимости НКР получит новый импульс.
10:40 05/05/2016«168 жам»: Карабахский конфликт не будет урегулирован, пока у России есть рычаги давления на стороныКарабахский конфликт еще долгое время не будет урегулирован или в процессе урегулирования не будет достигнут прогресс, поскольку у России есть приоритетные позиции благодаря рычагам над...
10:36 05/05/2016«Грапарак»: В АНК недовольны Левоном Тер-ПетросяномГазета «Грапарак» пишет, что некоторые представители «Армянского национального конгресса» недовольны Левоном Тер-Петросяном.
09:42 05/05/2016«Голос Армении»: Синдром сафароидовГазета «Голос Армении» в номере от 5 мая пишет: Как и следовало ожидать, беспрецедентная история трусливого ночного убийцы Сафарова не стала единичным случаем в Азербайджане.
11:09 04/05/2016«Иравунк»: Пассивность Роберта Кочаряна вызывает недоумение в АрцахеВизит первого президента Армении Левона Тер-Петросяна в Арцах затмил собой сверхпассивность экс-президента Роберта Кочаряна в течение этих дней, пишет газета «Иравунк».
10:48 04/05/2016«Жоховурд»: Минобороны нужно предоставить дополнительные средства для включения добровольцев в состав ВСГазета «Жоховурд» пишет, что в течение последних дней жителям Еревана и различных областей звонят сотрудники венных комиссариатов, чтобы уточнить, не хотят ли они на добровольной основе поехать на...
10:23 04/05/2016«Айкакан жаманак»: КРОУ намерена снизить тариф на электроэнергию примерно на 3 драмаГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА собирается снизить тариф электроэнергии примерно на три драма и установить его...
10:21 04/05/2016«Грапарак»: Апелляционный суд смягчил приговор Суренянцу«Апелляционный суд смягчил приговор в отношении политолога Сурена Суренянца, сократив с 4 до 2,5 лет срок наказания, вынесенный судом первой инстанции.
11:44 03/05/2016«Иратес de facto»: Череда отставок в Минобороны Армении продолжитсяГазета «Иратес de facto» пишет со ссылкой на свои источники, что череда отставок в оборонной сфере продолжаться.
11:43 03/05/2016«168 жам»: Сотрудники «Наирита» получили уведомления об увольнении с 1 июляСотрудники ЗАО «Завод Наирит» встретили 1 мая – День международной солидарности трудящихся – уведомлениями об освобождении с работы с 1 июля, пишет газета «168 жам».
11:41 03/05/2016«Грапарак»: В Минэкономики обсуждается вопрос повышения таможенных пошлин на турецкую продукциюГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в министерстве экономики обсуждается вопрос ужесточения допуска турецкой продукции в Армению.
10:32 03/05/2016“Голос Армении”: Это был организованный геноцид. 25 лет назад началась операция "Кольцо"Газета “Голос Армении” в номере от 3 мая пишет: “10 апреля 1991 года выстрелом в голову по дороге в школу в Геташене был убит 12-летний армянский мальчик Арамаис Саакян.
11:20 29/04/2016«Аравот»: В Азербайджане нарастают панические настроенияАзербайджан своими действиями и заявлениями постоянно «напоминает» о том, что ничего не закончилось.
11:04 29/04/2016«Чоррорд ишханутюн»: Несколько «независимых» депутатов побывали накануне в президентской резиденцииГазета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне Серж Саргсян принял в президентской резиденции нескольких независимых депутатов.
10:53 28/04/2016“Голос Армении”: Укажите на агрессора. Что заявляют посредники и что говорят документы?Газета “Голос Армении” в номере от 28 апреля пишет: “Ситуация вокруг процесса карабахского урегулирования после 4-дневной апрельской войны обрела качественно новый характер и поставила перед...
10:23 28/04/2016«Грапарак»: В Арцах отправятся новые добровольческие отрядыАрмия Арцаха не намерена отказываться от содействия добровольцев. 1 мая в Арцах на замену отправятся новые добровольческие отряды, пишет газета «Грапарак». Добровольцы находятся в Арцахе уже 2-3...
10:20 28/04/2016«Жоховурд»: Азербайджанский беспилотник сбит в небе на Тавушской областью АрменииГазета «Жоховурд» пишет, что 26 апреля в небе над селом Акнахпюр Тавушской области Армении появились азербайджанские беспилотники.
11:16 27/04/2016«Айкакан жаманак»: РПА намерена завершить на этой неделе обсуждения Избирательного кодекса в первом чтенииГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что парламентское большинство – Республиканская партия Армении – намерена завершить на этой неделе обсуждения проекта нового...