16:47 21/01/2022Ո՞ւմ է պետությունը տրամադրում քայլակներ, հենակներ ու աջակցող այլ միջոցներՆախարարությունը շարունակում է պետական հավաստագրի հիման վրա աջակցող միջոցների տրամադրման գործընթացը։ Պետական հավաստագիր ստանալու համար հաշմանդամություն ունեցող և սոցիալապես անապահով անձինք կարող են...
16:36 20/01/2022Կայսրուհու տարեդարձը․ Իրինա Ալեգրովա-70Այսօր՝ հունվարի 20-ին խորհրդային և ռուսական էստրադային երգչուհի, ՌԴ ժողովրդական արտիստուհի Իրինա Ալեգրովայի ծննդյան օրն է։ Երգչուհին դառնում է 70 տարեկան։ Իրինա Ալեգրովան ծնվել է 1952 թվականին Դոնի...
14:20 19/01/2022Թուրքիայի «Սպիտակ աղավնին». այսօր Հրանտ Դինքի հիշատակի օրն է«Ես ունեմ երկու դեմք և երկու գիտակցություն: Նախ՝ ես ապրում եմ Թուրքիայում, ես Թուրքիայի քաղաքացի եմ։ Երկրորդ՝ ես հայ եմ»։ Սրանք հայազգի հայտնի լրագրող, հայ-թուրքական «Ակոս» թերթի գլխավոր խմբագիր...
10:08 19/01/2022Ճապոնացի երաժիշտները կկատարեն Առնո Բաբաջանյանի ստեղծագործություններըՃապոնիայում հայ երաժշտական մշակույթն ակտիվորեն տարածելու գործում մեծ ներդրում ունենալու համար Տոկիոյում Կոմիտասի անվան երաժշտական միության համահիմնադիր, տաղանդավոր դաշնակահար Տակահիրո Ակիբան...
20:30 18/01/2022Շվեդիան չեղարկել է ՊՇՌ թեստի պարտադիր պահանջը՝ երկիր մուտք գործողների համարՇվեդիա ժամանող օտարերկրացիների համար այլևս անհրաժեշտ չի լինի COVID-19 թեստի բացասական արդյունք ներկայացնելը, ասվում է երկրի կառավարության մամուլի հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է Ռիա Նովոստին։ Ավելի...
19:43 18/01/2022Microsoft-ը 68,7 միլիարդ դոլարով գնում է խաղերի մշակող Activision Blizzard-ըԱմերիկյան Microsoft կորպորացիան 68,7 միլիարդ դոլար արժողությամբ գործարքով ձեռք է բերում աշխարհի խոշորագույն խաղեր մշակողներից մեկին՝ Activision Blizzard Inc.-ին։ Այս մասին հայտնել է Microsoft-ի...
14:56 18/01/2022ԱՄՆ-ի գլխավոր սանիտարական բժիշկը նախազգուշացնում է «օմիկրոն»-ի դեմ պայքարում «դժվար շաբաթների» մասինԱՄՆ-ի սանիտարական ոլորտի գլխավոր բժիշկ Վիվեկ Մուրթին կիրակի օրը նախազգուշացրել է, որ ԱՄՆ-ին սպասում են «դժվար մի քանի շաբաթներ» օմիկրոնի տարածման պատճառով: «Դեպքերի թիվը մեծ է, հիվանդանոցները...
09:31 17/01/2022Արքայազն Հարրին հայց կներկայացնի Մեծ Բրիտանիայի կառավարության դեմԱրքայազն Հարրին որոշել է հայց ներկայացնել Մեծ Բրիտանիայի կառավարության դեմ՝ պահանջելով վերադարձնել իրեն ոստիկանական պաշտպանությունը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Daily Mail-ը։ Պարբերականի...
11:37 15/01/2022Երևանը Քերոբյանին տնտեսական աճ է ապահովումԿհիշեք՝ ճանապարհային խցանումները Վահան Քերոբյանը տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ գնահատեց։ Մարդ պիտի քերոբյաննական բախտ ունենա՝ նույնիսկ մի օր տևած ձյունն է նրա համար տնտեսական աճ ապահովում։ Հա,...
14:41 14/01/2022Ժնևում և Փարիզում ամերիկացի դիվանագետները հոսպիտալացվել են «Հավանայի համախտանիշով»Ժնևում և Փարիզում ԱՄՆ-ի դիվանագետները հոսպիտալացվել են «Հավանայի համախտանիշի» կասկածանքով, գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով The Wall Street Journal-ին: Տեղեկատվության համաձայն՝ Ժնևում...
14:04 14/01/2022Ամիրան Բադիշյան. Երևանի կենտրոնում արժեքավոր կառույցը վերածվի վթարային ու անպիտան հերթականի«Այս անգամ փորձենք արագացնել հուշարձանի վերականգնման գործընթացը և ոչ թե պայքարենք կամ աղմկենք կորստից հետո...»:
13:31 14/01/2022Եվրոպայում գազի գինն ավելի քան 10%-ով բարձրացել էԵվրոպական շուկաներում բնական գազի բորսային գները հունվարի 14-ի առավոտյան բարձրացել են ավելի քան 10 տոկոսով՝ գերազանցելով հազար խորանարդ մետրի դիմաց 1100 դոլարի նշագիծը: Այս մասին գրում է...
09:15 14/01/2022Էլիզաբեթ Երկրորդը որդուն զրկել է զինվորական կոչումներիցԲռնաբարության մեջ մեղադրվող Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդի որդին՝ արքայազն Էնդրյուն, զրկվել է զինվորական կոչումներից և թագավորական հովանավորությունից։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին...
16:12 13/01/2022Ֆինլանդիայում գրանցվել է COVID-19-ից երեխայի մահվան առաջին դեպքըՖինլանդիայի իշխանությունները COVID-19-ի հետ կապված առաջին մանկական մահն են արձանագրել երկրի տարածքում»։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով ֆիննական «Yle» հանրային...
12:23 12/01/2022Աշխարհում մեկ շաբաթվա ընթացքում COVID-19-ի ռեկորդային թվով դեպքեր են գրանցվելՄեկ շաբաթվա ընթացքում` հունվարի 3-9-ը, աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 15 մլն 154 հազար 666 նոր դեպք։ «Ռիա նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են Առողջապահության...
10:05 12/01/2022Միջազգային մրցույթների դափնեկիր քանոնահարուհի Մարիաննա Գևորգյանը հանդես կգա Ռուբեն Ալթունյանի հիշատակին նվիրված համերգինՆա հաղթել է «Աշխարհի ազգերի երաժշտություն» անվանակարգում՝ կատարելով հայկական ազգային մեղեդիներ։
19:00 11/01/2022Փարաջանովին նվիրված երեկո ԹբիլիսիումԱնվանի ռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովին նվիրված հերթական հուշ-երեկոն անցկացվեց Թբիլիսիի սակրեբուլոյի շենքում։ Ինչպես հայտնում է «Ալիք մեդիան», միջոցառումը նախաձեռնել էին «Վիրահայերի միությունն» ու...
10:00 11/01/2022Շնորհակալության միջազգային օրն էՀունվարի 11-ին նշվում է «շնորհակալության» միջազգային օրը։ Calend.ru-ն գրում է, որ տարեցտարի ավելի շատ երկրներ ու մարդիկ են միանում այս տոնը նշելուն։ Երիտասարդությունը մասնակցում է տոնին տարբեր...
10:30 10/01/2022Սրտաբանը ներկայացրել է՝ COVID-19-ի ժամանակ սրտանոթային հիվանդություններից մահացությունը որքան է կազմումՌուսաստանի Առողջապահության նախարարության գլխավոր անկախ սրտաբան Սերգեյ Բոյցովը «Ռադիո Ռոսիա» ռադիոկայանի եթերում ասել է, որ սիրտ-անոթային հիվանդություններից մահացության տվյալները, երբ վարակվում են...
17:25 08/01/2022Հայազգի բռնցքամարտիկ Արեստ Սահակյանը նոկաուտից 11 օր անց մահացել էՄահացել է ռուսաստանաբնակ հայազգի բռնցքամարտիկ Արեստ Սահակյանը, ով գլխի ծանր վնասվածք էր ստացել «Նոկաուտների արքաներ» մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։ Բռնցքամարտիկի մահվան մասին...

11:27 26/12/2018Для любителей активного отдыха: открылся каток на Лебедином озере в ЕреванеКаток Лебединого озера будет работать до 1 марта 2019 года.
10:55 26/12/2018Путин на крещенских купаниях, танцующий Юнкер и прогуливающиеся в парке Трамп и Ким Чен Ын. Подборка необычных видео уходящего годаEuronews подводит итоги года и публикует подборку самых интересных и необычных видео из рубрики No Comment.
09:59 25/12/2018Американец нашел в машине лотерейный билет и выиграл миллион долларовСпустя два месяца он нашел его в машине и зашел в супермаркет, чтобы проверить выигрыш.
10:40 24/12/2018Президент Армении Армен Саркисян провел выходной в окружении внуков«Воскресный вечер президента Армена Саркисяна с внуками – Арменом Саркисяном-младшим и Саванной Женей Саркисян», – гласит описание к фото.
13:53 21/12/2018Дональд Туск в рождественском клипе обещал больше не петьЗапись была сделана 22 года назад и на днях.
12:42 20/12/2018Арсен Бабаян: В 2018 году Аппарат НС Армении только по линии топлива сэкономил более 90 тыс. литров бензинаЗаместитель руководителя Аппарата Национального Собрания обратился сегодня к публикации газеты «Жаманак», назвав ее «нелепой информацией о выдуманных растратах».
11:44 20/12/2018Жители Армении рассказали, какой вопрос они задали бы президенту России В.ПутинуСегодня президент России Владимир Путин даст большую пресс-конференцию по итогам года.
11:35 20/12/2018Корюн Атоян освобожден от должности ректора Армянского государственного экономического университета«Он освобожден от занимаемой должности по собственному заявлению», – сказал начальник отдела министерства по связям с общественностью Артур Багдасарян.
17:16 19/12/2018И.о. премьера Армении Никол Пашинян: В АО Арцаха назначены люди, всю жизнь служившие в Вооруженных силахНазначены люди, являющиеся старожилами АО, которые всю свою жизнь служили в ВС и стоят у истоков Арцахской освободительной войны.
13:30 19/12/2018Газета Financial Times назвала «человеком года» Джорджа СоросаКак отмечает газета, обычно издание выбирает «человеком года» персону, известную благодаря ее достижениям.
12:24 19/12/2018Из Баку поступают тревожные заявления – пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов«Я понимаю, что новые власти заняты процессом распределения постов в Национальном Собрании. Но, думаю, что вопросы безопасности гораздо важнее, нежели распределение постов», – сказал он.
11:20 18/12/2018Выдвинутый от Армении фильм «Спитак» не вошел в шорт-лист премии «Оскар»Фильм режиссера Александра Котта «Спитак» рассказывает о нескольких днях после разрушительного землетрясения в Армении, которое произошло 7 декабря 1988 года.
10:46 18/12/2018Нападающий омского «Авангарда» Артем Манукян – в роли Деда МорозаМаленький Сережа из первого класса попросил хоккеистов «Авангарда» принести новогоднее чудо в его класс. И вот прямо на урок к малышам приехал нападающий Артем Манукян.
09:40 17/12/2018Названо имя самой красивой девушки во ВселеннойКатриона Грэй известна на родине как телеведущая, певица, театральная актриса и модель. Отец девушки родом из Австралии, ее мать — филиппинка.
16:56 15/12/2018Автодорога Степанцминда – Ларс открыта для всех видов транспортных средствОб этом сообщили министерству транспорта, связи и информационных технологий Армении из посольства РА в Грузии.
12:25 15/12/2018Взъерошил волосы сотруднице и сделал вид, что ему холодно: странное поведение Юнкера – в центре внимания СМИ и юзеровПозже перед началом пресс-конференции на саммите Юнкер резко бросил на пол пачку документов, никак не пояснив при этом своих действий.
11:03 14/12/2018Заместитель мэра Еревана посетил зоопарк для выяснения причин смерти безоарового козлаРеальная причина инцидента станет известная лишь после проведения расследования. До этого ответственным было поручено усилить контроль.
10:57 13/12/2018В древнейшем храме Украины – Софии Киевской – освятили армянский хачкар12 декабря в древнейшем храме Украины – Софии Киевской – освятили армянский хачкар, который занял свое место в сокровищнице Национального заповедника.
10:25 13/12/2018На территории Армении автодороги в основном проходимы, закрыт перевал ВарденяцТруднопроходима автодорога Сотк-Карвачар, на дорогах Апарана образовался гололед.