13:10 25/12/2021«Երեք տենոր»-ի մեծ գալա-համերգը՝ հայ հանդիսատեսի առջևՆրանք վստահ են, որ բարձրակարգ արվեստը իր մեջ հզոր ուժ ունի:
09:00 25/12/2021Տոնական օրերին արգելոց-թանգարանները կաշխատեն«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղ՝ «Գառնի» և «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանները, «Լոռի բերդ» «քաղաքատեղի»...
20:08 24/12/2021Ռուսաստանցիները տարվա երաժիշտ են ճանաչել Ալեքսանդր ԳրադսկունՌուսաստանցիները Ալեքսանդր Գրադսկուն տարվա երաժիշտ են ճանաչել։ Այս մասին են վկայում Հասարակական կարծիքի ուսումնասիրման համառուսաստանյան կենտրոնի (ՎՑԻՕՄ) տվյալները, որոնք ներկայացվել են Մոսկվայում...
16:27 24/12/2021Կայացել է Գրիգորի Գաբրիելյանցի «Ղարաբաղ. պատմական դեպքերի ժամանակագրություն» գրքի շնորհանդեսըԱրցախի պետական համալսարանում դեկտեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել երկրաբանահանքաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ԱրՊՀ պատվավոր դոկտոր Գրիգորի Գաբրիելյանցի (Ղարաբաղցի) «Ղարաբաղ.
17:06 23/12/2021Թուրքիայի և Հայաստանի միջև առաջիկա օրերին կսկսվեն թռիչքները. Թուրք նախարարՀայաստանն ու Թուրքիան առաջիկա օրերին կվերսկսեն երկկողմ թռիչքները։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Ադիլ Քարաիսմայիլօղլուն։ Այս մասին գրում է ekhokavkaza.com...
11:13 22/12/2021Օքսֆորդի համալսարանն ու AstraZeneca-ն աշխատում են «Օմիկրոն»-ի դեմ պատվաստանյութ ստեղծելու ուղղությամբՕքսֆորդի համալսարանը և AstraZeneca անգլո-շվեդական ընկերությունը սկսել են պատվաստանյութ ստեղծել՝ նախատեսված կորոնավիրուսի «Օմիկրոն» հիմնամանրէի դեմ պայքարի համար: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ...
09:09 22/12/2021«Կաֆկայի երազը» անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է «Ֆիլմ մոդի» միջազգային կինոփառատոնումԱյս փառատոնի անվանումը, որը ֆրանսերենից թարգմանաբար նշանակում է «անիծյալ ֆիլմեր», ընտրված է լեգենդար արտիստ Ժան Կոկտոյի պատվին։
19:14 21/12/2021Հայտնի են «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթի հաղթողներըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունն ամփոփում է 2021 թ. «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթի արդյունքները։ ԿԳՄՍՆ-ի փոխանցմամբ՝ լավագույնների ընտրությունը կայացել է այսօր՝...
16:32 21/12/2021Ռուսական թատրոնը Ամանորին կներկայացնի «Մաուգլի» ներկայացումըՀեքիաթի հերոսները կենդանիներ են, բայց մարդու նման են իրենց պահում՝ սիրում են, ատում, դավեր դյութում, նույնիսկ առասպելներ պատմում։
14:02 20/12/2021Մարզիչ Խոակին Կապառոսը կշարունակի աշխատել մինչև պայմանագրի ավարտը. Արմեն Մելիքբեկյան«Բոլորի համար ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղը տարվա ընթացքում երկու հավասար մասերի բաժանվեց՝ գարնանային, երբ երեք խաղերում և ընկերական հանդիպումներում եղան փայլուն հաղթանակներ և աշնանային...
11:45 20/12/2021Ո՞ր քաղաքներն են դառնալու Եվրոպայի Սուրբ Ծննդյան մայրաքաղաքներԻտալիայի Ջենովան և իսպանական Սան Սեբաստիանը 2022 թվականին կդառնան Եվրոպայի Սուրբ Ծննդյան մայրաքաղաքներ։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով Europulse-ին։...
09:17 20/12/2021Ռոսպոտրեբնադզորը սահմանափակել է Թուրքիայից պղպեղի, նռան և խաղողի ներկրումըՌոսպոտրեբնադզորը նոյեմբերի 17-ից դադարեցրել է պղպեղի և նռան ներկրումը Թուրքիայից, դեկտեմբերի 10-ից՝ թուրքական խաղողի ներկրումը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, նշված է գերատեսչության կայքում։ Նշվում է, որ...
19:43 17/12/2021Ալեն Ղուլյանը՝ Արգիշտի Քյարամյանի «Վաստակի համար» մեդալով պարգևատրման մասինՓորձագետ Ալեն Ղուլյանը գրում է․ «Արցախի քննչական կոմիտեի ղեկավարի հրամանով Արգիշտի Քյարամյանը պարգևատրվեց «Վաստակի համար» մեդալով։ За какие такие вастаки??
18:42 17/12/2021Այսպիսի հավաքականների դեմ խաղալը մեծ մարտահրավեր է մեզ համար․ Խորեն ԲայրամյանՀայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Խորեն Բայրամյանը մեկնաբանել է Ազգերի Լիգայի վիճակահանության արդյունքները։ Ինչպես հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը, նա մասնավորապես ասել է․ «Մեծ...
17:25 17/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ. Վարազդատ Լալայանն՝ արծաթե, Գոռ Մինասյանը՝ բրոնզե մեդալակիրներՏաշքենդում ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում +109 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչներ Վարազդատ Լալայանն ու Գոռ Մինասյանը երկամարտի արդյունքով մեդալներ նվաճեցին: Վ.Լալայանը երկամարտի 457...
11:41 17/12/2021Չարենց կամ տորթ, փուչիկ ու հյութեր. «Երկուսն իրար հետ համատեղողը քաղքենի է պարզապես»«Բոլոր մշակութային վայրերը վերածվել են ուտել խմելու տեղի: Քաղաքում լիքը սրճարան կա: Ամոթ է պարզապես»:
10:54 17/12/2021Ստեղծվել է նոր չիպ, որի շնորհիվ սմարթֆոնների մարտկոցները մեկ շաբաթ լիցքավորված կմնանIBM և Samsung տեխնոլոգիական ընկերությունները հայտարարել են չիպի մասին, որը սմարթֆոնների մարտկոցները մի ամբողջ շաբաթ լիցքավորված պահելու ներուժ ունի, հայտնում է Daily Mail-ը: Չիպն ունի նոր Vertical...
17:38 16/12/2021Ծանրամարտի ԱԱ. Սիմոն Մարտիրոսյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում ընթացող ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում 109 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սիմոն Մարտիրոսյանը երկամարտի 416 կգ արդյունքով դարձավ բրոնզե մեդալակիր: Նա...
15:13 16/12/2021«ՏաԹևերը» ճանաչվել է հաղթող World Travel Awards-ի «Աշխարհի առաջատար ճոպանուղի» անվանակարգում«ՏաԹևեր» ճոպանուղին ճանաչվել է հաղթող «World Travel Awards»-ի 28-րդ մրցանակաբաշխության «Աշխարհի առաջատար ճոպանուղի» անվանակարգում, իսկ Հայաստանը՝ «Աշխարհի առաջատար ժառանգության նպատակակետ»...
11:55 15/12/2021Ռուսաստանցիները պատվաստվելու նպատակով սկսել են ավելի հաճախ այցելել ՀայաստանՌուսները սկսել են ավելի հաճախ պատվիրել դեպի Հայաստան տուրեր՝ ԱՀԿ-ի կողմից հաստատված Moderna դեղամիջոցով պատվաստվելու համար։ Այս մասին «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությանը հաղորդել է Հայաստանի զբոսաշրջության...

11:58 27/11/2018Фонд Сороса прекратил работу в Турции – из-за обвинений в организации беспорядковВ организации пояснили, что сотрудники фонда подвергаются преследованию со стороны местных властей.
19:42 26/11/2018«Сасун Микаелян мне друг, но…» Боевые товарищи кандидата в депутаты НС Армении о его скандальном заявленииСасун Микаелян заявил: «Мы одержали победу в карабахской войне, и я, не колеблясь, не боясь, говорю – эта победа ... важнее, чем Арцахская освободительная война…»
11:03 26/11/2018Автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспортных средствВ Армении все автодороги в основном проходимы.
10:17 23/11/2018Вход на репетицию в Ереване перед концертом Национального филармонического оркестра Армении в Берлине – свободныйВ программе Концерт для скрипки с оркестром Арама Хачатуряна в исполнении Сергея Хачатряна, Сюита из Балета «Спартак» и Симфония № 5 Дмитрия Шостаковича.
12:54 22/11/2018Отозванный с поста постпреда Армении в ОДКБ Давид Вирабян займет важную и высокую должность – МИД«Профессионализм, навыки и эффективность нашего дипломатического персонала ни у кого не должны вызывать сомнений», – отметила Нагдалян.
11:53 22/11/2018Мемуары экс-первой леди США Мишель Обамы стали бестселлером в ряде стран мираВ США и Канаде за первую неделю продано более 1,4 млн копий в печатном и цифровом форматах.
11:43 22/11/2018Ретроспективная выставка Аршила Горки – на 58-й Венецианской биеннале58-я Венецианская биеннале пройдет с 11 мая по 24 ноября 2019 года.
13:08 21/11/2018Татевский монастырь в Армении – в списке самых красивых и впечатляющих храмов мираРедакция российского издания MaDaw.ru составила список самых красивых и впечатляющих храмов мира.
12:12 21/11/2018Айлисли: Проблема была не в «Каменных снах» и сочувственном описании армян21 ноября выходит в свет английское издание данной книги и двух других романов из этой трилогии – «Йемен» и «Грандиозная пробка».
12:53 20/11/2018МЧС Армении сообщает подробности о состоянии дорог в республикеВсем водителям рекомендуется ездить в регионы на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами.
12:04 20/11/2018Названы 10 стран, поездки в которые позволят поучаствовать в самых ярких приключениях в 2019 годуПервое место заняла Япония благодаря запланированным Кубку мира по регби, а затем, в 2020 году, Летней Олимпиаде.
12:12 19/11/2018В 2018 году Марк Цукерберг опустился на шестую строчку индекса BloombergИндекс рассчитывается на основе стоимости акций компаний, в которых миллиардеры обладают долями. Всего рейтинг BBI включает в себя 500 богатейших людей мира.
10:12 17/11/2018Покер Юры Мовсисяна: Сборная Армении по футболу разгромила команду ГибралтараВо втором тайме Мовсисян оформил хет-трик, став, таким образом, автором первого в истории сборной Армении покера.
13:32 16/11/2018Американские ученые выяснили, почему людям нравится пить чёрный кофеВыяснилось, что любовь к этому напитку противоестественна с точки зрения эволюции, поскольку все млекопитающие воспринимают горький вкус.
15:30 15/11/2018Президент Арцаха Бако Саакян в Париже встретился с послом Армении во ФранцииВ ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся укрепления связей между Арцахом и Францией.
13:21 15/11/2018Новый ценовой рекорд: подвеску Марии-Антуанетты продали на аукционе за $36 млнЭта исключительная натуральная жемчужина необычайного размера, некогда принадлежавшая королеве Марии-Антуанетте.
12:04 15/11/2018Сборная Армении в Гибралтаре: дети фотографируются с Генрихом МхитаряномВ рамках Лиги Наций УЕФА 2018 16-ого ноября в 22:45 на стадионе «Виктория» пройдет матч Армения–Гибралтар.
20:33 14/11/2018Амнистия в Армении: сегодня на свободу вышли свыше 470 осужденныхПресс-служба Уголовно-исполнительной службы министерства юстиции Республики Армения обнародовала данные об освобожденных по амнистии осужденных лицах за 14 ноября.
12:24 14/11/2018Курьезный инцидент во Владивостоке: несколько мужчин прикинулись автобусомСвоей акцией с «автобусоходом» мужчины пытались привлечь внимание к данной проблеме, поскольку они считают, что это – дискриминация людей, у которых нет транспортного средства.
11:40 14/11/2018Все в сборе: юзеры активно обсуждают новые фото королевской семьиКак пишут СМИ, снимки должны были появиться лишь завтра, 14 ноября, но...