12:00 11/02/2022Աշխարհում COVID-19-ի դեպքերի թիվը մոտեցել է 406 միլիոնիԱմերիկյան Ջոն Հոփքինսի համալսարանի տվյալներով՝ ուրբաթ օրվա դրությամբ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել է 405,993,573-ի։ Լուրը հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը: Աշխարհում վիրուսի տարածման...
09:53 11/02/2022Մեքսիկայում տարեսկզբից հինգերորդ լրագրողն է սպանվելՄեքսիկայի Օահակա նահանգում ուրբաթ գիշերը սպանել են լրագրող Հեբեր Լոպես Վասկեսին, երկու հոգի ձերբակալվել է, հայտնել է նահանգի դատախազը Milenio TV-ին տված հարցազրույցում, գրում է «Ռիա Նովոստի»...
20:00 10/02/2022Արցախի առաջին Թումո տուփը բացվեց ՄարտակերտումԱյսօր մեկնարկել է Արցախում Թումոյի կրթական ծրագրի ընդլայնման գործընթացը. Մարտակերտում` Թումոյի ղեկավարության և ԱՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Արցախի առաջին Թումո տուփի...
15:15 10/02/2022ՆԱՏՕ-ն կարող է մարտական խմբեր տեղակայել Սև ծովի շրջանումՆԱՏՕ-ն դիտարկում է Ռումինիայում մարտական խմբեր տեղակայելու հնարավորությունը, հայտարարել է գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Այժմ մենք ուսումնասիրում ենք...
13:13 09/02/2022Բժշկի խորհուրդը՝ ինչպես վերականգնվել «օմիկրոն»-ից հետոԿորոնավիրուսային վարակից հետո վերականգնողական շրջանը կարող է տևել մինչև կես տարի: «Մեդսի» կլինիկական հիվանդանոցի բաժանմունքի վարիչ Ալեքսանդրա Զիկովան նշում է, որ եթե «օմիկրոն»-ից հետո պահպանվում են...
11:51 09/02/2022Երգչուհի Ադելն արժանացել է Brit Awards-ի գլխավոր մրցանակինԲրիտանացի երգչուհի Ադելն արժանացել է Brit Awards-ի (BRITs) գլխավոր մրցանակին։ Նրա «Easy on Me» ստեղծագործությունը, որը հինգ տարվա ընդմիջումից հետո դարձել է առաջին սինգլը, հաղթել է «Տարվա երգ»...
10:09 09/02/2022Բիլ Գեյթսը գիրք է գրել այն մասին, թե ինչպես կանխել հաջորդ համաճարակըMicrosoft-ի հիմնադիր միլիարդատեր Բիլ Գեյթսը գիրք է գրել «Ինչպես կանխել հաջորդ համաճարակը» վերնագրով, որը լույս կտեսնի 2022 թվականի մայիսին։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ «Գրքում ես ներկայացնում եմ...
17:13 08/02/2022Վիրուսաբանը զգուշացրել է հաճախակի ռեվակցինացիայի ռիսկերի մասինՎիրուսաբան Վիտալի Զվերևը հայտարարել է, որ COVID-19-ի դեմ «Sputnik V»-ով կամ «Sputnik Light»-ով պատվաստվելուց հետո կարելի է պատվաստվել այլ պատվաստանյութով, բայց ոչ շուտ, քան 4 ամիս հետո, գրում է...
09:41 08/02/2022«Ժողովուրդ». Հայաստան վերադարձած 8 հայ ռազմագերիների հարցաքննությունը բավականին լարված ու բարդ է անցել.«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Armlur.am-ը գրել էր, որ Հայաստան վերադարձած 8 հայ ռազմագերիների հարցաքննությունը անցել է բավականին լարված ու բարդ: Բանն այն է, որ մինչ քննիչները, քրեական գործի...
13:46 07/02/2022Որոնք են «օմիկրոն»-ի ամենացավոտ ախտանիշները«Օմիկրոն» շտամով վարակված հիվանդների մոտ սկսել են ցավոտ ախտանիշներ ի հայտ գալ, ինչպիսիք են կոկորդի ցավը, ուժեղ գլխացավը և ստամոքսի ցավը: Այս մասին «Լենտա.ռու»-ին ասել է վարակաբան Եվգենի Տիմակովը։...
11:51 07/02/2022Պեկին-2022. Կանադացի հոկեյիստները ռուսներին ստիպել են խաղին մասնակցել դիմակներովՌուսաստանի և Կանադայի ազգային հավաքականների հոկեյիստները բժշկական դիմակներով են հանդես եկել Պեկինում ընթացող Օլիմպիական խաղերի խմբային փուլի հանդիպմանը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
10:05 07/02/2022Պեկին-2022. Ռուսաստանը՝ Օլիմպիական խաղերի գեղասահքի թիմային չեմպիոնՊեկինի Օլիմպիական խաղերում Ռուսաստանի հավաքականը հաղթել է գեղասահքի թիմային մրցումներում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ՝ օլիմպիական չեմպիոններ են դարձել Մարկ Կոնդրատյուկը (տղամարդկանց...
19:15 05/02/2022Սննդաբանը հայտնել է իդեալական նախաճաշի գաղտնիքըԵթե ցանկանում եք նիհարել, ապա պետք է անպայման նախաճաշել։ Այս մասին ասում է սննդաբան Քիմ Ռոուզը։ Մասնագետի խոսքով՝ նախաճաշը բաց թողնելն ու «աղքատիկ» ճաշը բարդացնում են նիհարելու գործընթացը։ Ըստ նրա՝...
17:01 05/02/2022ՌԴ-ում COVID-19-ով հիվանդների հետ շփված մարդիկ այլևս չեն ինքնամեկուսանաՌուսաստանում COVID-19-ով հիվանդների հետ շփում ունեցած մարդիկ այլևս ստիպված չեն լինի ինքնամեկուսանալ։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, նշված է Ռուսաստանի գլխավոր սանիտարական բժշկի որոշման մեջ, որը...
14:00 05/02/2022Քիմ Քարդաշյանը Քանյե Ուեսթին մեղադրել է «վերահսկելու և մանիպուլացնելու» փորձի մեջՀեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը մեղադրել է իր նախկին ամուսնուն՝ Քանյե Ուեսթին, հրապարակային հարձակումների մեջ՝ պնդելով, որ նա տարված է իր ընտանիքին «վերահսկելու և մանիպուլացնելու» փորձով։ Այդ մասին...
11:10 05/02/2022«Օմիկրոն» շտամի դեպքում բժշկական դիմակների արդյունավետությունը նվազել է. ՎիրուսաբանԲժշկական դիմակները 3 անգամ նվազեցնում են գրիպով, իսկ կորոնավիրուսով վարակվելու հավանականությունը՝ 2-2,5 անգամ։ Այս մասին «Իզվեստիա» թերթին ասել է իմունոլոգ, բժշկական գիտությունների թեկնածու Նիկոլայ...
16:15 04/02/2022Այսօր Աբգարիս ծնունդը նշեցինք Կիրանցում, իրեն գրկելու փոխարեն Խաչքարը գրկեցինք. Գեղամ ՆազարյանԱյսօր Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից Աբգար Նազարյանի ծննդյան օրն է։ Նա կդառնար 20 տարեկան։
16:17 03/02/2022Վիրուսաբան․ «Օմիկրոն»-ը կարող է դառնալ գրիպի նման սեզոնային հիվանդությունԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամը ոչ այնքան վտանգավոր է վարակվածների առողջության համար, որքան SARS-CoV-2-ի նախորդ տեսակները, մահացության նվազումը հարաբերվում է վիրուսի «կենսաբանական էության» հետ,...
14:37 02/02/2022Ինչ պետք է ուտել կորոնավիրուսի ժամանակ. ակադեմիկոսի խորհուրդներըԿորոնավիրուսով հիվանդները պետք է ուտեն այնպիսի սնունդ, որը նպաստում է օրգանիզմում հակամարմինների սինթեզին։ Այս մասին «Իզվեստիա» թերթին ասել է Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Վիկտոր...
12:40 02/02/2022Ղազախստանի կառավարությունն արգելել է բարձրացնել նախարարների ու պատգամավորների աշխատավարձըՂազախստանի կառավարությունն ընդունել է որոշում, որով արգելվում է բարձրացնել կառավարության, խորհրդարանի անդամների, աշխատակազմերի ղեկավարների աշխատավարձը։ Գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը։ Հունվարի 11-ին...

10:02 28/01/2019Задержан подозреваемый в хищении картины Куинджи из Третьяковской галереиПреступление было совершено из корыстных побуждений.
13:48 25/01/2019На аукционе в Лондоне за 62,5 тыс. и 84,6 тыс. долларов проданы портреты ЛенинаТакже в четверг была продана цветная линогравюра Пабло Пикассо «Большая обнаженная женщина» (1962 год).
13:30 25/01/2019Манвела Григоряна лишили звания почетного гражданина армянского АрмавираСовет старейшин ещё в декабре 2018 года получил соответствующее заявление от жителей Армавира, с требованием лишить Манвела Григоряна звания почетного гражданина.
19:05 24/01/2019«Некому рожать»: Минтруд объяснил сокращение населения РоссииПо данным Росстата, за 2018 год население России сократилось на 86 тыс человек до 146,794 млн человек.
14:32 24/01/2019Премьера Армении Никола Пашиняна пригласили в СингапурВ частности, собеседники обсудили возможности экспорта из Армении в Сингапур различных товаров – коньяк, вино, пиво, соки и другие переработанные продукты.
12:40 24/01/2019«Знаете, что у меня мама – армянка?» Тина Канделаки переговорила с Николом Пашиняном в Давосе«Здравствуйте! Добра Вам, здоровья! Вы, знаете, что у меня мама – армянка?» – спросила Пашиняна на армянском Канделаки.
14:28 23/01/2019Япония: начали тестировать беспилотные автобусыОтмечается, что 10-дневный эксперимент был запущен на прошлой неделе.
15:13 22/01/2019Блогер Александр Лапшин попросил Минобороны Армении разрешения на посещение пограничной зоныЛапшин рассказал также, что побывал в более чем 140 странах, на фоне всех тех стран Армения выглядит очень достойно и интересно – и природой, и архитектурой, и необычным, интересным народом.
11:08 22/01/2019Исполнилось 98 лет со дня рождения композитора Арно БабаджанянаПесни Арно Бабаджаняна принесли ему невероятную популярность – их знал и пел весь Советский Союз.
10:09 22/01/2019Армянская Церковь отмечает сегодня День памяти Св. Ваана Галентийского (Гохтского)Ваан был сыном Галентийского нахарара (крупного феодала) Хосрова. Вместе с многими армянскими князями арабы увезли мальчика в рабство в Дамаск, подвергли обрезанию и тезоименовали в Вааба.
09:45 21/01/2019На территории Армении есть закрытые автодорогиТруднопроходима автодорога Сотк-Карвачар.
10:53 19/01/2019Блогеры Давид Манукян и Карина Лазарьянц в час пик перекрыли Новый Арбат ради съемок и получили 10 суток арестаВ интернете ранее появилось видео блогеров, которые для съемок клипа перекрыли несколько полос на Новом Арбате в Москве, что затруднило движение.
19:11 17/01/2019В Киеве проходят мероприятия, посвященные 95-летию со дня рождения Сергея ПараджановаСогласно организаторам, выставка в столице Украины будет работать с 17 по 28 января.
12:34 17/01/2019Первое в истории растение на Луне погиблоПомимо хлопчатника, на Луну были доставлены семена рапса, картофеля, и масличных культур, однако они не взошли.
12:06 17/01/2019Необычное явление в Иерусалиме: древний город засыпает снегомПо прогнозу синоптиков, высота снежного покрова может достичь пяти, а в некоторых районах и десяти сантиметров.
15:16 16/01/2019Зоров, Саркози, Никол: самые популярные имена новорожденных в АрменииВ Армении в апреле-декабре 2018 года имя Никол дали 14 новорожденным.
13:20 16/01/2019Иранское агентство представило фоторяд из новогодней АрменииИранское агентство новостей ILNA представило фоторяд из новогодней Армении.
11:42 16/01/2019Генрих Мхитарян с нетерпением ждет своего возвращения в стройГенрих Мхитарян ранее получил перелом плюсневой кости на правой ноге. Сообщалось, что он сможет вернуться к полноценным тренировкам через 6 недель.
10:27 15/01/2019Президент Дональд Трамп и посол Варужан Нерсисян заявили о важности расширения отношений Армении и СШАСобеседники подчеркнули роль армянской общины в укреплении дружбы между двумя странами.
10:17 14/01/2019МЧС Армении: Поступило сразу 4 ложных сигнала о бомбеОтмечается, что это были ложные сигналы.