12:00 11/02/2022Աշխարհում COVID-19-ի դեպքերի թիվը մոտեցել է 406 միլիոնիԱմերիկյան Ջոն Հոփքինսի համալսարանի տվյալներով՝ ուրբաթ օրվա դրությամբ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել է 405,993,573-ի։ Լուրը հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը: Աշխարհում վիրուսի տարածման...
09:53 11/02/2022Մեքսիկայում տարեսկզբից հինգերորդ լրագրողն է սպանվելՄեքսիկայի Օահակա նահանգում ուրբաթ գիշերը սպանել են լրագրող Հեբեր Լոպես Վասկեսին, երկու հոգի ձերբակալվել է, հայտնել է նահանգի դատախազը Milenio TV-ին տված հարցազրույցում, գրում է «Ռիա Նովոստի»...
20:00 10/02/2022Արցախի առաջին Թումո տուփը բացվեց ՄարտակերտումԱյսօր մեկնարկել է Արցախում Թումոյի կրթական ծրագրի ընդլայնման գործընթացը. Մարտակերտում` Թումոյի ղեկավարության և ԱՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Արցախի առաջին Թումո տուփի...
15:15 10/02/2022ՆԱՏՕ-ն կարող է մարտական խմբեր տեղակայել Սև ծովի շրջանումՆԱՏՕ-ն դիտարկում է Ռումինիայում մարտական խմբեր տեղակայելու հնարավորությունը, հայտարարել է գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Այժմ մենք ուսումնասիրում ենք...
13:13 09/02/2022Բժշկի խորհուրդը՝ ինչպես վերականգնվել «օմիկրոն»-ից հետոԿորոնավիրուսային վարակից հետո վերականգնողական շրջանը կարող է տևել մինչև կես տարի: «Մեդսի» կլինիկական հիվանդանոցի բաժանմունքի վարիչ Ալեքսանդրա Զիկովան նշում է, որ եթե «օմիկրոն»-ից հետո պահպանվում են...
11:51 09/02/2022Երգչուհի Ադելն արժանացել է Brit Awards-ի գլխավոր մրցանակինԲրիտանացի երգչուհի Ադելն արժանացել է Brit Awards-ի (BRITs) գլխավոր մրցանակին։ Նրա «Easy on Me» ստեղծագործությունը, որը հինգ տարվա ընդմիջումից հետո դարձել է առաջին սինգլը, հաղթել է «Տարվա երգ»...
10:09 09/02/2022Բիլ Գեյթսը գիրք է գրել այն մասին, թե ինչպես կանխել հաջորդ համաճարակըMicrosoft-ի հիմնադիր միլիարդատեր Բիլ Գեյթսը գիրք է գրել «Ինչպես կանխել հաջորդ համաճարակը» վերնագրով, որը լույս կտեսնի 2022 թվականի մայիսին։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ «Գրքում ես ներկայացնում եմ...
17:13 08/02/2022Վիրուսաբանը զգուշացրել է հաճախակի ռեվակցինացիայի ռիսկերի մասինՎիրուսաբան Վիտալի Զվերևը հայտարարել է, որ COVID-19-ի դեմ «Sputnik V»-ով կամ «Sputnik Light»-ով պատվաստվելուց հետո կարելի է պատվաստվել այլ պատվաստանյութով, բայց ոչ շուտ, քան 4 ամիս հետո, գրում է...
09:41 08/02/2022«Ժողովուրդ». Հայաստան վերադարձած 8 հայ ռազմագերիների հարցաքննությունը բավականին լարված ու բարդ է անցել.«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Armlur.am-ը գրել էր, որ Հայաստան վերադարձած 8 հայ ռազմագերիների հարցաքննությունը անցել է բավականին լարված ու բարդ: Բանն այն է, որ մինչ քննիչները, քրեական գործի...
13:46 07/02/2022Որոնք են «օմիկրոն»-ի ամենացավոտ ախտանիշները«Օմիկրոն» շտամով վարակված հիվանդների մոտ սկսել են ցավոտ ախտանիշներ ի հայտ գալ, ինչպիսիք են կոկորդի ցավը, ուժեղ գլխացավը և ստամոքսի ցավը: Այս մասին «Լենտա.ռու»-ին ասել է վարակաբան Եվգենի Տիմակովը։...
11:51 07/02/2022Պեկին-2022. Կանադացի հոկեյիստները ռուսներին ստիպել են խաղին մասնակցել դիմակներովՌուսաստանի և Կանադայի ազգային հավաքականների հոկեյիստները բժշկական դիմակներով են հանդես եկել Պեկինում ընթացող Օլիմպիական խաղերի խմբային փուլի հանդիպմանը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
10:05 07/02/2022Պեկին-2022. Ռուսաստանը՝ Օլիմպիական խաղերի գեղասահքի թիմային չեմպիոնՊեկինի Օլիմպիական խաղերում Ռուսաստանի հավաքականը հաղթել է գեղասահքի թիմային մրցումներում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ՝ օլիմպիական չեմպիոններ են դարձել Մարկ Կոնդրատյուկը (տղամարդկանց...
19:15 05/02/2022Սննդաբանը հայտնել է իդեալական նախաճաշի գաղտնիքըԵթե ցանկանում եք նիհարել, ապա պետք է անպայման նախաճաշել։ Այս մասին ասում է սննդաբան Քիմ Ռոուզը։ Մասնագետի խոսքով՝ նախաճաշը բաց թողնելն ու «աղքատիկ» ճաշը բարդացնում են նիհարելու գործընթացը։ Ըստ նրա՝...
17:01 05/02/2022ՌԴ-ում COVID-19-ով հիվանդների հետ շփված մարդիկ այլևս չեն ինքնամեկուսանաՌուսաստանում COVID-19-ով հիվանդների հետ շփում ունեցած մարդիկ այլևս ստիպված չեն լինի ինքնամեկուսանալ։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, նշված է Ռուսաստանի գլխավոր սանիտարական բժշկի որոշման մեջ, որը...
14:00 05/02/2022Քիմ Քարդաշյանը Քանյե Ուեսթին մեղադրել է «վերահսկելու և մանիպուլացնելու» փորձի մեջՀեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը մեղադրել է իր նախկին ամուսնուն՝ Քանյե Ուեսթին, հրապարակային հարձակումների մեջ՝ պնդելով, որ նա տարված է իր ընտանիքին «վերահսկելու և մանիպուլացնելու» փորձով։ Այդ մասին...
11:10 05/02/2022«Օմիկրոն» շտամի դեպքում բժշկական դիմակների արդյունավետությունը նվազել է. ՎիրուսաբանԲժշկական դիմակները 3 անգամ նվազեցնում են գրիպով, իսկ կորոնավիրուսով վարակվելու հավանականությունը՝ 2-2,5 անգամ։ Այս մասին «Իզվեստիա» թերթին ասել է իմունոլոգ, բժշկական գիտությունների թեկնածու Նիկոլայ...
16:15 04/02/2022Այսօր Աբգարիս ծնունդը նշեցինք Կիրանցում, իրեն գրկելու փոխարեն Խաչքարը գրկեցինք. Գեղամ ՆազարյանԱյսօր Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից Աբգար Նազարյանի ծննդյան օրն է։ Նա կդառնար 20 տարեկան։
16:17 03/02/2022Վիրուսաբան․ «Օմիկրոն»-ը կարող է դառնալ գրիպի նման սեզոնային հիվանդությունԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամը ոչ այնքան վտանգավոր է վարակվածների առողջության համար, որքան SARS-CoV-2-ի նախորդ տեսակները, մահացության նվազումը հարաբերվում է վիրուսի «կենսաբանական էության» հետ,...
14:37 02/02/2022Ինչ պետք է ուտել կորոնավիրուսի ժամանակ. ակադեմիկոսի խորհուրդներըԿորոնավիրուսով հիվանդները պետք է ուտեն այնպիսի սնունդ, որը նպաստում է օրգանիզմում հակամարմինների սինթեզին։ Այս մասին «Իզվեստիա» թերթին ասել է Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Վիկտոր...
12:40 02/02/2022Ղազախստանի կառավարությունն արգելել է բարձրացնել նախարարների ու պատգամավորների աշխատավարձըՂազախստանի կառավարությունն ընդունել է որոշում, որով արգելվում է բարձրացնել կառավարության, խորհրդարանի անդամների, աշխատակազմերի ղեկավարների աշխատավարձը։ Գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը։ Հունվարի 11-ին...

14:50 09/07/2015The Irish Times: For people in Nagorno Karabakh, it is world’s best placeAs weddings go, Gayaneh and Avanes Grigoryan’s day out in 2008 was far more than a celebration of a union.
13:41 08/07/2015The Irish Times: Azerbaijan threatens to shoot down any aircraft landing at NKR airportThe blue-and-white bird-like structure of Nagorno Karabakh’s airport perches in the Caucasus Mountains like a shining, defiant emblem of national pride.
15:38 07/07/2015Azerbaijan adds Kazarnovskaya in “black list” for NKR visitThe spokesperson for the Foreign Ministry of Azerbaijan, Hikmet Hajiyev, said that the Russian opera singer Lyubov Kazarnovskaya’s name will be included in a list of undesirable people because of her...
13:47 06/07/2015Armenian police remove barricades on Bagramyan Avenue in YerevanArmenian police are removing the barricades of trash containers that were placed across Bagramyan Avenue in Yerevan by protesters against a rise in electricity tariffs.
10:59 06/07/2015Princess Charlotte is christened at a Sandringham churchSeveral thousand well wishers greeted the royals, while Prince George delighted the crowds on foot.
11:54 04/07/2015Deputy Yerevan police chief Valery Osipyan urges rally participants to remove voluntarily barricades of trash containers“You are conscious citizens. I think it is time for you to remove trash containers and restore public order,” he said.
13:34 01/07/2015Flights to resort cities to be launched from Yerevan this summerDirect flights to several resorts cities will be launched from Yerevan during the summer travel season, Panorama.am has learned from Armenia’s General Department of Civil Aviation.
18:30 29/06/2015Couple Married 67 Years Die Just Two Hours Apart In Their SleepThe couple are survived by five children, 14 grandchildren and 14 great-grandchildren
11:32 27/06/2015White House lit in rainbow colors after Supreme Court rulingThe White House was lit up in rainbow colors on June 26 in commemoration of the Supreme Court’s ruling to legalize same-sex marriage , according to seattletimes.com.
15:58 25/06/2015Special Investigation Service of Armenia prepares materials over obstruction of journalistic activityMaterials are being prepared by Special Investigation Service of Armenia (SIS) over obstruction of journalists’ work during the events in central Bagramian Avenue in Yerevan on the night of June 23,...
10:26 23/06/2015Heat wave kills hundreds in Pakistan's city of KarachiAt least 400 killed in Karachi city and adjoining districts as temperature touches 45 degrees Celsius, officials say
13:57 20/06/2015Sit-in underway in Liberty Square of Yerevan to protest electricity tariff riseA sit-in is underway in Liberty Square of Yerevan to protest the rise of power tariffs in Armenia. Fewer activists are participating today: after spending the night here, many went home to change...
17:38 19/06/2015Parliament of Armenia passes Haypost postal operator privatization bill in first readingThe privatization of Haypost CJSC national postal operator is expected to help attract private investment, increase financial flows, modernize the company and develop postal services
10:16 19/06/2015U.S. training for Syrian rebels moving slower than expectedHundreds more were still being screened or waiting to be brought out of the country.
12:31 18/06/2015Armenian man wounded in rocket fire on AleppoEthic Armenian Fernant Nikoghosian was wounded in rocket fire on Aleppo, ‘Gandzasar’ reports. According to information, armed terrorist groups on June 15 fired rockets on several districts of Aleppo,...
10:43 16/06/2015A bad night's sleep is as big a risk to your health as smokingSleeping disorders are closely associated with anxiety, depression, hostility, vital exhaustion and are a manifestation of social stress in the population.
09:10 16/06/2015Death toll from MERS virus in South Korea reaches 19Four new cases of the virus in the East Asian nation were revealed, bringing the number of confirmed cases to a total of 154.
14:27 15/06/2015Ambassador Tumanyan: Armenia wants to link Iran to Eurasian Economic UnionA big terminal is planned to be constructed on the Iranian-Armenian border, which will contribute to the increase in bilateral product turnover.
11:55 15/06/2015Warlick: Armenia’s participation in Baku Games is an opportunity to build bridges of cooperation and mutual understanding"I hope the rest of the Games proceed with displays of good sportsmanship, mutual respect, and friendship in the true spirit of the Olympics," Mr Warlick told Panorama.am.
09:04 15/06/2015Russia to focus on talks with European partners at Le Bourget-2015The 51st Paris Air Show will take place on June 15-21 and is expected to gather more than 2,000 participants from 46 countries.