11:50 03/12/2021Խաչատրյանի անվան 9-րդ միջազգային փառատոնը կկրի «Երեք ընկեր. Խաչատրյան, Պրոկոֆև, Շոստակովիչ» խորագիրըԴեկտեմբերի 14-ից 20-ը Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Երևանում կանցկացնի Խաչատրյանի անվան 9-րդ միջազգային փառատոնը։...
10:55 03/12/2021Արցախում նոյեմբերին 178 ծնունդ է գրանցվելՆոյեմբեր ամսվա ընթացքում Արցախում 178 ծնունդ է գրանցվել։ «Նախորդ ամիսների համեմատ` այդ թիվը ռեկորդային է և ամենամոտը մինչև պատերազմն ունեցած ցուցանիշներին։ Մեր հաջողությունների իրական գրավականը...
10:49 03/12/2021Անկարան եվրոպական իրավապահ մարմիններին կոչ է անում խուսափել Թուրքիայի վրա ճնշումներիցՀինգշաբթի Թուրքիան Եվրոպայի խորհրդին կոչ է արել խուսափել Անկարայի վրա ցանկացած ճնշում գործադրելուց՝ կապված Փարիզում ծնված թուրք գործարար և քաղաքացիական ակտիվիստ Օսման Քավալայի գործով նախատեսված վճռի...
20:17 02/12/2021ՀՕԿ-ի 2022թ-ի օրացույցի համար նախատեսված մրցույթում հաղթած լուսանկարներըԱմեն տարի Համաշխարհային օդերևութաբանական կազմակերպությունն անցկացնում է օրացույցի համար նախատեսված լուսանկարների մրցույթ: Ինչպես հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը, 2022...
17:03 02/12/2021Արթուր Թովմասյան. 150 դրամի դեմ պայքարող հայտնիներ, ո՞ւր եքԼՂՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման պատգամավոր Արթուր Թովմասյանը գրում է. «Ջուրը թանկանում է 2022 թվականի հունվարի 1-ից, իսկ էլեկտրոէներգիյան փետրվարից, գազի գինն էլ կախված է մի բարակ թելից: Հիմա հարց. 150...
15:15 02/12/2021Հանրապետության հրապարակում տոնածառ կտեղադրվիԱյս տարի Երևանի քաղաքապետարանը ամանորյա միջոցառումներ և հրավառություն չի կազմակերպի, փողոցների տոնական լուսավորություն չի լինի, չի գործի քաղաքապետարանի սուրբծննդյան տոնավաճառը: Միաժամանակ, Ամանորի և...
14:47 01/12/2021Օրվա մեկնաբանությունը ֆեյբուքից«Մենք էլ ենք շատ ադրբեջանական տեղեր մտել ու դուրս չենք գալիս:» Անդրանիկ Քոչարյան... Инакты уни турки этуйкэ. Ба дук инч мтацик?
10:45 01/12/2021Հայ գործարարը Դուբայում 1 մլն դոլար է շահել50-ամյա գործարարը դարձել է առաջին հայը, որը շահել է Dubai Duty Free (DDF) Millionaire վիճակախաղում։ Gulf News-ի փոխանցմամբ, 50-ամյա Աբրահամ Մելքոնյանը երեքշաբթի տեղի ունեցած վիճակախաղում շահել է 1...
09:00 01/12/2021«Օմիկրոն» շտամի մասին է պատմում այն բացահայտած հարավաֆրիկացի բժիշկըՀարավաֆրիկացի բժիշկը, ով առաջիններից է հայտնաբերել հիվանդների շրջանում կորոնավիրուսի նոր տարբերակը, ասել է, որ Omicron տարբերակի ախտանիշներն առայժմ մեղմ են և կարող են բուժվել տնային պայմաններում...
17:32 30/11/2021«Ամբերդ» արգելոցը փակ կլինի այցելուների համար«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը տեղեկացնում է, որ «Ամբերդ» պատմամշակութային արգելոցը դեկտեմբերի 1-ից փակ կլինի այցելուների համար։...
17:08 30/11/2021Առնո Բաբաջանյանի ստեղծագործությունների ջազային մշակումները կներկայացվեն Yerevan Jazz Fest-ի շրջանակումԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը և Ջազի հայկական ասոցիացիան «YEREVAN JAZZ FEST 2021» միջազգային 7-րդ ջազ փառատոնի շրջանակներում դեկտեմբերի 2-ին, ժամը 19:00 Արամ Խաչատրան համերգասրահում...
12:22 29/11/2021Դոնի Ռոստովում կբացվի մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի հուշարձանըԴոնի Ռոստովի թիվ 22 դպրոցի տարածքում կբացվի Խորհրդային Միության կրկնակի հերոս մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի հուշարձանը, մանրամասներ է հայտնում Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունը։...
10:15 29/11/2021Tiffany & Co.-ն ներկայացրել է իր պատմության մեջ ամենաթանկ զարդըTiffany & Co. ոսկերչական ապրանքանիշը Դուբայում ներկայացրել է իր պատմության ընթացքում ամենաթանկարժեք զարդը՝ World’s Fair վզնոցը։ Ոսկերչական տան ներկայացուցիչները պաշտոնապես չեն նշել զարդի արժեքը,...
19:00 27/11/202119-ամյա Արթուր Գրիգորյանը հաղթել է դաշնակահարների միջազգային մրցույթումԴաշնակահարների միջազգային մրցույթում առաջին տեղն է զբաղեցրել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի 19-ամյա ուսանող Արթուր Գրիգորյանը։ Ստեղծագործական մրցույթին մասնակցել են հարյուրավոր...
14:00 27/11/2021Ամսագրի շապիկից հայտնի աֆղանուհի Շարբաթ Գուլան ապաստան է ստացել ԻտալիայումԱֆղանուհի Շարբաթ Գուլան, ով աշխարհին հայտնի դարձավ 1984 թվականին ամերիկացի ֆոտոլրագրող Սթիվ Մաքքարիի «Աֆղան աղջիկը» լուսանկարի շնորհիվ, քաղաքական ապաստան է ստացել Իտալիայում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ...
12:13 27/11/2021Ալեքսանդր Գրադսկին հոսպիտալացվել էՌուսաստանի ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Ալեքսանդր Գրադսկին հիվանդանոց է տեղափոխվել կաթվածի կասկածով։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալույթւնը, վկայակոչելով MK թերթին։ Թերթը պարզաբանել է, որ...
10:35 27/11/2021SOCAR-ը բենզալցակայան է տեղադրել Գորիս–Կապան ավտոճանապարհինԱդրբեջանի պետական նավթային ընկերությունը (SOCAR)-ը բենզալցակայան է տեղադրել Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածում, որը Փաշինյանը բանավոր համաձայնությամբ հանձնեց Ադրբեջանին։ Բենզալցակայանի տեսանյութը...
09:08 27/11/2021Պուտինը Փաշինյանին և Ալիևին ձիթենու ճյուղեր է նվիրելՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւին ձիթենու ճյուղեր է նվիրել՝ որպես խաղաղության խորհրդանիշ: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
15:43 26/11/2021Սյունիքում կբացվի 14 «Արմաթ» աշխատանոցԱռաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից (ԱՏՁՄ) հայտնում են, որ մինչև տարվա ավարտը նախատեսվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի (ԿԳՄՍ) նախարարության օժանդակությամբ...
20:51 25/11/2021Կիբերանվտանգության փորձագետն արձագանքում է Հայաստանում Pegasus-ի կիրառման վերաբերյալ քաղաքական հայտարարությունների ոչ քաղաքականացված կետերինԿիբերանվտանգության հարցերով փորձագետ Ռուբեն Մուրադյանն անդրադարձել է հայ օգտատերերի դեմ Pegasus գաղտնալսող ծրագրի օգտագործման մասին Apple-ից ստացած զգուշացնող նամակներին, դրանից հետո հնչած...

11:00 30/10/2018Армянский лаваш – продукт, который можно назвать символом жизни. Материал НТВЛаваш – один из древнейших видов хлеба на земле, он спасал местных жителей в голодные времена.
10:15 30/10/2018В Туапсе завхоз детсада Людмила Багдасарян спасла 10 детей во время наводненияВо время наводнения Людмила Багдасарян была на работе. Увидев, что вода стала прибывать очень сильно, женщина решила эвакуировать детей на своем автомобиле.
10:03 30/10/2018Европа перестанет переводить часыВ прошедшие выходные Европейский Союз перевел часы на зимнее время. Для некоторых стран, возможно, это было в последний раз.
11:14 29/10/2018В Армении стартовал уникальный фестиваль ReAnimaniaАвтор лучшего фильма получит уникальную возможность посетить Францию, где представит свой фильм спонсорам и продюсерским центрам с целью получения финансирования.
10:09 26/10/2018Ученые выяснили, что стресс уменьшает размер мозга у взрослых людейУ людей каждое утро измеряли уровень кортизола (гормона стресса), а затем предлагали тесты на память и абстрактное мышление.
15:18 25/10/2018Как оценивают депутаты НС Армении заявление Никола Пашиняна по выборам в Капане?Он отметил, что не разделяет мнение, что слова Никола Пашиняна содержат в себе диктаторские акценты.
11:10 25/10/2018Модный конфуз: супруга принца Гарри Меган Маркл забыла снять этикетку с платьяМеган так и шла по красной дорожке в наряде с магазинной биркой, прикрепленной к подолу, пока кто-то не заметил эту пикантную деталь. Этикетку спешно убрали.
16:02 24/10/2018«Поздравляю с непринятым решением»: Никола Пашиняна не избрали премьером АрменииФракции Республиканской партии Армении (РПА) и АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) не приняли участия в голосовании, фракция «Елк» воздержалась от голосования.
11:07 24/10/2018В Армавирской области Армении пресечена деятельность одного из пунктов общепитаВ пункте питания на месте производится и реализуется кулинарная продукция – пончики с кремом, пирожки с картошкой, куриным мясом и говядиной, а также ламаджо, плов, салаты.
10:14 24/10/2018Плед, книга или экскурсии по Еревану: определена формула идеального осеннего отпускаСервис путешествий спросил у пользователей, каким они видят себе идеальный отпуск осенью. В опросе приняли участие более трех тысяч человек.
10:37 23/10/2018Япония: из-за экстремальных погодных условий сакура зацвела на полгода раньше срокаТакже эксперт заявил, что есть информация уже о более, чем ста цветениях по всей стране и подчеркнул, что эти деревья не будут цвести весной повторно.
10:37 22/10/2018На заседании Исполнительного органа РПА обсужден проект Избирательного кодекса АрменииО позиции официально заявят на внеочередном заседании НС РА.
11:21 20/10/2018Туристы любят путешествия больше, чем секс, углеводы и кофе. ОпросБольше всего экспертов поразило, что 57% опрошенных могли бы ради путешествий отказаться от секса, а 41% за бесплатный вояж были готовы отдать свой мобильный телефон.
10:41 20/10/2018Президент Арцаха – католикосу Араму I: Как в роковой, так и победный час Вы всегда были рядом, вместе с намиБако Саакян 20 октября направил поздравительное послание в связи с 50-летием со дня рукоположения Католикоса Великого Дома Киликийского Арама Первого.
11:30 19/10/2018«Было здорово»: президент Франции Макрон и канцлер Германии Меркель провели вечер в пивнойК ним присоединились премьер-министр Люксембурга Ксавье Беттель и Шарль Мишель.
12:04 18/10/2018Эрдоган: Работы Ара Гюлера останутся на века как память о великом фотографеАра Гюлер скончался в Стамбуле, в больнице, где проходил лечение, на 90-м году жизни.
10:39 17/10/2018Мэр Парижа Анн Идальго: Школа «Тумо» – программа, воодушевившая всю ЕвропуВ Париже накануне, 16 октября, состоялась официальная церемония открытия центра «Тумо-Париж».
11:41 16/10/2018Без еды, алкоголя и лодок: о новых запретах и табу для туристов в разных странах мираРекордсменами по «борьбе с туристами» в этом году можно назвать Италию и Нидерланды.
16:52 15/10/2018Французская компания намерена основать в Армении новую горнолыжную зонуВ рамках XVII Саммита Франкофонии 10 октября в Ереване прошел экономический форум под патронажем президента Армении Армена Саркисяна.
11:52 12/10/2018Первые леди стран Франкофонии посетили музей Ерванда Кочара в ЕреванеВ музее гости ознакомились с работами Ерванда Кочара различных периодов его творчества, которые условно можно разделить на венецианский, французский и армянский периоды.