11:50 03/12/2021Խաչատրյանի անվան 9-րդ միջազգային փառատոնը կկրի «Երեք ընկեր. Խաչատրյան, Պրոկոֆև, Շոստակովիչ» խորագիրըԴեկտեմբերի 14-ից 20-ը Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Երևանում կանցկացնի Խաչատրյանի անվան 9-րդ միջազգային փառատոնը։...
10:55 03/12/2021Արցախում նոյեմբերին 178 ծնունդ է գրանցվելՆոյեմբեր ամսվա ընթացքում Արցախում 178 ծնունդ է գրանցվել։ «Նախորդ ամիսների համեմատ` այդ թիվը ռեկորդային է և ամենամոտը մինչև պատերազմն ունեցած ցուցանիշներին։ Մեր հաջողությունների իրական գրավականը...
10:49 03/12/2021Անկարան եվրոպական իրավապահ մարմիններին կոչ է անում խուսափել Թուրքիայի վրա ճնշումներիցՀինգշաբթի Թուրքիան Եվրոպայի խորհրդին կոչ է արել խուսափել Անկարայի վրա ցանկացած ճնշում գործադրելուց՝ կապված Փարիզում ծնված թուրք գործարար և քաղաքացիական ակտիվիստ Օսման Քավալայի գործով նախատեսված վճռի...
20:17 02/12/2021ՀՕԿ-ի 2022թ-ի օրացույցի համար նախատեսված մրցույթում հաղթած լուսանկարներըԱմեն տարի Համաշխարհային օդերևութաբանական կազմակերպությունն անցկացնում է օրացույցի համար նախատեսված լուսանկարների մրցույթ: Ինչպես հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը, 2022...
17:03 02/12/2021Արթուր Թովմասյան. 150 դրամի դեմ պայքարող հայտնիներ, ո՞ւր եքԼՂՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման պատգամավոր Արթուր Թովմասյանը գրում է. «Ջուրը թանկանում է 2022 թվականի հունվարի 1-ից, իսկ էլեկտրոէներգիյան փետրվարից, գազի գինն էլ կախված է մի բարակ թելից: Հիմա հարց. 150...
15:15 02/12/2021Հանրապետության հրապարակում տոնածառ կտեղադրվիԱյս տարի Երևանի քաղաքապետարանը ամանորյա միջոցառումներ և հրավառություն չի կազմակերպի, փողոցների տոնական լուսավորություն չի լինի, չի գործի քաղաքապետարանի սուրբծննդյան տոնավաճառը: Միաժամանակ, Ամանորի և...
14:47 01/12/2021Օրվա մեկնաբանությունը ֆեյբուքից«Մենք էլ ենք շատ ադրբեջանական տեղեր մտել ու դուրս չենք գալիս:» Անդրանիկ Քոչարյան... Инакты уни турки этуйкэ. Ба дук инч мтацик?
10:45 01/12/2021Հայ գործարարը Դուբայում 1 մլն դոլար է շահել50-ամյա գործարարը դարձել է առաջին հայը, որը շահել է Dubai Duty Free (DDF) Millionaire վիճակախաղում։ Gulf News-ի փոխանցմամբ, 50-ամյա Աբրահամ Մելքոնյանը երեքշաբթի տեղի ունեցած վիճակախաղում շահել է 1...
09:00 01/12/2021«Օմիկրոն» շտամի մասին է պատմում այն բացահայտած հարավաֆրիկացի բժիշկըՀարավաֆրիկացի բժիշկը, ով առաջիններից է հայտնաբերել հիվանդների շրջանում կորոնավիրուսի նոր տարբերակը, ասել է, որ Omicron տարբերակի ախտանիշներն առայժմ մեղմ են և կարող են բուժվել տնային պայմաններում...
17:32 30/11/2021«Ամբերդ» արգելոցը փակ կլինի այցելուների համար«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը տեղեկացնում է, որ «Ամբերդ» պատմամշակութային արգելոցը դեկտեմբերի 1-ից փակ կլինի այցելուների համար։...
17:08 30/11/2021Առնո Բաբաջանյանի ստեղծագործությունների ջազային մշակումները կներկայացվեն Yerevan Jazz Fest-ի շրջանակումԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը և Ջազի հայկական ասոցիացիան «YEREVAN JAZZ FEST 2021» միջազգային 7-րդ ջազ փառատոնի շրջանակներում դեկտեմբերի 2-ին, ժամը 19:00 Արամ Խաչատրան համերգասրահում...
12:22 29/11/2021Դոնի Ռոստովում կբացվի մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի հուշարձանըԴոնի Ռոստովի թիվ 22 դպրոցի տարածքում կբացվի Խորհրդային Միության կրկնակի հերոս մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի հուշարձանը, մանրամասներ է հայտնում Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունը։...
10:15 29/11/2021Tiffany & Co.-ն ներկայացրել է իր պատմության մեջ ամենաթանկ զարդըTiffany & Co. ոսկերչական ապրանքանիշը Դուբայում ներկայացրել է իր պատմության ընթացքում ամենաթանկարժեք զարդը՝ World’s Fair վզնոցը։ Ոսկերչական տան ներկայացուցիչները պաշտոնապես չեն նշել զարդի արժեքը,...
19:00 27/11/202119-ամյա Արթուր Գրիգորյանը հաղթել է դաշնակահարների միջազգային մրցույթումԴաշնակահարների միջազգային մրցույթում առաջին տեղն է զբաղեցրել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի 19-ամյա ուսանող Արթուր Գրիգորյանը։ Ստեղծագործական մրցույթին մասնակցել են հարյուրավոր...
14:00 27/11/2021Ամսագրի շապիկից հայտնի աֆղանուհի Շարբաթ Գուլան ապաստան է ստացել ԻտալիայումԱֆղանուհի Շարբաթ Գուլան, ով աշխարհին հայտնի դարձավ 1984 թվականին ամերիկացի ֆոտոլրագրող Սթիվ Մաքքարիի «Աֆղան աղջիկը» լուսանկարի շնորհիվ, քաղաքական ապաստան է ստացել Իտալիայում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ...
12:13 27/11/2021Ալեքսանդր Գրադսկին հոսպիտալացվել էՌուսաստանի ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Ալեքսանդր Գրադսկին հիվանդանոց է տեղափոխվել կաթվածի կասկածով։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալույթւնը, վկայակոչելով MK թերթին։ Թերթը պարզաբանել է, որ...
10:35 27/11/2021SOCAR-ը բենզալցակայան է տեղադրել Գորիս–Կապան ավտոճանապարհինԱդրբեջանի պետական նավթային ընկերությունը (SOCAR)-ը բենզալցակայան է տեղադրել Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածում, որը Փաշինյանը բանավոր համաձայնությամբ հանձնեց Ադրբեջանին։ Բենզալցակայանի տեսանյութը...
09:08 27/11/2021Պուտինը Փաշինյանին և Ալիևին ձիթենու ճյուղեր է նվիրելՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւին ձիթենու ճյուղեր է նվիրել՝ որպես խաղաղության խորհրդանիշ: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»...
15:43 26/11/2021Սյունիքում կբացվի 14 «Արմաթ» աշխատանոցԱռաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից (ԱՏՁՄ) հայտնում են, որ մինչև տարվա ավարտը նախատեսվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի (ԿԳՄՍ) նախարարության օժանդակությամբ...
20:51 25/11/2021Կիբերանվտանգության փորձագետն արձագանքում է Հայաստանում Pegasus-ի կիրառման վերաբերյալ քաղաքական հայտարարությունների ոչ քաղաքականացված կետերինԿիբերանվտանգության հարցերով փորձագետ Ռուբեն Մուրադյանն անդրադարձել է հայ օգտատերերի դեմ Pegasus գաղտնալսող ծրագրի օգտագործման մասին Apple-ից ստացած զգուշացնող նամակներին, դրանից հետո հնչած...

09:02 24/04/2015Obama again bows to Turkish pressure in his April 24 statement'On this solemn centennial, we stand with the Armenian people in remembering that which was lost. We pledge that those who suffered will not be forgotten.'
10:32 23/04/2015Rep. Schiff reads names of 1,000 Genocide victims on House FloorOn Wednesday, Rep. Adam Schiff (D-CA), for an entire hour on the House Floor, read the names of a small fraction of the 1.5 million people killed during the Armenian Genocide after business concluded...
09:00 23/04/2015Ebola drug cures monkeys infected with West African virus strainScientists cautioned that the drug's efficacy has not been proven in humans.
17:20 22/04/2015Turkish PM asks Merkel not to use word ‘genocide’ in Bundestag resolutionTurkish Prime Minister Ahmet Davutoglu has personally asked German Chancellor Angela Merkel not to use the word “genocide” in the statement of Bundestag dedicated to the 100th anniversary of the...
13:36 22/04/2015Geoffrey Robertson: What happened in 1915 is not tragedy, but international crimeWhat happened in 1915 is said to be a tragedy. It is not a tragedy, but an international crime which we call genocide, Geoffrey Robertson, founder and head of Doughty Street Chambers, stated at the...
09:04 22/04/2015Hadi plans to return to Yemen, blames Iran for supporting Houthi rebelsSaudi Arabia and its Arab allies started launching airstrikes against Houthi rebels, the main opposition force in Yemen, at the end of March.
17:52 21/04/2015Deutsche Welle: Commemorating Armenia's lost voicesThe international literature festival berlin (ilb) and the Lepsiushaus Potsdam launched a call for a worldwide reading of literary texts by Armenian authors.
17:41 21/04/2015IRI Majlis MP of Armenian origin calls on Iranian authorities to recognize Armenian GenocideThe Armenians of Iran call on the Iranian authorities to recognize the Armenian Genocide, said the IRI Majlis MP of Armenian origin, Karen Khanlaryan, according to the Iranian news agency IRIB.
14:18 21/04/2015Turkey PM offers condolences, denies GenocideTurkey’s Prime Minister Ahmet Davutoglu extended condolences on April 20 to descendants of “Ottoman Armenians,” survivors of the “1915 deportations,” the same day Germany announced its plan to “stand...
09:27 21/04/2015Depression: 'Mindfulness-based therapy shows promise'The therapy trains people to focus their minds and understand that negative thoughts may come and go.
09:11 21/04/2015Argentine prosecutor drops cover-up case against PresidentIn February, a federal court rejected the case, and it was also rejected by a court of appeals, so de Luca's decision not to proceed effectively puts an end to a case that has divided a nation.
14:47 20/04/2015Iranian service of BBC TV channel to cover Armenian Genocide in separate programIranian service of BBC TV channel will cover the Armenian Genocide in a separate program, Hayeli.com, the website of the Iranian-Armenian community, reports.
10:42 20/04/2015Temperatures to fall by 6-8 degreesRainfalls are expected in most regions of Armenia in the second half of the day on April 20 and on April 21-24, hail is possible.
09:11 20/04/2015Eight shot dead at Brazil's Sao Paulo football fan clubThe supporters of the Corinthians club were preparing banners ahead of a match when gunmen burst in.
16:51 18/04/2015Directors slam Russell Crowe’s ‘Water Diviner’ over Armenian Genocide denial"If released, “The Water Diviner” will become the highest profile piece of propaganda ever produced in the service of genocide denial."
09:09 18/04/2015Drug violence gun battles rock Mexican border cityAuthorities issued an urgent warning residents not to use various main roads because of shooting and blockades.
17:45 17/04/2015Deportivo Armenio footballers to play in Turkey in black shirts with inscription ‘I Remember and Demand’Argentine football club Deportivo Armenio will play in Turkey in a special uniform dedicated to the Armenian Genocide centenary.
16:15 17/04/2015Turkish Peoples’ Democratic Party co-chairman hails Pope’s Armenian Genocide remarksCo-chairman of Turkey’s opposition Peoples’ Democratic Party (HDP) Selahattin Demirtas criticized Turkey’s policy of Armenian Genocide denial and expressed his support to Pope Francis who used the...
09:05 17/04/2015Protesters, police clash in Chile education demonstrationsThe march was peaceful until a small group of hooded protesters threw rocks and gasoline bombs at police.
13:55 16/04/2015Encyclopædia Britannica replaces words “Armenian massacres” with “Armenian Genocide”The Encyclopædia Britannica has edited the article about the Armenian Genocide, replacing the words “Armenian massacres” with “Armenian Genocide.” The article reads, in part: “Armenian Genocide,...