16:20 25/11/2021Հոլանդիան աջակցում է «Հայաստանի եվրոպական ապագա»-ին«ՖՄ-105.5» ռադիոկայանով մեկ ամսից ավելի է շաբաթական երեք անգամ թողարկվում է «Հայաստանի եվրոպական ապագա» հաղորդաշարը: Նախատեսված 30 հաղորդումից արդեն եթեր է հեռարձակվել 15-16-ը: Ռադիոկայանի խմբագիր...
12:56 24/11/2021«Տաթև»-ի չորս սան գտնվում են հիվանդանոցումՆոյեմբերի 24-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ «Տաթև» կրթահամալիրի սաների շրջանում գրանցված դեպքերից աղիքային վարակին բնորոշ ախտանշաններով հոսպիտալացված է 4 երեխա, 2-ը՝ Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային...
11:15 24/11/2021Rolls-Royce էլեկտրական ինքնաթիռը արագության ռեկորդ է սահմանել իր տեսակի մեջԲրիտանական Rolls-Royce արդյունաբերական ընկերությունը (առավել հայտնի է ինքնաթիռների շարժիչների և շքեղ մեքենաների արտադրությունով) հայտարարել է, որ իր Spirit of Innovation փոքր էլեկտրական ինքնաթիռն...
10:05 24/11/2021Թուրքիայում կառավարության հրաժարականի պահանջով բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցելՍտամբուլում և Անկարայում թուրքական լիրայի անկումից հետո ինքնաբուխ բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել։ Ռիա նովոստին գրում է, որ ցուցարարները պահանջել են կառավարության հրաժարականը և իշխող «Արդարություն և...
16:23 23/11/2021Կոմպոզիտոր Ալեքսեյ Շոր. Իմ աչքերում Հայաստանը միշտ եղել է հեքիաթային վայր, որտեղ մեծացել է հայրսՇատ հազվադեպ է, որ ինքնուս կոմպոզիտորներն այսօր հաջողության են հասնում, բայց Ալեքսեյ Շորը հակառակի վառ օրինակն է։ NEWSmuz.com-ին տված հարցազրույցում նա պատմել է, թե ինչպես է աշխատում, ինչպես է գտել...
10:16 23/11/2021Լևոն Արոնյան. Իմ հաղթանակը նվիրում եմ նրանց, ովքեր ընկան մարտի դաշտում, ովքեր ապրեցին ու պայքարում են մեր ազգի համար«Քանի դեռ մենք հավատում ենք և ամուր կանգնած ենք մեր ոտքերի վրա, մենք անմահ ենք»:
14:21 22/11/2021Փաշինյանի՝ հարցեր տալու կոչին ի պատասխան. «Ինչո՞ւ ինքնասպան չեղաք»Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ ԶԼՄ-ի, ՀԿ-ների ներկայացուցիչներին կոչ է արել իրեն հարցեր ուղղել, խոստացել է պատասխանել վաղը ուղիղ միացմամբ։ Ի պատասխան, բազմաթիվ քաղաքացիներ մեկնաբանություններում...
09:46 22/11/2021Լոնդոնի գոսպել երգչախումբն առաջին անգամ հանդես կգա Հայաստանում«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 22-րդ փառատոնի շրջանակում
09:35 22/11/2021Կարգո տաբատը 2022-ի գլխավոր թրենդներից էԴրանք հայտնվել են Tom Ford-ի Jacquemus-ի, Monse-ի և այլ հայտնի ապրանքանիշերի հավաքածուներում
18:53 19/11/2021Դատախազությունը պնդել է՝ անվճարունակ բնակիչներին անվճար վիրահատելու համար բժիշկ Գրիգորյանին պետք է դատելՏավուշի մարզի առաջին ատյանի դատարանում վերսկսվել է Իջևանի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Էդուարդ Գրիգորյանի դատավարությունը: Այս մասին գրում է «Առավոտ»-ը։ Գրիգորյանը մեղադրվում է, թե դեռևս 2009 – 2019...
10:51 19/11/2021Ֆիլիպինների իշխանությունները թույլ են տալիս պատվաստված զբոսաշրջիկներին մուտք գործել երկիրՖիլիպինների իշխանությունները հաստատել են COVID-19-ի դեմ պատվաստված զբոսաշրջիկների մուտքի թույլտվությունը։ Ինչպես փոխացնում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, այս մասին հայտնել է երկրի զբոսաշրջության...
10:14 19/11/2021Քենեդու սպանության մասին նոր ֆիլմում Օլիվեր Սթոունը հայտնել է դեպքի վերաբերյալ իր վարկածըԱմերիկացի ռեժիսոր Օլիվեր Սթոունը հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Ջոն Քենեդիի սպանության մասին պատմող իր նոր վավերագրական ֆիլմի պրեմիերայի մասին: Գազետա.ռու-ն գրում է, որ The Sun-ի հաղորդմամբ, ֆիլմի...
17:22 18/11/2021«Ազգակործան դավաճան». Ֆեյսբուքյան ֆլեշմոբՖեյսբուք սոցիալական ցանցի հայկական տիրույթում ֆլեշմոբ է։ Հաարակական, քաղաքական, մշակույթի գործիչներ, քաղաքացիներ ֆեյբուqյան իրենց էջերում հրապարակում են «Ազգակործան դավաճան» գրառումը։ Նիկոլ...
15:33 18/11/2021«Մանկական Եվրատեսիլ 2021» մրցույթում Հայաստանը կներկայացնի ՄալենանՀանրային հեռուստաընկերությունը հայտնում է, որ «Մանկական Եվրատեսիլ 2021» երգի միջազգային հեղինակավոր մրցույթին այս տարի Հայաստանը կներկայացնի 14-ամյա Մալենան։ Հիշեցնենք, որ Մալենան «Մանկական...
15:15 18/11/2021Կորոնավիրուսի վարակման ռեկորդային ցուցանիշներ են գրանցվում եվրոպական մի շարք երկրներումԳերմանիան հայտնվել է կորոնավիրուսի 4-րդ ալիքի «դրամատիկ» բռնկման փուլում: BBC News-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է երկրի կանցլեր Անգելա Մերկելը՝ ճգնաժամի հարցով տարածաշրջանային ղեկավարների...
13:50 17/11/2021Ֆրիդա Կալոյի ինքնադիմանկարը Նյու Յորքում վաճառվել է ռեկորդային գնովՄեքսիկացի գեղանկարչուհի Ֆրիդա Կալոյի ինքնանկարը, որը ստացել էր «Դիեգոն և ես» անվանումը, մոտ 34,9 մլն դոլարով վաճառվել է Նյու Յորքում կայացած աճուրդում: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն,...
11:54 17/11/2021ԵԱ. Հայաստանի Շախմատի տղամարդկանց հավաքականը կմրցի Ադրբեջանի հավաքականի դեմՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականը հավասարվել է առաջատարներին, այս պահին կիսելով՝ 1-6-րդ հորիզոնականները։
11:02 17/11/2021Google որոնողական համակարգում խնդիրներ են առաջացելGoogle-ի օգտատերերը տարբեր երկրներում բախվել են որոնման համակարգի աշխատանքի հետ կապված խնդիրների։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով Downdetector կայքին, որը հետևում է...
19:29 16/11/2021Բոլոր առողջ ազգային ուժերը պետք է համախմբվեն և սատար կանգնեն մեր ԶՈւ-ին. «Հայրենիք» կուսակցություն«Հայրենիք» կուսակցությունը սատարում է մեր Զինված ուժերին։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել կուսակցությունը։ «Հաշվի առնելով թշնամու կողմից սանձազերծված հերթական ագրեսիան Հայաստանի Հանրապետության...
19:01 16/11/2021ԱԽ քարտուղարն ԱՄՆ դեսպանին ներկայացրել է Ադրբեջանի ԶՈւ հարձակման հետևանքով սահմանին ստեղծված իրավիճակըՆոյեմբերի 16-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսիին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։...

11:26 11/10/2018Президент Арцаха назначил себе нового советникаУказ о назначении президент Республики Арцах Бако Саакян подписал 11 октября.
11:22 11/10/2018Папа Римский Франциск об абортах: «Это как нанимать киллера для решения проблемы»Он задал присутствующим вопрос, является ли решение «забрать» человеческую жизнь для того, чтобы решить проблему, правильным. Толпа ответила отрицательно.
20:38 10/10/2018Премьер-министр Канады Джастин Трюдо прибыл в АрмениюНа фотографиях видно, что в аэропорту Джастина Трюдо встретили глава МИД Армении Зограб Мнацаканян и посол Мартиросян.
13:04 10/10/2018Жители Армении получили длинные выходные, но придется поработать 27 октября и 3 ноябряВместо 11 и 12 октября 2018 года в Армении рабочими днями будут 27 октября и 3 ноября – субботы.
11:42 09/10/2018Саммит Франкофонии в Ереване: выпущен новый почтовый блок с фрагментами полотен Сарьяна и ГарзуНа почтовом блоке также изображены логотип 17-ого Саммита Франкофонии и его лозунг – «Жить вместе» – на армянском и французском языках.
10:26 09/10/2018Глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер сплясал на заседании Европарламента, пародируя Терезу МэйБританский премьер сделала несколько танцевальных движений под песню шведской группы Abba, чем вызвала шквал насмешек в соцсетях.
11:34 08/10/2018Саммит Франкофонии в Армении: Компания «Sanitek» с призывом обратилась к жителям и гостям ЕреванаПросим оказать поддержку нам в данном вопросе, выбрасывая мусор только в специально отведенные для этого места.
14:43 06/10/2018«Проехали, не отвечаю на Ваш вопрос»: Арам Манукян о возможных переговорах с партией «Процветающая Армения»Согласно муссируемым в СМИ сведениям, Гагик Царукян в ближайшее время начнет интенсивные переговоры с внепарламентскими политическими силами.
10:47 06/10/2018Выступавшие в роли подружек невесты девушки раскрыли неожиданные подробности о свадьбахДругую невесту разозлило, что одна гостья за несколько месяцев до свадьбы похудела. В итоге она отказалась приглашать подругу, так как хотела казаться наиболее стройной.
10:53 04/10/2018Танец британского премьера Терезы Мэй вызвал бурную реакцию в социальных сетяхТереза Мэй станцевала перед началом своей речи на съезде Консервативной партии. Мэй станцевала под композицию Dancing Queen группы ABBA.
10:08 04/10/2018Шахматная Олимпиада в Батуми: в 9-м туре мужская и женская сборная Армении одержали победыВ 9-м туре мужская сборная Армении обыграла команду Индии со счетом 2,5:1,5. Женская сборная Армении одержала победу над командой Ирана со счетом 3:1.
10:16 03/10/2018«Проявите сдержанность и толерантность»: президент Армении провел телефонные беседы с Пашиняном и БаблояномКак указывается, А.Саркисян внимательно следит за происходящими в Армении событиями.
14:01 02/10/2018В Экономическом форуме Франкофонии в Армении примет участие робот СофияС 7 по 12 октября в Ереване пройдет 17-й Саммит Франкофонии, в рамках которого запланировано ряд мероприятий.
10:35 02/10/2018Индонезию снова трясет: произошло еще одно землетрясение – магнитудой 6Эпицентр толчков находился в шестистах километрах от города Макассар – столицы провинции Южный Сулавеси.
12:43 01/10/2018Всемирная шахматная Олимпиада в Батуми: армянские шахматистки – в тройке лучшихВ предыдущем туре женская сборная Армении обыграла россиянок со счетом 3:1. В рамках Олимпиады будут проведены 11 туров.
10:14 01/10/2018В Гюмри отпраздновали день городаВ праздничных павильонах гюмрийские мастера представили изделия ручной работы, тонкости и секреты своего дела.
16:55 28/09/2018Шахматная Олимпиада в Батуми: мужская сборная Армении сыграет с командой АзербайджанаВ Батуми (Грузия) с 24 сентября по 5 октября проходит 43-я шахматная Олимпиада.
16:23 28/09/2018Расположенная в исторической армянской провинции Себастия церковь будет восстановленаНа ремонтные работы планируется выделить 3 млн. 984 тыс. турецких лир. Средства уже переведены, и в течение 10 дней начнутся ремонтные работы.
11:03 28/09/2018Президент Германии: Берлин и Анкара далеки от нормализации двусторонних отношенийТурция должна обеспечить соблюдение прав человека, вернуться в правовое поле, отказаться от давления на СМИ и пр.
12:46 27/09/2018В Германии непреклонны: чего ожидает Эрдоган от визита в Берлин?Эрдоган надеется, что Берлину и Анкаре наконец удастся преодолеть разногласия, прилагая усилия для того, чтобы смягчить растущие дипломатические и экономические проблемы Турции.