16:20 25/11/2021Հոլանդիան աջակցում է «Հայաստանի եվրոպական ապագա»-ին«ՖՄ-105.5» ռադիոկայանով մեկ ամսից ավելի է շաբաթական երեք անգամ թողարկվում է «Հայաստանի եվրոպական ապագա» հաղորդաշարը: Նախատեսված 30 հաղորդումից արդեն եթեր է հեռարձակվել 15-16-ը: Ռադիոկայանի խմբագիր...
12:56 24/11/2021«Տաթև»-ի չորս սան գտնվում են հիվանդանոցումՆոյեմբերի 24-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ «Տաթև» կրթահամալիրի սաների շրջանում գրանցված դեպքերից աղիքային վարակին բնորոշ ախտանշաններով հոսպիտալացված է 4 երեխա, 2-ը՝ Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային...
11:15 24/11/2021Rolls-Royce էլեկտրական ինքնաթիռը արագության ռեկորդ է սահմանել իր տեսակի մեջԲրիտանական Rolls-Royce արդյունաբերական ընկերությունը (առավել հայտնի է ինքնաթիռների շարժիչների և շքեղ մեքենաների արտադրությունով) հայտարարել է, որ իր Spirit of Innovation փոքր էլեկտրական ինքնաթիռն...
10:05 24/11/2021Թուրքիայում կառավարության հրաժարականի պահանջով բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցելՍտամբուլում և Անկարայում թուրքական լիրայի անկումից հետո ինքնաբուխ բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել։ Ռիա նովոստին գրում է, որ ցուցարարները պահանջել են կառավարության հրաժարականը և իշխող «Արդարություն և...
16:23 23/11/2021Կոմպոզիտոր Ալեքսեյ Շոր. Իմ աչքերում Հայաստանը միշտ եղել է հեքիաթային վայր, որտեղ մեծացել է հայրսՇատ հազվադեպ է, որ ինքնուս կոմպոզիտորներն այսօր հաջողության են հասնում, բայց Ալեքսեյ Շորը հակառակի վառ օրինակն է։ NEWSmuz.com-ին տված հարցազրույցում նա պատմել է, թե ինչպես է աշխատում, ինչպես է գտել...
10:16 23/11/2021Լևոն Արոնյան. Իմ հաղթանակը նվիրում եմ նրանց, ովքեր ընկան մարտի դաշտում, ովքեր ապրեցին ու պայքարում են մեր ազգի համար«Քանի դեռ մենք հավատում ենք և ամուր կանգնած ենք մեր ոտքերի վրա, մենք անմահ ենք»:
14:21 22/11/2021Փաշինյանի՝ հարցեր տալու կոչին ի պատասխան. «Ինչո՞ւ ինքնասպան չեղաք»Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ ԶԼՄ-ի, ՀԿ-ների ներկայացուցիչներին կոչ է արել իրեն հարցեր ուղղել, խոստացել է պատասխանել վաղը ուղիղ միացմամբ։ Ի պատասխան, բազմաթիվ քաղաքացիներ մեկնաբանություններում...
09:46 22/11/2021Լոնդոնի գոսպել երգչախումբն առաջին անգամ հանդես կգա Հայաստանում«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 22-րդ փառատոնի շրջանակում
09:35 22/11/2021Կարգո տաբատը 2022-ի գլխավոր թրենդներից էԴրանք հայտնվել են Tom Ford-ի Jacquemus-ի, Monse-ի և այլ հայտնի ապրանքանիշերի հավաքածուներում
18:53 19/11/2021Դատախազությունը պնդել է՝ անվճարունակ բնակիչներին անվճար վիրահատելու համար բժիշկ Գրիգորյանին պետք է դատելՏավուշի մարզի առաջին ատյանի դատարանում վերսկսվել է Իջևանի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Էդուարդ Գրիգորյանի դատավարությունը: Այս մասին գրում է «Առավոտ»-ը։ Գրիգորյանը մեղադրվում է, թե դեռևս 2009 – 2019...
10:51 19/11/2021Ֆիլիպինների իշխանությունները թույլ են տալիս պատվաստված զբոսաշրջիկներին մուտք գործել երկիրՖիլիպինների իշխանությունները հաստատել են COVID-19-ի դեմ պատվաստված զբոսաշրջիկների մուտքի թույլտվությունը։ Ինչպես փոխացնում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, այս մասին հայտնել է երկրի զբոսաշրջության...
10:14 19/11/2021Քենեդու սպանության մասին նոր ֆիլմում Օլիվեր Սթոունը հայտնել է դեպքի վերաբերյալ իր վարկածըԱմերիկացի ռեժիսոր Օլիվեր Սթոունը հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Ջոն Քենեդիի սպանության մասին պատմող իր նոր վավերագրական ֆիլմի պրեմիերայի մասին: Գազետա.ռու-ն գրում է, որ The Sun-ի հաղորդմամբ, ֆիլմի...
17:22 18/11/2021«Ազգակործան դավաճան». Ֆեյսբուքյան ֆլեշմոբՖեյսբուք սոցիալական ցանցի հայկական տիրույթում ֆլեշմոբ է։ Հաարակական, քաղաքական, մշակույթի գործիչներ, քաղաքացիներ ֆեյբուqյան իրենց էջերում հրապարակում են «Ազգակործան դավաճան» գրառումը։ Նիկոլ...
15:33 18/11/2021«Մանկական Եվրատեսիլ 2021» մրցույթում Հայաստանը կներկայացնի ՄալենանՀանրային հեռուստաընկերությունը հայտնում է, որ «Մանկական Եվրատեսիլ 2021» երգի միջազգային հեղինակավոր մրցույթին այս տարի Հայաստանը կներկայացնի 14-ամյա Մալենան։ Հիշեցնենք, որ Մալենան «Մանկական...
15:15 18/11/2021Կորոնավիրուսի վարակման ռեկորդային ցուցանիշներ են գրանցվում եվրոպական մի շարք երկրներումԳերմանիան հայտնվել է կորոնավիրուսի 4-րդ ալիքի «դրամատիկ» բռնկման փուլում: BBC News-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է երկրի կանցլեր Անգելա Մերկելը՝ ճգնաժամի հարցով տարածաշրջանային ղեկավարների...
13:50 17/11/2021Ֆրիդա Կալոյի ինքնադիմանկարը Նյու Յորքում վաճառվել է ռեկորդային գնովՄեքսիկացի գեղանկարչուհի Ֆրիդա Կալոյի ինքնանկարը, որը ստացել էր «Դիեգոն և ես» անվանումը, մոտ 34,9 մլն դոլարով վաճառվել է Նյու Յորքում կայացած աճուրդում: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն,...
11:54 17/11/2021ԵԱ. Հայաստանի Շախմատի տղամարդկանց հավաքականը կմրցի Ադրբեջանի հավաքականի դեմՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականը հավասարվել է առաջատարներին, այս պահին կիսելով՝ 1-6-րդ հորիզոնականները։
11:02 17/11/2021Google որոնողական համակարգում խնդիրներ են առաջացելGoogle-ի օգտատերերը տարբեր երկրներում բախվել են որոնման համակարգի աշխատանքի հետ կապված խնդիրների։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով Downdetector կայքին, որը հետևում է...
19:29 16/11/2021Բոլոր առողջ ազգային ուժերը պետք է համախմբվեն և սատար կանգնեն մեր ԶՈւ-ին. «Հայրենիք» կուսակցություն«Հայրենիք» կուսակցությունը սատարում է մեր Զինված ուժերին։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել կուսակցությունը։ «Հաշվի առնելով թշնամու կողմից սանձազերծված հերթական ագրեսիան Հայաստանի Հանրապետության...
19:01 16/11/2021ԱԽ քարտուղարն ԱՄՆ դեսպանին ներկայացրել է Ադրբեջանի ԶՈւ հարձակման հետևանքով սահմանին ստեղծված իրավիճակըՆոյեմբերի 16-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսիին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։...

09:06 16/04/2015Deadly tsunami threatens 100,000 along US West CoastOf the estimated 21,562 residents that would not be able to escape a tsunami at a pace of 2.5 miles an hour, 67% are located in Washington State, 29% are in Oregon, and 4% are in Northern California.
16:40 15/04/2015Divorcees have more heart attacks, study findsAn analysis of 15,827 people showed women were worst affected, and barely reduced the risk if they remarried.
11:40 15/04/2015Czech parliament committee adopts Armenian Genocide centennial resolutionThe Foreign Relations Committee of the Chamber of Deputies of the Czech Republic on Tuesday unanimously adopted a resolution on Armenian Genocide centenary, the press service of Armenian Foreign...
09:13 15/04/2015Hundreds of migrants feared drowned off LibyaThe Italian coast guard had rescued 144 people on Monday and launched an air and sea search operation in hopes of rescuing others.
16:46 14/04/2015Argentinian outlet: Azerbaijan holds refugees in tent camps, while Armenian refugees from Baku have long been integratedAlong with establishing peace, the complicated problem of the refugees is still pending, the article says.
12:38 14/04/2015‘Wishing Tree’ to honor victims at Istanbul Armenian Genocide commemorationAs part of an outdoor commemoration of the Centennial of the Armenian Genocide in Istanbul’s Taksim Square, a public art ritual will be featured on April 24, ahead of the formal commemorative ceremony
10:55 14/04/2015Cher calls on Turkish government to recognize Armenian GenocideAmerican Armenian singer Cher has said in a Twitter post that the Turkish government should recognize the Armenian Genocide.
09:03 14/04/2015Nigeria abductions: Chibok girls remembered one year onA procession will be held in the capital, Abuja, with 219 girls taking part to represent each missing girl.
12:44 13/04/2015Iranian FM: Iran and Armenia maintain dynamically developing relationsNewly appointed Armenian ambassador to Iran handed the copy of his credentials to the IRI Foreign Minister, Iranian news agency IRNA reports.
09:03 13/04/2015At least 10 people died in Siberian wildfiresThe current wave of wildfires in Khakassia began on Sunday, with the fire spreading quickly due to strong winds.
00:18 13/04/2015Kanye West to perform open-air past midnight in Yerevan (video)World famous American rapper Kanye West, who is accompanying his wife Kim Kardashian in a trip to Armenia, will perform open air past midnight in Yerevan.
13:35 12/04/2015President attends unveiling and consecration ceremony of cross-stone dedicated to Armenian GenocideThe Armenian President was awarded the Order of Naples City which was delivered to Serzh Sargsyan by Mayor Luigi de Magistris.
15:11 11/04/2015Haaretz: Israeli weapons supply to Azerbaijan is betrayal of memory of Holocaust and act of moral bankruptcyThe author resents: Israel, a country of many Holocaust survivors, not only fails to recognize the Armenian Genocide, but also denies it.
09:05 11/04/2015US-led coalition launches 16 airstrikes against ISIL - Joint Task ForceThe US-led Coalition began carrying out airstrikes against IS targets in Iraq in August 2014, and expanded the air campaign to Syria in September 2014.
16:07 10/04/2015Hovnanian International grants land to Kardashians in ArmeniaThe Hovnanian International has gifted a land to the Kardashian family in Armenia – in Vahakni Residential Community in Yerevan.
14:03 10/04/2015The National Interest: Strategic advantage and favorable defensible terrain in Nagorno Karabakh are under Armenian control'The Armenian side already controls the territory it wants, meanwhile, Azerbaijan’s president Ilham Aliyev “is putting out a steady stream of aggressive rhetoric, insulting Armenia,' says the author.
13:53 10/04/2015National Library of Armenia to hold exhibition as part of Armenian Genocide forumAn exhibition will be organized within the framework of the international forum “Against the Crime of Genocide” that will be held from April 22-23 at Yerevan’s Sports and Concerts Complex.