11:07 18/10/2021Ֆրանսիայի դեսպանը Բելառուսից հեռացել է՝ իշխանությունների պահանջովԲելառուսում Ֆրանսիայի դեսպան Նիկոլա դե Բույան դե Լակոստը լքել է երկիրը։ Կիրակի օրը հայտարարել է ֆրանսիական դիվանագիտական առաքելությունը՝ չբացատրելով, թե ինչու է Բելառուսի ԱԳՆ-ն պահանջել դեսպանի...
09:07 18/10/2021Օպերայի և բալետի թատրոնում՝ Դոնիցետտիի «Սիրո ըմպելիք» օպերայի համերգային կատարումըՀամերգը կղեկավարի Իտալիայից հրավիրյալ դիրիժոր Ալեսանդրո Բոնատոն:
12:08 15/10/2021Բիլ Քլինթոնը հոսպիտալացվել է արյան վարակովԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը արյան վարակով հոսպիտալացվել է Կալիֆոռնիա նահանգում: Այս մասին հայտնել է CNN հեռուստաալիքը: «Սա արյան մեջ վարակ է, որը հայտնի է որպես սեպսիս», - ասել է հաղորդավարը...
11:46 15/10/2021Իմունիտետը «Johnson & Johnson»-ի պատվաստումից հետո թույլ է, քան Pfizer կամ Moderna պատվաստանյութերից հետոԱմերիկյան «Johnson & Johnson» կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութը ստանալիս իմունային համակարգը ավելի է թուլանում, քան ամերիկյան «Pfizer» կամ «Moderna» ընկերությունների դեղամիջոցներով պատվաստելիս: Այս...
17:05 14/10/2021Նարեկ Հախնազարյանը ելույթ կունենա «Արմենիա» փառատոնի շրջանակումՀոկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 20։00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա...
15:34 14/10/2021Instagram-ի աշխատանքում խափանում է տեղի ունեցելԸստ Downdetector կայքի տվյալների, որը վերահսկում է հանրաճանաչ ինտերնետային ռեսուրսների խափանումներն ու անջատումները, մի շարք երկրներից Instagram սոցիալական ցանցի օգտվողները բողոքում են ծառայության...
15:20 14/10/2021ՀՀ կենտրոնական բանկի թողարկած 2 հուշադրամներ արժանացել են միջազգային մրցանակներիՌուսաստանի Դաշնությունում անցկացված «Դրամների համաստեղություն-2021» 15-րդ միջազգային մրցույթում ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից 2020 թ․ թողարկված «Ժանսեմ-100» ոսկե հուշադրամը արժանացել է 3-րդ մրցանակի...
11:00 13/10/2021Եվա Գևորգյանը Շոպենի անվան 18-րդ մրցույթի երրորդ փուլում էՌուսաստանաբնակ երիտասարդ տաղանդավոր դաշնակահարուհի, մի շարք մրցույթների դափնեկիր Եվա Գևորգյանն անցել է Շոպենի անվան միջազգային 18-րդ մրցույթի երրորդ փուլ։ Մրցույթի կայքից տեղեկանում ենք, որ երրորդ...
09:58 13/10/2021Թողարկվել է Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված հուշադրամԿենտրոնական բանկը 2021 թվականի հոկտեմբերի 13-ից շրջանառության մեջ է դնում «Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակ» արծաթե հուշադրամը: Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական Բանկի հասարակայնության հետ...
19:28 12/10/2021Եղիսաբեթ երկրորդ թագուհին առաջին անգամ հասարակությանն է ներկայացել ձեռնափայտովՄեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ թագուհին ժամանել է Լոնդոնի Վեսթմինսթերյան աբբայություն՝ թագավորական Բրիտանական լեգեոնի հարյուրամյակի կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։...
19:00 12/10/2021«Արմենիա» փառատոնի շրջանակում հանդես կգա 17 մենակատար, 11 դիրիժորՎաղը՝ հոկտեմբերի 13-ին, ժամը 20։00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա...
11:11 12/10/2021Թբիլիսիի հիմնականում մոռացված և անտեսված հայկական ժառանգությունը․ Emerging EuropeՀայկական ժառանգությունը Վրաստանում շատերի կողմից դիտվում է որպես «մրցող հիշողություն»
13:58 11/10/2021Գառզուի և Ժանսեմի ցուցահանդեսը կուղեկցվի դասական համերգներովԵվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում հոկտեմբերի 17-24-ը «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահի վերաբացված ճեմասրահներում կանցկացվի «Հայաստան-Ֆրանսիա.
13:06 11/10/2021Դատարանի որոշմամբ Հրանտ Դինքի ընտանիքը կստանա 1.5 մլն լիրա փոխհատուցումԹուրքիայի Պետական խորհուրդը (Danıştay-բարձրագույն վարչական դատարան) հաստատել է «Ակոսի» նախկին խմբագիր Հրանտ Դինքի կնոջ՝ Ռաքել Դինքի, նրանց զավակների՝ Սերա, Դելալ և Արատ Դինքերի 1.5 միլիոն լիրա (շուրջ...
09:23 11/10/2021«Ոսկե ծիրանի» մրցանակակիրները«Ոսկե ծիրան» Երևանի 18-րդ միջազգային կինոփառատոնն ամփոփել է մրցութային ծրագրերի արդյունքները: Հոկտեմբերի 9-ին Երևանի կոնյակի գործարանի «Արարատ» թանգարանում կայացել է փառատոնի փակման հանդիսավոր...
17:41 09/10/2021Գիտնականները նշել են դեմենցիայից պաշտպանող մթերքըՖենխոլի բնական միացությունը, որը պարունակվում է ռեհանի տերևներում, կարող է օգնել պաշտպանել ուղեղը Ալցհեյմերի հիվանդությունից։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով ամերիկացի...
13:31 09/10/2021Facebook-ը շտկել է այն անսարքությոնները, որոնք սոցցանցերում խափանումներ էին առաջացրելԱմերիկյան Facebook ընկերությունը շտկել է այն անսարքությունները, որոնք խափանումներ էին առաջացրել Instagram և Facebook սոցիալական ցանցերի աշխատանքում: Ուրբաթ օրը Twitter-ի էջում ընկերության տարածած...
10:46 09/10/2021«Արմենիա» միջազգային փառատոնն իր տանիքի ներքո է համախմբել մեծանուն երաժիշտներիՀոկտեմբերի 9-ին «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում հայ հանդիսատեսին կներկայանան նոր սերնդի տաղանդավոր ու անվանի ջութակահար Դանիել Լոզակովիչը և աշխարհահռչակ դիրիժոր Ջանլուկա...
19:56 08/10/2021Իջևանի դենդրոպարկի նախկին տնօրենը դիմել է վարչական դատարան և ոստիկանությունԻջևանի դենդրոպարկի նախկին տնօրեն Մեխակ Սայադյանը դիմել է վարչական դատարան և ոստիկանություն։ Այս մասին տեղեկանում ենք Սայադյանի ֆեյսբուքյան էջից, որը կիսվել է նշված տեղեկատվությամբ․ «Իջևանի...
14:52 08/10/2021Լեռնային Ղարաբաղը նախկինի պես Ադրբեջանի հսկողության տակ չէ. Ադրբեջանցի քաղաքագետ«Իրավիճակը կրկնվում է.1994 թվականին հայերի մոտ էր նման իրավիճակ, երբ ասում էին՝ հայերը հաղթել են ճակատամարտը, բայց ոչ պատերազմը, նույնը կարելի է ասել այսօր Ադրբեջանի դեպքում՝ հաղթել է ճակատամարտը,...

16:23 22/04/2018Минздрав Армении: В результате разгона демонстрации в Ереване госпитализированы 7 человекСостояние 7 пострадавших – удовлетворительное, 3 – средней тяжести.
10:08 21/04/2018Серж Танкян не приедет на митинги оппозиции в Ереване: официальное опровержение рок-музыкантаОтметим, данное сообщение было распространено газетой «Айкакан жаманак».
22:47 20/04/2018Организатор митингов в Ереване Никол Пашинян представил план действий на субботуАкции неповиновения, по его словам, должны продолжаться, но с более широким размахом. Он лично завтра в 11:00 начнет шествие с 7-го массива.
11:15 20/04/2018В российских самолетах могут появиться стоячие местаПарк «Победы» на данный момент состоит из 18 Boeing 737-800, к концу 2019 года перевозчик планирует расширить флот до 30 судов.
18:31 19/04/2018Оперная певица Любовь Казарновская: Люблю Армению и надеюсь, что это чувство взаимно«Я очень рада была открыть для себя дирижера Сергея Смбатяна. Он великолепный дирижер, который с легкостью понимает солистов», – отметила скрипачка.
14:28 19/04/2018Президенты Беларуси и Молдовы на тракторах посадили новый урожай кукурузы«В каждом селе Молдовы, в каждом населенном пункте есть белорусский трактор. Он самый надежный, и наш народ к нему привык. Его охотно покупают», – отметил молдавский лидер.
12:04 18/04/2018В России над Facebook нависла угроза блокировки, Роскомнадзор проверит социальную сетьВ том случае, если что-либо из требований не будет выполнено или российское государство не будет проинформировано о намерении провести такие действия, то встанет вопрос о блокировке.
11:10 17/04/2018На выставке похоронной индустрии в Амстердаме представили будку для самоубийств«Он или она почувствуют легкое головокружение, затем быстро потеряют сознание и умрут», – объяснил Ничке.
12:49 16/04/2018«Было очень много мата»: Трамп посчитал высланных из США российских дипломатов и пришел в яростьНедовольство Трампа вызвало то, что в итоге Вашингтон принял самые жесткие меры в отношении Москвы.
16:14 12/04/2018В Пакистане беременную певицу застрелили после отказа станцеватьИнцидент произошел в пакистанском городе Ларкана, провинция Синд. Самун выступала на свадьбе в качестве приглашенной артистки.
14:17 11/04/2018В США употребляющий наркотики и алкоголь козел проходит курс реабилитацииДжонс планирует отдать Виски на курсы терапевтических животных для детей. «Это самый милый козел на свете, он непременно справится», – добавила она.
11:30 09/04/2018Вопреки призыву президентского совета ФИДЕ: Кирсан Илюмжинов не намерен подавать в отставку«Решение президентского совета ФИДЕ является абсолютно политическим и не имеющим никакого отношения к шахматам», – заявил Илюмжинов.
13:29 07/04/2018Интернет-ресурсы по всему миру оказались временно недоступны из-за ботнет-атакиВ интернете идет мощная ботнет-атака, при которой адреса сканируются на наличие уязвимости в Cisco IOS, позволяющей удаленно выполнять команды на устройствах Cisco.
17:01 06/04/2018Кадровые погромы в России: Путин уволил 11 генераловВ указе также содержатся новые назначения. О причинах кадровых изменений не сообщается.
14:59 03/04/2018В новом фильме о Геноциде армян снимаются звезды французского киноМузыку к фильму написал всемирно известный французский композитор Мишель Легран.
10:15 02/04/2018Первоапрельская шутка: основатель Tesla Илон Маск объявил о «банкротстве» компании«Несмотря на серьезные попытки выручить средства с продажи пасхальных яиц мы с сожалением сообщаем, что "Тесла" целиком и полностью обанкротилась», – написал он.
14:52 31/03/2018Мара Багдасарян вновь лихачит: скандально известную стритрейсершу задержали за езду без прав в МосквеВ 2017 году адвокат Давид Кемулария объяснял, почему Багдасарян ездит без прав.
10:21 30/03/2018Наследный принц Саудовской Аравии предупредил о возможности военного конфликта с Ираном через 10-15 лет«Мы должны добиться этого, чтобы избежать военного конфликта. Если мы не сумеем этого сделать, у нас через 10-15 лет, вероятно, начнется война с Ираном», – заявил принц изданию.
15:32 29/03/2018Роскомнадзор заявил о своей непричастности к перебоям в работе TelegramTelegram подтвердил сбой в работе мессенджера, следует из сообщения компании в Twitter.
13:31 27/03/2018«Кемерово, мы с вами!» Жители Армении несут цветы и мягкие игрушки к зданию посольства РоссииПри пожаре в торговом центре «Зимняя вишня» в Кемерово погиб 41 ребенок, свидетельствуют списки погибших, вывешенных в созданном родственниками жертв трагедии штабе.