11:07 18/10/2021Ֆրանսիայի դեսպանը Բելառուսից հեռացել է՝ իշխանությունների պահանջովԲելառուսում Ֆրանսիայի դեսպան Նիկոլա դե Բույան դե Լակոստը լքել է երկիրը։ Կիրակի օրը հայտարարել է ֆրանսիական դիվանագիտական առաքելությունը՝ չբացատրելով, թե ինչու է Բելառուսի ԱԳՆ-ն պահանջել դեսպանի...
09:07 18/10/2021Օպերայի և բալետի թատրոնում՝ Դոնիցետտիի «Սիրո ըմպելիք» օպերայի համերգային կատարումըՀամերգը կղեկավարի Իտալիայից հրավիրյալ դիրիժոր Ալեսանդրո Բոնատոն:
12:08 15/10/2021Բիլ Քլինթոնը հոսպիտալացվել է արյան վարակովԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը արյան վարակով հոսպիտալացվել է Կալիֆոռնիա նահանգում: Այս մասին հայտնել է CNN հեռուստաալիքը: «Սա արյան մեջ վարակ է, որը հայտնի է որպես սեպսիս», - ասել է հաղորդավարը...
11:46 15/10/2021Իմունիտետը «Johnson & Johnson»-ի պատվաստումից հետո թույլ է, քան Pfizer կամ Moderna պատվաստանյութերից հետոԱմերիկյան «Johnson & Johnson» կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութը ստանալիս իմունային համակարգը ավելի է թուլանում, քան ամերիկյան «Pfizer» կամ «Moderna» ընկերությունների դեղամիջոցներով պատվաստելիս: Այս...
17:05 14/10/2021Նարեկ Հախնազարյանը ելույթ կունենա «Արմենիա» փառատոնի շրջանակումՀոկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 20։00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա...
15:34 14/10/2021Instagram-ի աշխատանքում խափանում է տեղի ունեցելԸստ Downdetector կայքի տվյալների, որը վերահսկում է հանրաճանաչ ինտերնետային ռեսուրսների խափանումներն ու անջատումները, մի շարք երկրներից Instagram սոցիալական ցանցի օգտվողները բողոքում են ծառայության...
15:20 14/10/2021ՀՀ կենտրոնական բանկի թողարկած 2 հուշադրամներ արժանացել են միջազգային մրցանակներիՌուսաստանի Դաշնությունում անցկացված «Դրամների համաստեղություն-2021» 15-րդ միջազգային մրցույթում ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից 2020 թ․ թողարկված «Ժանսեմ-100» ոսկե հուշադրամը արժանացել է 3-րդ մրցանակի...
11:00 13/10/2021Եվա Գևորգյանը Շոպենի անվան 18-րդ մրցույթի երրորդ փուլում էՌուսաստանաբնակ երիտասարդ տաղանդավոր դաշնակահարուհի, մի շարք մրցույթների դափնեկիր Եվա Գևորգյանն անցել է Շոպենի անվան միջազգային 18-րդ մրցույթի երրորդ փուլ։ Մրցույթի կայքից տեղեկանում ենք, որ երրորդ...
09:58 13/10/2021Թողարկվել է Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված հուշադրամԿենտրոնական բանկը 2021 թվականի հոկտեմբերի 13-ից շրջանառության մեջ է դնում «Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակ» արծաթե հուշադրամը: Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական Բանկի հասարակայնության հետ...
19:28 12/10/2021Եղիսաբեթ երկրորդ թագուհին առաջին անգամ հասարակությանն է ներկայացել ձեռնափայտովՄեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ թագուհին ժամանել է Լոնդոնի Վեսթմինսթերյան աբբայություն՝ թագավորական Բրիտանական լեգեոնի հարյուրամյակի կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։...
19:00 12/10/2021«Արմենիա» փառատոնի շրջանակում հանդես կգա 17 մենակատար, 11 դիրիժորՎաղը՝ հոկտեմբերի 13-ին, ժամը 20։00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա...
11:11 12/10/2021Թբիլիսիի հիմնականում մոռացված և անտեսված հայկական ժառանգությունը․ Emerging EuropeՀայկական ժառանգությունը Վրաստանում շատերի կողմից դիտվում է որպես «մրցող հիշողություն»
13:58 11/10/2021Գառզուի և Ժանսեմի ցուցահանդեսը կուղեկցվի դասական համերգներովԵվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում հոկտեմբերի 17-24-ը «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահի վերաբացված ճեմասրահներում կանցկացվի «Հայաստան-Ֆրանսիա.
13:06 11/10/2021Դատարանի որոշմամբ Հրանտ Դինքի ընտանիքը կստանա 1.5 մլն լիրա փոխհատուցումԹուրքիայի Պետական խորհուրդը (Danıştay-բարձրագույն վարչական դատարան) հաստատել է «Ակոսի» նախկին խմբագիր Հրանտ Դինքի կնոջ՝ Ռաքել Դինքի, նրանց զավակների՝ Սերա, Դելալ և Արատ Դինքերի 1.5 միլիոն լիրա (շուրջ...
09:23 11/10/2021«Ոսկե ծիրանի» մրցանակակիրները«Ոսկե ծիրան» Երևանի 18-րդ միջազգային կինոփառատոնն ամփոփել է մրցութային ծրագրերի արդյունքները: Հոկտեմբերի 9-ին Երևանի կոնյակի գործարանի «Արարատ» թանգարանում կայացել է փառատոնի փակման հանդիսավոր...
17:41 09/10/2021Գիտնականները նշել են դեմենցիայից պաշտպանող մթերքըՖենխոլի բնական միացությունը, որը պարունակվում է ռեհանի տերևներում, կարող է օգնել պաշտպանել ուղեղը Ալցհեյմերի հիվանդությունից։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով ամերիկացի...
13:31 09/10/2021Facebook-ը շտկել է այն անսարքությոնները, որոնք սոցցանցերում խափանումներ էին առաջացրելԱմերիկյան Facebook ընկերությունը շտկել է այն անսարքությունները, որոնք խափանումներ էին առաջացրել Instagram և Facebook սոցիալական ցանցերի աշխատանքում: Ուրբաթ օրը Twitter-ի էջում ընկերության տարածած...
10:46 09/10/2021«Արմենիա» միջազգային փառատոնն իր տանիքի ներքո է համախմբել մեծանուն երաժիշտներիՀոկտեմբերի 9-ին «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում հայ հանդիսատեսին կներկայանան նոր սերնդի տաղանդավոր ու անվանի ջութակահար Դանիել Լոզակովիչը և աշխարհահռչակ դիրիժոր Ջանլուկա...
19:56 08/10/2021Իջևանի դենդրոպարկի նախկին տնօրենը դիմել է վարչական դատարան և ոստիկանությունԻջևանի դենդրոպարկի նախկին տնօրեն Մեխակ Սայադյանը դիմել է վարչական դատարան և ոստիկանություն։ Այս մասին տեղեկանում ենք Սայադյանի ֆեյսբուքյան էջից, որը կիսվել է նշված տեղեկատվությամբ․ «Իջևանի...
14:52 08/10/2021Լեռնային Ղարաբաղը նախկինի պես Ադրբեջանի հսկողության տակ չէ. Ադրբեջանցի քաղաքագետ«Իրավիճակը կրկնվում է.1994 թվականին հայերի մոտ էր նման իրավիճակ, երբ ասում էին՝ հայերը հաղթել են ճակատամարտը, բայց ոչ պատերազմը, նույնը կարելի է ասել այսօր Ադրբեջանի դեպքում՝ հաղթել է ճակատամարտը,...

09:03 03/03/2015Obama: Iran should halt nuclear work for decadePresident Barack Obama has said Iran should agree to at least a decade-long freeze on its nuclear activity if a landmark deal is to be finally reached, the BBC reported.
09:07 02/03/2015Lawyers for Boston bombing suspect again fail to move trialDefense lawyers for Dzhokhar Tsarnaev — accused in the 2013 Boston Marathon bombing — have lost in their latest attempt to move the trial away from the city where the incident occurred.
09:12 28/02/2015Kazakhstan evacuating village where people fall asleep at randomVillagers report dizziness, memory loss, loss of motor skills. Two children have reported hallucinations as well.
19:01 27/02/2015A coffee a day could keep multiple sclerosis at bay – studyPrevious research found drinking four cups of coffee a day could also cut the risk of diabetes by 25 per cent.
10:35 27/02/2015South Dakota House recognizes Armenian GenocideThe South Dakota House of Representatives on Thursday in a vote of 51 to 17 passed a resolution recognizing the Armenian Genocide, becoming the 43rd state to call for justice for the Genocide.
08:48 27/02/2015Dozens missing as boat capsizes off China’s MacauThe boat was reportedly carrying illegal immigrants.
17:11 26/02/2015Why too much red wine is bad for youScientists discovered the chemical, which is found in red wine, chocolate and health supplements, had a different effect depending on the concentration they used.
09:06 26/02/2015Three New York men sought to join Islamic State, FBI saysTwo of the men had threatened to kill police officers and FBI agents in the US if they were unable to travel to Syria, the FBI said.
17:19 25/02/2015Regular meals and early bedtime can prevent mental illness – researchersUpsetting this can cause major problem, they say.
18:44 24/02/2015Losing your temper CAN cause a heart attack: Being angry increases the risk eightfoldResearchers noted patients with a suspected heart attack admitted to hospital were often found to have had a period of anger or anxiety before their attack.
09:06 24/02/2015Libya crisis: UN talks between rival governments suspended"The chamber of representatives today voted in favour of suspending its participation in the dialogue," MP Issa al-Aribi announced on Facebook.
09:08 23/02/2015Death toll in capsized Bangladesh ferry rises to 65A search and rescue operation is currently underway.
15:38 21/02/2015Unrequited love can serve you well if you let it; the benefits of rejectionUnrequited love can be traced back to Ancient Egypt, where the hieroglyphic sign for love translated to “a long desire.”
09:05 21/02/2015Ebola crisis: Liberia to open borders as infection fallsNew infections have dropped to one-tenth of the level seen when the virus was at its peak.
16:24 20/02/2015UC Berkeley student govt. passes resolution calling for divestment from TurkeyThe University of California, Berkeley (UC Berkeley) undergraduate student body Senate unanimously voted on Wednesday night to divest $72.6 million dollars worth of University of California bonds and...
12:37 20/02/2015Obama picks Jen Psaki to head White House communicationsState Department spokeswoman Jen Psaki will become President Barack Obama's new communications director, filling a key slot as Obama embarks on the final two years of his presidency, White House...
09:02 20/02/2015Australia storms: Cyclones hit Queensland and Northern TerritoryTwo major storms have slammed into Australia, bringing winds that have knocked out power to homes and forced evacuations in coastal areas.
15:27 19/02/2015Marseille City Council to commemorate 100th anniversary of Armenian GenocideOn February 17, Marseille City Council approved the draft decision to hold events commemorating the 100th anniversary of the Armenian Genocide, yerakouyn.com reports.