19:30 02/10/2021Netflix-ը ձեռք է բերել Ռոալդ Դալիի ստեղծագործությունների էկրանավորման իրավունքըNetflix-ը ձեռք է բերել բրիտանացի գրող Ռոալդ Դալի ստեղծագործությունների, այդ թվում ՝ «Մեծ և բարի հսկան», «Ֆանտաստիկ միստր Աղվեսը» և այլ ստեղծագործությունների ֆիլմերի էկրանավորման իրավունքները: Այս...
11:45 02/10/2021Սկսվել է Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի միջազգային ցուցադրությունների շարքըՕրեր առաջ Լոս Անջելեսի «Ալեքս» կինոթատրոնում, հարյուրավոր մարդկանց մասնակցությամբ կայացել է ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի առաջնախաղը, որով սկսվել է ֆիլմի միջազգային...
12:35 01/10/2021Ալավերդիում կարտոֆիլով լի բեռնատարը շրջվել էԼոռեցի լրագրող Հրաչյա Պապինայնաը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկարներ է հրապարկել, որից պարզ է դառնում, որ կարտոֆիլի պարկերով լի բեռնատարը շրջվել է, իսկ պարկերն էլ ընկել են երկութուղու ռելսերին։ «Էն...
09:40 01/10/2021Լոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունըԼոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը, որին ներկա են եղել մեծ թվով արվեստագետներ և հայ համայնքի...
13:34 30/09/2021«Նամակ քեզ, Հայկոս ...Ներիր ինձ». Անահիտ ՍիմոնյանՀայտնի և սիրված երգիչ Հայկոյի նախկին կինը՝ Անահիտ Սիմոնյանը, նրա մահից հետո երկու կարճ տեսանյութ է հրապարակել Ինսթագրամի իր էջում՝ դրանց կցելով նաև Հայկոյին ուղղված նամակներ։ «Նամակ քեզ, Հայկոս ...
11:40 29/09/2021«Օսկար»-ն արդեն այն չի. ՄիխալկովՌուս հայտնի կինոռեժիսոր Նիկիտա Միխալկովն անվստահություն է հայտնել «Օսկար» մրցանակին: Նրա կարծիքով, ռուսական ֆիլմերը մոտ ապագայում չեն կարողանա մրցանակ ստանալ քաղաքականացված լինելու պատճառով: Այս...
11:33 29/09/2021Արհեստական բանականությունն աշխարհի ամենահայտնի կտավներից մեկը կեղծ է ճանաչելԱրհեստական բանականությունը 91.78 տոկոս հավանականությամբ աշխարհում ամենահայտնի նկարներից մեկը՝ նիդերլանդացի հայտնի նկարիչ Պիտեր Պաուլ Ռուբենսի «Սամսոնը և Դելիլան», որի բնօրինակը, ինչպես համարվում է,...
09:07 29/09/2021Ստանիսլավսկու անվան թատրոնը կմասնակցի «Թատերական Լոռի» միջազգային փառատոնինԵրևանի Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը Ժ․ Բ․ Մոլյերի «Սկապենի արարքները» ներկայացմամբ կմասնակցի «Թատերական Լոռի» 26-րդ միջազգային թատերական փառատոնին։ Այս մասին հայտնում են...
17:22 28/09/2021Պատերազմի մասնակից, նկարիչ-քանդակագործ Բեն Պողոսյանն օգնության կարիք ունիՉնայած առողջական վիճակին, Բենը շարունակում է ստեղծագործել, արարել։
15:00 28/09/2021Հին եգիպտական մումիաների դեմքերը վերականգնվել ենLive Science գիտական պորտալում հրապարակվել է մի հոդված, որը պատմում է Հին Եգիպտոսում մոտ երկու հազար տարի առաջ ապրող երեք տղամարդկանց արտաքին տեսքի հաջող վերականգնման առաջին դեպքի մասին: Դեմքերը...
12:25 27/09/2021Pfizer-ի ղեկավարը նշել է՝ երբ կարող է աշխարհը վերադառնալ սովորական կյանքի համաճարակից հետոԱմերիկյան Pfizer (Ֆայզեր) պատվաստանյութերի ընկերության գործադիր տնօրեն Ալբերտ Բուրլան հայտարարել է, որ մեկ տարվա ընթացքում հնարավոր է վերադառնալ սովորական կյանքին՝ COVID-19 համաճարակից հետո, նշելով,...
11:57 27/09/2021Եվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը՝ ճարտարապետական գլուխգործոց ԵրերույքիցԵվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը տրվել է Երերույքի տաճարի տարածքում «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի և դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի՝ հոգևոր-դասական երաժշտության համերգով: ԿԳՄՍ նախարարության...
10:55 27/09/2021Ռուս խաղաղապահներն Արցախում ապահովել են խաղողի բերքահավաքի աշխատանքների անվտանգությունըՌուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողներն Արցախի շփման գծի մոտակայքում գտնվող 27 հա տարածքով 5 այգիներում ապահովել են ավելի քան 500 տոննա խաղողի բերքահավաքի աշխատանքների անվտանգություը: Այդ մասին...
10:42 27/09/2021Բեռլինի քաղաքապետն առաջին անգամ կին կլինիԳերմանիայի սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության (SPD) թեկնածու Ֆրանցիսկա Գիֆայը կդառնա առաջին կինը, ով կզբաղեցնի Բեռլինի քաղաքապետի պաշտոնը, ըստ Գերմանիայի մայրաքաղաքում կայացած ընտրությունների...
14:41 24/09/2021Խմելու ջրի տարաներ են տրամադրվել Արցախի կրթական հաստատություններինՌուս խաղաղապահները, բարեգործական կազմակերպությունների ասոցիացիայի հետ համատեղ, Արցախի դպրոցական և նախադպրոցական հաստատություններում անցկացվող մարդասիրական ակցիայի շրջանակներում խմելու ջրի 14 տարա են...
14:17 24/09/2021«Իսկ թե ինչպես ծնունդ առավ «Դիմակահանդես»-ը, բառերով դժվար է արտահայտել...»Ա.Խաչատրյանի «Դիմակահանդես» 2 գործողությամբ բալետը կներկայացվի սեպտեմբերի 24-ին և 25-ին։
09:57 24/09/2021Սիրիայում առաջիկայում կսկսվեն Ս. Գևորգ եկեղեցու վերանորոգման աշխատանքներըԲերիոյ Հայոց Թեմի Բարեջան Առաջնորդ Գերշ. Տ. Մասիս Սրբ. Եպս. Զօպուեանի գլխավորությամբ, Ազգային վարչության հետևողական աշխատանքի արդյունքում և Հյուսիսային Ամերիկայի Արևելյան թեմի նվիրատվիությամբ առաջիկա...
19:41 23/09/2021Հայաստանը հերթական անգամ նվաճեց մեզ իր ինքնատիպությամբ. ռուս դերասան Եվգենի ՊրոնինԹատրոնի և կինոյի ռուս դերասան Եվգենի Պրոնինը, որը հանդիսատեսի կողմից սիրված է մի շարք հեռուստանովեներում գլխավոր հերոսներին մարմնավորելու համար, այս օրերին Հայաստանում է ծագումով հայ կնոջ՝ պրոդյուսեր...
18:44 23/09/2021Արքայազն Հարրին և Մեգան Մարքլը պատրաստվում են այցելել թագավորական ընտանիքինԱրքայազն Հարրին և նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, դիտարկում են Մեծ Բրիտանիայի թագավորական ընտանիքի շրջանակում Սուրբ Ծնունդը նշելու տարբերակը, հայտնել է թագավորական կենսագիր Քեթի Նիկոլը։ Այս մասին գրում է...
16:46 23/09/2021ԱԻՆ. Հրդեհաշիջման աշխատանքներին իրանցի հրշեջներ չեն մասնակցելՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքում գտնվող «Արևիք» ազգային պարկի տարածքում իրականացված հրդեհաշիջման աշխատանքներին իրանցի հրշեջներ չեն մասնակցել: Այս մասին հայտնում են ԱԻ նախարարությունից։...

09:08 09/02/2015Four-way Ukraine summit plannedThe leaders of Russia, Ukraine, Germany and France aim to meet in Belarus's capital Minsk on Wednesday to discuss a peace plan for eastern Ukraine.
09:10 07/02/2015US hostage's parents appeal to ISThey said in a statement they believed aid worker Kayla Jean Mueller was still alive and urged the militants to treat her as a "guest."
18:49 06/02/2015How to tell if you're in love: Two questions determine whether you've found your perfect matchThe childhood game “He loves me, he loves me not” early on sets the parameters for what we can expect in our future adult relationships.
12:00 06/02/2015New head of Vazgen Sargsyan Military Institute appointedArmenian President Serzh Sargsyan signed a decree appointing Major General Armen Ghahramanyan as head of Vazgen Sargsyan Military Institute, the presidential press service reported.
09:12 06/02/2015New York crash train was 'not speeding', say investigatorsThe crash happened after a mother-of-three stopped her car on a level crossing north of the city.
13:39 05/02/2015One dead after plane crashes into West Texas TV towerOne man is dead after the small aircraft in which he was flying crashed into a TV tower while approaching an airport in West Texas, The Associated Press reported.
09:06 05/02/2015New Snowden docs: Western spy agencies rely on hackersThe top secret documents, which come from the U.K. Government Communications Headquarters agency and NSA, show how intelligence agencies exploit hackers’ successes and learn from their skills.
17:53 04/02/2015The real Prince Charming is not tall, dark, and handsome5 science-backed reasons shorter men lead to happily ever after
09:08 04/02/2015Taiwan TransAsia plane crash-lands in Taipei riverMore than 50 people were onboard the domestic flight, and a number of people were reportedly injured.
17:59 03/02/2015Life on Mars: How the caustic dust, atmospheric pressure, and low gravity may alter the human bodyMars and Earth are often called "sister planets" for their similar sizes and proximity to the Sun, but don’t let this moniker fool you.
11:55 03/02/2015Lawyer Yerem Sargsyan to represent interests of slain Gyumri family’s successorsLawyer Yerem Sargsyan will defend the interests of Lusine Avetisyan and Yegor Adamyan, the legal successors of the victims in the murder of the Avetisyan family in Gyumri, the press service of the...
09:07 03/02/2015Seven burned to death in Bangladesh bus arsonSeven people were killed and 16 sustained injuries in an arson attack on a night bus in the city of Comilla in eastern Bangladesh.
09:09 02/02/2015Charlie Hebdo satirical magazine halts publicationThe Charlie Hebdo French satirical magazine is taking a short break after a recent terrorist attack on its Paris office which took the lives of 12 people.
14:00 31/01/2015Hurriyet: Sargsyan rebuffs Erdogan againThe website of Turkish newspaper Hurriyet touched upon the statement Armenian President Serzh Sargsyan made at the 5th session of the State Commission on Coordination of the events for the...
11:07 31/01/2015Aleppo’s Armenian-populated district shelled; Armenian man diesArmenian-populated Azizieh neighborhood of Aleppo was shelled Friday evening. According to the Facebook page of Kantsasar Weekly, Aleppo-Armenian Kevork Halladjian and his two daughters were injured...
09:08 31/01/2015Ebola crisis: Liberia delays school re-openingLiberia - alongside with its West African neighbours Sierra Leone and Guinea - has been hardest hit by the outbreak of the deadly virus.
16:08 30/01/2015Turkey is ready to take required steps if ‘found guilty’ of Armenian killings, Erdogan saysAccusing Turkey of committing genocide is a form of execution without trial, President Recep Tayyip Erdogan has indicated, while also stating that Ankara is “ready to pay for any misdeed” if an...
09:09 30/01/2015EU extends sanctions against RussiaEU foreign ministers have agreed to extend existing sanctions against Russia until September.
18:03 29/01/2015Belarus may leave EEU if agreements not kept – LukashenkoBelarus will reserve the right to leave the Eurasian Economic Union (EEU) if the agreements achieved within the union’s framework are not observed, President Alexander Lukashenko told a news...
09:11 29/01/2015Skull clue to exodus from AfricaThis migration led to the colonisation of the entire planet by our species, as well as the extinction of other human groups such as the Neanderthals.