19:30 02/10/2021Netflix-ը ձեռք է բերել Ռոալդ Դալիի ստեղծագործությունների էկրանավորման իրավունքըNetflix-ը ձեռք է բերել բրիտանացի գրող Ռոալդ Դալի ստեղծագործությունների, այդ թվում ՝ «Մեծ և բարի հսկան», «Ֆանտաստիկ միստր Աղվեսը» և այլ ստեղծագործությունների ֆիլմերի էկրանավորման իրավունքները: Այս...
11:45 02/10/2021Սկսվել է Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի միջազգային ցուցադրությունների շարքըՕրեր առաջ Լոս Անջելեսի «Ալեքս» կինոթատրոնում, հարյուրավոր մարդկանց մասնակցությամբ կայացել է ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի առաջնախաղը, որով սկսվել է ֆիլմի միջազգային...
12:35 01/10/2021Ալավերդիում կարտոֆիլով լի բեռնատարը շրջվել էԼոռեցի լրագրող Հրաչյա Պապինայնաը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկարներ է հրապարկել, որից պարզ է դառնում, որ կարտոֆիլի պարկերով լի բեռնատարը շրջվել է, իսկ պարկերն էլ ընկել են երկութուղու ռելսերին։ «Էն...
09:40 01/10/2021Լոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունըԼոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը, որին ներկա են եղել մեծ թվով արվեստագետներ և հայ համայնքի...
13:34 30/09/2021«Նամակ քեզ, Հայկոս ...Ներիր ինձ». Անահիտ ՍիմոնյանՀայտնի և սիրված երգիչ Հայկոյի նախկին կինը՝ Անահիտ Սիմոնյանը, նրա մահից հետո երկու կարճ տեսանյութ է հրապարակել Ինսթագրամի իր էջում՝ դրանց կցելով նաև Հայկոյին ուղղված նամակներ։ «Նամակ քեզ, Հայկոս ...
11:40 29/09/2021«Օսկար»-ն արդեն այն չի. ՄիխալկովՌուս հայտնի կինոռեժիսոր Նիկիտա Միխալկովն անվստահություն է հայտնել «Օսկար» մրցանակին: Նրա կարծիքով, ռուսական ֆիլմերը մոտ ապագայում չեն կարողանա մրցանակ ստանալ քաղաքականացված լինելու պատճառով: Այս...
11:33 29/09/2021Արհեստական բանականությունն աշխարհի ամենահայտնի կտավներից մեկը կեղծ է ճանաչելԱրհեստական բանականությունը 91.78 տոկոս հավանականությամբ աշխարհում ամենահայտնի նկարներից մեկը՝ նիդերլանդացի հայտնի նկարիչ Պիտեր Պաուլ Ռուբենսի «Սամսոնը և Դելիլան», որի բնօրինակը, ինչպես համարվում է,...
09:07 29/09/2021Ստանիսլավսկու անվան թատրոնը կմասնակցի «Թատերական Լոռի» միջազգային փառատոնինԵրևանի Կ. Ս. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը Ժ․ Բ․ Մոլյերի «Սկապենի արարքները» ներկայացմամբ կմասնակցի «Թատերական Լոռի» 26-րդ միջազգային թատերական փառատոնին։ Այս մասին հայտնում են...
17:22 28/09/2021Պատերազմի մասնակից, նկարիչ-քանդակագործ Բեն Պողոսյանն օգնության կարիք ունիՉնայած առողջական վիճակին, Բենը շարունակում է ստեղծագործել, արարել։
15:00 28/09/2021Հին եգիպտական մումիաների դեմքերը վերականգնվել ենLive Science գիտական պորտալում հրապարակվել է մի հոդված, որը պատմում է Հին Եգիպտոսում մոտ երկու հազար տարի առաջ ապրող երեք տղամարդկանց արտաքին տեսքի հաջող վերականգնման առաջին դեպքի մասին: Դեմքերը...
12:25 27/09/2021Pfizer-ի ղեկավարը նշել է՝ երբ կարող է աշխարհը վերադառնալ սովորական կյանքի համաճարակից հետոԱմերիկյան Pfizer (Ֆայզեր) պատվաստանյութերի ընկերության գործադիր տնօրեն Ալբերտ Բուրլան հայտարարել է, որ մեկ տարվա ընթացքում հնարավոր է վերադառնալ սովորական կյանքին՝ COVID-19 համաճարակից հետո, նշելով,...
11:57 27/09/2021Եվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը՝ ճարտարապետական գլուխգործոց ԵրերույքիցԵվրոպական ժառանգության օրերի մեկնարկը տրվել է Երերույքի տաճարի տարածքում «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի և դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի՝ հոգևոր-դասական երաժշտության համերգով: ԿԳՄՍ նախարարության...
10:55 27/09/2021Ռուս խաղաղապահներն Արցախում ապահովել են խաղողի բերքահավաքի աշխատանքների անվտանգությունըՌուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողներն Արցախի շփման գծի մոտակայքում գտնվող 27 հա տարածքով 5 այգիներում ապահովել են ավելի քան 500 տոննա խաղողի բերքահավաքի աշխատանքների անվտանգություը: Այդ մասին...
10:42 27/09/2021Բեռլինի քաղաքապետն առաջին անգամ կին կլինիԳերմանիայի սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության (SPD) թեկնածու Ֆրանցիսկա Գիֆայը կդառնա առաջին կինը, ով կզբաղեցնի Բեռլինի քաղաքապետի պաշտոնը, ըստ Գերմանիայի մայրաքաղաքում կայացած ընտրությունների...
14:41 24/09/2021Խմելու ջրի տարաներ են տրամադրվել Արցախի կրթական հաստատություններինՌուս խաղաղապահները, բարեգործական կազմակերպությունների ասոցիացիայի հետ համատեղ, Արցախի դպրոցական և նախադպրոցական հաստատություններում անցկացվող մարդասիրական ակցիայի շրջանակներում խմելու ջրի 14 տարա են...
14:17 24/09/2021«Իսկ թե ինչպես ծնունդ առավ «Դիմակահանդես»-ը, բառերով դժվար է արտահայտել...»Ա.Խաչատրյանի «Դիմակահանդես» 2 գործողությամբ բալետը կներկայացվի սեպտեմբերի 24-ին և 25-ին։
09:57 24/09/2021Սիրիայում առաջիկայում կսկսվեն Ս. Գևորգ եկեղեցու վերանորոգման աշխատանքներըԲերիոյ Հայոց Թեմի Բարեջան Առաջնորդ Գերշ. Տ. Մասիս Սրբ. Եպս. Զօպուեանի գլխավորությամբ, Ազգային վարչության հետևողական աշխատանքի արդյունքում և Հյուսիսային Ամերիկայի Արևելյան թեմի նվիրատվիությամբ առաջիկա...
19:41 23/09/2021Հայաստանը հերթական անգամ նվաճեց մեզ իր ինքնատիպությամբ. ռուս դերասան Եվգենի ՊրոնինԹատրոնի և կինոյի ռուս դերասան Եվգենի Պրոնինը, որը հանդիսատեսի կողմից սիրված է մի շարք հեռուստանովեներում գլխավոր հերոսներին մարմնավորելու համար, այս օրերին Հայաստանում է ծագումով հայ կնոջ՝ պրոդյուսեր...
18:44 23/09/2021Արքայազն Հարրին և Մեգան Մարքլը պատրաստվում են այցելել թագավորական ընտանիքինԱրքայազն Հարրին և նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, դիտարկում են Մեծ Բրիտանիայի թագավորական ընտանիքի շրջանակում Սուրբ Ծնունդը նշելու տարբերակը, հայտնել է թագավորական կենսագիր Քեթի Նիկոլը։ Այս մասին գրում է...
16:46 23/09/2021ԱԻՆ. Հրդեհաշիջման աշխատանքներին իրանցի հրշեջներ չեն մասնակցելՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքում գտնվող «Արևիք» ազգային պարկի տարածքում իրականացված հրդեհաշիջման աշխատանքներին իրանցի հրշեջներ չեն մասնակցել: Այս մասին հայտնում են ԱԻ նախարարությունից։...

10:38 10/02/2018Армянский полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян: Обамеянг – лучший партнер из всех, что у меня были«Воссоединение с Обамеянгом? Думаю, о том, что мы встретимся с ним в новой команде можно было только мечтать. И я рад этому», – отметил футболист.
17:00 09/02/2018Шутки от Путина: президент России рассмешил всех новой версией анекдота про тракториста«Володя, ну сказал бы про доярку хотя бы. Куда вас тянет-то?» – отреагировал на этот рассказ Путин.
15:36 07/02/2018Москвич убил работающего на автомойке мигранта за медлительностьТам их встретили заспанные работники, которые не торопились мыть его BMW.
14:47 06/02/2018За день 500 богатейших людей мира обеднели на 114 миллиардов долларовДжефф Безос разбогател на 6,5 миллиарда долларов за один вечер, после того, как акции его компании поднялись на 6,2 процента в ходе вечерней сессии 1 февраля.
10:09 03/02/2018«Месть» на охоте: мужчина подстрелил птицу, которая приземлилась прямо ему на головуВ результате охотник потерял сознание и получил повреждения лица и головы, а также лишился двух зубов. Он был доставлен в ближайшую больницу.
10:44 02/02/2018Владимир Путин радуется решению CAS по спортсменам из России, а WADA обеспокоеноCAS объявил об удовлетворении 28 апелляций российских спортсменов на решения МОК, отстранившего их от Олимпиады.
13:31 30/01/2018В США молодая мать утопила младенца из-за криков, мешающих спатьДевушку арестовали и предъявили ей обвинения в убийстве с особой жестокостью.
15:09 25/01/2018«Если друг оказался вдруг…»: исполняется 80 лет со дня рождения кумира нескольких поколений Владимира ВысоцкогоХотя его нет в живых уже почти 40 лет, он остается одним из главных кумиров XX века.
17:45 24/01/2018«Что-то с чем-то»: экс-президент Грузии Михаил Саакашвили рассмешил юзеров, изобразив морскую звездуВидеоролик был опубликован на странице политика в Facebook и подкреплен описанием к отрывку из фильма.
14:37 23/01/2018Глава МВД Испании: Экс-глава Каталонии Пучдемон не сможет пересечь границу даже в багажнике автомобиля«Мы работаем, чтобы этого не произошло, мы, без сомнения, очень обеспокоены», – заявил министр.
13:25 19/01/2018Киевский суд вновь отложил рассмотрение апелляции Саакашвили – у судьи умер родственникЗаседание перенесли из-за частных обстоятельств – у судьи умер родственник.
15:00 13/01/2018«Честь Трампа под угрозой»: адвокат назвал «абсолютной ложью» связь президента США с порноактрисойПо словам адвоката, сам Трамп отрицает возможность подобной связи. Актриса кино для взрослых тоже назвала эти слухи «абсолютной ложью».
15:10 12/01/2018Плохие новости для любителей коньяка: минимальная цена на напиток в России может вырасти на 35%Сейчас МРЦ равна 371 рублю за 0,5 л. На новой минимальной цене настаивают сами производители – нынешняя позволяет легко изготавливать фальсификат. Уже сейчас на него приходится 60% рынка.
19:06 11/01/2018Дорожная полиция Туркменистана начала крупный рейд: у водителей отбираются автомобили всех цветов, кроме белогоНа самом деле, власти этой страны действительно со 2 января 2018 года запретили эксплуатацию черных (темных) автомобилей, однако местные гаишники изымают машины любых цветов.
14:51 11/01/2018Всемирно известный физик Стивен Хокинг назвал точную дату гибели человечестваТакие условия возникли из-за парникового эффекта, когда плотный облачный покров пропускает солнечное тепло, но препятствует его выходу обратно в космос.
13:54 10/01/2018Экс-глава Каталонии Пучдемон вновь поборется за старый пост в женералитетеКарлес Пучдемон вновь будет выдвигаться на пост главы женералитета (правительства) Каталонии.
14:44 09/01/2018Переговоры КНДР и Южной Кореи: сборная Северной Кореи примет участие в Олимпиаде-2018 в ПхенчханеНа фоне неожиданного потепления в отношениях двух Корей, МОК продлил для участников из КНДР срок квалификации на Олимпиаду.
13:58 08/01/2018Глава китайского бюро Би-би-си Кэрри Грейси ушла в отставку из-за разницы в зарплате с мужчинамиГрейси, трудовой стаж которой в Би-би-си превышает 30 лет, возглавила региональное отделение компании в Пекине четыре года назад.
12:58 05/01/2018Компания Apple подтвердила критическую уязвимость процессоров всех моделей iMac и iPhoneОбнаружены две угрозы под названиями Meltdown и Spectre. Эти проблемы затрагивают почти все устройства и операционные системы, все компьютеры Mac и устройства iOS подвергнуты опасности.
12:45 04/01/2018В Италии мигрант из Африки переоделся в форму медсестры и попытался изнасиловать женщину прямо перед родамиМужчина начал трогать ее и мастурбировать, женщина закричала. На помощь ей пришли две медсестры и врач, которые вызвали полицию.