09:11 08/10/2021100-ամյա նացիստի դատավարությունըՍտվարաթղթե թղթապանակով դեմքը փակած 100-ամյա Ջոզեֆ Շուտցը կանգնել է Գերմանիայի Բրանդենբուրգյան դատարանի առաջ։ Եվրանյուզը գրում է, որ նացիստական Զաքսենհաուզեն համակենտրոնացման ճամբարի անվտանգության...
18:58 07/10/2021Իրանն ու Թուրքիան փակել են սահմանը բեռնատար մեքենաների համարԻրանը և Թուրքիան փոխադարձաբար փակել են բոլոր անցակետերը բեռնատար ավտոմեքենաների համար: Այս մասին գրում է Вестник Кавказа պարբերականը՝ հղում անելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ի Իրանի հետ առևտրի զարգացման...
18:00 07/10/2021Նիկոլա Դաբանովիչը կսպասարկի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումըՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի յոթրերոդ մրցափուլի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 8-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին։
16:54 07/10/2021Այս տարի Ախալքալաքի կարտոֆիլը մեծ պահանջարկ ունիԱյս տարի Ախալքալաքի կարտոֆիլի պահանջարկը մեծացել է: Ներկայիս դրությամբ գինը հասել է 1.10 լարիի: Վերջին 7-8 տարվա ընթացքում նման գին չի եղել: Հաճախորդները հերթ են կանգնել: Անդադար անձրևների պատճառով...
15:09 07/10/2021Քուվեյթից թռչող ինքնաթիռը շտապ վայրէջք է կատարել թուրքական ՏրապիզոնումՔուվեյթից թռչող «Jazeera» ավիաընկերության ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Թուրքիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող Տրապիզոնում ՝ օդանավում ռումբի մասին հաղորդագրությունից հետո։ Լուրը ըստ «CNN» -ի՝ գրում է...
13:14 07/10/2021«Քո աչքերում իմ երազանքը նոր թևեր ունի». Հայկոն՝ որդունՀայկոյի նախկին կինը՝ Անահիտ Սիմոնյանն իր ինստագրամյան էջում հրապարակել է տեսանյութ` Հայկոյի «Սիրո հավերժ քաղաք» խորագրով մենահամերգից մի փոքրիկ հատված, որը նվիրված է որդուն։ «Գիտե՞ս, որ ժամանակը ամեն...
09:00 07/10/2021Ժամանակակից արվեստի շուկան գրանցել է ռեկորդային աճԺամանակակից արվեստի շուկայի վիճակի վերաբերյալ Artprice-ի նոր զեկույցի համաձայն՝ 2020 թվականի հունիսից 2021 թվականի հունիս գրանցվել է ռեկորդային՝ 2,7 միլիարդ դոլարի վաճառք: artguide-ը գրում է, որ այդ...
17:12 06/10/2021«Օդային տարածքը տրամադրելը հնարավոր ամենավատ ազդակներից էր». ԻրանագետԻնչպես արդեն հայտնել էր panorama.am-ը, հոկտեմբերի 6-ից «Ադրբեջանական ավիաուղիները» սկսել են օգտագործել Հայաստանի օդային տարածքը Բաքու-Նախիջևան-Բաքու չվերթների իրականացման համար։ Այս թեմայով Իրանագետ...
15:32 06/10/2021Քիմիայի բնագավառում Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրներն են2021 թվականի քիմիայի ոլորտում Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է Բենջամին Լիստին և Դեյվիդ Մաքմիլանին ՝ մոլեկուլների սինթեզում կիրառվող ասիմետրիկ օրգանոկատալիզի մեթոդների մշակման համար: Այս մասին հայտնում է...
15:22 06/10/2021Թևան Պողոսյանը՝ կառավարությանը. Հիմա Ադրբեջանին պուպուշիկ եք ներկայացնում, որ ի՞նչ համոզեքՀասարակական-քաղաքական գործիչ Թևան Պողոսյանը, անդրադառնալով կառավարության տարածած այն պնդմանը, թե Հայաստանի օդային տարածքը երբևէ փակ չի եղել Ադրբեջանի համար, ինչպես նաև Ադրբեջանի օդային տարածքը փակ չի...
11:42 06/10/2021«Մենք կվերադառնանք. փրկված պատառիկներ» ցուցահանդես՝ ՍտեփանակերտումՀոկտեմբերի 11-ին Ստեփանակերտի «Եվրոպա Արցախ» հյուրանոցում կբացվի «Մենք կվերադառնանք. փրկված պատառիկներ» ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն ղարաբաղյան երրորդ պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանի...
10:22 06/10/2021Pfizer-ի արդյունավետությունն անկում է գրանցում, սակայն պաշտպանում է վարակվածներին ծանր դեպքերիցԿորոնավիրուսի դեմ Pfizer Inc/BioNTech ընկերության պատվաստանյութի արդյունավետությունը երկրորդ չափաբաժինը ստանալուց վեց ամիս անց 88-ից անկում է ապրել 47 տոկոսի: Այս տվյալը հրապարակվել է «Lancet»...
17:27 05/10/2021«Մոդեռնա» ընկերության պատվաստանյութը Հայաստանում էԼիտվայի կառավարությունից Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրաբերված ամերիկյան «Մոդեռնա» ընկերության 50 հազար դեղաչափ «Սպայկվաքս» պատվաստանյութը հասել է Հայաստան: «Շնորհակալություն Լիտվայի Հանրապետության...
14:50 05/10/2021Հայտնի են դարձել ֆիզիկայի բնագավառում Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրներըՖիզիկայի բնագավառում 2021 թվականի Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է Սյուկուրո Մանաբեին, Կլաուս Հասսելմանին և Ջորջիո Պարիզիին: Այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ Շվեդական թագավորական...
09:06 05/10/2021Ցուկերբերգը Facebook-ի, Instagram-ի և WhatsApp-ի խափանումների պատճառով միլիարդավոր դոլարներ է կորցրելՖեյսբուք ընկերության հիմնադիր և ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը կորցրել է 6.6 միլիարդ դոլար Facebook և Instagram սոցիալական ցանցերի, ինչպես նաև WhatsApp մեսենջերի աշխատանքի խափանումների պատճառով:...
17:16 04/10/2021Սեպտեմբերին Թուրքիայում գնաճը հասել է 20%-իԹուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտի (Թուրքստատ) տվյալներով՝ սեպտեմբերին տարեկան կտրվածքով Թուրքիայի սպառողական գներն աճել են 19.58%-ով, ինչը 2019 թվականի մարտից հետո ամենաբարձրն է: Վիճակագրական...
14:11 04/10/2021Հայտնաբերվել են պատմական Արտաշատ մայրաքաղաքի սյունակապ պալատի մնացորդներԱրարատի մարզի Փոքր Վեդի համայնքի վարչական տարածքում իրականացվող պեղումների ընթացքում հայտնաբերվել է սյունակապ կառույց: Հիշեցնենք, որ պեղումներն իրականացնում է ԳԱԱ Հնագիտության և ազգագրության...
09:37 04/10/2021Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը կրկին միասին ժամանակ են անցկացրելՔայնե Ուեսթն ու Քիմ Քարդաշյանը շարունակում են մտերիմ հարաբերություններ պահպանել, ավելին, նրանց վերջերս նկատել են ռեստորանում միասին ճաշելուց: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն՝ հղում անելով Page...

11:58 27/03/2018«В отставку», «Всех под суд»: в Кемерово проходит стихийный митинг в память о жертвах пожараЕго участники скандируют: «Правду! Правду!», «Воры!», «В отставку!», «Всех под суд!», «Сколько жертв?». Подробности представляет «Коммерсантъ».
14:45 26/03/2018Акции протеста в Барселоне: задержаны 9 человекРанее сообщалось о задержании трех человек.
16:58 24/03/2018В США решили «вооружить» учеников камнями, вместо оружияВласти и некоторые родители не одобрили такое нововведение. Они надеются, что детям не придется защищаться, забрасывая злоумышленников камнями.
17:06 21/03/2018Радиоведущая о выборах президента России: По итогам балагана победила стабильно отстойная жизнь в стране, где 74% граждан – приматыВ стране, где политики строят себе замки за рубежом, а пенсионеры умирают от голода и холода, инвалиды не могут выйти на улицу, – такая стабильность восторжествовала.
17:38 19/03/2018В Facebook извинились после блокировки обнаженной груди символа Французской республикиКак рассказала режиссер постановки Джослин Фьерина, сообщение не успело провисеть и пятнадцати минут.
17:18 12/03/2018Канцлер Германии Меркель рассказала, что получает от президента РФ Путина в обмен на пивоРанее Путин сказал, что время от времени получает от канцлера Германии несколько бутылок пива немецкой марки.
15:06 09/03/2018«Неприемлемое поведение»: в ООН посоветовали президенту Филиппин Дутерте пройти психиатрическую экспертизу«Он должен пройти какую-то психиатрическую экспертизу. Такое поведение неприемлемо», – заявил аль Хуссейн на пресс-конференции в пятницу.
12:02 07/03/2018Возвращение украденного «Врубеля»: в Армении будет продемонстрирована картина «Демон и Ангел с душой Тамары»Ранее президент РФ Владимир Путин вручил президенту Сержу Саргсяну украденный из Армении в 1995 году холст знаменитого художника Михаила Врубеля «Демон и Ангел с душой Тамары».
15:30 06/03/2018Футбол в Кремле: Сеть «взорвало» видео с игрой Путина и Инфантино«Даже президент FIFA Джанни Инфантино и президент России Владимир Путин приняли участие в ролике и сделали несколько передач», – отметили в ФИФА.
10:44 03/03/2018Крупный пожар произошел на проспекте Маштоца в ЕреванеНа место происшествия выехали 2 боевых расчета. Пожару была присвоена категория сложности вызов №1 БИС. На место прибыли еще три боевых расчета и дежурный врач.
15:28 02/03/2018Внимание, опасность: стало известно о самой мощной кибератаке за всю историю ИнтернетаЭксперты утверждают, что на этот раз хакерам удалось провести самую крупную DDoS-атаку в истории.
13:32 28/02/2018Свыше 30% жительниц Франции признались, что подвергались сексуальным домогательствам на работеКроме того, 34% жительниц Франции заявили, что испытывали на себе «вербальные и визуальные формы домогательств», в частности свист, жесты, непристойные комментарии.
14:35 27/02/2018Голландские депутаты назвали неприемлемыми звучащие из Турции обвинения после принятия резолюций по Геноциду армян«Угроза или подстрекательство к угрозам в ответ на высказанные мнения неприемлемы. Подобному нет места ни в демократии, ни в открытом и свободном обществе, как наше», – заявила Хадиджа Ариб.
10:05 27/02/2018«Танец с саблями»: Ярославль стал площадкой для съемок первого художественного фильма об известном композиторе Араме ХачатурянеСъемки пройдут так же в Армении. Планируется, что первый художественный фильм об Араме Хачатуряне выйдет на экраны в конце 2018 – начале 2019 годов.
11:54 24/02/2018Морозы не отступают: в аэропортах Москвы задержано и отменено 25 рейсовМоскву накрыл арктический антициклон. Сейчас на улице минус 18. А предстоящая ночь станет самой холодной за всю эту зиму
16:23 23/02/2018Синоптики рассказали, какая погода ждет жителей Армении в выходныеНочью 26 февраля температура воздуха повысится на 3-4 градуса.
13:47 22/02/2018«Круг дружбы» Франция-Арцах: Реалии требуют возвращения Степанакерта за стол переговоров«Круг дружбы» Франция-Арцах направил послание в связи с Днем возрождения Арцаха.
10:18 16/02/2018Глава Чечни Рамзан Кадыров пожелал Владимиру Путину пожизненно управлять государством«Желаю нашему Президенту, Верховному Главнокомандующему долгих лет жизни, чтобы он пожизненно управлял государством. А мы будем всегда преданно служить ему!» – написал он.
14:29 13/02/2018Михаил Саакашвили призывает ЕС и канцлера ФРГ Ангелу Меркель оказать поддержку в противостоянии ПорошенкоСаакашвили также заявил, что намерен вернуться в Украину законным способом.
16:57 12/02/2018Рекс Тиллерсон об отношениях США с Северной Кореей: Невозможно вести диалог без соответствующего желанияГоссекретарь США Рекс Тиллерсон полагает, что время для переговоров с Северной Кореей еще не пришло.