09:11 08/10/2021100-ամյա նացիստի դատավարությունըՍտվարաթղթե թղթապանակով դեմքը փակած 100-ամյա Ջոզեֆ Շուտցը կանգնել է Գերմանիայի Բրանդենբուրգյան դատարանի առաջ։ Եվրանյուզը գրում է, որ նացիստական Զաքսենհաուզեն համակենտրոնացման ճամբարի անվտանգության...
18:58 07/10/2021Իրանն ու Թուրքիան փակել են սահմանը բեռնատար մեքենաների համարԻրանը և Թուրքիան փոխադարձաբար փակել են բոլոր անցակետերը բեռնատար ավտոմեքենաների համար: Այս մասին գրում է Вестник Кавказа պարբերականը՝ հղում անելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ի Իրանի հետ առևտրի զարգացման...
18:00 07/10/2021Նիկոլա Դաբանովիչը կսպասարկի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումըՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի յոթրերոդ մրցափուլի Իսլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 8-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին։
16:54 07/10/2021Այս տարի Ախալքալաքի կարտոֆիլը մեծ պահանջարկ ունիԱյս տարի Ախալքալաքի կարտոֆիլի պահանջարկը մեծացել է: Ներկայիս դրությամբ գինը հասել է 1.10 լարիի: Վերջին 7-8 տարվա ընթացքում նման գին չի եղել: Հաճախորդները հերթ են կանգնել: Անդադար անձրևների պատճառով...
15:09 07/10/2021Քուվեյթից թռչող ինքնաթիռը շտապ վայրէջք է կատարել թուրքական ՏրապիզոնումՔուվեյթից թռչող «Jazeera» ավիաընկերության ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Թուրքիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող Տրապիզոնում ՝ օդանավում ռումբի մասին հաղորդագրությունից հետո։ Լուրը ըստ «CNN» -ի՝ գրում է...
13:14 07/10/2021«Քո աչքերում իմ երազանքը նոր թևեր ունի». Հայկոն՝ որդունՀայկոյի նախկին կինը՝ Անահիտ Սիմոնյանն իր ինստագրամյան էջում հրապարակել է տեսանյութ` Հայկոյի «Սիրո հավերժ քաղաք» խորագրով մենահամերգից մի փոքրիկ հատված, որը նվիրված է որդուն։ «Գիտե՞ս, որ ժամանակը ամեն...
09:00 07/10/2021Ժամանակակից արվեստի շուկան գրանցել է ռեկորդային աճԺամանակակից արվեստի շուկայի վիճակի վերաբերյալ Artprice-ի նոր զեկույցի համաձայն՝ 2020 թվականի հունիսից 2021 թվականի հունիս գրանցվել է ռեկորդային՝ 2,7 միլիարդ դոլարի վաճառք: artguide-ը գրում է, որ այդ...
17:12 06/10/2021«Օդային տարածքը տրամադրելը հնարավոր ամենավատ ազդակներից էր». ԻրանագետԻնչպես արդեն հայտնել էր panorama.am-ը, հոկտեմբերի 6-ից «Ադրբեջանական ավիաուղիները» սկսել են օգտագործել Հայաստանի օդային տարածքը Բաքու-Նախիջևան-Բաքու չվերթների իրականացման համար։ Այս թեմայով Իրանագետ...
15:32 06/10/2021Քիմիայի բնագավառում Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրներն են2021 թվականի քիմիայի ոլորտում Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է Բենջամին Լիստին և Դեյվիդ Մաքմիլանին ՝ մոլեկուլների սինթեզում կիրառվող ասիմետրիկ օրգանոկատալիզի մեթոդների մշակման համար: Այս մասին հայտնում է...
15:22 06/10/2021Թևան Պողոսյանը՝ կառավարությանը. Հիմա Ադրբեջանին պուպուշիկ եք ներկայացնում, որ ի՞նչ համոզեքՀասարակական-քաղաքական գործիչ Թևան Պողոսյանը, անդրադառնալով կառավարության տարածած այն պնդմանը, թե Հայաստանի օդային տարածքը երբևէ փակ չի եղել Ադրբեջանի համար, ինչպես նաև Ադրբեջանի օդային տարածքը փակ չի...
11:42 06/10/2021«Մենք կվերադառնանք. փրկված պատառիկներ» ցուցահանդես՝ ՍտեփանակերտումՀոկտեմբերի 11-ին Ստեփանակերտի «Եվրոպա Արցախ» հյուրանոցում կբացվի «Մենք կվերադառնանք. փրկված պատառիկներ» ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն ղարաբաղյան երրորդ պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանի...
10:22 06/10/2021Pfizer-ի արդյունավետությունն անկում է գրանցում, սակայն պաշտպանում է վարակվածներին ծանր դեպքերիցԿորոնավիրուսի դեմ Pfizer Inc/BioNTech ընկերության պատվաստանյութի արդյունավետությունը երկրորդ չափաբաժինը ստանալուց վեց ամիս անց 88-ից անկում է ապրել 47 տոկոսի: Այս տվյալը հրապարակվել է «Lancet»...
17:27 05/10/2021«Մոդեռնա» ընկերության պատվաստանյութը Հայաստանում էԼիտվայի կառավարությունից Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրաբերված ամերիկյան «Մոդեռնա» ընկերության 50 հազար դեղաչափ «Սպայկվաքս» պատվաստանյութը հասել է Հայաստան: «Շնորհակալություն Լիտվայի Հանրապետության...
14:50 05/10/2021Հայտնի են դարձել ֆիզիկայի բնագավառում Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրներըՖիզիկայի բնագավառում 2021 թվականի Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է Սյուկուրո Մանաբեին, Կլաուս Հասսելմանին և Ջորջիո Պարիզիին: Այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ Շվեդական թագավորական...
09:06 05/10/2021Ցուկերբերգը Facebook-ի, Instagram-ի և WhatsApp-ի խափանումների պատճառով միլիարդավոր դոլարներ է կորցրելՖեյսբուք ընկերության հիմնադիր և ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը կորցրել է 6.6 միլիարդ դոլար Facebook և Instagram սոցիալական ցանցերի, ինչպես նաև WhatsApp մեսենջերի աշխատանքի խափանումների պատճառով:...
17:16 04/10/2021Սեպտեմբերին Թուրքիայում գնաճը հասել է 20%-իԹուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտի (Թուրքստատ) տվյալներով՝ սեպտեմբերին տարեկան կտրվածքով Թուրքիայի սպառողական գներն աճել են 19.58%-ով, ինչը 2019 թվականի մարտից հետո ամենաբարձրն է: Վիճակագրական...
14:11 04/10/2021Հայտնաբերվել են պատմական Արտաշատ մայրաքաղաքի սյունակապ պալատի մնացորդներԱրարատի մարզի Փոքր Վեդի համայնքի վարչական տարածքում իրականացվող պեղումների ընթացքում հայտնաբերվել է սյունակապ կառույց: Հիշեցնենք, որ պեղումներն իրականացնում է ԳԱԱ Հնագիտության և ազգագրության...
09:37 04/10/2021Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը կրկին միասին ժամանակ են անցկացրելՔայնե Ուեսթն ու Քիմ Քարդաշյանը շարունակում են մտերիմ հարաբերություններ պահպանել, ավելին, նրանց վերջերս նկատել են ռեստորանում միասին ճաշելուց: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն՝ հղում անելով Page...

09:07 19/02/2015Experimental drug could be AIDS 'vaccine' breakthroughHuman trials of the experimental drug could begin within a year.
14:31 18/02/20155 legislators hurt in Turkish Parliament brawlTurkish lawmakers and media reports say five legislators were hurt in a brawl that broke out in Parliament, during which chairs allegedly were hurled and lawmakers were attacked with the speaker's...
14:26 18/02/2015Prosperous Armenia leader has not submitted application to give up parliamentary mandateArmenia’s National Assembly has not received an application from Prosperous Armenia Party chairman Gagik Tsarukyan about giving up his parliamentary mandate, Arsen Babayan, head of the National...
09:08 18/02/2015US hosts anti-extremism summit after global terror attacksRepresentatives from around the world are attending the gathering, which follows shooting incidents in Denmark, France and Australia.
14:44 17/02/2015'Suicidal mission:' Mars One project aims to establish colony on red planetA final crew of four will eventually be selected for a 'one-way ticket' to the red planet scheduled to arrive in 2025 following a grueling seven-month journey from Earth.
14:13 17/02/2015MP Melik Manukyan quits Prosperous Armenia PartyMember of Prosperous Armenia Party’s parliamentary faction Melik Manukyan has submitted an application to parliament Speaker Galust Sahakyan notifying that he is giving up his parliamentary mandate.
09:07 17/02/2015Putin, Merkel discuss Donbas situation, OSCE mission role with PoroshenkoAlso, Putin, his Ukrainian counterpart and Merkel have agreed to maintain contact in various formats in order for the Minsk agreements on Ukraine to be implemented.
15:49 16/02/2015Women more likely to cheat on their partner if they carry ‘infidelity gene’Females who carry a specific variant of a gene which affects social behaviour and sexual motivation have a greater propensity to take part in 'extra pair mating.'
09:07 16/02/2015EU to ease sanctions if Moscow continues aiding Ukraine peace – officialThe EU member states are ready to ease or lift the sanctions imposed on Russia when they will have proof that Moscow is doing everything it can to help the case of Ukrainian reconciliation.
13:58 14/02/2015Scientists locate obesity DNA, discover genes that mean people can be fat but healthyThey concluded weight is influenced by a large number of genes each having a small effect.
09:14 14/02/2015White House breaks silence on “brutal and outrageous” Chapel Hill shootingThe President said that the FBI had opened an investigation into “whether federal laws were violated."
09:08 13/02/2015EU warns Russia over Ukraine agreementThe ceasefire is due to begin in eastern Ukraine at midnight on Saturday but both sides remain sceptical.
09:13 12/02/2015Costa Concordia captain gets 16-year sentenceCaptain Francesco Schettino was at the helm when the ship hit rocks and sank in 2012, killing 32 people.
18:17 11/02/2015Europe's mini-space shuttle launchesThe IXV spaceplane resembles a smaller, robotically controlled version of the US space shuttle and could provide Europe with a new, re-useable space transportation system.
14:46 11/02/2015Erdogan again offers to leave Armenian history to historiansTurkish President Recep Tayyip Erdogan has said that Turkey is interested in the right study and presentation of the events of 1915, Anadolu Agency reports.
09:05 11/02/2015Europe's IXV mini 'spaceplane' set to flyThe wedge-shaped craft is designed to gather information on how space objects fall back to Earth.
11:05 10/02/2015James Warlick welcomes new ambassadors to Armenia and AzerbaijanThe U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group has welcomed the new envoys to Armenia and Azerbaijan. “We welcome two new ambassadors: Rick Mills to #Armenia and Bob Cekuta to #Azerbaijan. I look forward...
10:26 10/02/2015People use more positive words than negative in 10 different languages, study findsIn short, we humans have a bias toward happiness.
09:06 10/02/2015Strauss-Kahn to testify in France pimping trialHe is accused of helping to procure sex workers for an alleged prostitution ring based at a hotel in Lille.
10:48 09/02/2015Snowstorm in some parts of ArmeniaSnowfall was reported in almost all regions of Armenia as of 9:30 am on Monday. Ice crust is observed on the motorways in Sisian and Goris, as well as in Vardenyats mountain pass, according to the...